dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    SCHODY to elementy oddzielne mające swobodę w pęcznieniu czy kurczeniu.

    PODŁOGA to zespół elementów ograniczonych w pęcznieniu co przekłada sie na większe lub mniejsze naprężenia i związane z tym odkształcenia.

    Prosty termohigrometr powinien być w każdym domu co pozwala na stworzenie zdrowego dla człowieka mikroklimatu. Podłodze z drewna też się to przyda.

    Gwarancja wraz z warunkami i zaleceniami to konieczność, w dodatku z załącznikiem informacji w prostym przekazie zrozumiałym dla przeciętnego klienta. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 17-10-2011 o 14:37 Powód: Uzupełnienie

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Z tego co wiem Fredi07 z wykształcenia jest chemikiem i substancja organiczna jaką jest olej nie jest mu obca, ponadto ponad 20 lat doświadczenia w parkieciarstwie też robi swoje. Starajmy się uzasadniać swoje podpowiedzi, będą bardziej zrozumiałe dla pytających. Pozdrawiam.
    Deklarowałem już gotowość podjechania i oceny na miejscu. Naprawdę bezstronnie ocenię i co najważniejsze może da się to ratować. Jeśli na gwarancji to moja opinia będzie mocnym atutem.
    Witam fachowca Faredi07-ze nie masz nic przeciwko olejowaniu OK(dlaczego napisałes ze to bez sensu),....ja napisałem wypowiedz na temat,ze parkiet jest do uratowania,(a jak sie dogadają to zmartwienie autora tematu)czytac nie potrafisz panie fachowiec ze zrozumieniem???- kiedys szkola podstawowa trwała 8 lat,i na 8 latach sie kończyła co u niektórych
    pzdr.
    W tym przypadku olej lub lakier jest bez różnicy. Dla tego napisałem, że robienie z oleju panaceum na wstające podłogi jest bez sensu. A co do szkół to radzę byśmy się nie licytowali.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    SCHODY to elementy oddzielne mające swobodę w pęcznieniu czy kurczeniu.

    PODŁOGA to zespół elementów ograniczonych w pęcznieniu co przekłada sie na większe lub mniejsze naprężenia i związane z tym odkształcenia.

    Prosty termohigrometr powinien być w każdym domu co pozwala na stworzenie zdrowego dla człowieka mikroklimatu. Podłodze z drewna też się to przyda.

    Gwarancja wraz z warunkami i zaleceniami to konieczność, w dodatku z załącznikiem informacji w prostym przekazie zrozumiałym dla przeciętnego klienta. Pozdrawiam.
    Święte słowa. Schody to inna bajka. Czy ktoś zwróci uwagę, że trep z np 25 cm skórczy się do 24,8? A 2mm szparę w parkiecie widać. Na schody wraca buczyna twardsza od dębu ale taki Jasiu Wędrowniczek. W podłogach już prawie nie obecna, bo nikt nie chce jeździć na reklamacje ale na schodach jej ciepła barwa i twardość robi furorę.
    Co do higrometu to powinien być w każdym domu. Co jest dobre dla człowieka jest dobre dla drewna
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał evonation Zobacz post
    Evonation powinien zebrać wszystkie protokoły jakie zostawili mu parkieciarze włącznie ze wskazówkami pielęgnacji i konserwacji parkietu oraz deklaracją zgodności na parkiet.

    -nie dostalem zadnych protokolow, wskazowek itd itp

    Moje pytanie czy parkiet jest lity czy może dwuwarstwowy?

    parkiet jest lity
    Składać reklamacje. Brak jakichkolwiek protokołów i wskazówek pielęgnacji stawia ich w bardzo złym swietle.
    Zeszłoroczne lato było równiez do bani - wilgotne. Moje przypuszczenie to zbyt wilgotna wylewka!
    Schody z merbau lezą na betonowych schodach już wyschniętych. Poza tym stopień lity ma grubość 30mm. i jest prawdopodobnie klejony.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #45

    Domyślnie

    Schody z merbau lezą na betonowych schodach już wyschniętych
    Tu zgoda bo schody w 99% są wylewane dużo dużo wcześniej niż posadzki więc zdążą wyschnąć
    Poza tym stopień lity ma grubość 30mm. i jest prawdopodobnie klejony.
    To zdanie do polemiki
    Stopnie schodowe mają zazwyczaj 40mm grubości
    ale.......
    ale jeśli nawet byłyby klejone z lameli szerokości 1cm to taki stopień położony na wilgotne podłoże wygnie się
    Teraz zauważmy w którą stronę się wygnie
    Na 100 stopni położonych na mokre podłoże wszystkie wygną się krawędziami/brzegami do góry nigdy do dołu
    Jeśli położymy te stopnie na suche podłoże a od góry puścimy na nie parę wodną
    wszystkie wygną się krawędziami/brzegami do dołu
    Gwarantuję że ani jeden nie wygnie się odwrotnie
    To samo dzieje się z parkietem
    Teraz mamy odpowiedź co było przyczyną tzw wyłódkowania parkietu o kol.evonation
    Ostatnio edytowane przez hamlet ; 18-10-2011 o 16:56

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał hamlet Zobacz post
    Tu zgoda bo schody w 99% są wylewane dużo dużo wcześniej niż posadzki więc zdążą wyschnąć

    To zdanie do polemiki
    Stopnie schodowe mają zazwyczaj 40mm grubości
    ale.......
    ale jeśli nawet byłyby klejone z lameli szerokości 1cm to taki stopień położony na wilgotne podłoże wygnie się
    Teraz zauważmy w którą stronę się wygnie
    Na 100 stopni położonych na mokre podłoże wszystkie wygną się krawędziami/brzegami do góry nigdy do dołu
    Jeśli położymy te stopnie na suche podłoże a od góry puścimy na nie parę wodną
    wszystkie wygną się krawędziami/brzegami do dołu
    Gwarantuję że ani jeden nie wygnie się odwrotnie
    To samo dzieje się z parkietem
    Teraz mamy odpowiedź co było przyczyną tzw wyłódkowania parkietu o kol.evonation
    Nie wszystko jest takie proste jak Ci się wydaje.

    W przypadku schodów masz niewątpliwie rację.

    W odniesieniu do podłóg, szczególnie klejonych - nie do końca. Dlaczego?

    Podłoga składa się z elementów o profilu - przekroju warstwy użytkowej w kształcie odwróconego trapezu. Zespół takich elementów, w sytuacji podwyższania wilgotności
    w d ł u ż s z y m c z a s i e , obojętnie czy z dołu czy z góry, generując naprężenia powoduje odkształcenia w miejscach styku. Ponieważ miejsca styku sąsiednich elementów - desek znajdują się w górnej części podłogi, więc w tym miejscu i w takim kształcie następują odkształcenia. W parkieciarstwie określa się mianem "kąt ALFA''.

    Nawiązując do treści i istoty wątku,

    PROPONUJĘ WNIKLIWIE OBEJRZEĆ TEMATYCZNE ZDJĘCIA.

    Ponadto problem należy rozpatrywać w dwóch aspektach:
    1 - rzeczowy tzn były robione pomiary podkładu i to trzykrotnie a ponadto nowy budynek ze świeżą podłogą pozostawiono na pastwę natury przez kilka miesięcy.
    2 - oparty na typowych sytuacjach gdzie wiekszość przypadków łódkowania desek powodowane jest nadmiarem wilgoci w podkładzie.
    Jaka jest prawda? Być może leży po środku. Tak zaocznie to możemy sobie pogdybać. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 18-10-2011 o 20:42 Powód: Uzupełnienie

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Nie wszystko jest takie proste jak Ci się wydaje.

    W przypadku schodów masz niewątpliwie rację.

    W odniesieniu do podłóg, szczególnie klejonych - nie do końca. Dlaczego?

    Podłoga składa się z elementów o profilu - przekroju warstwy użytkowej w kształcie odwróconego trapezu. Zespół takich elementów, w sytuacji podwyższania wilgotności
    w d ł u ż s z y m c z a s i e , obojętnie czy z dołu czy z góry, generując naprężenia powoduje odkształcenia w miejscach styku. Ponieważ miejsca styku sąsiednich elementów - desek znajdują się w górnej części podłogi, więc w tym miejscu i w takim kształcie następują odkształcenia. W parkieciarstwie określa się mianem "kąt ALFA''.

    Nawiązując do treści i istoty wątku,

    PROPONUJĘ WNIKLIWIE OBEJRZEĆ TEMATYCZNE ZDJĘCIA.

    Ponadto problem należy rozpatrywać w dwóch aspektach:
    1 - rzeczowy tzn były robione pomiary podkładu i to trzykrotnie a ponadto nowy budynek ze świeżą podłogą pozostawiono na pastwę natury przez kilka miesięcy.
    2 - oparty na typowych sytuacjach gdzie wiekszość przypadków łódkowania desek powodowane jest nadmiarem wilgoci w podkładzie.
    Jaka jest prawda? Być może leży po środku. Tak zaocznie to możemy sobie pogdybać. Pozdrawiam.
    Na mokrym podkładzie wali od razu. Tu raczej natura. Dom bez ludzi niszczeje. Teraz to trzeba zobaczyć jak to ratować.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  8. #48

    Domyślnie

    Ostatnio rozmawialem ze znajomym, ktory buduje drewniany dom i zgadalismy sie, ze coraz czescie slyszy sie zle o merbaum. Merbaum chyba poprostu sie nie nadaje do uzytkowania w naszym klimacie?

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu1975 Zobacz post
    Ostatnio rozmawialem ze znajomym, ktory buduje drewniany dom i zgadalismy sie, ze coraz czescie slyszy sie zle o merbaum. Merbaum chyba poprostu sie nie nadaje do uzytkowania w naszym klimacie?
    Merbau jest bardzo stabilnym materiałem, w naszym klimacie również, ale nie aż na tyle stabilnym, żeby zwalniał od myślenia. Pozdrawiam.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Merbau jest OK. Poczciwy jak nasz dąb. Trochę 15 mmm grubość desek w stosunku do szerokości może budzić obawy ale nasz klimat zaczynały zdobywać egzotyki w szerokości i 15 cm. Obecnie raczej nikt nie sprzedaje u nas szerszych niż 9 cm.
    Wilgotności i temperatura w domach to złożony i powiązany z sobą proces. Obecnie w wakacyjnym namiocie nie dałoby rady przespać nocy a w domu dzień bez ogrzewania to mniej o 1-2 stopnie. W drugą stronę to wyziębiony dom też potrzebuje dłuższego czasu by wrócił do klimatu dla ludzi. To bezwładność setek ton murów, stropów, itd.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  11. #51

    Domyślnie

    Panowie niedlugo pan od podlog ma przyjechac


    mam pytanie z innej beczki

    firma ktora mi sprzedala parkiet, i dala swojego wykonawce to jakgdyby 2 oddzielne firmy

    z kim ja mam rozmawiac w sprawie gwarancji, bo sama firma kaze mi dzwonic do wykonawcy


    jak to wyglada ze strony prawnej


    jakby ktos chcial wiedziec

    firma to Drewex z Warszawy

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał evonation Zobacz post
    Panowie niedlugo pan od podlog ma przyjechac


    mam pytanie z innej beczki

    firma ktora mi sprzedala parkiet, i dala swojego wykonawce to jakgdyby 2 oddzielne firmy

    z kim ja mam rozmawiac w sprawie gwarancji, bo sama firma kaze mi dzwonic do wykonawcy


    jak to wyglada ze strony prawnej


    jakby ktos chcial wiedziec

    firma to Drewex z Warszawy
    to firma z którą zawarłeś umowę na wykonanie usługi odpowiada za stan posadzki podłogowej. W tym przypadku to oni powinni dzwonić do parkieciarza. Jeżeli masz dwie umowy to ty się skarżysz do parkieciarza.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07 Zobacz post
    Merbau jest OK. Poczciwy jak nasz dąb. Trochę 15 mmm grubość desek w stosunku do szerokości może budzić obawy ale nasz klimat zaczynały zdobywać egzotyki w szerokości i 15 cm. Obecnie raczej nikt nie sprzedaje u nas szerszych niż 9 cm.
    Wilgotności i temperatura w domach to złożony i powiązany z sobą proces. Obecnie w wakacyjnym namiocie nie dałoby rady przespać nocy a w domu dzień bez ogrzewania to mniej o 1-2 stopnie. W drugą stronę to wyziębiony dom też potrzebuje dłuższego czasu by wrócił do klimatu dla ludzi. To bezwładność setek ton murów, stropów, itd.
    Ciągle się zaznacza o naszym klimacie drewnie egzotycznym. Co za różnica? Drewno jak drewno jeżeli się przysposobi mu odpowiednie warunki będzie wszystko w najlepszym porządku. Nasze krajowe drewna też jakby nie lubiły naszego klimatu. Jest dużo szkód. Czy to wina drewna? Wątpię. Ba, jestem pewien, że nie!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Jarek wtedy jeszcze nie robiłeś w parkietach ale jak padła komuna to był taki szał na lamelki. Ta sama grubość warstwy roboczej ale be wpustu i pióra. Sama oszczędność. Wynalazek z Włoch i Hiszpanii. I u nich to się sprawdza a u nas nie. Inny klimat. Tam jest sucho a u nas wilgotności skaczą w zależności jaka pora roku. Lamelek już nie ma tak jak dziesiątek innych ,,wynalazków"
    Są już sprawdzone u nas egzotyki między innymi merbau. Sprawdzone w normalnym mieszkaniu z drewnem. Na ekstremalne sytuacje każde drewno reaguje.
    W tym przypadku prawie na 100% przyczyną było ukiszenie drewna w niezamieszkanym domu.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  15. #55

    Domyślnie

    A ja powiem więcej
    Egzotyki znoszą lepiej tutejszy klimat niż nasze rodzime drewna
    Mniej "chodzą" jak to się mówi po stolarsku
    Ostatnio edytowane przez hamlet ; 25-10-2011 o 21:43

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał hamlet Zobacz post
    A ja powiem więcej
    Egzotyki znoszą lepiej tutejszy klimat niż nasze rodzime drewna
    Mniej "chodzą" jak to się mówi po stolarsku
    Zbyt duże uogólnienie.
    Gatunki egzotyczne podobnie jak nasze są bardzo różne i bardzo różnie się zachowują.
    Ponadto ze względu na ich egzotyczność, mało znane są nam ich praktyczne właściwości. Pozdrawiam.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    to firma z którą zawarłeś umowę na wykonanie usługi odpowiada za stan posadzki podłogowej. W tym przypadku to oni powinni dzwonić do parkieciarza. Jeżeli masz dwie umowy to ty się skarżysz do parkieciarza.
    Umowa byla z Drewex

    pozniej zaplata do Drewex i 2 raty dla parkieciarza

    Oczywiscie to ich parkieciarz podejzewam ze przez wlasnie takie sytuacje oddcieli sie od koncowego produktu. Dzwonie do parkieciarza ale sadze ze to strata czasu, trzeba dwonic do prawnika i robic mala sprawe.

    Szczerze powiedziawszy w tym momencie to bylbym zadowolony jakgy przyjechali i wzieli sobie ten badziew spowrotem

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07 Zobacz post
    Jarek wtedy jeszcze nie robiłeś w parkietach ale jak padła komuna to był taki szał na lamelki. Ta sama grubość warstwy roboczej ale be wpustu i pióra. Sama oszczędność. Wynalazek z Włoch i Hiszpanii. I u nich to się sprawdza a u nas nie. Inny klimat. Tam jest sucho a u nas wilgotności skaczą w zależności jaka pora roku. Lamelek już nie ma tak jak dziesiątek innych ,,wynalazków"
    Są już sprawdzone u nas egzotyki między innymi merbau. Sprawdzone w normalnym mieszkaniu z drewnem. Na ekstremalne sytuacje każde drewno reaguje.
    W tym przypadku prawie na 100% przyczyną było ukiszenie drewna w niezamieszkanym domu.


    Fredi dom jest nowy, ma w cholere wentylacji, do tego rodzina byla tutaj co drugi dzien.....nie zgodze sie z twoja teoria

    w naszym klimacie sauny sie nie zrobi w murowanym domu (poroterm 40 + styropian+poroterm 20) w ciagu 24 godzin
    bo by nikt w tym kraju nie mial podlog drewnianych

    w domu caly rok panuje identyczna temp, skokow wilgoci jak na Florydzie nie mamy, podologa pewno od razu zaczela pracowac tylko po prostu ja to zauwazylem dopiero po przyjezdzie.

  19. #59

    Domyślnie

    przyszedl montarzysta z firmy Drewex

    "wylewka byla idealna, wilgoc wszystko ok"

    Parkiet merbau zpieprzyl sie przez wilgoc w powietrzu,(po czym montarzysta pokazal na zalew ktory sie znajduje w niedalekiej odleglosci) czyli egzotyczny parkiet, pokryty kilkoma warstawami lakieru, nie wytrzymal cisnienia i temperatur w Polsce...... slow brakuje


    oczywiscie sprawa skonczy sie w sadzie, ale jak pomysle ze poszedlem do niby konkretnej firmy, zaplacilem za drogi "egzotyczny" towar i teraz mnie robia to noz sie kieszeni otwiera.....

    jeszcze raz firma DREWEX z warszawy, lokalizacja na pulawskiej, bardzo ladny budynek na przeciw poczty......NIE POLECAM
    Ostatnio edytowane przez evonation ; 16-11-2011 o 14:22

  20. #60

    Domyślnie

    Janzar, Jarek, Fredi wyslalem wiadomosci

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony