dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 458
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 9160
  1. #2021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Jakoś nie mogę znaleźć w tym wątku wypowiedzi: "nigdy więcej drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła".
    Czy powłoki anty (-adhezyjne, -wapienne czy jakoś tak) poprawiły się na tyle, że nie ma z tym problemu?
    Jak wyglądają Wasze prysznice? Bo jeśli trzeba wycierać po każdym użyciu, by jakoś wyglądało, to już wolę szkło szronione, choć mniej piękne...
    Używam rok drzwi Huppe z gładkiego szkła z powłoką i nie ma problemu. Woda spływa, zacieków nie widzę, kamień osadza się tylko na dolnej uszczelce. Czyszczenie 1x tydzień, raz odnawiałam powłokę. Żałuję tylko, że nie zrobiłam baterii natryskowej podtynkowej, denerwuje mnie ta rura, ciężko ją domyć z osadu.
    Czym odnawiałaś powłokę?
    Jak by ta szyba wyglądała bez czyszczenia co tydzień ( pomijając dolną uszczelkę)? Bo piszesz, że nie ma zacieków?
    Sorry za dociekliwość, ale jest to dla mnie bardzo ważne
    Kupiłam preparat anticalc conditioner Ravaka i naniosłam na powierzchnię na 10 min.
    Przy codziennym używaniu zostają od wewnątrz lekkie ślady po wodzie, jeśli patrzy się pod światło (właśnie się przyjrzałam). Mnie to osobiście nie przeszkadza, pewnie gdyby przecierać po myciu do sucha to by ich nie było w ogóle widać.
    Ja myje tez szybe prysznicowa przezroczysta raz w tygodniu. Slady widac jak sie spojrzy pod swiatlo.
    Rewelacyjny jest do tej szyby i baterii w lazience cif w plynie ze spryskiwaczem kolor bialy do lazienek, kamien ze szyby schodzi od razu, a baterie spryskuje i zmywam cif po kilku minutach.

  2. #2022

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez kazia25 ; 28-03-2012 o 22:06

  3. #2023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazia25
    A jak wracasz do domu to śmierdzi Ci ze zlewu czy umywalki?
    Kratka ściekowa działa chyba na tej samej zasadzie tak?

    W pewnym sensie działają na tej samej zasadzie ale...

    Syfony w umywalkach czy zlewach są ciągle mimochodem wypełniane wodą, bo z tych sprzętów korzystasz przynajmniej raz dziennie. W garażu jak będzie ciepło i nic do kratki nie będzie wpływać przez kilka dni (tygodni) to zwykły syfon najnormalniej w świecie wyschnie i nie będzie spełniał swojej roli, bo istotą syfonu jest to, żeby w nim była woda.

    Dlatego na takie miejsca, których się bardzo rzadko używa i w których jest ryzyko wyschnięcia syfony stosuje się specjalne rozwiązania. Są to syfony z taka kulką, która opada jeśli się zdarzy, że syfon wyschnie i zamyka go.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #2024

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez kazia25 ; 23-03-2012 o 18:47

  5. #2025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał mayland
    Rok temu napełniłam ją wodą i wlałam kieliszeczek oleju. Od tamtej pory nie wiem że tam jest.
    A po co olej?
    Żeby woda nie parowała?
    No tak.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #2026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał mayland
    Mam kratkę ściekową w kotłowni. Była kiedys awaria kotłowni i woda sie lała ładn kilka godzin. Dzięki tej kratce uratowały sie drzwi bo inaczej by napęczniały.
    Właśnie wpadłam na ten genialny pomysł parę dni temu, że może mi się woda wylać z pralki np. i może lepiej zrobić taką kratkę w kotłowni...
    a ja inteligentnie w pralni kratkę zlikwidowałam
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  7. #2027

    Domyślnie

    Ja tez nie pomyslaałm o ewentualnej awarii pralki, mam zamiar kupic bezawaryjną
    vouloir c'est pouvoir

  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak w kwestii ekologii, to podłączanie kratki w garażu do kanalizacji domowej jest nietrafionym pomysłem. Bakterie w oczyszczalniach ścieków niekoniecznie mogą sobie poradzić z produktami ropochodnymi.

  9. #2029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Nigdy więcej rozsuwanych kabin prysznicowych.
    Też tak sobie myślałam, ale widziałam ostatnio przesuwne drzwi V&B (nie pytajcie ile kosztowały mam nadzieję że inni producenci też takie robią ) z rolkami na górze, a na dole nic nie było - tylko szyby i tu odpada problem z mozolnym czyszczeniem prowadnic (no bo te górne tak się nie syfią, nie?)

  10. #2030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Tak w kwestii ekologii, to podłączanie kratki w garażu do kanalizacji domowej jest nietrafionym pomysłem. Bakterie w oczyszczalniach ścieków niekoniecznie mogą sobie poradzić z produktami ropochodnymi.
    Lepiej to podłączyć do odprowadzenia wody z rynien

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał mayland
    Mam kratkę ściekową w kotłowni. Była kiedys awaria kotłowni i woda sie lała ładn kilka godzin. Dzięki tej kratce uratowały sie drzwi bo inaczej by napęczniały.
    Właśnie wpadłam na ten genialny pomysł parę dni temu, że może mi się woda wylać z pralki np. i może lepiej zrobić taką kratkę w kotłowni...
    a ja inteligentnie w pralni kratkę zlikwidowałam
    a mnie (Pan Bóg czuwa nad idiotami) się hydraulik na szczęście nie pytał
    Zostawił dziure i już, jak to zobaczyłąm to zamarłam Łopatologicznie mi wytłumaczył po co i na co to
    Musze tylko ten patent z olejem zastosowac.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  12. #2032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał Elfir
    Tak w kwestii ekologii, to podłączanie kratki w garażu do kanalizacji domowej jest nietrafionym pomysłem. Bakterie w oczyszczalniach ścieków niekoniecznie mogą sobie poradzić z produktami ropochodnymi.
    Lepiej to podłączyć do odprowadzenia wody z rynien
    oczywiście pod warunkiem, że tej wody się nie użytkuje później.

  13. #2033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał Elfir
    Tak w kwestii ekologii, to podłączanie kratki w garażu do kanalizacji domowej jest nietrafionym pomysłem. Bakterie w oczyszczalniach ścieków niekoniecznie mogą sobie poradzić z produktami ropochodnymi.
    Lepiej to podłączyć do odprowadzenia wody z rynien
    oczywiście pod warunkiem, że tej wody się nie użytkuje później.
    Mówię o odprowadzeniu, a nie o zbiorniku na deszczówkę

  14. #2034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Mówię o odprowadzeniu, a nie o zbiorniku na deszczówkę
    A gdzie chcesz tą wodę odprowadzać?

  15. #2035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Anula74
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sąsiadka
    Polecam zamontowanie gdzieś w pomieszczeniach gospodarczych na dole głębokiego brodzika , w ktorym można będzie kąpać psa [ no , chyba , że ktoś lubi pakować swojego brytana do prywatej wanny ] , szczególnie , gdy temu zechce się wytarzać na spacerku w ... wiecie czym
    my mamy 3 psy więc kwestia mycia naszych piesków została wpisana w plany budowy domu już na samym początku i tak w pomieszczeniu gospodarczym powstał taki piękny brodzik, przyda się do pewnie również w innych sytuacjach

  16. #2036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał DorciaIQ
    Mówię o odprowadzeniu, a nie o zbiorniku na deszczówkę
    A gdzie chcesz tą wodę odprowadzać?
    Ojejku no pewnie zrobię jakiś drenaż czy co... Nie chcę jej gromadzić i nie mogę podłączyć do kanalizy, więc opcji nie jest wiele

  17. #2037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do ziemi razem z ropą i benzyną a za kilka milnonów lat nowe złoża ropy w Polsce!

  18. #2038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Do ziemi razem z ropą i benzyną a za kilka milnonów lat nowe złoża ropy w Polsce!
    No fakt - nie pomyślałam że jak już się wykosztuję na dom, to nie będzie mnie stać na samochód niedziurawy i nie kapiący olejem...

    Dobra, to co proponujesz, Efir?

  19. #2039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeżeli chce się być ekologicznym, to jedynym rozwiązaniem jest zbiornik bezodpływowy, wypompowywany przez specjalistyczną firmę raz na jakiś czas - tak jak to ma miejsce w myjniach samochodowych.

    W Poznaniu, w przepisach porządkowych, jest zapis, ze nie wolno myć samochodów w miejscach, gdzie woda z mycia może spłynąc do gruntu lub do instalacji ogólnospławnej. Sądze ze taki zapis jest we wszystich gminach, bo wynika z Ustawy o Ochronie Środowiska.
    To, ze niewielu tego przestrzega, to inna sprawa.

    W wodzie z mycia samochodów może być, prócz ropy/benzyny również smar i pył ze zużytych opon.

    Dlatego zrzucając coś takiego do burzówki zanieczyszcza się wody powiezchniowe, a do kanalizacji - załatwia się bakterie gnilne w oczyszczalniach.
    Paradoksalnie sam płyn do mycia samochodu, na fosforanach, rozkłada się dośc szybko.

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Włączniki światła są wygodne na wysokości zwisającej dłoni
    oj tak, przekonałam się w domu siostry i takie same kazałam zrobic elektrykom w mieszkaniu budowanym przez developera. ale popłoch był

Strona 102 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony