dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 205
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 4095
  1. #1981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumorow Zobacz post
    Do wiadomości Panów którzy twierdzą że filtry na powrotach do kotła powinny być montowane główką do dołu, jesteście w błędzie, poprostu na filtrze jest strzałka w którą stronę ma płynąć woda, jeżeli twierdzicie że jest inaczej, proszę o konkretne uzasadnienie

    tak czy siak Pan Teres się myli
    Chodzi o to, żebyś w razie odkręcenia filtra miał możliwość "wylać" zanieczyszczenia, które się w nim zebrały. Montaż odkręcanej części w górę bardzo to utrudnia.
    Z filtrem montowanym pionowo w dół możesz się spotkać przy gazie.
    Filtry najłatwiej zamontować tak jak to było pokazane na zdjęciu, ale niestety taki montaż jest niewłaściwy.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  2. #1982

    Domyślnie

    Mam pytanie. Przy zastosowaniu DIM-a 2 strefowego obydwie strefy niska temperatura bez mieszacza, to różne temperatury są robione na strefach poprzez sterowanie pompami na tych obiegach?

  3. #1983

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Mam pytanie. Przy zastosowaniu DIM-a 2 strefowego obydwie strefy niska temperatura bez mieszacza, to różne temperatury są robione na strefach poprzez sterowanie pompami na tych obiegach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	373107

  4. #1984

    Domyślnie

    Panowie, spokojnie, Panowie!
    no przecież rozmawiamy sobie o tych piecykach
    nie ma co się tak unosić o tych parę rurek.
    Szkoda zdrowia, szkoda nerwów, szkoda czasu!

    Chodziło mi że instalacja wygląda poprostu nieźle, w sensie nie dopatrywałem się czy zawór jest z tej czy z tamtej strony i nie analizowałem tego od strony technicznej. U mnie jest poziomy wymiennik jeszcze po piecu węglowym (był 2 letni) i instalacja zajmuje trochę więcej miejsca, a tu bardzo fajnie wszystko ulokowane na przestrzeni 1m2 (wizualnie).
    Jeśli chodzi o czujnik to zasobnik immergasa ma już czujnik temperatury wbudowany, może dlatego kolega go nie potrzebował.

    Może Panowie mają rację że brakuje tam paru zaworów.. no ale mniejsza o to.
    To że nie ma izolacji na rurkach to niekoniecznie musi być błąd. U siebie tak mam po to żeby w piwnicy było trochę cieplej, bowiem straty na rurkach przekładają się na ogrzanie pomieszczenia. Fakt że nie mają regulacji jak grzejnik, ale przynajmniej narazie utrzymują dobrą temperaturę jak na piwnicę (niewiem ile st. C, ale organoleptycznie jest OK)
    Podobnie sprawa wygląda z cyrkulacją. Mówi się o tym żę cyrkulacja jest bardzo droga bo traci dużo ciepła. Owszem tak jest. Ale jeśli rurka od cyrkulacji idzie przez pomieszczenia ogrzewane i ciepłą wodę ogrzewamy z tego samego źródła ciepła co dom... no to ta rurka nam poprostu ogrzeje budynek.
    Inaczej sprawa ma się latem, bo wówczas już ciepła nie dość że nie potrzebujemy to wręcz nie chcemy. No i tu całe sterowanie cyrkulacją ma jak najbardziej sens.

    Jeśli chodzi o filtry to u siebie też patrzyłem i mam na obu powrotach ' główką' do góry i jest również strzałka przepływu wody i są zgodnie z tą strzałką.
    Fakt że wygodniej byłoby wylać wodę z pieca, gdyby były do dołu, no ale wtedy nie były by zgodnie ze strzałką.. nie wiem na ile ta strzałka ma znaczenie bo to przecież kawałek siatki (?)

  5. #1985

    Domyślnie

    Hmm, czyli jeśli do kotla (victrix x 12tt) jest podpieta sonda zewnetrzna, do DIMa na jednej strefie CARv2 a na drugiej Tybox, to tymi switchami w DIMie ustawie rozne krzywe grzewcze dla tych stref a temp. zadane ze sterownikow?

  6. #1986
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam Panowie.
    Pytanko do tych co maja CAR v2 + DIM v2 ABT (wysoka/niska temp) i maja uklad podlogowka + Grzejniki.
    Poczatkowo chodzila sama podlogowka ale w koncu podlaczylem grzejniki i pytanko:
    Przelacznikiem 26(4) (jak dobrze pamietam) przelaczam jakim ukladem ma zarzadzac CAR.
    26(4) - OFF = grzejniki
    26(4) - ON = podłogówka.
    Przelaczniki TA1 i TA2 mam wolne - bez zworek.

    Pytanko, czy musze miec tybox'a zeby zarzadzal drugim ukladem albo zworke na nim
    bo inaczej jeden uklad (ten niezarzadzany) CARem pompa stoi, chyba ze czegos nie wiem...
    Wczoraj zalozylem zworke na TA2 (bylo bez zworek)bo jak wrocilem popoludniu to podlogowka zimna

    Bede wdzieczny za info.

  7. #1987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Hmm, czyli jeśli do kotla (victrix x 12tt) jest podpieta sonda zewnetrzna, do DIMa na jednej strefie CARv2 a na drugiej Tybox, to tymi switchami w DIMie ustawie rozne krzywe grzewcze dla tych stref a temp. zadane ze sterownikow?
    R12 i R13 masz dla 2 mieszaczy jesli wystepuja w DIM.

  8. #1988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    R12 i R13 masz dla 2 mieszaczy jesli wystepuja w DIM.
    W tym DIMie o którym myślę nie ma mieszaczy, obydwie strefy niskiej temperatury.

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    R12 i R13 masz dla 2 mieszaczy jesli wystepuja w DIM.
    Zgadza się. Tak jak napisano w instr. temp. stref bezpośrednich ustawia się na panelu kotła lub na CAR. Jeśli nie ma mieszacza, to są to tzw. strefy bezpośrednie

  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    W tym DIMie o którym myślę nie ma mieszaczy, obydwie strefy niskiej temperatury.
    a dlaczego chcesz różnicować temperatury dla każdej strefy inne?

  11. #1991

    Domyślnie

    Żeby ustawić na jednej strefie poddasza niżej niż na parterze, zwlaszcza ze przez jakiś czas będzie tylko parter zamieszkaly. A DIMa dlatego ze w sumie jest 230m2 po podlodze i tak mi się wydaje najlepiej to rozdzielić i wyregulowac i w koncu sterować.

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    Witam Panowie.
    Pytanko do tych co maja CAR v2 + DIM v2 ABT (wysoka/niska temp) i maja uklad podlogowka + Grzejniki.
    Poczatkowo chodzila sama podlogowka ale w koncu podlaczylem grzejniki i pytanko:
    Przelacznikiem 26(4) (jak dobrze pamietam) przelaczam jakim ukladem ma zarzadzac CAR.
    26(4) - OFF = grzejniki
    26(4) - ON = podłogówka.
    Przelaczniki TA1 i TA2 mam wolne - bez zworek.

    Pytanko, czy musze miec tybox'a zeby zarzadzal drugim ukladem albo zworke na nim
    bo inaczej jeden uklad (ten niezarzadzany) CARem pompa stoi, chyba ze czegos nie wiem...
    Wczoraj zalozylem zworke na TA2 (bylo bez zworek)bo jak wrocilem popoludniu to podlogowka zimna

    Bede wdzieczny za info.
    przełącznikiem 26;4 definiujesz którą strefą zarządza CAR, tzn czy on jest tam gdzie masz grzejnik, czy gdzie podłogówka i wtedy on uruchamia właściwą pompę. Strefa główna= 2 uruchamia pompę Z2, więc pompę Z1 uruchomi Tybox (zworka) na TA1.

  13. #1993

    Domyślnie

    normalnie bez podziału, to się robi przepływami, a w twoim przypadku gdy rozdzielisz na osobne strefy to sprawę temp. pomieszczenia załatwią osobne sterowniki, uruchamiające oddzielnie każdą strefę.A temp zasilania zdefiniujesz na CAR lub w przypadku jego braku na kotle.
    Dobra decyzja, aby rozdzielić piętro i parter
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 15-11-2016 o 13:21

  14. #1994

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    normalnie bez podziału, to się robi przepływami, a w twoim przypadku gdy rozdzielisz na osobne strefy to sprawę temp. pomieszczenia załatwią osobne sterowniki, uruchamiające oddzielnie każdą strefę.A temp zasilania zdefiniujesz na CAR lub w przypadku jego braku na kotle.
    Dobra decyzja, aby rozdzielić piętro i parter
    Chcę dac u gory CAR (juz kable pociagniete w scianie) a na parter bezprzewodowego Tyboxa.

  15. #1995

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Chcę dac u gory CAR (juz kable pociagniete w scianie) a na parter bezprzewodowego Tyboxa.
    Nie ma problemu. Może tak być, bez różnicy gdzie jest CAR.

  16. #1996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    przełącznikiem 26;4 definiujesz którą strefą zarządza CAR, tzn czy on jest tam gdzie masz grzejnik, czy gdzie podłogówka i wtedy on uruchamia właściwą pompę. Strefa główna= 2 uruchamia pompę Z2, więc pompę Z1 uruchomi Tybox (zworka) na TA1.
    Czyli dobrze mysle ze MUSI byc albo zworka albo Tybox na drugiej pompie w DIM bo inaczej pompa nie ruszy ?

  17. #1997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    Czyli dobrze mysle ze MUSI byc albo zworka albo Tybox na drugiej pompie w DIM bo inaczej pompa nie ruszy ?
    Tak, dobrze myślisz.
    Ilość sterowników podpiętych do DIM jest o jeden mniejsza niż stref, czyli CAR zarządza jedna strefą i dla tej strefy/pompy nie może być zworki w DIM, a na kolejne strefy już tak.

  18. #1998

    Domyślnie

    Ok. Ale zastanawialem się właśnie czy te strefy będą mogły chodzić po innych krzywych grzewczych czy po jednej z innymi nastawami temp. ustawionej na sterownikach.

  19. #1999
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Tak, dobrze myślisz.
    Ilość sterowników podpiętych do DIM jest o jeden mniejsza niż stref, czyli CAR zarządza jedna strefą i dla tej strefy/pompy nie może być zworki w DIM, a na kolejne strefy już tak.
    Podziękował PIKNIE

  20. #2000

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Ok. Ale zastanawialem się właśnie czy te strefy będą mogły chodzić po innych krzywych grzewczych czy po jednej z innymi nastawami temp. ustawionej na sterownikach.
    Nie będą mogły. Gdybyś miał mieszacze i dodatkową drugą czujkę pogodową podpiętą pod DIM, to mógłbyś zróżnicować temperatury wody idącej do każdej ze stref, ale kocioł i tak dla obu stref, grzałby taką samą temperaturą wg krzywej z czujki podpiętej do kotła i dopiero obniżał temperaturę na mieszaczu wg krzywej czujki z DIM. Chyba że miałbyś kocioł, który umożliwia ustawienie dwóch osobnych krzywych.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 15-11-2016 o 14:22

Strona 100 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony