dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dvd
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Rymanów
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Łączenie styropianu

    Witam serdecznie

    Czytałem wiele poradników ale nie dały mi satysfakcjonującej odpowiedzi, jak wiadomo styropian jest trochę krzywy i nie zawsze dopasujemy na styk. Szczeliny grube wypełniamy pianką.

    Widziałem dzisiaj blok na którym widać każdą płytę styropianową, rozumiem jak deszcz poleje na ścianę to też wyjdzie ale przy ładnej pogodzie to nie ma prawa. Ale nie wnikam co jest zrobione czy mało tynku dali, kleju albo co no nie ważne.

    Widziałem jak robili elewację w szpitalu co zaciekawiło mnie do okola każdej płyty była pianka na początku myslałem że po pijaku kładli i dali szczeliny ale później tak pomyślałem żeby skojarzyć te dwa fakty ze sobą.

    Co sądzicie o tym żeby nadcinać po 1cm na każdy róg i nadlać pianką później wyrównać żeby była równa warstwa?
    Zapraszam do zapoznania się z nasza budową:
    DOMek Mini Mix Edition
    Zapraszam do komentowania:
    Nasz domek - komentarze

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Możesz przy klejeniu styropianu pokryć krawędzie styropianu pianka
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dvd
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Rymanów
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    no ja już styropian mam przyklejony i tak zastanawiam się czy nie zrobić tak jak pisałem to by uszczelniło styropian i zrobiło jedną wielką płytę płaską.
    Ale wolałem się dowiedzieć u fachowców co sądzą

    Witam, postanowiłem zasikać szczeliny nawet takie po 1/2mm. Mam specjalną końcówkę i sikam w miejscach gdzie jest siknięte to styropian jest taki twardy że normalnie jestem zadowolony z efektu... jedna pianka na całą ścianę wystarcza więc nie dużo.
    Ostatnio edytowane przez dvd ; 28-09-2011 o 18:44
    Zapraszam do zapoznania się z nasza budową:
    DOMek Mini Mix Edition
    Zapraszam do komentowania:
    Nasz domek - komentarze

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ces84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Uszczelnienie pianką ma na celu likwidację mostków cieplnych. Gdy używasz dobrego styropianu powierzchnia powinna wyjść wolna od takich mostków, lub ich ilość jest niewielka.
    Mówisz, że w szpitalu dawali piankę po obwodzie. Nie jest to dla mnie dziwne, przy inwestycjach niestety używa się gorszych materiałów i pewnie taki mieli styropian.
    To co widziałeś natomiast na bloku to efekt zbyt cienkiego zatapiania siatki lub źle dobranej grubości izolacji.
    Panicz pisze
    Możesz przy klejeniu styropianu pokryć krawędzie styropianu pianka
    raczej nie proponowałbym takich praktyk. Pianka cechuje się rozprężalnością co spowodować może przestawianie się płyt (pod wpływem przyrostu objętości pianki). Oczywiście gdy styropian jest wtedy klejony, a nie gdy zaprawa klejąca już związała.Jeśli już chcielibyście coś takiego robić podczas klejenia lepiej użyć kleju poliuretanowego na pistolet (rozpręża się tylko przy wylocie z dyszy pistoletu, później nie zwiększa swojej objętości) i też ma właściwości uszczelniające.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony