dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 427 z 458
Pokaż wyniki od 8.521 do 8.540 z 9160
  1. #8521
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Niestety przez brak firan, zasłon i dywanów w domu jest nieznośny pogłos, do którego było nam bardzo trudno się przyzwyczaić.
    Na podłodze macie drewno czy kafle/panele? Też nie mam dywanów i wykładzin (znów ten pragmatyzm). Z wyjątkiem przedpokoju, kuchni i łazienek mam wszędzie parkiet/deski i jakoś na pogłos nie narzekam. Może to też kwestia wielkości pomieszczeń?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  2. #8522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Na podłodze macie drewno czy kafle/panele? Też nie mam dywanów i wykładzin (znów ten pragmatyzm). Z wyjątkiem przedpokoju, kuchni i łazienek mam wszędzie parkiet/deski i jakoś na pogłos nie narzekam. Może to też kwestia wielkości pomieszczeń?
    Na poddaszu nie mamy zbytniego problemu z pogłosem. Na podłodze tylko deska dwuwarstwowa (bez dywanów, dzieci uczulone na kurz) w każdym pokoju, zasłony w dwóch z czterech sypialni- bez firan. Na górze terakota tylko łazienkach. Na dole na podłodze w przedpokoju, otwartej kuchni, jadalni i czterech innych pomieszczeniach terakota. Tylko w salonie deska, dywanów, chodników brak. Pogłos na parterze bardziej daje się we znaki.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-01-2018 o 18:21 Powód: Uzupełnienie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #8523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Ja mam od zachodu żaluzje fasadowe typu Z, dużo lepsze od rolet i wizualnie i można regulować poziom światła. Po zamknięciu wyglądają jak rolety. Jedyny minus, że kosztuję za 2,5 razy więcej jak rolety

    Fajna rzecz
    Planuję takie od południa, co by nieco ograniczyć napływ słońca latem.
    Choć wolę drewniane, a w okolicy nikt nie chce takich zrobić (za normalne pieniądze).
    Aluminiowe mi do chaty nie pasują, a za drewniane wołają 1500 z m2. Albo zostaje hand made, albo marzenia
    Rolety są nieuzasadnione w moim przypadku, natomiast wiem, że sprawdzają się w miejscach gdzie wieją silne wiatry.
    Każdemu według potrzeb, gustów i zasobności portfela

  4. #8524

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mirku zastanawiam się po co te zaczepki, próba wymiany zdań z Liwko. Przecież zdajesz sobie sprawę z tego, że Liwko nie odpowiada na Twoje posty.
    W jego stopce znajdziesz odpowiedź dlaczego. Moim zdaniem posty skierowane do niego, o podobnej do tego powyżej treści zaśmiecają wątek, ten jak i pare innych.
    Tomaszu, zapytaj liwko, dlaczego tak jest, Ciebie niema w jego stopce, to dostaniesz odpowiedź. Jeśli twierdzisz, że moje posty zaśmiecają, a są merytorycznie na tym samym poziomie co liwko, to je posprzątaj wszystkie i tyle. Wytnij szydere, kłamstwa, brak realizmu, merytoryki i te wszystkie "wg mnie"

  5. #8525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na podłodze tylko deska dwuwarstwowa (bez dywanów, ...
    A deska była klejona do podłogi czy położona na gąbce? Te kładzione na gąbce potrafią hałasować podczas chodzenia.
    Ja mam wszystko przyklejone do podłogi.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #8526
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na szczęście klejoną do podłogi.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #8527

    Domyślnie

    Nie mam ani jednej firanki ani zasłonki , na dole salon, kuchnia, korytarz wszędzie gres i nie ma pogłosu. Ale są meble, duże rośliny, jedna ściana z regałem z książkami, obraz . PS. twierdzenie że w domu bez firan i zasłon z gresem na podłodze jest pogłos to kolejna ,,miejska legenda''.

  8. #8528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Brawo ty. Jak zwykle debeściak

    Jeszcze pogiglać?

  9. #8529

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Brawo ty. Jak zwykle debeściak

    Jeszcze pogiglać?

    do czego, kogo, odnosi się ten wpis

  10. #8530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Brawo ty. Jak zwykle debeściak

    Jeszcze pogiglać?
    Liwko jak masz tak pisać to lepiej wrzuć mnie do ignorowanych bo szkoda forum na takie teksty.
    Ps. gdzie napisałem że mam naj ??? Chcesz zasłony - masz , nie chcesz rolet - nie masz - twoja sprawa - to ty masz mieć dobrze i twój dom jest dla ciebie nie dla mnie. Ja chcę mieć lepszy widok, nie lubię firan i zasłon - nie mam - mój dom jest dla mnie i mojej rodziny. Napisałem tylko że nieprawdą jest iż bez zasłon czy rolet przy gresie jest w domu pogłos - nie wierzysz ? zapraszam - zobaczysz , posłuchasz i sam ocenisz.

  11. #8531
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Liwko jak masz tak pisać to lepiej wrzuć mnie do ignorowanych bo szkoda forum na takie teksty....
    No cóż, nie łatwo jest mieć 26 tys. rozsądnych wpisów.
    Jak się nie ma co się lubi to się pisze co ślina na język przyniesie
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  12. #8532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie no spokojnie, uniosło się niepotrzebnie towarzystwo.
    Oczywiście surgi22, ze twój cyrk i twoje małpy, jednak uważam, że potrzebę montowania rolet w całym domu można ocenić "w praniu". U mnie wystarczyła jedna, ty profilaktycznie pojechałeś po całości. Ty uważasz, że fajnie, ja że szkoda kasy. I przy tym zostańmy.

  13. #8533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie no spokojnie, uniosło się niepotrzebnie towarzystwo.
    Oczywiście surgi22, ze twój cyrk i twoje małpy, jednak uważam, że potrzebę montowania rolet w całym domu można ocenić "w praniu". U mnie wystarczyła jedna, ty profilaktycznie pojechałeś po całości. Ty uważasz, że fajnie, ja że szkoda kasy. I przy tym zostańmy.
    jak piszesz głupoty, to czego się spodziewałeś

    gdzie napisał surgi22, że profilaktycznie pojechał z roletami jak byk pisze "nie lubię firan i zasłon"

    generalnie chodziło o pogłos i akustyke, którą ty, w przypadku braku firan i zasłon przedstawiałeś jako nie do zaakceptowania.

    Przez takie wpisy inni forumowicze są wprowadzani w błąd, to może lepiej ugryźć się w jęzor, albo założyć inny temat np: "to piszę ja liwko"

  14. #8534

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    ................
    Przez takie wpisy inni forumowicze są wprowadzani w błąd, to może lepiej ugryźć się w jęzor, albo założyć inny temat np: "to piszę ja liwko"
    Zacznijmy od tego, ze nikt nikogo nie wprowadza w błąd.
    Śmiem nawet pokusić się, że to wy wprowadzacie w błąd, że brak zasłon i firan nie psuje akustyki i nie tłumi pogłosu.

    Każde pomieszczenie posiada swoją specyficzną akustykę i swój specyficzny pogłos(jak jest całkowicie puste), każdy wystrój zmienia te parametry, każda zmiana wymiaru(np. sufit podwieszany) tez zmienia. wszystko zależy od mebli, ozdób, tego z czego są zbudowane ściany, od tynku i jego grubości itd. itp.

    Zasłony i firany na pewno nie pogarszają ani akustyki ani nie zwiększają pogłosu. Jedynie mogą poprawić.
    A to co kto lubi, to jego sprawa.
    To co Tobie i Tobie podobnym pasuje, dla innych będzie nie akceptowalne.
    I tyle w temacie.

    ps.
    Dla mnie brak firan i zasłon jest nieakceptowalny i ze względu na akustykę oraz pogłos jak i ze względów wizualnych.


  15. #8535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post

    Każde pomieszczenie posiada swoją specyficzną akustykę i swój specyficzny pogłos(jak jest całkowicie puste), każdy wystrój zmienia te parametry, każda zmiana wymiaru(np. sufit podwieszany) tez zmienia. wszystko zależy od mebli, ozdób, tego z czego są zbudowane ściany, od tynku i jego grubości itd. itp.
    oczywiście, że tak


    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Zasłony i firany na pewno nie pogarszają ani akustyki ani nie zwiększają pogłosu. Jedynie mogą poprawić.
    A to co kto lubi, to jego sprawa.
    To co Tobie i Tobie podobnym pasuje, dla innych będzie nie akceptowalne.
    I tyle w temacie.
    dokładnie, jest tak jak piszesz

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ps.
    Dla mnie brak firan i zasłon jest nieakceptowalny i ze względu na akustykę oraz pogłos jak i ze względów wizualnych.
    mam tylko rolety w sypialniach i kuchni, w salonie gołe okna tarasowe, antresola i brak pogłosu, akustyka- nie zauważyłem niczego denerwującego. Jak uruchomie kino domowe, napisze.
    Względy wizualne, rzecz gustu.

  16. #8536

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    ........ w salonie gołe okna tarasowe, antresola i brak pogłosu, akustyka- nie zauważyłem niczego denerwującego. Jak uruchomie kino domowe, napisze.
    .
    Jak uruchomisz to kino, to zrób doświadczenie polegające na odsłuchu muzyki przy zamkniętych oknach i otwartych na oścież.

    jest jeszcze sprawa jakości tego kina. Nie, nie pisz jakie masz, bo nie o to chodzi, ale zupełnie inne odczucia są przy sprzęcie popularnym, a inne przy sprzęcie już takim bardziej zaawansowanym(i tez nie piszę o takim, gdzie sam bluray kosztuje 300k zł, a głośniki są warte więcej niż dwa domy )


  17. #8537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Jak uruchomisz to kino, to zrób doświadczenie polegające na odsłuchu muzyki przy zamkniętych oknach i otwartych na oścież.

    jest jeszcze sprawa jakości tego kina. Nie, nie pisz jakie masz, bo nie o to chodzi, ale zupełnie inne odczucia są przy sprzęcie popularnym, a inne przy sprzęcie już takim bardziej zaawansowanym(i tez nie piszę o takim, gdzie sam bluray kosztuje 300k zł, a głośniki są warte więcej niż dwa domy )
    ale ja mam w większości FIX-y

  18. #8538

    Domyślnie

    to trudno, nie usłyszysz różnicy


  19. #8539

    Domyślnie

    Prysznic zamiast wanny i blaty w kuchni, które dużo zniosą.

  20. #8540
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta963 Zobacz post
    blaty w kuchni, które dużo zniosą.
    Blaty w kuchni tylko z kamienia (granit, marmur itp) - nieśmiertelne. Nie boją się wilgoci/wody, trzeba się postarać żeby je uszkodzić.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 427 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony