dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 26
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 511
  1. #461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Ktoś, coś? A może jesteście w stanie polecić mi dobrego fachowca w okolicach Swarzędza?


    fachowca do czego ?

  2. #462

    Domyślnie

    Do wybrania dobrej jakości wkładu oraz fachowego, zgodnego ze sztuką montażu. Oceny, wyceny i decyzji czy np. nie lepiej byłoby komin, nie wiem, wymurować od nowa.

  3. #463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Do wybrania dobrej jakości wkładu oraz fachowego, zgodnego ze sztuką montażu. Oceny, wyceny i decyzji czy np. nie lepiej byłoby komin, nie wiem, wymurować od nowa.

    Opisz problem , wklej fotki , tu bywają dobrzy doradcy . Nie zawsze,
    ale przy odrobinie szczęścia ...

  4. #464

    Domyślnie

    To może po kolei - fotki tu nie pomogą.

    Mam nieszczelny komin do pieca na paliwo stałe. Piec jest w piwnicy, nad nim parter i piętro. Zdaniem osób zajmujących się montażem wkładów średnica komina jest zbyt mała, żeby coś do niego pchać.

    Jak uszczelnić komin wewnątrz domu? Ile może taka zabawa kosztować?

    edit: i jak zadbać, żeby w przyszłości nie wychodziły na nim plamy

  5. #465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. Ja mam natomiast pytanie oidnośnie wysokości trójnika w kominie. Na jakiej wysokości zaleca się murowanie trójnika w kominie do pieca na paliwo stałe ekogroszek aby podłączyć rurę odprowadzającą spaliny.
    Do kominka wiem że możę być na wysokości około 180 do 200 cm, a jak jest z piecem od centralnego?
    Pozdrawiam

  6. #466
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Mam nieszczelny komin do pieca na paliwo stałe. Piec jest w piwnicy, nad nim parter i piętro. Zdaniem osób zajmujących się montażem wkładów średnica komina jest zbyt mała, żeby coś do niego pchać.
    Jak średnica jest za mała to można wpuścić frez z dachu do komina i będzie większa....

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Jak uszczelnić komin wewnątrz domu? Ile może taka zabawa kosztować?
    Zgodnie ze sztuką budowlaną np:
    - szlamując komin
    - przemurować komin
    - wyfrezować i wsadzić wkład

    itd itd... dla fachowca (a nie przysłowiowego "zenka" bez mózgu, nazywającego się "budowlańcem") nie są to operacje ani trudne ani zbyt czasochłonne.

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    edit: i jak zadbać, żeby w przyszłości nie wychodziły na nim plamy
    Przestać palić mokrym drewnem/węglem...
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 03-08-2011 o 20:35

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa&mariusz Zobacz post
    Witam. Ja mam natomiast pytanie oidnośnie wysokości trójnika w kominie. Na jakiej wysokości zaleca się murowanie trójnika w kominie do pieca na paliwo stałe ekogroszek aby podłączyć rurę odprowadzającą spaliny.
    Do kominka wiem że możę być na wysokości około 180 do 200 cm, a jak jest z piecem od centralnego?
    Pozdrawiam
    każdy piec ma inną wysokość przyłączenia. Zdecyduj sie na konkretny piec i na odpowiedniej wysokosci wyprowadż przyłącze
    piotr

  8. #468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. Jestem na etapie piwnicy, a tu już należ myśleć o piecu jakoś nie mam do tego teraz głowy, chociaż już się rozglądałem ale ciężko się zdecydować, a na szybkiego nie będę kupował. wiem, że stawiają kominy bez posiadania pieca, tylko na jakiej wysokości zamontować ten trójnik.
    Pozdrawiam

  9. #469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. Nikt nie stawiał komina

  10. #470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa&mariusz Zobacz post
    Witam. Nikt nie stawiał komina
    W takiej sytuacji to tylko jak najwyżej , tak by kolanami potem
    jakoś wywinąć - w dół raczej nie

  11. #471

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa&mariusz Zobacz post
    Witam. Nikt nie stawiał komina
    Stawiałam trzy kominy.
    Pierwotnym zamysłem był w kotłowni piec na ekogroszek. Majster chciał wiedzieć na jakiej wysokości jest średnica krućca przyłączeniowego w piecu, który miał byc zainstalowany. Podałam. I tak zrobili.
    Potem przyszedł pomysł na gaz.
    Trójnik został zamurowany, a na odpowiedniej wysokości zrobione przyłącze do kondensiaka, i w rurę ceramiczną wstawiona kwasówka.
    Podejrzewam, że jednak powinniście wiedzieć jaki piec "przyczepicie" do tego komina. Zawsze lepiej, jeśli tak na oko, za wysoko, niż za nisko. No i trzeba też 10 cm postument wziąć pod uwagę.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  12. #472

    Domyślnie

    O!
    zibik_eng, zapomniałeś o moich pytaniach w weątku "dlugosc przewodu spalinowego" w dziale "Kominki"?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  13. #473

    Domyślnie

    Frezowanie komina to droga zabawa?

  14. #474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nowy też w tej cenie postawisz...

  15. #475

    Domyślnie

    Zwłaszcza, że po frezowaniu i tak (w mojej sytuacji) musiałbym dla szczelności wetknąć w niego wkład.

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magarac Zobacz post
    Zwłaszcza, że po frezowaniu i tak (w mojej sytuacji) musiałbym dla szczelności wetknąć w niego wkład.
    Firma zajmująca się frezowaniem , załatwia to kompleksowo, z montażem
    wkładu włącznie .

  17. #477

    Domyślnie

    O! A może kolega z Rogoźna jest w stanie wskazać jakąś zaufaną firmę z okolicy? (Z Rogoźna do mojego domu jedzie się równą godzinę.)

  18. #478
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Mam kłopot z kominem systemowym, wykonawca nie zostawił dylatacji przy przejściu przez strop.
    Poza tym, że mnie mało szlag nie trafił, pojawia sie pytanie, jak to rozwiązać i poprawić? Czy teraz jakieś kucie nie uszkodzi mi komina?

  19. #479
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Stawiałam trzy kominy.
    Pierwotnym zamysłem był w kotłowni piec na ekogroszek. Majster chciał wiedzieć na jakiej wysokości jest średnica krućca przyłączeniowego w piecu, który miał byc zainstalowany. Podałam. I tak zrobili.
    Potem przyszedł pomysł na gaz.
    Trójnik został zamurowany, a na odpowiedniej wysokości zrobione przyłącze do kondensiaka, i w rurę ceramiczną wstawiona kwasówka.
    Podejrzewam, że jednak powinniście wiedzieć jaki piec "przyczepicie" do tego komina. Zawsze lepiej, jeśli tak na oko, za wysoko, niż za nisko. No i trzeba też 10 cm postument wziąć pod uwagę.
    A ja zadam pytanie, bo czeka mnie podobna zabawa (tylko przyczyna inna). Chciałam mieć gotowy system do kotła kondensacyjnego (odpowiednie membrany itp.) a Wykonawca "wie lepiej. I zaczął budować komin z wkładem ceramicznym uniwersalnym fi 160 mm. Powiedział, że w środek da kwasówkę a powietrze do kotła będzie doprowadzone w przestrzeni pomiędzy rurą ceramiczną a kwasówką. Ktoś tak robił? Nie ma problemów z zapewnieniem odizolowania spalin od powietrza dostarczanego do kotła? Mój wybrany kocioł wymaga przewodu p-s 125/80 mm, czyli średnica wewn. przewodu spalinowego to 8 cm. Miejsca jest dość. Ale może lepiej dać w ten wkład ceramiczny zamiast rury pojedycznej (tylko spaliny) - rurę pow- spalin. Trochę bez sensu ładować to w ceramikę, ale jak mam mieć problem z podłączeniem???? Myślcie ludkowie i nie mówcie, że Wykonawca powinien rozebrać to co postawił i robić od nowa. Moja wina, twardym trza być nię miętkim, ale nie zawsze się da.

  20. #480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Witam co sadzicie o wymiarach mojego komina 60cm na 50cm 12m długości
    Nigdy niebył czyszczony nie ztkał się niema plam i jest jeszcze przedwojenny
    Cug jest w nim zawsze czy zimny cz ciepły mokry czy suchy zawsze dobrze ciagnie

Strona 24 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony