dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja dalem studzienki rewizyjne do drenazu, aby moc zobaczyc jak wygląda stan rur i wody w drenazu, czy przypadkiem cos sie nie zatyka lub nie zamula. Po kilku miesiącach jest wszystko w porządku.

    Rewizji do desczczowki nie dalem, gdyz są to u mnie krotsze odcinki.
    Budownictwo to moja pasja

  2. #42

    Domyślnie

    ja zbieram do studni z 6 kręgów i później wykorzystuję do podlewania ogródka
    Pozdrawiam

    pwp

  3. #43

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak głęboka zrobić studnię chłonną dla dachu 220 m2 i terenu gliniastego (np 3 m?)

  4. #44

    Domyślnie

    Podciągam do góry - może ktoś jeszcze ma doświadczenia z dołami chłonnymi na terenie gliniastym

  5. #45

    Domyślnie

    -----pwp napisał:---------------------------------------------------------------------------

    ja zbieram do studni z 6 kręgów i później wykorzystuję do podlewania ogródka
    _________________

    a jak wygląda taka studnia? kręgi wystają nad powierzchnię? czy takie niskie, przykryte klapą i pompka?

  6. #46

    Domyślnie

    -----pwp napisał:---------------------------------------------------------------------------

    ja zbieram do studni z 6 kręgów i później wykorzystuję do podlewania ogródka
    _________________

    a jak wygląda taka studnia? kręgi wystają nad powierzchnię? czy takie niskie, przykryte klapą i pompka?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Echo,

    ja na glebokosci ok. 4m natrafilem na grunt bardziej przepuszczalny. Ustal np. na podstawie rozmow z innymi inwestorami, na jakiej glebokosci u Ciebie jest grunt przepuszczalny i dojdz do gruntu przepuszczalnego.
    Budownictwo to moja pasja

  8. #48

    Domyślnie

    ja również chętnie skorzystam z namiarów na możliwość kupna zbiorników po chemikaliach po ok. 1000 l (tanio) na terenie śląska. pozdrawiam
    agnieszka
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  9. #49

    Domyślnie

    A jak odprowadzić wodę deszczową przy poziomie gruntowej 0.8m ? W projekcie mam łańcuchy spustowe i nic wiącej nie napisali. Dach 280m To jest problem/ Za dwa tygodnie zamierzam zamieszkać.

  10. #50

    Domyślnie

    Na jutro zamówiłem kręgo fi 1000 i koparkę - nie ma co dłużej kombinować tylko trzeba sie chwytać za robotę. Zamierzamy (ja z żonką ) wykopać "dziurę" na 2 doły chłonne: 1 na deszczówkę (3 m) a drugi na wodę z drenażu (chyba 2 m) - mam nadzieję, że pomimo gliniastego gruntu to wystarczy; z wody zamierzamy korzystac do podlewania ogródka.

  11. #51

    Domyślnie

    może warto odświeżyć temat....
    trochę czasu minęło od ostatniego postu więc może nowe opinie i doświadczenia lub pomysły się pojawią ?
    co myślicie o wykorzystaniu zbiornika 1 m3 plastikowego w aluminiowej skrzyni?
    takie zbiorniki często wykorzystywane są przy sprzedaży oprysków, olejów itd
    cena za szt. od 100-200zł

  12. #52

    Domyślnie

    Popeiram podniesienie wątku
    też jestem zywo zainteresowany tym tematem

    u mnie jest ten sam problem co u kolegi
    Cytat Napisał slagor
    A jak odprowadzić wodę deszczową przy poziomie gruntowej 0.8m ? W projekcie mam łańcuchy spustowe i nic wiącej nie napisali. Dach 280m To jest problem/ Za dwa tygodnie zamierzam zamieszkać.
    czy przy takim poziomie wody gruntowej studnia chłonna zda egzamin???
    co ze studnią chłonną zimą jak woda w niej jest na 0,8 m???

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak
    co ze studnią chłonną zimą jak woda w niej jest na 0,8 m???
    To tak jak u mnie. Na razie będzie mi się lało po działce. W przyszłości planuję włączyć rynny spustowe pod nieużytkowe już wtedy szambo. Ale na razie nie mam pomysłu co zrobić z tą wodą.
    Z jednej z rynien będzie zbierana woda do 1m3 zbiornika z przeznaczeniem na spłuczki.

  14. #54

    Domyślnie

    Trociu - A gdzie bedziesz trzymał ten zbiornik?
    Na poddaszu?
    Idea jest dobra, gorzej z wykonaniem.

    ebarc - 1 m3 wody starczy na 1 małe podlewanie ogrodka, chyba ze masz dzialke 200 m2. jeden zbiornik - praktycznie nie ma to sensu, jesli juz to kaskada zbiornikow zakopanych w ziemi i z pompa, a tu juz instalacja za wiecej niz 500 zl

  15. #55

    Domyślnie

    faktycznie, czy ma to sens ładowanie się w koszty 1000-2000 czy więcej?
    i tak jeśli przez dłuższy okres w lecie kropla z nieba nie spadnie to złapanej deszczówki na długo nie wystarczy i trzeba będzie z sieci pociągnąć...
    koszt 1m3 wody bez ścieków nie jest znowu aż taki duży więc powoli zaczynam sobie odpuszczać
    lepiej skupić się na zarabianiu niż na oszczędzaniu ... i tego się będę trzymał

  16. #56

    Domyślnie

    Należy wziąść pod uwage ze deszczówka to nie czysta woda.Jak dłużej postoi a przy deszceowej pogodzie może być tak żei dwa tygodnie nie potrzeba podlewac a deszcuweczka w zbiorniku juz pachnie i to niezbyt przyjemnie.
    Pozdrawiam

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ja zbieram w 200 litrową beczkę wkopaną w ziemię. Reszta odprowadzana jest do betonowych dren i wchłaniana w grunt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Ja zbieram w 200 litrową beczkę wkopaną w ziemię. Reszta odprowadzana jest do betonowych dren i wchłaniana w grunt. Pozdrawiam.
    to tak naprawdę jaka to oszczędność???
    jeśli 1 m3 kosztuje 2-3zł (nielicząc ścieków) to beczka 200 l to oszczędność 40-60groszy

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Trociu - A gdzie bedziesz trzymał ten zbiornik?
    Na poddaszu?
    Idea jest dobra, gorzej z wykonaniem.
    Zbiornik będzie zakopany w ziemi w rogu domu. Od tego będzie przyłącze do domku. Trzeba będzie trochę zaizolować, żeby w zimie nie przemarzło. Wykonanie zostawię sobie na później. Na razie wszystko będzie wewnątrz przygotowane. Potem tylko się podłączyć.

    Myślałem o opcji z wodą na poddaszu. Jednak do tego trzeba mieć odpowiednio zaprojektowane poddasze, żeby Ci któregoś dnia ta tona wody nie spadła do sypialni.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebarc
    ...to tak naprawdę jaka to oszczędność???
    jeśli 1 m3 kosztuje 2-3zł (nielicząc ścieków) to beczka 200 l to oszczędność 40-60groszy
    Mnie żadne oszczędności nie interesują. Napisałem jak mam to rozwiązane u siebie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony