dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak zamykać za sobą okno tarasowe???

    Wjazd i wejście do domu mam z jednej strony a taras i całą resztę działki z drugiej. Strasznie to niewygodne latać dookoła przez drzwi zwłaszcza, że mam wygodne wyjście z holu na drugą stronę domu (na taras). Mam tam zwykłe plastikowe okna balkonowe i ciągły problem jak tą cholerę za sobą przymknąć, żeby nie wlazł pies, żeby nie było przeciągu itp.
    Macie może jakieś pomysły???

  2. #2

    Domyślnie

    Są specjalne tzw. zatrzaski balkonowe. Kosztuje to ok. 15zł. Drzwi otwierasz od środka, wychodzisz na taras i zatrzaskujesz z zewnątrz. Żeby wrócić musisz mocniej pchnąć drzwi z zewnątrz.

  3. #3

    Domyślnie

    Są specjalne tzw. zatrzaski balkonowe. Kosztuje to ok. 15zł. Drzwi otwierasz od środka, wychodzisz na taras i zatrzaskujesz z zewnątrz. Żeby wrócić musisz mocniej pchnąć drzwi z zewnątrz.

  4. #4

    Domyślnie

    A gdzie takie zatrzaski kupić? Czy wszystkie firmy okienne mają to w ofercie? Jak to się montuje do okna plastikowego - przykręca?

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam tez taki "zatrzask" i z powodzeniem dziala. zamowilem go razem z oknem ale mozesz kupic w sklepie z okuciami drzwiowymi i okiennymi i sam go bez problemu zamotujesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szpulka
    A gdzie takie zatrzaski kupić? Czy wszystkie firmy okienne mają to w ofercie? Jak to się montuje do okna plastikowego - przykręca?
    polecam VBH w calym kraju

  7. #7

    Domyślnie

    Co to jest WBH?

  8. #8

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Idź do OBI - ja tam ostatnio znalazłem śrubki na sztuki!!!!!!!!!!!!!!! Rewelacja!!!!!!!!
    Są też inne dziwne i cudowne rzeczy jak okucia do drzwi, okien, klamki, zaczepy, rozwórki, zaślepki, rolki - trzeba tylko dokładnie poszperać na półkach.
    Ja znalazłem w OBI okucia i prowadnice do drzwi przesuwnych w szafie. Raptem zapłaciłem 80 zł + płyta wiórowa okleinowana 250 zł.
    Koszt takich drzwi 350 zł [razem z tymi śrubkami]. Ile za takie drzwi biorą FACHOWCY to wiadomo .[/list]

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zewnętrzna klamki to w zasadzie nie klamka tylko taki mały uchwyt. Radzę kupić na zapas, bo się lubieją łamać

    Mr.Pchelak - ja od dawna jestem fanem firm handlujących okuciami meblowymi. Jak komuś nie straszna wiertarka, wyżynarka i wkrętarka (3xW ) to większośc dupereli meblowych w domu może zrobić za 30%-50%

    Zresztą to dotyczy wszystkiego - zaczynamy być normalnym krajem w którym najdroższa jest praca ludzka
    Jasiu

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jasiu.
    Moja żona wpadła w popłoch i panikę i pukała się w czoło jak jej powiedziałem że te drzwi to ja "siam". Teraz jest tak zachwycona i zadowolona, że zastanawiam się nad aparatem co tego, no sam...... [ja już sił nie mam].
    Teraz zamierzam wstawić okna - też sam. A żona nie dowierza.
    Tak więc do tego 3xW dodam czwarte W/W - Wiara/Wsiebie i piąte Wyobraźnia[/list]

  12. #12

    Domyślnie

    A możecie opisać jak taki zatrzask wygląda ? Udało mi sie znaleźć zatrzask meblowy, ale da się go zamontować w drzwiach tylko wykonując spory otwór w ramie, a ja wolałbym coś, co przykreca sie na zewnątrz ramy...
    I jak wygląda taka klamka ?, próbowałem zamontować klamkę do drzwiczek meblowych, ale ją sie montuje śrubami przewiercajac ramę na wylot...
    Chyba kiepski ze mnie majsterkowicz

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Klamke i owszem przykręca się do ramy na wkręty. Klamka wygląda jak mały wyprowfilowany prostokącik wielkości ca 5x6cm. Po przykręceniu do ramy dzrzwi jest za co złapać, coby je pociągnąc do siebie

    Natomias zatrzask składa się z dwu częsci:
    1. Na drzwiach okrągły dybel - taki jak te do zamykania okna - niczym się nie różni.
    2. Na ościeżnicy okna coś co ma otwór w kształcie litery Omega ze sprężynującymi skrzydełkami.

    .... a co tam będę proch wymyślał - pogooglałem i znalazłem
    http://www.balex-bud.com.pl/html/okucia.html
    http://www.winkhaus.com.pl/Baner/
    ...i wiele innych - wystarczy w google wpisać "drzwi balkonowe zatrzask"

    O!!! tutaj napisali, że komplet kosztuje 30 złociszy
    Jasiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony