dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 154
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie EKR firmy TILGNER-wymiana doświadczeń

    Witam wszystkich posiadaczy kotłów EKR Tilgnera.
    Przeszukałem forum (być może nie dokładnie) i nic nie znalazłem na temat tych kotłów.
    Zapraszam więc użytkowników EKR-a do wymiany doświadczeń.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=tilgner

    Tu masz temat odnośnie ustawienia pieca

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Czy są tutaj posiadacze kotła EKR z sterownikiem eCoal.pl ?
    Kotły poszły w świat a nikt nie chce nawet słowa napisać?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    levi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie EKR 20 + ecoal

    Witam.

    Na początek kilka spostrzeżeń co do kotłów OE+ i EKR.

    Jak najbardziej posiadam taki kociołek (EKR 20kW) i po przeczytaniu dwóch obszernych wątków (autorstwa ZawiJan) na temat dedykowanego pieca do tego sterownika jakim jest OE+, stwierdzam po wynikach prezentowanych na stronie h**p://esterownik.pl, że w niczym mu nie ustępuje.

    Oczywiście ten kocioł nie został przebadany w taki sposób jak OE+ przez IChPW, ale jeśli ja uzyskuje podobne zużycie eko na kotle od JT przy bardzo zbliżonych wykresach jak w OE+ i dla podobnych warunków otoczenia, to chyba uprawnionym jest stwierdzenie, że nie jest to na pewno konstrukcja gorsza.

    ZawiJan pisał o JT http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5107842 , ale zupełnie się z nim nie zgadzam. Niby w czym JT może być malutki. Jego firma też posiada certyfikaty i medale za swoje kotły jak i OE+.

    Sprawa sterownika ecoal, to odrębna historia. W końcu powstała konstrukcja na rynku godna uwagi, nie tylko za swoją innowacyjność, ale i prostotę obsługi. Masa dodatkowych ustawień dla lubiących "grzebnąć" (jak to Polak kombinator), aby osiągnąć jeszcze więcej. Super pomoc od firmy ES z Kutna (nawet śrubki do obudowy wysłaki za free jak poprosiłem). Co tu dużo mówić Naukowcy, Pomysłodawcy, Konstruktorzy to najwyższy poziom. Można to porównać tylko do oprogramowania Open Source, gdzie to klient wyznacza ścieżkę rozwoju. Tutaj przede wszystkim słucha się klienta i bierze pod uwagę jego opinie w rozwoju sterownika (oczywiście żądania klienta nie mogą zaburzać pracy algorytmu sterownika).

    Pozdrawiam i również czekam na opinie osób kotłów od JT + ecoal.

    --
    levi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał levi Zobacz post
    Oczywiście ten kocioł nie został przebadany w taki sposób jak OE+ przez IChPW, ale jeśli ja uzyskuje podobne zużycie eko na kotle od JT przy bardzo zbliżonych wykresach jak w OE+ i dla podobnych warunków otoczenia, to chyba uprawnionym jest stwierdzenie, że nie jest to na pewno konstrukcja gorsza.
    ZawiJan pisał o JT http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5107842 , ale zupełnie się z nim nie zgadzam. Niby w czym JT może być malutki. Jego firma też posiada certyfikaty i medale za swoje kotły jak i OE+.
    Fakt, że nie piszę o kotle EKR Tilgnera, absolutnie nie oznacza, że uważam go za gorszy. Nie piszę, bo nie miałem okazji go badać. To co mógłbym o nim napisać?
    O tym, że "JT jest malutki" nie pisał ZawiJan, tylko Zawijan_2. Z pewnością miał on jednak na myśli wyłącznie skalę (wielkość) produkcji. Z pewnością nie jej jakość.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    levi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    ... absolutnie nie oznacza, że uważam go za gorszy. Nie piszę, bo nie miałem okazji go badać. To co mógłbym o nim napisać?
    Zgadza się. A jak patrzę na te kotły to bardzo bym sobie życzył aby JT oddał taki kocioł do badań. Zawsze fakty w postaci liczb przemawiają bardziej do wyobraźni ludzi technicznych.

    O tym, że "JT jest malutki" nie pisał ZawiJan, tylko Zawijan_2.
    Przepraszam za tą nieścisłość co do osoby cytowanej, mea culpa.

    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez levi ; 13-01-2012 o 09:03

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał levi Zobacz post
    A jak patrzę na te kotły to bardzo bym sobie życzył aby JT oddał taki kocioł do badań. Zawsze fakty w postaci liczb przemawiają bardziej do wyobraźni ludzi technicznych.
    Proszę go namawiać.
    Ukłony dla Redakcji

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    levi wstaw w swój podpis link do sterownika o ile to nie problem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    levi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    levi wstaw w swój podpis link do sterownika o ile to nie problem.
    W budynku gdzie mam kocioł nie posiadam jeszcze netu, ale to się zmieni.

    --
    levi

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał levi Zobacz post
    W budynku gdzie mam kocioł nie posiadam jeszcze netu, ale to się zmieni.

    --
    levi
    No to czekamy na zmiany.

    Może opiszesz jaki kocioł jest w użytkowaniu?

    zawijan jaki jest okres ważności certyfikatu na znak bezpieczeństwa ekologicznego?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    zawijan jaki jest okres ważności certyfikatu na znak bezpieczeństwa ekologicznego?
    Bezterminowy.
    Do czasu ewentualnego wprowadzenia zmian w konstrukcji lub technologii wytwarzania, wpływających na zmianę sprawności lub wskaźników emisyjnych.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    levi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Może opiszesz jaki kocioł jest w użytkowaniu?
    Na razie budynek z murem trójwarstwowym + jedna warstwa ocieplenia na poddaszu/strychu, tak więc ciepło ucieka na potęgę do góry (nawet brak włazu na strych, ze względu na rekuperator by nie pracował poniżej 0, dopóki nie dam drugiej warstwy + ocieplenie stropu). Na wiosnę będzie 14 cm wełny elewacyjnej jeszcze do tego. W sumie ściana osiągnie grubość 62 cm. Buduję dom jako pasywny. Okna trójszybowe Reahu Geneo PHZ 0,77W/m2 dla całego okna. Drzwi wejściowe CAL seria arktyczna około 0,8W/m2.

    Niestety obawiam się, że wtedy kocioł stanie się o wiele, wiele przewymiarowany.

    Podłączona podłogówka na zaworze termostatycznym (ESBE) i niezależnej pompie (chodzi non-stop) od sterownika Ecoal - podłogówka około 400 mb oraz 10 grzejników (dom 145 m2 użytkowej, kubatura około 650m3). Na chwilę obecną grzeję tylko samą podłogówką, cyklicznie włączam pompę CO aby wywołać po prostu ruch wody (zawór trójdrogowy podłączony tak aby podmieszał zimną wodę z powrotu do ciepłej, która idzie na grzejniki z kotła).

    Dalej pompa do CWU + mieszanie na sterowniku aby zapewnić wystarczająco ciepły powrót. Rura z podgrzewaniem od CWU wchodzi do instalacji na powrót jako ostatnia co powoduje, że nie podgrzewam powrotu dla CO i podłogówki, a dogrzewam bezpośrednio kocioł (dzieki dla Ciebie minertu !, bo ten problem podniosłeś na jednym z tematów innego wątku na forum muratora, gdzie to przeczytałem i wdrożyłem).

    Kolejna i już ostatnia pompa idzie do rekuperatora a konkretnie do jego nagrzewnicy, która ogrzewa powietrze wpadające przez anemostaty do pomieszczeń, do około 26 st.C. W pomieszczeniach jest jednak 16 st. C. bo nie są zamieszkałe i nie ma sensu ładować towaru w komin.

    System w/w działa nieprzerwanie od 5 dni i jak na razie spisuje się znakomicie (znakomicie = czyli wedle moich oczekiwań i gustów). Oczywiście miałem do wyboru grzałkę elektryczną do reku bądź nagrzewnicę wodną i widzę, że wybór był właściwy. Różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem waha się od 5 st. do 10 st. C.

    Na stan obecny idzie około 1 worek towaru na dzień (temp. zew. od + 4 st. do - 2 st. C; temp. wew. 16 st. C). Wgrany najnowszy soft do ecoal'a (musiałem dmuchawę dać na -5 bo spieki jak choler@). Ale sytuacja opanowana. Jeden worek to sporo, ale dopiero co jestem po tynkach i posadzkach, więc schnie. Poza tym to pierwszy sezon, więc eko pójdzie sporo (reku non stop osusza i oddaje litry wody do kanalizacji).

    Kocioł posiada wymiennik rurowy poziomy (stety/niestety ruszt wodny) oraz deflektor żeliwny. Troje drzwiczek - popielnik duże, do palenia na ruszcie średnie i równie średnie do czyszczenia wymiennika. Kocioł dobrze ocieplony, bo prawie zimny przy eksploatacji. Drzwiczki tylko się lekko nagrzewają.

    Dmuchawa WPA 06, silnik NORD. Zasobnik kotła 160 litrów. Zasobnik CWU 140 litrów.

    Patrząc od strony użytkowej, sprawuję się świetnie. Ecoal prowadzi go bardzo stabilnie i oszczędnie jak na zmiany, które mu serwuje instalacja CO (oraz ja), a przecież temperatura wody nie jest bardzo stabilna, zważywszy ile urządzeń korzysta z ciepła produkowanego przez kocioł i w dodatku nierównomiernie to ciepło pobierają (szczególnie reku, który w zależności od temp. zew. bierze mniej lub więcej ciepłej wody).

    Necik pojawi się nie wcześniej jak na przyszłą zimę. Teraz nie mam ochoty na kominie montować anteny WiFi ;P

    Uff, chyba wszystko?

    --
    levi
    Ostatnio edytowane przez levi ; 15-01-2012 o 16:45

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał levi Zobacz post
    Uff, chyba wszystko?

    --
    levi
    No nie za długo go użytkujesz więc na konkretne oceny jeszcze poczekamy.
    Szkoda,że jesteś jedyny na tym forum ,któremu chciało się cokolwiek napisać.

    Zbiornik w standardzie może nie za duży ale na zamówienie można mieć zbiornik na 200kg opału.
    Być może nie długo w standardzie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    levi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No nie za długo go użytkujesz więc na konkretne oceny jeszcze poczekamy.
    Szkoda,że jesteś jedyny na tym forum ,któremu chciało się cokolwiek napisać.
    Spróbuję relacjonować w rozsądnych odstępach czasu przygody z tym przypadkiem, jakim jest moja instalacja CO + praca Ecoal'a. Ale nie gwarantuję ani regularnych wpisów, ani w ogóle wpisów jakichkolwiek, żeby nie było, że coś obiecałem.

    Jak już podłączę do netu sterownik, wtedy wkleję w stopkę linka. Ale nie będzie to szybko.

    --
    levi

  15. #15

    Domyślnie

    Eeee panowie nie macie się czym chwalić ostanio widziałem fotkę Tilingera miałowca w.................kuchni )) fajnie wyglądało, taki kolos w kuchni

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Eeee panowie nie macie się czym chwalić ostanio widziałem fotkę Tilingera miałowca w.................kuchni )) fajnie wyglądało, taki kolos w kuchni
    Miałowiec faktycznie mały nie jest ,to kocioł tłokowy a ten watek dotyczy kotła
    EKR z podajnikiem ślimakowym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ekr_2.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	95733
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #17

    Domyślnie

    Jakiś taki chudy ten zasobnik.... wyglada jakby na jakiejś diecie był

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Jakiś taki chudy ten zasobnik.... wyglada jakby na jakiejś diecie był
    Chudy aby był symetryczny.To standardowy zasobnik.Na zamówienie jest nie symetryczny i dużo większy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Czy levi napisze coś po ostatnich mrozach?
    Jak kocioł dawał sobie radę?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Moja klientka z Krakowa,długo wybierała kocioł,zamawiając u mnie zapewniała jak będzie zadowolona i wszystko będzie ok to nie zadzwoni.(Wydawało mi się,że żartowała,a może jednak nie? )
    Kupiła kocioł z tego wątku a ja nie mogę się dodzwonić.
    Nie zadzwoniła.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 15-02-2012 o 11:14
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony