dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 774 z 902
Pokaż wyniki od 15.461 do 15.480 z 18033
  1. #15461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, nie wszystkie drzewa są skarbami. Taka np. robinia akacjowata (grochodrzew), której pełno jest w naszych lasach, jest jak chwast.
    Mam taką szczepioną - Lace Lady. Dlaczego chwast?

  2. #15462

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Oj..... Wycinasz jak leci, czy też masz już plan zagospodarowania terenu, tzn. gdzie budujesz, jaki ogród. Pytam, bo prawie po sąsiedzku na dwóch ładnych działkach w zeszłym roku wycięto/wykarczowano wszystko do gołej ziemi. Poszły pod topór piękne drzewa. Teraz zostało chwastowisko. Można było poprosić ogrodnika-projektanta o pomoc w zdecydowaniu co zostawić z korzyścią dla urody przyszłego ogrodu.
    Ja kupowałam gołe pole i długo czekałam na dojrzały ogród.
    planuje wyciąć większość zostawić wzdłuż granicy parę sztuk i kilka na podwórku, a na wiosnę posadzić kilka iglastych drzewek, wole po prostu iglaste niż brzozy

  3. #15463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Wolisz iglaste czy boisz się grabienia liści?
    Iglaste ładne puki małe potem jak wielkie porosną to już urok tracą moim zdaniem. Ale każdy lubi co innego. Też mam gołą działkę i patrzę na te moje patyki, między innymi brzozy aż podrosną bo patelnia koszmarna a i ogród jakiś taki płaski.

  4. #15464

    Domyślnie

    jedno i drugie potem wrzuce foto ja kto teraz wyglada bo niedługo jade na działke

  5. #15465

    Domyślnie

    Teraz to wygląda tak


  6. #15466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Mam taką szczepioną - Lace Lady. Dlaczego chwast?
    I ona ma różowe kwiaty Jest szlachetna i nie inwazyjna. Inwazyjne są dzikie, które kwitną na biało
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #15467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Teraz to wygląda tak
    Wycinaj rozsądnie Popatrz co można szybko osiągnąć w ogrodzie mając duże drzewa liściaste. Brzozy jesienią cudownie się złocą. Kto wie czy nie piękniejsze jescze są buki.

    Ogród w Bonn projektu Pieta Oudolfa
    Nazwa:  Piet Oudolf-Bonn Garden-02(fot.Jürgen Becker).jpg
Wyświetleń: 289
Rozmiar:  78,5 KB


    Ogród zaprojektowany przez Jonathana Aldersona
    Nazwa:  Jonathan Alderson-Sustainable House-03.jpg
Wyświetleń: 288
Rozmiar:  101,8 KB


    Ogród pod brzozami
    Nazwa:  Betula.jpg
Wyświetleń: 289
Rozmiar:  97,6 KB


    Ogród naszego znajomego w sąsiedniej wsi, wrześniowe zdjęcie
    Nazwa:  2012-15wrzesien_u_Staszka-IMG_2728.jpg
Wyświetleń: 291
Rozmiar:  98,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #15468

    Domyślnie

    B proszę o radę/pomysły gdzie posadzić Klon palmowy Acer palmatum ‘Garnet’? Prezent, niby mały, ale piszą, że H 3 m, S 5 m -obecnie maleństwo ma 0.5/05m i nie jakoś nie wyobrażam sobie go nigdzie

  9. #15469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    B proszę o radę/pomysły gdzie posadzić Klon palmowy Acer palmatum ‘Garnet’? Prezent, niby mały, ale piszą, że H 3 m, S 5 m -obecnie maleństwo ma 0.5/05m i nie jakoś nie wyobrażam sobie go nigdzie
    Poczytaj http://www.e-katalogroslin.pl/plants...almatum-garnet

    Ja 3 razy próbowałam klona palmowego zaprowadzić w ogrodzi i 3 razy po 3 latach przemarzał do cna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #15470

    Domyślnie

    Dzięki pestka56! No to będzie wyzwanie, ustalilismy, że na brzegu skarpy w rogu domu
    Pytanie nast. - drzewka (większość iglaki) wśród trawnika czy wydzielić ściółkowanie i roślinki przed? Sprzedawczyni zasugerowała nam wydzielenie od jednaj strony pasa na 3-4m -objęłoby to istniejącą wierzbę płaczącą oraz dekiel szamba....

  11. #15471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Najlepiej pokaż plan ogrodu z zaznaczonym domem, istniejącymi roślinami i północą.

    Generalnie tylko od ciebie zależy czy chcesz latać z kosiarką wokół roślin. Ja wolę mieć wydzielone rabaty z posadzonymi zadarniaczami lub ściółkowane.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #15472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nataly, sposobem skopiowałam tekst z priva. Forum się kilka dni temu zbiesiłó i nie mogę ani odczytać, ani wysyłać wiadomości. Zgłaszałam i jak na razie nic, ciągle mam białą plamę
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 05-08-2018 o 20:45
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #15473

    Domyślnie

    pestka56 - a możesz podać mail na PW to wyślę... Pozdrawiam

  14. #15474

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    I ona ma różowe kwiaty Jest szlachetna i nie inwazyjna. Inwazyjne są dzikie, które kwitną na biało
    Posadzona rok temu, na początku słabo rosła, bo chwiała się - podkopana przez kreta. Jakiś czas temu daliśmy jej palik i nawozu - bardzo szybko się odwdzięczyła - mocno przyrosła, co mnie cieszy.

    I tak BTW - jako laik: posadzone rośliny przetestują się same w ciągu roku. Niektóre nam się spodobają, inne nie, niektóre się przyjmą, inne nie.

    Ode mnie:
    NA PLUS:
    - robinia Lace Lady,
    - trzcinniki (Overdam, Karl Furster) - bardzo szybki start, bezproblemowe,
    - dereń Ivory Halo - bardzo mocne zagęszczenie w ciągu jednego roku - trzeba na wiosnę będzie ciąć,
    - wiąz górski Camperdownii - rok temu zżerała go chyba bawełnica - w tym roku - opryski z czosnku i pokrzywy - pięknie przyrósł i ma zdrowe liście,
    - no i generalnie większość iglaków - lubię, bo są cały rok i w większości bezproblemowe.

    W tym roku zaskoczyła mnie sosna himalajska - przyrost przewodnika ok. 40 cm - jak ktoś nie wierzy, zrobię zdjęcie. A w zeszłym roku majowe przyrosty - żadne. Dopiero po maju, puściła krótki nowy przewodnik.

    NA MINUS:
    - turzyca Buchanana i Petriego - 95% się nie przyjęło, a te, które żyją, wyglądają nieciekawie,
    - jabłonie - nie umiem sobie poradzić z nimi - mszyce, a teraz okazuje się, że jabłka robaczywe,
    - cyprysik Van Pelt's Blue - wszystkie, które mieliśmy, szarzały i w końcu padły.

    Fajnie w ogóle oglądać jak rośliny przyrastają.
    I moje obserwacje - posadzona w danym roku roślina, nie rozrośnie się znacznie w następnym, a dopiero jeszcze w następnym - zapewne dopiero porządnie się ukorzeni.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 06-08-2018 o 07:49

  15. #15475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dobrze myślisz. Najpierw się ukorzenia, a potem rośnie Dlatego jeśli posadzisz 50 cm sosnę i obok nie taką 120-150 cm, to po 3 latach mała dogoni, a nawet przegoni większą siostrę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #15476

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Adaxis, rozłóżcie jak najszybciej czarną folię budowlaną. Słońce ugotuje wszystko pod nią. Najlepiej na całe lato. Sugerowałabym ściągnięcie folii dopiero tuż przed zagospodarowaniem działki.
    Czy jest sens kłaść folię na 1 miesiąc, spinać z ekobodami siać trawę, a za 1 miesiąc zwijać folię i kłaść włókninę podczas sadzenia drzewek i krzewów? Mamy i folię i włókninę ale jak to zrobić najlepiej? -help please
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 08-08-2018 o 19:09

  17. #15477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jeśli będzie mocno słońce świecić, to przez miesiąc powinno ugotować większość chwastów pod folią.

    Ja włókniny nie używam. Elfir też jej nie poleca. Lepiej położyć kilka warstw gazet, albo tekturę, lekko zmoczyć i na to sypać korę. Gazety wytłumią dodatkowo to co zostanie z chwastów. Oczywiście po pewnym czasie rozłożą się, ale zadanie spełnią.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #15478

    Domyślnie

    Znowu liczę na Twoją opinię Elfir
    Na posadzonej rok temu na wiosnę magnolii zrobiło się coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1527.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	417336
    I większe zdjęcie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1531.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	417338

    Zniechęcona tegoroczną walką z czerwcami pomyślałam "o nie, znowu coś się zakamuflowało pod skorupką"
    Oderwałam jedno "coś" i ku mojemu zdumieniu w środku było coś w rodzaju niedojrzałego nasiona.

    Magnolia jest w tym cała, a ja nie wiem co z tym fantem zrobić.
    Pomocy...
    Edycja: Pierwotnie myślałam że to szyszki, ale wszystkie obejrzane przeze mnie na zdjęciach szyszki są kształtne, smukłe i nie posiadają tych wypukłych, czerwonawych elementów.
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; 10-08-2018 o 11:07

  19. #15479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Może to galasy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #15480

    Domyślnie Świerk "Conica"

    Zastanawiam się czy można trochę przyciąć bo bokach świerk "Conica" czy poczekać do kwietnia. Oczywiście chcę go przyciąć tak by nie odsłonić gołych pędów. Utrudnia mi trochę przejście. Ma on kształt stożka.

Strona 774 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony