dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Kosztami to ja bym obciążył wykonawcę, bo to jego wina, skoro wyraźnie w projekcie miał napisane. Kierbud też się nie popisał. Powinien być na budowie przed zalaniem i sprawdzić wymiary. Jakby szerokość ław się zgadzała, to byś nie miał tej nadwyżki betonu, który spowodował krzywiznę ław.
    Jeśli ten nowy kierbud klepnie ławę, że jest ok, to zrób fundament lany, tak jak radzi jajmar. Z bloczkami możesz nie wyjść na poziom 0 prawidłowo i będziesz musiał kombinować z wieńcem. Co prawda będziesz musiał zainwestować w szalunek, ale przynajmniej zrobisz prawidłową bazę do późniejszych etapów.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dylan132

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    12

    Domyślnie

    Nowy kier budowy postanwił że wyjdziemy z kanoldami a ostatni poziom stanowić będzie wieniec. Jeśli chodzi o ławy to stwierdził że nie ma aż takiej tragedii. Nie kazał rozbierać ławy. Aktualnie ekipa kończy ścianę z bloczków no i od następnego tygodnia jadę z wieńcem. Jeśli chodzi o całą sytuację to wiem jedno, pośpiech nic dobrego nie wróży. Raczej nie mam wyjścia i muszę dalej stawiać dom na tym lipnym fundamencie.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dylan132

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    12

    Domyślnie

    Bloczki wymurowane. Wygląda to tak że z lewej strony fundamentów wystają 2 bloczki od poziomu ziemi natomiast z prawej aż sześć no i praktycznie ława jest na wierzchu. W tym tygodniu będą robić wieniec. Jak podkopałem się delikatnie do spodu ławy z prawej strony i zmierzyłem do wysokości kanolda który będzie przysypany. Wyszedł wymiar 1,10m. Czy w ten sposób będzie zachowana strefa przemarzania? Czy wieniec zabezpieczy ściany przed ewentualnym pękaniem?

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    @Dylan132, po odpowiednim zasypaniu strefa przemarzania zostanie zachowana z zapasem nawet. wg PN 81 B 03020 Konin znajduje się w strefie 0,8m a Ty masz 1,1 więc się nie martw. Jesli zrobiłeś badania geotechniczne gruntu i nie wyszły Ci tam żadne wysadziny czy inne wynalazki to nie bedziesz miał problemów. Z resztą projekt faundamentu z pewnością uwzględnia warunki utworu geologicznego Twojej działki.
    A co do wieńca, skoro kierbud mówi, że zrobić to rób. Obsyp tylko scianki fundamentowe porządnie, żeby zabezpieczyć przed rozpychaniem na boki. Będzie dobrze kolego. Życzę Ci dużo zdrowia i zadowolenia z postępów.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dylan132

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki ElwoodWrocław za bardzo życzliwe słowa. Dzisiaj zacząłem szalować pod wieniec i uważam że podstawą jest dobry inspektor nadzoru. W końcu zacząłem cieszyć się budową. Szacunkowy koszt wieńca to ok. 1500 pln własnymi siłami, ale wiem że będę spokojnie spał. Powoli widzę jak mój domek wyrasta z ziemi. Przestrogą dla wszystkich jest jeden fakt- dobry inspektor jest wart każdych pieniędzy.
    Elwwod Tobie również życzę dużo zdrówka

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Mam pytanie co do szalowania ław one były zaszalowane schodkowo czy ten uskok szedł jako ugięcie krzywa ?

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dylan132

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    12

    Domyślnie

    niestety ale w jednym miejscu wylali krzywą, natomiast w dwóch miejscach wylali schodkowo

  8. #28

    Domyślnie

    Witam. Mam ten sam problem co Dylan z ławami, tzn w najniższym miejscu ława jest na wysokości terenu, lecz na ławie wymurowane są tylko 2 pustaki, na to wieniec i zalane betonem. W tym miejscu ma byc garaz i poziom zero jest obnizony względem całego domu. Bardzo mało jest nadsypane bo więcej się nie da gdyż ściana fundamentowa jest bardzo niska. W tym momencie mam juz wylaną płytę, izolacja z zewnątrz ściany fundamentowej i zasypane. Czy to jest ok, że mam taki niski fundament? Proszę o pomoc. Tomasz

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ława musi być zatopiona w ziemi na tyle ile jest stopień przemarzania , może ci z czasem w zimę pękać stal sciąga się w ujemnych temperaturach i może ława pękać . Jak kable elektryczne nie potrzebna oszczędność.

  10. #30

    Domyślnie

    Nie martw się o fundamenty.Kiedyś nie zbrojono,ładowano kamień polny,beton ręcznie wykonany, ciężkie pustaki żużlowe i katastrof budowlanych nie ma.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ot, napisał co wiedział Dobrze, że większość jednak myśli "nowocześnie" i jednak martwi się o ławy i fundamenty robione, o zgrozo, z betonu bez kamieni polnych, a "jedynie" na ławach zbrojonych marnymi drucikami stalowymi...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Patentem na strefę przemarzania jest izolacja poziomach gruntu proponuję zobaczyć jak to robią przy płycie fundamentowej. Jest to jakiś ratunek dla zbyt płytkiego posadowienia ław.

  13. #33

    Domyślnie

    przepraszam a na jaką głębokość kopał Pan fundamenty ?

  14. #34

    Domyślnie

    chodzi mi o głębokość wykopu po zdjęciu humusu

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    to pytanie do mnie?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimminen Zobacz post
    to pytanie do mnie?
    Pytanie miało być skierowane pierwotnie do Martinezio ale ciekawa jestem również Pana opinii na jaką głębokość powinny być kopane fundamenty gdy podłożem jest glina ?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabrycha 2211 Zobacz post
    Pytanie miało być skierowane pierwotnie do Martinezio ale ciekawa jestem również Pana opinii na jaką głębokość powinny być kopane fundamenty gdy podłożem jest glina ?
    1. Na głębokość przemarzania gruntu odpowiednią dla strefy danego rejonu
    2.Na głębokość gruntu rodzimego o odpowiednich parametrach - w przypadku domu jednorodzinnego najczęściej wystarczy aby ocenił Kierownik Budowy, jeśli są wątpliwości głębokość posadowienia określa się w oparciu o badania geotechniczne (min. 3 odwierty).

    Polecam lekturę:

    http://www.geotekst.pl/artykuly/wypa..._w_miedzylesiu
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #38

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie !!!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony