dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Czyli kupując inną konstrukcj ę tego producenta nie powinno się natrafić na podobne problemy?

  2. #42

    Domyślnie

    Szpulka moze takich nie ma, bo rzeczywiscie konstrukcja jest zbyt ryzykowana i te lepsze firmy nie chca ryzykowac. A przegladalas jakies z wyzszej polki ?

  3. #43

    Domyślnie

    Jak szukałam wstępnie to nie patrzyłam na cenę. Wkłady musiały spełniać następujące warunki:
    1. Szczelnie podłączany zaciąg powietrza do komory spalania
    2. Narożny - dwie szyby i przynajmniej jedna podnoszona
    3. Moc powyżej 10kW
    Niby nie dużo, ale jakoś niewiele wkładów spełniało wszystkie.
    Właściwie tylko Spartherm i Hajduk. Potem pozwoliłam zadecydować mężowi - ja raczej chciałam Spartherma bo jakoś tak na pierwszy rzut oka wyglądał na bardziej dopracowany. Hajduk podobno był tańszy no i sprzedawca przekonywał, że to to samo.

    Rafałek
    Na niechlujstwo nie ma lekarstwa, możesz trafić dobrz możesz trafić źle - loteria ale nie słyszałam na inne modele specjalnych narzekań. Myślę, że Hajduk od Spartherma różni się tylko kontrolą jakości (w Hajduku pewnie nie wiedzą co to takiego ) Tak więc możesz spodziewać się najwyżej drobnych usterek, o których nikomu się nie chce pisać.

    krzysiek___k
    Napisz jak cię obsłużą, ciekawa jestem bo do mnie dosyć długo docierali

  4. #44

    Domyślnie

    Czytając ten wątek - nieco się zaniepokoiłam .
    Właśnie przymierzam się do zakupu Hajduka - co prawca nie Volcano ale Smart także z dwustronną szybą- bo kominek jest nieciekawie ustawiony w salonie.
    Ale jeżeli z takimi szybami jest problem to może warto jeszcze raz przeanalizować wszystko
    Czy faktycznie jest to kwestia skomplikowanej szyby?? Czy ktoś ma problemy także z tradycyjnymi wkładami??

    Pozdrawiam
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szpulka
    Jak szukałam wstępnie to nie patrzyłam na cenę. Rafałek
    Myślę, że Hajduk od Spartherma różni się tylko kontrolą jakości (w Hajduku pewnie nie wiedzą co to takiego ) Tak więc możesz spodziewać się najwyżej drobnych usterek, o których nikomu się nie chce pisać.
    Pracownik (taki szeregowy) Hajduka sugerowal coby wklady kupowac poza sezonem bo sa lepiej wtedy dopracowane. W sezonie jest taka goraczka produkcyjna, ze usterek zdaza sie wiecej.

    Opinia przedstawicieli Spartherma na temat Hajduka jest taka, ze Hajduk przejal produkcje wkladow przed okolo 10 laty i w takiej postaci produkuje je dalej, natomiast Spartherm prowadzi badania i udoskonala swoje wklady. Tylko czy mozna wierzyc konkurencji?

    Karol N

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych wkładów jest to, że przez ponad 10
    lat podukowaliśmy dla Spartherma a aktualnie robimy kilka modeli dla
    największej niemieckiej firmy gdzie nasze wkłady mają doczepianą etykietę
    "made in Germany" i sprzedawane są jako niemieckie- to chyba najlepsza
    reklama jakości.
    To akurat nie jest zadnym argumentem. W Polsce istnialy zawsze dwa pojecia "na export" i "na kraj". Prosze tego zle nie zrozumiec. Ktos moglby pomyslec, ze do obcych to robimy gorzej a dla siebie czyli "na kraj" lepiej. W rzeczywistosci jest akurat odwrotnie takie polskie skrzywienie
    Karol N

  7. #47

    Domyślnie

    Anekri, problem z narożnym kominkiem to nie koniecznie szyba a konstrukcja podnoszenia tej szyby. Są tam 2 prowadnice, które nie są umieszczone w jednej linii. Do jednej z nich jest przyczepiona przeciwwaga itp. Jeśli całość jest poprawnie zrobiona - nie ma problemu, ale jeśli gdzieś coś się odkształca - od razu widać to na drzwiach.

    A co do porównania Hajduka do Sparthema - w Hajduku szyby narożne są łączone na styk, a w Sparthemie są albo kliejone, albo gięte. Na pewno wyglądają znacznie lepiej.

    Szpulka, szyby u mnie są także źle spasowane, ale uznałem, że jest to tak mała usterka, że pomijam w liście tego, co mi się nie podoba.

  8. #48

    Domyślnie

    krzysiek Ty niczego nie pomijaj, bo będziesz się z tym męczył przez następne 20 lat. Ja bym to im wrzuciła do sekretariatu prezesa firmy.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek___k
    Anekri, problem z narożnym kominkiem to nie koniecznie szyba a konstrukcja podnoszenia tej szyby. Są tam 2 prowadnice, które nie są umieszczone w jednej linii. Do jednej z nich jest przyczepiona przeciwwaga itp. Jeśli całość jest poprawnie zrobiona - nie ma problemu, ale jeśli gdzieś coś się odkształca - od razu widać to na drzwiach.

    A co do porównania Hajduka do Sparthema - w Hajduku szyby narożne są łączone na styk, a w Sparthemie są albo kliejone, albo gięte. Na pewno wyglądają znacznie lepiej.
    Dzięki za wyjaśnienie bo jestem w tej sprawie jeszcze zielona, a kominek narożny byłby u mnie najlepszy (ale raczej z drzwiczkami otwieranymi nie podnoszonymi)
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    [deleted]

  11. #51

    Domyślnie

    u mnie są także źle spasowane, ale uznałem, że jest to tak mała usterka, że pomijam w liście tego, co mi się nie podoba
    No właśnie to miałam na myśli pisząc o tym dlaczego nie ma dużo uwag na temat wad tych kominków - bo każdy uważa to za drobiazgi i o tym nie pisze. Jesteśmy już przyzwyczajeni do słabej jakości wyrobów. Najgorsze, że nie ma jak z tym walczyć. Jak kupujesz coś małego co sobie przed zakupem obejżysz to zawsze możesz się rozmyślić a jak ci przywiozą 300-kilowy wielki kominek, postawią i co? Nie weźmiesz pod pachę i nie odwieziesz. Zwróciliście uwagę co pisał Darek B? Nik nie wymienia kominków, najwyżej dają jakiś upust czy rabat. Każdy w obliczu tych drobniejszych wad da sobie z tym spokój.

    A na giętą pod kątem 90 stopni szybę to bym uważała - pękają i jak im udowodnisz, że to nie z twojej winy? Myślę, że to podobne ryzyko konstrukcyjne. Teraz bym wybierała taką konstrukcję, która ma tam słupek (na rogu) i podnoszona (albo otwierana) jest tylko ta większa szyba. Przy podniesionej szybie mój kominek strasznie kopci. Wydaje mi się, że to właśnie z tego powodu, że boczna też jest podnoszona.

  12. #52
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kopcenie z wkładu stalowo-szamotowego to najcześciej błedy w podłaczeniu do komina. Uwaga na systematyczne czyszczenie komina ! Jeden nabywca wkładu Spartherm Varia 2R ( bez h ) maluje włośnie mieszkanie bo firma co budowała dom nawciskała kitu że komin bez czyszczenia pracuje nawet 3 lata. Generalnie wkłady stalowe pala dobrze przy otwartych szybach.
    Darek B

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Generalnie wkłady stalowe pala dobrze przy otwartych szybach.
    A to ciekawostka. Nie widze zadnej roznicy miedzy wkladem zeliwnym a stalowym z otwartymi drzwiczkami. Raczej bym powiedzial, ze konstrukcja kominka np. otwieranie sie calkowite szybra wraz z otwarciem drzwiczek i zwiekszenie cugu czego moga nie miec wklady zeliwne. Czy to miales na mysli?
    Karol N.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szpulka
    Jak szukałam wstępnie to nie patrzyłam na cenę. Wkłady musiały spełniać następujące warunki:
    1. Szczelnie podłączany zaciąg powietrza do komory spalania
    2. Narożny - dwie szyby i przynajmniej jedna podnoszona
    3. Moc powyżej 10kW
    Niby nie dużo, ale jakoś niewiele wkładów spełniało wszystkie.
    Właściwie tylko Spartherm i Hajduk.
    Są jeszcze turbo fonte super delta ale strasznie drogie.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  15. #55
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wkłady stalowo-szamotowe pala lepiej z otwartymi frontami bo nad paleniskiem jest odpowiednia komora dymowa bez dodatkowych deflektorów. W wielu wkładach obieg spalin jest bardzej skomplikowany co ma spowadować lepsze odzyskanie ciepła . Oferujac wkłady zawsze pytam czy wkład ma maksymalnie odbierać ciepło ( wtedy polecam Tarnave ) czy byc kominkiem dającym radosć i " domowe klimaty". Oczywiscie w Hajdukach czy Sparthermach można palic bez przerwy ale ich moc jest określana przez producenta na 7-9-11 kW i to wszystko ! W naszym domu jest Spartherm R 45 w wspaniale spełnia swoja role - daje ciepło na wystawe i dom ok 100m . Od momentu podłaczenia jest bez napraw a pekniete szamoty pokazujemy zainteresowanym tego typu wkładami.
    Darek B

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Wkłady stalowo-szamotowe pala lepiej z otwartymi frontami bo nad paleniskiem jest odpowiednia komora dymowa bez dodatkowych deflektorów. W wielu wkładach obieg spalin jest bardzej skomplikowany co ma spowadować lepsze odzyskanie ciepła . Oferujac wkłady zawsze pytam czy wkład ma maksymalnie odbierać ciepło ( wtedy polecam Tarnave ) czy byc kominkiem dającym radosć i " domowe klimaty". Oczywiscie w Hajdukach czy Sparthermach można palic bez przerwy ale ich moc jest określana przez producenta na 7-9-11 kW i to wszystko ! W naszym domu jest Spartherm R 45 w wspaniale spełnia swoja role - daje ciepło na wystawe i dom ok 100m . Od momentu podłaczenia jest bez napraw a pekniete szamoty pokazujemy zainteresowanym tego typu wkładami.
    A co za tym idzie, to napewno spaliny maja wyzsza temp, anizeli w zeliwnych, czyli zdrowiej do komina a zimniej w ogrzewanym pomieszczeniu?
    Zeby odzyskac to uciekajace cieplo to pewnie sie oplaca zainstalowanie rury dymowej z radiatorem?. Sa moze w handlu takie radiatory nakladane na zainstalowana juz rury dymowa, czy trzeba poprostu wymienic cala rure z gotowymi przyspawanymi zeberkami jaka ma np. w ofercie "Darco" ?

    Karol N

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie

    Ja mam zamontowany radiator od Hajduka. Na razie sprawuje się świetnie. Nie mierzyłam, ale wydaje mi się, że znacznie szybciej się nagrzewa pomieszczenie.
    Darku B:
    Mam komin schiedla i problem ze zbyt duzym cugiem (za szybkie spalanie) a jednak mój varia 2lh kopci przy otwartej szybie i myslę, że przyczyną jest konstrukcja wkładu tzn jak podniosę szybę to tak jak brak dwóch ścianek i dym wywiewa najlżejszy podmuch.

  19. #59

    Domyślnie

    Szpulka,
    dymienie z kominka jest dość dziwne. Mój nie ma z tym problemów - nawet przy maksymalnym rozpaleniu (a komin jest zwyczajny - budowany). Sprawdź, czy przypadkiem twój szyber się nie zacina przy podniesieniu szyby. U mnie raz się tak stało i efekt był natychmiastowy - okopcona obudowa kominka.

  20. #60

    Domyślnie

    Wracam do napraw gwarancyjnych Hajduka

    Firma TIM zareagowała szybko, przyjechali po dwóch dniach (może jest poza sezonem ) Niestety stopień przygotowania 0, nawet nie miał WD40, ale polecił spryskać tym prowadnice i "powinno pomóc". Pomogło.
    Szamot- Hajduk stwierdził, iż było napewno palone mokrym drewnem i to jest przyczyna pękania. Ciekawe na jakiej podstawie twierdzą, że drewno bylo mokre? Wróżka ich nawiedziła? Odmowa uznania gwarancji - w/g producenta w samochodzie klocków hamulcowych na gwarancji też nikt nie wymieni.
    Odpryski farby uzupełni sprzedawca (tak obiecał)

    Nie wiem jak inni producenci do tego podchodzą, ale SUPRA prawdopodobnie uznaje gwarancje na szamot ("prawdopodobnie", gdyż powtarzam za wykonawcą obudowy-nie sprawdzałem)
    Czy ktoś orientuje się w cenach szamotu do Hajduka? Chcę mieć przynajmniej zgrubną orientację w temacie.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony