dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 432 z 458
Pokaż wyniki od 8.621 do 8.640 z 9160
  1. #8621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    HS nie jest lekiem na całe zło.
    Mamy HS i zwykłe balkonowe właśnie z ruchomym słupkiem.
    A kto pisze, że jest. Jest po prostu bardzo wygodny.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #8622

    Domyślnie

    Takie wrażenie można odnieść z kolejnej dyskusji na ten temat. Forum to miejsce dzielenia się spostrzeżeniami, co popełniłem. Chill
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #8623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dla mnie ruchomy slupek nie ma zalet (poza ceną).
    Czesto ma też gorszą szczelnośc, niz HS (oraz PSK).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #8624
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Cieszę się razem z tobą twoim szczęściem posiadania HSa.
    Jednak proszę nie wmawiaj ludziom, że przez balkonówke nie wejdą z wózkiem, teraz chyba już wszystkie mają ruchomy słupek.
    Ja posiadam i jestem z tego rozwiązania zadowolony - do codziennej komunikacji otwieram jedną połówkę a w razie potrzeby obie i mam szerokie przejście.
    Myślę, że oba rozwiązania mają wady i zalety, w zależności od indywidualnych potrzeb trzeba po prostu wybrać jedno albo drugie.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #8625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Ja posiadam i jestem z tego rozwiązania zadowolony - do codziennej komunikacji otwieram jedną połówkę a w razie potrzeby obie i mam szerokie przejście.
    Dzisiaj zdecydowanie bardziej wybrałbym to rozwiązanie.

  6. #8626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mieszkamy drugi rok i gdybym po raz kolejny miał się budować to ponownie nie zrobiłbym podłogówki w piwnicy.
    Odpuściłbym sobie wieszaki na ręczniki w postaci grzejników drabinkowych w łazienkach.
    Przy kominku dołożyłbym kolejny pas terakoty. Aktualnie mam pas o szerokości 40-50 cm
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #8627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Po otwarciu HS-a na taras mam przejście szerokości 140 cm, sąsiad ma większy taras a wyjście z domu ...około 70 cm. Śmiesznie to wygląda jak zaiwania z wózkiem dziecięcym przez drzwi wejściowe dokoła domu. Nawet wyjście z salonu z jakąś większą tacą jest prawie nie możliwe.

    Starczy mieć drzwi balkonowe szerokości 1 m.
    Nie mam żadnych problemów z wychodzeniem z tacą przez drzwi przy kuchni.

    Suwanka przydała się jedynie przy wstawianiu większych mebli i podczas dużej imprezy.
    Ale na takie jednorazowe działania to szkoda 10 tyś.

  8. #8628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Starczy mieć drzwi balkonowe szerokości 1 m.
    Nie mam żadnych problemów z wychodzeniem z tacą przez drzwi przy kuchni.

    Suwanka przydała się jedynie przy wstawianiu większych mebli i podczas dużej imprezy.
    Ale na takie jednorazowe działania to szkoda 10 tyś.
    Właśnie dlatego zrezygnowałem w jadalni z suwanki na rzecz dwuskrzydłowego okna balkonowego z ruchomym słupkiem.
    Jeśli chodzi o szczelność to jak narazie wszystko jest ok. Zobaczymy jak długo.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #8629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ktoś ma kasę to suwankę polecam szczerze, bo to efekt jest.
    Ale jeśli budżet jest na styk, to jest to tylko bajer robiący "wow" na znajomych z bloków, wiec warto pomyśleć czy nie wykorzystać kasy lepiej w innym miejscu.

    Za to kocham moje fixy!

  10. #8630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja mam dwa okna po bokach domu o szerokości 208 cm i słupek być musiał ze względu na masę skrzydła (wysokość 235 cm).
    To jakiej szerokosci masz przejscie, jak otworzysz HSa?
    Trzeba projektować z glową. Jak mamy otwór 1,8m - ruchomy slupek i mamy szerokie przejście. Jak mamy >3m - HS ma sens. Lepiej nie robić pomiędzy - bo trzeba dzielic albo cuda wymyślać, żeby to miało sens.

  11. #8631

    Domyślnie

    U nas HS ma dokładnie 2,14m, ale zdecydowaliśmy się świadomie na takie rozwiązanie, bo w tym miejscu "miejsce" jest na wagę złota i akurat suwane drzwi sprawdziły się idealnie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  12. #8632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    U nas HS ma dokładnie 2,14m, ale zdecydowaliśmy się świadomie na takie rozwiązanie, bo w tym miejscu "miejsce" jest na wagę złota i akurat suwane drzwi sprawdziły się idealnie.
    Okroiliście projekt i nie ma 3m, co IMO nadaje sens HSowi?

    Tego argumentu z miejscem przy tak wąskim otworze nie rozumiem. Po co komuś szerokie drzwi, jak chce ich światło zastawić?
    A jak nie zastawisz - to co przeszkadza, że drzwi się otwierają do wewnątrz i "przytulają" do mebli? I już masz światło takie, jak przy Twoim HS albo robisz podział nieproporcjonalny i masz większą część otwieraną.
    A jak drugą część zastawisz meblami to niby w obydwu przypadkach nie otworzysz. Ale jak będziesz potrzebował wnieść coś szerszego, to przy HS nie masz opcji, a przy ruchomym słupku przestawiasz meble, otwierasz drugą część i wnosisz.

  13. #8633

    Domyślnie

    Pewnie dlatego poza HSem mamy też zwykłe balkonowe z ruchomym słupkiem, które po otwarciu da światło ok 1,8m. Ale nie widzę sensu udowadniania komukolwiek, że nasz wybór jest dobry.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #8634
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    R47

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Trąbki Wielkie
    Kod pocztowy
    83-034
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No cóż...Czy pisze to użytkownik trujący siebie i innych "paliwem stałym" ?
    Bo po "solarach" można wyczuć,że jest to ktoś niezbyt lotny

    Prorok czy co ?
    A pewnie że tak i zamierzam się od tego uwolnić bo jak chatę budowałem a robiłem to dawno temu i z długimi przerwami to wiele z techniki obecnie dostępnej słychać nie było a gazowe piece też były paliwożerne tyle że gaz tańszy był a do sieci gazowej mam 80 metrów. Wiem że powinienem zrobić to w trakcie budowy ale było wiele innych uwarunkowań i padło na kopciucha.Poza tym truję was intensywnie niecały rok bo niedawno się wprowadziłem.
    PS. A co masz przeciw solarom?
    Pozdrawiam.

  15. #8635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daniAG

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Polska Północna
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mieszkamy drugi rok i gdybym po raz kolejny miał się budować to ponownie nie zrobiłbym podłogówki w piwnicy.
    Odpuściłbym sobie wieszaki na ręczniki w postaci grzejników drabinkowych w łazienkach.
    Przy kominku dołożyłbym kolejny pas terakoty. Aktualnie mam pas o szerokości 40-50 cm
    Dlaczego zrezygnowałbyś z podłogówki w piwnicy? Pytam ponieważ sam planuję taki sposób ogrzewania w piwnicy z uwagi na brak grzejników w całym domu.

  16. #8636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał R47 Zobacz post
    PS. A co masz przeciw solarom?
    .
    Jeśli planujesz założyć solary dla 3-4 osób, to zwrot inwestycji może nastąpić nawet po 20-30 latach. W domach jednorodzinnych ekonomicznie są bez sensu.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #8637

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Jeśli planujesz założyć solary dla 3-4 osób, to zwrot inwestycji może nastąpić nawet po 20-30 latach. W domach jednorodzinnych ekonomicznie są bez sensu.
    Sytuację trochę ratują dopłaty, ale żeby to było faktycznie opłacalne, to z tego co kiedyś liczyłem, musiałyby wynosić ok 95%. Ich ekonomiczność jest uzasadniona, kiedy dostaniemy je w prezencie
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #8638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniAG Zobacz post
    Dlaczego zrezygnowałbyś z podłogówki w piwnicy? Pytam ponieważ sam planuję taki sposób ogrzewania w piwnicy z uwagi na brak grzejników w całym domu.
    Zamiast inwestować w rury, rozdzielacz i robociznę hydraulika kupiłbym dobrą farelkę. Zaoszczędzone pieniądze wydałbym np. na piłkarzyki. Spokojnie nagrzeje pokój gier lub siłownie.
    W mojej piwnicy temperatura nie spada poniżej 15 stopni C. Ściany piwnicy mam ocieplone 12 cm styrodurem.
    Zamiast podłogówki w piwnicy polecam pociągnąć kanały wentylacj mechanicznej jeśli masz ją w ogóle w planie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #8639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nika2017

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-900
    Posty
    18

    Domyślnie

    Przebrnęłam przez te 432 strony i mimo iż jesteśmy na etapie instalacji to pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Doświadczenia opisane poniżej wynikają z dotychczasowego mieszkania
    1) białe ( jasne ) płytki - jak dla mnie porażka. Pięknie wyglądają w katalogach, ale w codziennym użytku dramat. Wkurza mnie zbieranie kudeł 2 x dziennie z podłogi. Pewnie dopiero jak osiwieje, to może zmienię zdania, ale przy ciemnych włosach to każdy włos widoczny z daleka. Dziwię się, ze wiele osób pisało o jasnych fugach, ale nikt nie wspomniał o jasnych płytkach. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy jasne, ale w tzw. mazaje i uważam to za super rozwiązanie. Oczywiście sprzątać też trzeba, ale nie jest to upierdliwe,że chwilę po sprzątaniu już widać jakiś paproch.
    2) wysoki kran w kuchni - również bardzo mi się podoba, ale to na tyle. Użytkowałam taki i taki ( niski i wysoki) i zdecydowanie niski. Przynajmniej nie chlapie tak wokół. Podłożenie rąk do umycia powoduje, że blat i podłoga w pobliżu zlewu jest zachlapana.
    3) nie dla ciemnych rzeczy typu mebli t wenge lub czarny lacobel zwłaszcza za płyta grzewczą. Obecnie taki użytkuję i szlag mnie trafia przy jego czyszczeniu.
    4) zlew bez ociekacza na nie- mimo posiadania zmywarki czasami trzeba coś umyć w zlewie typu duży garnek i wówczas nie ma miejsca na jego odłożenie choć na chwilę aby ocieknął z wody, tylko trzeba od razu wycierać co powoduje wiecznie mokre ścierki. Nie mówię tutaj o robieniu wystawek jak za dawnych czasów, ale chwilowe odłożenie.
    5) nie dla zadłużania się na 30 lat, tylko po to aby mieć wszystko z górnej półki. Wolę średni standard i mniejszy kredyt lub w ogóle

  20. #8640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nika2017 Zobacz post
    5) nie dla zadłużania się na 30 lat, tylko po to aby mieć wszystko z górnej półki. Wolę średni standard i mniejszy kredyt lub w ogóle
    I to jest bardzo rozsądne zdanie Brawo
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 432 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony