dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie A dziś opieprzył mnie ociepleniowec

    Załamać się można !
    3 dni temu weszła do mnie ekipa ociepleniowa z polecenia.

    Materiał zamówiłem sam (styropiany gładkie - Styropmin 15cm Pasywna Fasada EPS 031, oraz Fasada EPS 70- 040 - 10cm, do tego klej Majsterpol do styropianu )
    Panowie położyli pierwszą warstwę (od razu kołkowali pierwszą dolną warstwę i narożniki), następnie położyli jeszcze ze 2 rzędy wyżej. Pierwszą warstwę kleili w ten sposób, ze kleili po obrzeżach i w środku kilka placków, następne już na same placki.

    Całość została sobie na 2 dni bo musieli jechać na drugą robotę.
    Po 2 dniach jeden styropian odpadł, drugi pod nim się rusza, a w pozostałych powstały szczeliny. Zadzwoniłem do Panów, że styropian odpadł, na co szef stwierdził - Nie możliwe - powiedziałem jeszcze że będę teraz sprawdzać wszystko.

    Dziś dzwoni do mnie z mordą, dlaczego mu styropian oberwałem !?
    Cały drugi rząd jest poruszony i szczeliny na 0.5 cm !
    Spytałem czy się dobrze czuje, bo chyba sam bym sobie styropianu nie rwał

    Obiecałem sobie, że żaden budowlaniec nie podniesie na mnie gęby na mojej działce i teraz zastanawiam się kogo w tej sytuacji wołać ...
    Kierownika budowy, Policję, czy grzecznie wyprosić z budowy.
    Ostatnio edytowane przez zerocool ; 07-09-2011 o 11:06

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    trzeba zachowac spokój,kierbud niech skontroluje co jest nie tak i stanowczo zażądać poprawy tego co jest źle położone.relax

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jak przeglądałem różne poradniki jak kleić styropian, to chyba na żadnym nie było zaznaczone jako dozwolona metoda że styropian trzyma się na kilka placków, zawsze było wskazane by pojechać po "rancie", "po zewnątrz", Kołkowanie zaraz po położeniu? A niby na jakiej zasadzie? Chyba jest to ekipa która chce szybko sporą kasę zarobić..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał zerocool Zobacz post
    Załamać się można !
    3 dni temu weszła do mnie ekipa ociepleniowa z polecenia.

    Panowie położyli pierwszą warstwę (od razu kołkowali pierwszą dolną warstwę i narożniki), następnie położyli jeszcze ze 2 rzędy wyżej. Pierwszą warstwę kleili w ten sposób, ze kleili po obrzeżach i w środku kilka placków, następne już na same placki.

    Całość została sobie na 2 dni bo musieli jechać na drugą robotę.
    Po 2 dniach jeden styropian odpadł, drugi pod nim się rusza, a w pozostałych powstały szczeliny. Zadzwoniłem do Panów, że styropian odpadł, na co szef stwierdził - Nie możliwe - powiedziałem jeszcze że będę teraz sprawdzać wszystko.

    Dziś dzwoni do mnie z mordą, dlaczego mu styropian oberwałem !?
    Cały drugi rząd jest poruszony i szczeliny na 0.5 cm !
    Napiszę tak: odnośnie kleju który zastosowano na jego opakowaniu jest napisane
    Zawartość worka (25 kg) należy rozmieszać przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego w 5,0 - 5,5 l czystej wody. Po 5 min. przemieszać ponownie. Przydatność zaprawy do użycia max. 2 h. Przy bardzo równych powierzchniach można na płytę od wewnętrznej strony nanosić zaprawę klejącą pacą zębatą na całej powierzchni. W innych przypadkach można nanosić metodą punktowo - krawędziową w postaci pasów na obwodzie płyty i dodatkowo 6-8 równomiernie rozłożonych placków. Tak przygotowaną płytę przycisnąć do podłoża. Po wyschnięciu zaprawy, płyty styropianowe mocować mechanicznie łącznikami z tworzywa sztucznego nie wcześniej niż po upływie 48 h (4 łączniki /m2).
    Czy komuś się to podoba czy nie ma stosować się do wskazówek bo inaczej nici z gwarancji stosowania - złamanie tej zasady przez "Twoją" firmę.
    Dodatkowo jeśli przerwa technologiczna trwa np rok(okres od wymurowania ścian do wykonania ocieplenia) należy zmyć odkurzyć ścianę!!
    Bardzo często po prostu zmywa się ją pędzlem czystą wodą lub wodą z dodatkiem emulsji gruntującej. Dość często przeciera się styropian tarką przed nałożeniem kleju w celu poprawy przyczepności.Firmy zalecają:
    Przygotowanie podłoża.
    Podłoża do przyklejania izolacji w systemie dociepleń powinny być: nośne, suche, czyste,
    niezamarznięte i związane. Wszelkie zanieczyszczenia i substancje zmniejszające przyczepność powinny
    zostać bezwzględnie usunięte. Podłoża chłonne powinny zostać zagruntowane środkami głęboko
    penetrującymi, nietworzącymi na powierzchni podłoża filmu.
    Po przygotowaniu podłoża zalecane jest wykonanie próby nośności podłoża. Próba polega na
    przyklejeniu do podłoża kostek styropianu o wielkości 10cm x 10cm w rożnych częściach budynku. Po 5
    dniach należy wykonać próbę zrywania styropianu. Jeżeli nastąpi rozerwanie styropianu w jego objętości,
    to wynik prób jest pomyślny, podłoże jest dostatecznie nośne.
    Piszę to dla wiedzy inwestora - to my wybieramy firmę i jej płacimy jeśli zrobimy to niedbale - wyegzekwujemy solidną pracę miejmy pretensje tylko do siebie.
    Nie zawsze przecież postępuje się tak jak powinno i jak jest zalecane ale są granice których przekraczać nie wolno.
    Ocieplenie robi się tylko raz, rzadko remontujemy tą część domu gdy będzie zrobiona źle zastosowanie nawet dobrego styropianu nie będzie nic warte skoro nie będzie się trzymał elewacji.
    Fakt jest jeden,ale to na marginesie, że zakupiony przez ciebie styropian do najlepszych nie należy, ale da się zrobić dobrze, a nierówności płyt wypełnić pianką.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Jak przeglądałem różne poradniki jak kleić styropian, to chyba na żadnym nie było zaznaczone jako dozwolona metoda że styropian trzyma się na kilka placków, zawsze było wskazane by pojechać po "rancie", "po zewnątrz", Kołkowanie zaraz po położeniu? A niby na jakiej zasadzie? Chyba jest to ekipa która chce szybko sporą kasę zarobić..
    Żeby było śmieszniej kierownik budowy twierdzi, że to jest właśnie poprawne. Pierwsza warstwa na obrzeżu, a kolejne na placki w celu "lepszego oddychania" tak to zrozumiałem.

  6. #6

    Domyślnie

    Powiedz panu Kierbodowi że od oddychania są płuca i sprawna wentylacja a nie ociepleni.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Dowcip roku - styropian oddycha... chyba dziurami przy kołkowaniu
    Osobna kwestia że kiedy by Tobie się objechałą ściana po 3 miesiącach od położenia ocieplenia to móglbyś zapomnieć o jakiejkolwiek reklamacji - bo by cię wyśmiano, zaś ekipa budwlana - wypłacona czyli szukaj wiatru w polu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony