dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 622 z 902
Pokaż wyniki od 12.421 do 12.440 z 18038
  1. #12421

    Domyślnie

    Jeszcze chciałam zapytać jak pod drzewami "zasadzić " mech? Mam taką przestrzeń pod drzewami ( iglaki ) , gdzie chciałabym powiesić hamak , żle się tam chodzi ze względu właśnie na igliwie , trawa tam nie urośnie dlatego wymyśliłam mech - czy to jest wykonalne ?

  2. #12422

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie :z czym można by połączyć macierzankę?

  3. #12423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To nie takie proste. Naprawdę poczytaj zanim kupisz i posadzisz. Rododendrony uwielbiają kwaśną ziemię jak wszystkie wrzosowate. Jeśli chcesz mieć z nich pożytek, to musisz zapewnić im dobre warunki. mają też płytki system korzeniowy, więc trzeba dbać o dostarcznie im wody. To tylko dwie informacje na początek.

    NIE DA SIĘ MIEĆ ŁADNYCH ROŚLIN W OGRODZIE JEŚLI SIE JE WYBIERA NA ZASADZIE, BO ŁADNE
    Wiem Wiem. Nie zabiorę się do tego bez rozpoznania tematu.
    Chodziło tylko o to abym wiedział czego szukać.

  4. #12424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uduś:



  5. #12425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Jeszcze chciałam zapytać jak pod drzewami "zasadzić " mech? Mam taką przestrzeń pod drzewami ( iglaki ) , gdzie chciałabym powiesić hamak , żle się tam chodzi ze względu właśnie na igliwie , trawa tam nie urośnie dlatego wymyśliłam mech - czy to jest wykonalne ?
    Mchy w Polsce w większości są pod ochroną, więc nie wolno przynosić z lasu. Mchy sprzedawane do ogród japońskich są wilgociolubne.

    Mogłabyś poszukać gdzieś na piaszczystych terenach wzdłuż dróg.
    W Wielkopolsce pod sosnami, na piaskach rosła konwalia

    Macierzanka - roślina stanowisk piaszczystych i ubogich. Można łączyć z wrzosami, kostrzewą, rogownicą, jastrzębcem kosmatym. Dobra roślina do ogrodów żwirowych, wzdłuż ścieżek.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-06-2015 o 19:36

  6. #12426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mchy pod ochroną, hm........... W lesie koło nas są przepiękne połacie mchu, a raczej były, a w tym mchu prześliczne podgrzybki Od jesieni leśnicy robili wycinkę – prześwietlali las i to co zrobili z tym mchem woła o pomstę do nieba. Jeśli oni nie szanują, to ja nie mam ani odrobiny wyrzutów sumienia, że chę mieć u siebie w ogrodzie leśny zagajniczek wyścielony mchem pobranym z lasu.

    Można to zrobić na dwa sposoby:
    1. odchwaścić bardzo starannie, wysypać cienką warstwę ziemi ogrodniczej i rozłożyć mech, a potem zapewnić mu wilgoć;
    2. początek taki sam, tyle, że zamiast rozkładania kępek mchu, zmiksować mech z jogurtem i rozlać tak gdzie che się wychodować poletko mchu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #12427

    Domyślnie

    A pasowało by połączyć macierzankę z lawendą ?

  8. #12428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak najbardziej

  9. #12429

    Domyślnie

    Witam , zauważyłam że jest sporo odmian macierzanki . Czy orientujesz się , która jest najbardziej fioletowa i wyższa . Planuję nią chyba podsadzić lawendę i chciałabym aby kwitły w jednym czasie > dziękuję

  10. #12430

  11. #12431

    Domyślnie

    Witam czy te dwie rośliny obok siebie to dobry wybór bedą posadzone na rabacie w donicy
    1-jezówka purpurowa
    2-kostrzewa gautiera
    i czy da się utrzymać kostrzewe w kępkach czy raczej ona się rozrasta
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	donica 2.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	319737  
    Ostatnio edytowane przez mirela74 ; 07-06-2015 o 17:37
    Mirela Rudziczka

  12. #12432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kostrzewy zasadniczo są sucholubne. Nie wiem jak będą wyglądać przy lubiącej dość żyzne i w miarę wilgotne podłoże jeżówce.
    Kępki sie oczywiście rozrastaja i wówczas dzieli się rosliny.

  13. #12433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kostrzewa się wysiewa. Jeżówka także.
    Obie możesz utrzymać w ryzach jeśli w porę usuniesz nasiona.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #12434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim miejscu szła bym w lawendy

  15. #12435

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny za szybką odpowiedz w pomyśle jest jeszcze zamiast kostrzewy taka czarna trawa ale zapomniałam nazwy ,lawendę mam już w donicy z boku domu
    Mirela Rudziczka

  16. #12436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    konwalnik - ale to nie jest trawa

  17. #12437

    Domyślnie

    Więc czy konwalnik będzie lepszy niż kostrzewa czy w ogóle nie nadaje się na rabaty

  18. #12438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Konwalnik - nie wiem w jakim rejonie kraju mieszkasz. Czasem może podmarzać.

  19. #12439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Witam Wszystkich, mam do "zagospodarowania" duza skarpe, i tu mam pytanie: czy sugerowac sie wielkoscia rosliny "doroslej" (czyli tyle, ile podaja na stronkach) i tyle miejsca w kolo niej zostawiac (mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi...) - nie chce miec duzych przerw miedzy krzewami, ale tez nie chce, zeby nachodzily na siebie...(np. 7 lat temu tesciowa nasadzila u siebie w ogrodzie mnostwo roslin (wszystko, co jest mozliwe, bo bylo "golo") i teraz jak to widze, to az zal serce sciska, ze takie piekne krzewy, drzewa, kwiaty itd. sa tak "stlamszone", ze malo co widac (istny gaszcz - drzewo na drzewie, krzak na krzaku - naprawde masakra - tym bardziej, ze tego w ogole nie przycina, nie formuje, nie temperuje..dlugo pisac). I ja tak nie chce - podpowiedzcie, jak to sadzic

  20. #12440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zachodzące na siebie. inaczej woda ci będzie wypłukiwać ziemię.
    Takie irgi szwedzkie to np. 3 sz/m2

Strona 622 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony