dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 308 z 458
Pokaż wyniki od 6.141 do 6.160 z 9160
  1. #6141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A ostatnio słyszałem, że żona mu się puszcza, ale to chyba nie ma związku z balkonami...

  2. #6142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    A wracajac do tematu.
    Gdybym jeszcze raz miala budowac, to nie robilabym garazu w bryle budynku. Musimy i tak pobudowac wolnostojacy, wiec zamiast garazu w bryle wolalabym miec wieksza pralnie i wieksze pomieszczenie gospodarcze (kotlownie).

  3. #6143

    Domyślnie

    Nigdy by nie oddała swojego garażu ktory jest w bryle. Bezpośrednie przejście z garażu do domu jest dla mnie niezbędne- czy zimno czy deszcz moge wsiąść do samochodu bez zmokniecia, wyciągnąć spokojnie zakupy, wladowac bez pośpiechu dziecko do fotelika itp.

  4. #6144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    Nigdy by nie oddała swojego garażu ktory jest w bryle. Bezpośrednie przejście z garażu do domu jest dla mnie niezbędne- czy zimno czy deszcz moge wsiąść do samochodu bez zmokniecia, wyciągnąć spokojnie zakupy, wladowac bez pośpiechu dziecko do fotelika itp.
    Zgadzam sie z Toba. Po za tym, za wolno stojacy garaz naliczany jest dodatkowy podatek.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #6145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zgadzam sie z Toba. Po za tym, za wolno stojacy garaz naliczany jest dodatkowy podatek.
    Nie jesteś na bieżąco. Za chwilkę nasz ukochany rząd wprowadzi poprawki i wszyscy będą równi : ).
    I już mieszkamy !

  6. #6146

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    A wracajac do tematu.
    Gdybym jeszcze raz miala budowac, to nie robilabym garazu w bryle budynku. Musimy i tak pobudowac wolnostojacy, wiec zamiast garazu w bryle wolalabym miec wieksza pralnie i wieksze pomieszczenie gospodarcze (kotlownie).
    masz racje, ale to wina projektów, że jest w nich mało miejsca na gospodarcze pomieszczenie.
    Już wolałbym nie mieć jednego pokoju na rzecz pomieszczenia gospodarczego, a garaż również mieć w bryle...

  7. #6147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    Nigdy by nie oddała swojego garażu ktory jest w bryle. Bezpośrednie przejście z garażu do domu jest dla mnie niezbędne- czy zimno czy deszcz moge wsiąść do samochodu bez zmokniecia, wyciągnąć spokojnie zakupy, wladowac bez pośpiechu dziecko do fotelika itp.
    Co komu pasuje i do czego sie przyzwyczail, dla mnie to nie problem.
    Najpierw przez 5 lat mieszkalam w bloku (samochod na parkingu przed blokiem), teraz juz 6 rok w domu bez garazu Podjezdzam pod same schody, wyladowuje zakupy, zostawiam na schodach i dopiero wtedy parkuje kilka metrow dalej.

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zgadzam sie z Toba. Po za tym, za wolno stojacy garaz naliczany jest dodatkowy podatek.

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Nie jesteś na bieżąco. Za chwilkę nasz ukochany rząd wprowadzi poprawki i wszyscy będą równi : ).
    compi juz napisal, wprowadzaja zmiany w podatkach za garaz

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    masz racje, ale to wina projektów, że jest w nich mało miejsca na gospodarcze pomieszczenie.
    Już wolałbym nie mieć jednego pokoju na rzecz pomieszczenia gospodarczego, a garaż również mieć w bryle...
    To nie do konca wina projektow, bo przeciez nie trzeba brac gotowca, mozna tez do gotowego projektu wprowadzic zmiany Tylko ze nie wszystko sie da zrobic na 100% tak, jakby sie chcialo. Gdybym chciala "zmiescic" w mojej parterowce wszystko, co bym chciala, to pewnie dzialka okazalaby sie za mala, a nam zabrakloby kasy juz na etapie stawiania scian

  8. #6148

    Domyślnie

    bardzo się cieszę, że w moim bloku również mam garaż "w bryle" budynku heh

    stanowczo tak i stanowczo po 1 stanowisku dla każdego auta w domu (a tak serio to wychowałam się w domu z garażem i możliwość nie uciekania z siatami zakupów przed ulewnym deszczem (a są takie zakupy, które w aucie do końca ulewy nie mogą poczekać) jest tego warta)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  9. #6149

    Domyślnie

    Z innej beczki, przy okazji prac konserwacyjnych przypomniała mi się kolejna mała niedogodność, czyli "czego w urządzaniu domu nie zrobiłbym ponownie".
    Mam umywalkę nablatową, blat jest z klejonego na sztorc merbau. Sam blat jest świetny, robi też wrażenie, jego utrzymanie nie jest również problematyczne, po ośmiu latach intensywnego użytkowania jest praktycznie jak nowy. Jest tylko jeden wyjątek. Blat trzeba minimum raz do roku olejować (niby dwa razy do roku, ale w praktyce, jak się to zrobi porządnie i pokryje warstwą oleju dwukrotnie, to i cały rok obleci). Z samą umywalką nie ma problemu, jest za to problem z baterią. Bateria wychodzi z blatu i niestety styk metalu z drewnem jest bardzo często wilgotny. Nie dość, że najtrudniej utrzymać to miejsce w porządku, to jeszcze do olejowania trzeba baterię odkręcać. Niby nic, ale zawsze jest to dodatkowa godzina roboty. Dzisiaj wybrałbym inny sposób mocowania baterii.

  10. #6150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czesc Sursum.
    Jak znajdziesz troszke czasu pokaż nam swoj blat co go tak olejujesz proszę ja Ciebie i powiedz czym Ty go chłopie olejujesz i jak Ty to robisz.
    Bo będę swoj musiał tez zaolejować a w firmie gdzie go nabywałem nie pytałem bo czasu nie miałem - nawet sie zrymowało.

    to moj
    https://picasaweb.google.com/1104758...45819695208594

  11. #6151

    Domyślnie

    Fajny masz ten blat, tylko akurat zupełnie inny niż mój Ja mam pojedyncze klejenie, do tego nie mam szafki pod umywalką, więc z drewna mam sam blat i zastrzał, który idzie ukosem do ściany. I tu też mam problem, bo blat jest intensywnie użytkowany i zalewany wodą (i tym samym olej szybko się wyciera), natomiast nie dotyczy to zastrzału.
    No i masz inny kształt umywalki, moja jest mniej więcej taka:
    http://massi.pl/produkty/ceramika/um...lka-nablatowa/
    tylko że głupkowato wymyśliłem sobie baterię w tym stylu
    http://www.lecico.pl/test/umywalka-n...bowl-42cm.html

    Nie muszę się więc szczególnie męczyć ze stykiem blatu z umywalką, bo tam i tak pada cień, więc nie widać różnicy w poziomie szlifowania (ale za to mam problem z baterią).
    Ostatnio do olejowania używałem Starwax. Dobrze się sprawdził, używam go też do mebli ogrodowych z merbau.

    Co do olejowania to patrzę, jak zachowują się krople wody na blacie. Jak blat przestaje być hydrofobowy i krople wody zaczynają się na nim "rozpływać", znaczy to, że już czas na olejowanie. Jeśli dotyczy to tylko części blatu, gdzie stoi dozownik od mydła, po prostu lekko szlifuję ręcznie i uzupełniam olejem to miejsce. Z tym że nie wygląda to zbyt estetycznie, więc traktuję to jako zabezpieczenie tymczasowe.
    Całość olejuję w tren sposób, że po prostu brutalnie zrywam całą wierzchnią warstwę przy użyciu papieru ściernego, do gołego drewna. Niestety w miejscach, gdzie stoi np dozownik na mydło, zawsze zostaje ciemniejszy ślad, stąd też ręcznie się tego nie zeszlifuje, przynajmniej zacząć trzeba szlifierką. Zaczynam zazwyczaj od gradacji 200 i kończę na najdrobniejszej, jaką mam, najczęściej 1000. Najlepiej kończyć na 2000, ale nie zawsze da się dostać w markecie. Nie wiem, jak wykończysz ranty, ja mam je wszystkie wyoblone i nie mam rantów, stąd mam łatwiejszą robotę.
    Jak wyszlifuję, osuszę i odpylę to maluję dwu albo trzykrotnie w odstępach co kilka godzin, za każdym razem zbierając nadmiar oleju i przecierając drobnym papierem. Między pierwszym a drugim olejowaniem upływa zazwyczaj ze dwie godziny, po drugim musi upłynąć więcej. Idealne byłyby większe odstępy, ale to nie zakład stolarski, lecz operacja na żywym organizmie i się nie da. Podstawa to dobra wentylacja, bo w łazience zatruć się łatwo.

    Merbau, nawet jeśli dopuścisz do wniknięcia wody w blat, wiele wybacza. Mam ten blat już od prawie dekady i nie widać po nim, że był szlifowany wielokrotnie. Niestety w domu nie powtórzysz warunków stolarni. Mój stolarz blat robił przez kilka tygodni i w efekcie nie musiałem go olejować przez dobre półtora roku. W warunkach domowych jest to niestety nie do powtórzenia.

  12. #6152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W podobnym watku, tylko dot. budowy zamieściłam swoj mix tzn dotyczacy i budowy i wykonczenia. Link do lektury dla zainteresowanych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6374060
    A propos blatów drwenianych to w starym domu miałam w kuchni olejowany z drewna egzotycznego i tez musielismy go co jakis czas olejowac. W nowym domu mamy w łazienkach szafki cale z merbau ale je polakierowiśmy, bo mamy dosyc olejowania. Olejowanie jest potrzebne w kuchni, bo tam blat jest narazony na uszkodzenia nozem i na lakierze byłoby to widac. Natomiast w łazience można spokojnie polakierowac, bo chodzi tylko o zabezpieczenie przed wodą.

  13. #6153

    Domyślnie

    Witam, jestem w trakcie budowy domu. Mam kilka pytań do tych, którzy już wykończyli.
    Mam ogrzewanie podłogowe na całym parterze. W kuchni, korytarzu i łazience będą płytki. Natomiast zastanawiam się nad salonem... Płytki czy panele??
    Co polecacie?

  14. #6154

    Domyślnie

    Mam jeszcze dylemat z kuchnią, a właściwie z meblami w kuchni... Podobają mi się białe z połyskiem, ale jestem ciekawa czy są praktyczne. Nie chcę chodzić cały czas ze ściereczką

  15. #6155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał nika@ Zobacz post
    Witam, jestem w trakcie budowy domu. Mam kilka pytań do tych, którzy już wykończyli.
    Mam ogrzewanie podłogowe na całym parterze. W kuchni, korytarzu i łazience będą płytki. Natomiast zastanawiam się nad salonem... Płytki czy panele??
    Co polecacie?
    Kładź co chcesz. Ja mam na podłogówce nawet grube, włochate wykładziny.

  16. #6156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał nika@ Zobacz post
    Mam jeszcze dylemat z kuchnią, a właściwie z meblami w kuchni... Podobają mi się białe z połyskiem, ale jestem ciekawa czy są praktyczne. Nie chcę chodzić cały czas ze ściereczką
    Mam i sprawują się bardzo dobrze. Zdecydowanie gorzej będzie z ciemnymi.

  17. #6157
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał nika@ Zobacz post
    Mam jeszcze dylemat z kuchnią, a właściwie z meblami w kuchni... Podobają mi się białe z połyskiem, ale jestem ciekawa czy są praktyczne. Nie chcę chodzić cały czas ze ściereczką
    Na polysku bedzie widac kazdy paluch
    Idz do sklepu, gdzie maja fronty kuchenne i pomacaj

  18. #6158

    Domyślnie

    nika,ja mam na całym parterze ogrzewanie podłogowe i plytki woodentic ochra 98x21,5,bardzo jestem zadowolona z tego rozwiazania bo jest ładne i praktyczne,parter użytkowany jest dośc intensywnie i po dwóch latach podłoga wygląda jak nowa,przy panelach obawiałabym się porysowań,jednak bezpośrednio po przeprowadzce sporo piachu się wnosiło,dodam jeszcze,że płytki znakomicie przewodzą ciepło i wygladają jak panele i każdy kto nas odwiedza po raz pierwszy nie wierzy,że to płytki i sprawdza dotykowo,już się do tego przyzwyczaiłam

    białe czy mówiąc ogólniej jasne meble w połysku są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu niż czarne,mam obydwa rodzaje i na czarnych bardziej widać każdy paluszek,zwlaszcza przy małych dzieciach czarnych mebli w połysku nie polecam,

  19. #6159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Na polysku bedzie widac kazdy paluch
    Nie będzie, nie na białym. Mam, wiem

  20. #6160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie będzie, nie na białym. Mam, wiem

    To zalezy jaki ten "polysk" Niektorzy nie widza, innym nie przeszkadza, a ja tam na kazdym paluchy zobacze

    Tak na szybko znalezione

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_4620942_IMG_1408_.jpg
Wyświetleń:	573
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	243854

    Na ciemniejszym bardziej widac, ale i na bialym kazdy paluch bedzie widoczny. Z tym ze akurat na takich frontach wystarczy raz przetrzec i czyste.

Strona 308 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony