dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 98
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 1945
  1. #1921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tomek - jak zrozumiałm, lullaby nie chce by ktoś kopiował jej pomysły i rozwiązania

  2. #1922
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Zgadzam sie ze zdaniem Elfir

    na innym forum, byla dziewczyna, co pokazywala jak to pieknie ma wykonczone mieszkanie, zbierala za to pochwaly itp..
    tylko szkoda, ze nie podala informacji, ze inspirowala sie domem/wnetrzami naszej forumowiczki
    to bylo cos jak : kopiuj-wklej w swoje wnetrza..
    oczywiscie moze czlowiek sie inspirowac kims..ale nie az tak dobitnie jak tam bylo.

    Witaj Lullaby

  3. #1923
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczywiście macie racje zwłaszcza, ze zapłaciła za swój projekt niemałe pieniądze.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  4. #1924
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  5. #1925
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Lulla, nie jestem na bieżąco - mam nadzieje, że już mieszkasz i napawasz się radością i szczęściem życia we własnym domku
    serdeczne życzenia radości, zdrowia i miłości i cudownych świąt
    przesyłam ja z nadmorza
    am glad

  6. #1926
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jurrrr

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj lullaby
    Jestem nowym fanem Twojej budowy Od jakiegoś czasu czytam Twój dziennik który znalazłem przeszukując informacji o arch Marcinie Rubiku. Projekty Rubika uważam ze są najpiękniejsze jak również Twój projekt strasznie mi się podoba. Czy możesz powiedzieć mi coś na temat współpracy włascie z architektem Jaki był czas od 1 spotkanie do finału projektów, czy dużo Wam doradzał, słuchał to co się oczekujemy od domu, jaki jest koszt projektu jak możesz zdradzić, czy również doradza w temacie wykończenia wykonawców itd.

    pozd

  7. #1927

    Domyślnie

    Witaj Jurrrr,

    Na wstępie dziękuję za opinię nt. domu.

    Uważam Marcina Rubika za bardzo dobrego architekta, a jego kreskę wciąż za jedną z lepszych w polskiej architekturze.
    Projekt powstawał około 7 miesięcy do czasu uzyskania PnB. Sądzę, że to optymalny czas, by dopracować szczegóły każdego projektu indywidualnego i nawiązać nić porozumienia z jego twórcą
    Marcin rekomenduje dobrych fachowców, za jakością ich prac idzie jednak też cena. Koszt prac projektowych oraz szczegółowy ich zakres najlepiej ustalić osobiście na spotkaniu. Ono też powinno udzielić odpowiedzi na pozostałe pytania i wątpliwości.

    Życzę powodzenia i pozdrawiam,
    lulla

  8. #1928
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jurrrr

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    Witaj Jurrrr,

    Na wstępie dziękuję za opinię nt. domu.

    Uważam Marcina Rubika za bardzo dobrego architekta, a jego kreskę wciąż za jedną z lepszych w polskiej architekturze.
    Projekt powstawał około 7 miesięcy do czasu uzyskania PnB. Sądzę, że to optymalny czas, by dopracować szczegóły każdego projektu indywidualnego i nawiązać nić porozumienia z jego twórcą
    Marcin rekomenduje dobrych fachowców, za jakością ich prac idzie jednak też cena. Koszt prac projektowych oraz szczegółowy ich zakres najlepiej ustalić osobiście na spotkaniu. Ono też powinno udzielić odpowiedzi na pozostałe pytania i wątpliwości.

    Życzę powodzenia i pozdrawiam,
    lulla
    witaj serdecznie dziękuje za informacje szkoda ze ostatnio tak mało zdjeć załaczasz bo bardzo mi sie podoba Twój gust wykończenia , kolor elewacji , kominek , kolor stolarki okiennej ciekawy jestem jaki planujesz taras drewniany czy inny materiał My obecnie szukamy działki wiec jesteśmy dalej niż w lesie ale projektanta mamy wybranego mam nadzieje ze będzie to Rubik problem jest rownież taki ze mało terenów dopuszcza zabudowę z płaskim dachem a tylko taki mnie interesuje Jak czytam rożne fora i opinie to większość jest negatywnych na domy parterowe z płaskim dachem i dużymi przeszkleni ale cieszę sie ze sa tacy jak Ty której taka architektura sie podoba trzymam kciuki abys miała dom taki jak sobie wymarzyłaś jeżeli mozesz to podreślij mi prosze jakieś zdjęcia a jak nie chcesz to rozumiem oczywiście pozd Jurrr

  9. #1929
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotrmin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam

    Sporo się dzieło jak mnie nie było towarzystwo rozpasało się i dawaj kopiować awanturka u nadwornego architekta forum szkoda że posty są usuwane,przepraszam muszę dodać coś od siebie .
    Mam podobne odczucia co do wstawiania fotek z realizacji szczególnie dotyczy to wnętrza ale nie tylko choć każde jest inne i nie da się tak skopiować wiernie pomysłów to niektórzy myślą że się da .Z kolej powinnaś się cieszyć że to co wybrałaś dla ciebie tak się podoba że są tacy którzy chcą mieć tak jak ty a nie tak jak lubią.
    Ale jest i druga strona medalu płacimy za to nie małe pieniądze żeby mieć oryginalnie i genialnie a tu kopiuj i wklej .
    Dlatego postaram się wklejać fotki bardziej techniczne pokazujące zmagania z problemami na wytyczonym odcinku budowy ,przecież dziennik ma takie problemy utrwalać dla potomnych (przyszłych władców budowy).
    Morze takie rozwiązanie jest jakimś wyjściem .

    Pozdrawiam Piotrmin
    dziennik -Parterowy dom kostka z wnęką
    dom parterowy 213m2.-Bloczek H+H 25(400),styropian 20cm EPS-0,37-podłoga 20cm.EPS-80-0,38.dach płaski styropian 25-28cm.membrana bauder.okna trzy szybowe Ug=0,6 Ucw=0.8-1.2 wentyl. mechaniczna z odzyskiem ciepła wymiana 350m3/h.piec kondensacyjny jednofunkcyjny ,zasobnik 150l ogrzewanie podłogowe,sterownik pogodowy,biologiczna oczyszczalnia,studnia,fotowoltaika 5kw na dach
    .

  10. #1930
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Widziałem Twoje wnętrza na homebook'u wczoraj projekty oczywiście
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  11. #1931

    Domyślnie

    Czy dobrze wyczytałem w Twoim dzienniku, że masz rury do wentylacji mechanicznej zalane w stropie? Czy było to już w projekcie? Czy strop był jakoś wzmacniany z tego powodu? Mam mieć też dach plaski (częściowo) i zaproponowano mi takie rozwiązanie. podobno dyskusyjne. Stąd moje pytanie.

  12. #1932

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2009 Zobacz post
    Czy dobrze wyczytałem w Twoim dzienniku, że masz rury do wentylacji mechanicznej zalane w stropie? Czy było to już w projekcie? Czy strop był jakoś wzmacniany z tego powodu? Mam mieć też dach plaski (częściowo) i zaproponowano mi takie rozwiązanie. podobno dyskusyjne. Stąd moje pytanie.
    Zgadza się, mam instalację WM rozprowadzoną w stropie. Projekt wentylacji mechanicznej, autorstwa firmy Tora Wentylacja, powstał niezależnie od projektu arch-bud Marcina Rubika, już na etapie budowy SSO. Oczywiście został przedstawiony konstruktorowi budynku. Dyskusyjne czy nie, u mnie rekuperacja działa prawidłowo.

    P.S. Zdecydowałam się na takie rozwiązanie nie ze względu na dach płaski jako taki, ale z powodu obniżenia sufitów w domu o jedyne 3 cm i braku możliwości ukrycia standardowych rur pod g-k.

    MAG, no i gdzie ten mój dom na nieszczęsnym Homebooku?

  13. #1933

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czy architekt po zobaczeniu projektu WM zmienił projekt stropu, dodał zbrojenie?
    I jeszcze jedno pytanie , jeśli pozwolisz. Jaki masz rozstaw rurek w ogrzewaniu podłogowym? Jeżeli dobrze przeczytałem , masz duże okna. Ja też i zastanawiam się co ile cm dać rurki? Zdania fachowców na temat mojego projektu są różne.
    Ostatnio edytowane przez darek2009 ; 06-03-2015 o 20:32

  14. #1934

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2009 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Jeżeli dobrze przeczytałem , masz duże okna.
    No, niemałe

    Darku, konstrukcja stropu nie została w żaden sposób zmieniona.

    Rozstaw rur ogrzewania podłogowego jest różny i wynika z projektu instalacji sanitarnych i c.o., przygotowanego w moim przypadku przez firmę Instalpol. Tylko taka dokumentacja, zawierająca m. in. obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło, może być podstawą prawidłowego wykonania instalacji ogrzewania podłogowego.

  15. #1935
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    dokumentacja, zawierająca m. in. obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło, może być podstawą prawidłowego wykonania instalacji ogrzewania podłogowego.
    Święte słowa. Bez OZC nie ma sensu zaczynać tematu podłogówki.
    btw
    Masz wielkieeeeee okna Wyglądają efektownie ale to kosmiczna strata ciepła. I co w związku z tym z ogrzewaniem. Masz w podłogówce strefy brzegowe? Czy może grzejniki kanałowe z nadmuchem? Jak to rozwiązałaś?
    Pytam, bo sam sie zastanawiam jak temat ogarnąć a wiosna tuż, tuż i trzeba coś zdecydować . Mam co prawda projekt, ale jak to sie mówi strzeżonego Pan Bóg strzeże

  16. #1936

    Domyślnie

    Zbigor, jedynym źródłem ogrzewania jest podłogówka. Nie mam dodatkowych grzejników, ani kanałowych, ani nadmuchu. W pokojach z drewnianą podłogą jest dodatkowo ogrzewanie ścienne.
    Faktycznie, dobry projekt to podstawa. Moi wykonawcy (TM instalacje Tomasz Kucharek) chwalili firmę, która przygotowała dokumentację. Jednych i drugich polecam

  17. #1937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    znalem ta piosenke... a dopiero dzisiaj zobaczylem tytul. to stad nick?
    http://www.youtube.com/watch?v=4OjiOn5s8s8
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #1938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    znalem ta piosenke... a dopiero dzisiaj zobaczylem tytul. to stad nick?
    http://www.youtube.com/watch?v=4OjiOn5s8s8
    nooo muza niezla, jak nick od tytulu to fiu fiu Lullaby ladnie wybrala

    Witam
    zagladam, chociaz wiem ze nic nie zobacze..szanuje decyzje tak jak pisalam o tym wczesniej i ciesze sie, ze tez wchodzisz na fm i go nie opuscilas

    Fighter super stopka! popieram

  19. #1939
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Mi nick od razu się skojarzył z muza ... ale The Cure

  20. #1940

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    znalem ta piosenke... a dopiero dzisiaj zobaczylem tytul. to stad nick?
    http://www.youtube.com/watch?v=4OjiOn5s8s8
    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Mi nick od razu się skojarzył z muza ... ale The Cure
    No ciekawa rozkminka, chłopaki
    Oba utwory znam, ale nick raczej nie ma z nimi związku... Lullaby to fajne fonetycznie angielskie słowo - ot, takie prozaiczne wyjaśnienie

    Pozdrawiam!

Strona 97 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony