dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 393 z 458
Pokaż wyniki od 7.841 do 7.860 z 9160
  1. #7841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No widzisz, a ja na poddaszu mam mięciutkie wykładziny i nie zamieniłbym ich tam na nic innego.

  2. #7842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Drewno daje komfort mieszkania (przyjemna podłoga nie zimna jak płytki).
    Płytki mogą być co najwyżej wygodne (no nie nieszczą i nie trzeba o nie dbać). Płytki z ceramiki/gresu doskonale nadają się go garażu, kotłowni, kuchni czy łazienki.
    Jak masz podłogówkę to płytki nie są zimne zima.

    Za to latem zimne płytki to błogosławieństwo.

  3. #7843

    Domyślnie

    mam w jednym domu płytki w salonie i chociaż są bardzo praktyczne to wydaje mi się, ze obniżają standart...
    ale ciekawa jestem mięciutkich wykładzin na poddaszu. Długo już je macie? jaka byla cena za 1 m2?
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  4. #7844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    ale ciekawa jestem mięciutkich wykładzin na poddaszu. Długo już je macie? jaka byla cena za 1 m2?
    W sypialni osiem lat. Była dość droga, jakieś 70zł/m2. U syna i na korytarzu już wymieniliśmy. U syna bo wiadomo jak to u chłopaka, a na korytarzu rozlałem glikol i odbarwiła. Jakieś 20-30zł/m2.
    Wymiana prosta bo starą wziąłem do sklepu i przycięli na ten sam wymiar

  5. #7845
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Oj znowu się zacznie wyliczanie, co lepsze Ja mam panele, bo cena parkietu jaki mi się podobał zabija. Moja znajoma twierdzi, że drugi raz parkietu nie zrobi, bo za dużo z tym zabawy. Sąsiad ma gres w salonie i podłoga wygląda genialnie. Co kto lubi.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  6. #7846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, a ja na poddaszu mam mięciutkie wykładziny i nie zamieniłbym ich tam na nic innego.
    Wykładzina to nie dywan. Wykładzinę sam planuję na górze a dywanu nigdy.

  7. #7847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja właśnie sobie kupiłam dywan na płytki

  8. #7848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a ja mam na panelach, zeby moje psiaki sie nie slizgaly przy zabawie kazdy ma swoje priorytety

    prawda taka, ze jeden lubi zapach fiolkow inny pomaranczy

    wracajac do meritum w obecnym domu ponownie nie wzielabym tej samej firmy od kuchni a reszta jest miodzio - nic bym nie zmienila. po prostu zmienilam dom w ktorym zbyt wiele mi nie pasowalo
    mąż ten sam

  9. #7849

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Mam jedno pytanko do was bo nie chce zakładać nowego tematu.

    Przeglądając wiele projektów domów zauważyłem iż przestrzeń nad garażem (2 stanowiska) bardzo często nazywana jest "strychem" tak jak chociażby w linku poniżej:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m94a22780b25af
    Nawet jeśli dach na całym domu jest prosty i bez żadnych udziwnień to akurat zawsze ta powierzchnia nad garażem nazywana jest strychem, a nie np. powierzchnia nad kuchnią. Dodatkowo w wielu projektach strych jest największym powierzchniowo pomieszczeniem na piętrze.
    Czy wiążą się z tym jakieś konsekwencje jeśli chodzi o zagospodarowanie tego miejsca w przyszłości ? Mogę tam zrobić np. pralnie ? Nie będzie problemu z podciągnięciem wody itp ?
    Inne pomieszczenia są nazywane typu pokój, garderoba, łazienka itp. a czemu często jest tak, że pomieszczenie nad garażem to strych ?
    Przecież o wiele lepiej brzmi wg mnie "pokój" i zawsze to jedno pomieszczenie więcej w projekcie, co przekłada się przecież na kasę bo "strych" do powierzchni liczony nie jest. Może mi to ktoś wytłumaczyć ? Z góry byłbym bardzo wdzięczny.

  10. #7850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W moim projekcie nad garażem dwustanowiskowym jest strych. Po podniesieniu ścianki kolankowej o 50 cm, strychem tego pomieszczenia nazwać ż nie można. Zagospodarowałem je na- pokój gościnny, łazienka przy naszej sypialni i garderoba małżonki przy tejże łazience.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #7851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak masz podłogówkę to płytki nie są zimne zima.

    Za to latem zimne płytki to błogosławieństwo.
    a w kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu, październiku, listopadzie a nawet połowie marca?

  12. #7852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Przeglądając wiele projektów domów zauważyłem iż przestrzeń nad garażem (2 stanowiska) bardzo często nazywana jest "strychem" tak jak chociażby w linku poniżej:
    [...]
    Nawet jeśli dach na całym domu jest prosty i bez żadnych udziwnień to akurat zawsze ta powierzchnia nad garażem nazywana jest strychem, a nie np. powierzchnia nad kuchnią.
    [...]
    Inne pomieszczenia są nazywane typu pokój, garderoba, łazienka itp. a czemu często jest tak, że pomieszczenie nad garażem to strych ?
    No faktycznie, ciekawe czemu? Przecież mogli by w projekcie napisać:

    >>>PUSTA PRZESTRZEŃ NAD STROPEM BUDYNKU MIESZKALNEGO, ŚREDNIO NADAJĄCA SIĘ DO ZAGOSPODAROWANIA NA POTRZEBY UŻYTKOWE<<< < W skrócie PPNSBMSNSDZNPU

    A ci idioci twierdzą, że to STRYCH
    Ostatnio edytowane przez Zagurski ; 06-04-2017 o 18:57

  13. #7853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    a w kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu, październiku, listopadzie a nawet połowie marca?
    Skarpetki/ciapy - jak kto woli
    Można też gołą stopą - nic się nie stanie
    Ostatnio edytowane przez Zagurski ; 06-04-2017 o 18:55

  14. #7854

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Nie dość, że elegancko, to montaż i demontaż szybki
    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Panele i elegancja??
    No nie klei mi się jedno z drugim.
    Mi również się nie klei elegancja z panelami, dlatego na końcu wypowiedzi umieściłem taki emontokon który oznacza, że trzeba tę wypowiedź brać z przymrużeniem oka

  15. #7855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A ja właśnie sobie kupiłam dywan na płytki
    Czym się różni dywan na płytki, od zwykłego dywanu

  16. #7856

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    No faktycznie, ciekawe czemu? Przecież mogli by w projekcie napisać:

    >>>PUSTA PRZESTRZEŃ NAD STROPEM BUDYNKU MIESZKALNEGO, ŚREDNIO NADAJĄCA SIĘ DO ZAGOSPODAROWANIA NA POTRZEBY UŻYTKOWE<<< < W skrócie PPNSBMSNSDZNPU

    A ci idioci twierdzą, że to STRYCH
    Czyli z takiego pomieszczenia ok. 30mkw nad garażem 2-stanowiskowym zwanym strychem nie będę miał żadnego pożytku (czyt. pralnia, garderoba) ?
    Przykłady z nawiasu nie są przypadkowe. Takie przeznaczenie chciałbym owego strychu tylko czy jest w ogóle taka szansa ?

  17. #7857
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    a w kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu, październiku, listopadzie a nawet połowie marca?
    W marcu i kwietniu to ja jeszcze dogrzewam, a co
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  18. #7858
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Czym się różni dywan na płytki, od zwykłego dywanu
    Witam
    Może tym ,że nasza Elfir położyła pod dywan , matę antypoślizgową.W sieci jest tego dużo.Zwykły leżący dywan (mam w domu) , nazwę to w newralgicznych miejscach z konkretnym przeznaczeniem to taki dywan który jest np.czymś "przyciśnięty", albo dla upiększenia .To ostatnie nie jest dla mnie zrozumiałe.Teściowie mieli kiedyś dywan na ścianie.

  19. #7859
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Czyli z takiego pomieszczenia ok. 30mkw nad garażem 2-stanowiskowym zwanym strychem nie będę miał żadnego pożytku (czyt. pralnia, garderoba) ?
    Przykłady z nawiasu nie są przypadkowe. Takie przeznaczenie chciałbym owego strychu tylko czy jest w ogóle taka szansa ?
    pytasz poważnie czy żartujesz? Twój dom, twój strych , zrobisz z nim co zechcesz...

  20. #7860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Czym się różni dywan na płytki, od zwykłego dywanu
    czepiacie sie slowek

Strona 393 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony