dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 131 z 205
Pokaż wyniki od 2.601 do 2.620 z 4097
  1. #2601

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja chcę, zeby grzal na godzine, dwie przed tym, zanim sie obudze, wróce z pracy, czy pojde na wieczorny prysznic
    Stad trzy okna
    U siebie mam 3okna. Pierwsze od 3-6... Bo wstaję po 6.kolejne od 12-14 i ostatnie od 18-20. Senk w tym że zazwyczaj piec pracuje tylko rano. Może zima będzie uruchamiać się czeskiej Temperatura ekonomiczna 21.7 temperatura normalna 22.2 U mnie lepiej się sprawdza wyższa temperatura ponieważ jest komfort ciepłej podłogi. Żona tylko narzeka że podloga wieczorem nie jest taka jak rano ale co zrobić jak się piec nie włącza

  2. #2602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Panowie mieszkam tydzień i nie mam już sił do mojego pieca.


    Victrix 12 do tego pogodówka i car v2, 100m2 podłogówki
    ustawienia mod off, ofset - 2, od przedwczoraj włączony na tryb autto, komfortowa 21, ekonomiczna 10.
    mimo że piec osiągnie temperaturę zadaną dalej grzeje co jakiś czas, nawet w trybie auto gdy są godziny ekonomiczne, pomimo że w domku 22 stopnie to i tak się włącza jak temperatura w obiegu spadnie poniżej 25 stopni(to minimalna grzania) czy mój piec jest walnięty, bo chyba tak nie powinno być, już naprawdę nie mam sił do niego, nie tego chciałem. W trybie ręcznym było to samo, gdy temperatura na obiegu spadła poniżej 25 to się załaczał pomimo osiągnietej temperatury, już brak mi pomysłów.

  3. #2603

    Domyślnie

    Zworke /mostek wyciągneles? Spróbuj zrestartowac kociol

  4. #2604
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    serwisant uruchamiał piec, restart nie pomaga.

    zworki z których nr?

  5. #2605

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawranek31 Zobacz post
    serwisant uruchamiał piec, restart nie pomaga.

    zworki z których nr?
    U mnie też serwisant uruchamial piec miałem taki sam problem czyli brak reakcji na ustawione temperatury i grzal jak chciał.
    Po za tym popełnił kilka innych błędów więc na temat serwisanta się pozytywne nie wypowiadam. Weź instrukcje i tam jest pierwsze uruchomienie pieca i podłączenie car. Otwórz przedni panel i sprawdź czy jest tak jak w instrukcji. W tym temacie także było to poruszane. Rok temu w listopadzie poczytaj posty

    edit: strona 103

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7351508
    Ostatnio edytowane przez meczesiu ; 19-11-2017 o 15:02

  6. #2606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    U mnie też serwisant uruchamial piec miałem taki sam problem czyli brak reakcji na ustawione temperatury i grzal jak chciał.
    Po za tym popełnił kilka innych błędów więc na temat serwisanta się pozytywne nie wypowiadam. Weź instrukcje i tam jest pierwsze uruchomienie pieca i podłączenie car. Otwórz przedni panel i sprawdź czy jest tak jak w instrukcji. W tym temacie także było to poruszane. Rok temu w listopadzie poczytaj posty

    edit: strona 103

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7351508
    Musiał bym zaklnąć, bo okazało się że zworka 41 połączona z 40, zaraz ją ściągam i pewnie będzie ok.

    Mi ten serwisant już podpadł na początku, bo gadał, że pieca pod butle z gazem się podpiąć nie da a piec od 2 miesięcy pod nimi dobrze pracuje, poza tym, że grzał jak chciał.

    Kolego podaj na priva adres, bo chce Ci na święta jakiś prezent wysłać, bo tak bym bez Ciebie bujał się pewnie długo.

    Dziękuje, dziękuje i dziękuje.

  7. #2607

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawranek31 Zobacz post
    Musiał bym zaklnąć, bo okazało się że zworka 41 połączona z 40, zaraz ją ściągam i pewnie będzie ok.

    Mi ten serwisant już podpadł na początku, bo gadał, że pieca pod butle z gazem się podpiąć nie da a piec od 2 miesięcy pod nimi dobrze pracuje, poza tym, że grzał jak chciał.

    Kolego podaj na priva adres, bo chce Ci na święta jakiś prezent wysłać, bo tak bym bez Ciebie bujał się pewnie długo.

    Dziękuje, dziękuje i dziękuje.

    Od tego jest forum, żeby sobie pomagać. mi też ktos pomógł. Zwykłe dziękuję w zupełności wystarczy życzę zadowolenia z pieca
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  8. #2608

    Domyślnie

    Cały czas czekam na podłączenie wody i rozmawiam z instalatorami. Każdy kolejny mówi że przy zbiorniku 160 to będę długo czekać na wodę przy Victrix 12. To jak to jest w końcu? Użytkownicy takiego zestawu - czy zdarza się Wam czekać na ciepłą wodę?

  9. #2609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przeciez różnica pomiedzy zagrzaniem CAŁEGO zbiornika od od 10 do 45C to jakies 10 minut, a Ty nigdy nie grzejasz calego zbiornika, bo kociol moze wlączyc sie juz przy spadku 4C poniżej zadanej.

    Czekanie na ciepła wode do jakis mit. Ja podejrzewam, ze wiekszosc tych instwlatorow nie bedzie potrafilo policzyć różnicy czasu w podgrzaniu tego zasobnika, majac do dysoozycji 12 lub 24kW mocy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2610

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot11 Zobacz post
    Cały czas czekam na podłączenie wody i rozmawiam z instalatorami. Każdy kolejny mówi że przy zbiorniku 160 to będę długo czekać na wodę przy Victrix 12. To jak to jest w końcu? Użytkownicy takiego zestawu - czy zdarza się Wam czekać na ciepłą wodę?
    Ciepła woda jest zawsze. Podgrzanie od 40 do 45 stopni w zasobniku UBS 160 trwa około 8 minut.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #2611

    Domyślnie

    5 stopni w 8 minut? To jak wyleję cała wannę wody (mam właśnie ok. 170l), to będzie mi grzało od ok. 10 do 45 stopni przez 56 minut?

  12. #2612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po pierwsze - nie napielniasz wanny wodą o temp 45, bo w niej nie wysiedzisz.

    Po drugie. Podgrzanie 160l o 35C to 30-40 minut.
    Tylko pamietaj, ze kociol zaczyna grzac juz w tym momencie, w ktorym zaczynasz nalewać wode, grzeje kiedy sie kapiesz i wycierasz.
    Zanim opuscisz lazienę, masz znow zasobnik pelen cieplej wody.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2613

    Domyślnie

    Tak też myślałem, tak też mówię każdemu instalatorowi. Ale po którejś rozmowie, na której się słyszy "12 będzie za mało", "będzie Pan czekał na wodę" itp. człowiek zaczyna się zastanawiać czy to wszyscy się mylą czy jednak nie...

  14. #2614

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot11 Zobacz post
    Cały czas czekam na podłączenie wody i rozmawiam z instalatorami. Każdy kolejny mówi że przy zbiorniku 160 to będę długo czekać na wodę przy Victrix 12. To jak to jest w końcu? Użytkownicy takiego zestawu - czy zdarza się Wam czekać na ciepłą wodę?
    Ja mam taki zestaw. Na razie korzystamy z jednej łazienki z prysznicem. Wodę w baniaku grzeje na 40stC z oknem2stC czyli grzeje do 42 a załącza grzanie jak jest 38stC. Czujnik temp mam wsadzony w baniak w dziurę która jest dłuższa czyli jest niżej w objętości wody.
    Gdy normalnie użytkuje to po kolei myje jedno dziecko zaraz drugie potem mmy się po kolei kąpiemy i nie ma żadnego problemu żeby kilka osób po kolei korzystało. Z drugiej strony ostatnio wylalem podczas prysznica 82l wody i już leciała letnia. Ale kilka minut minęło tak pod 10 i było już ok. Kiedy zacznę korzystać z drugiej łazienki pewnie podniose trochę temperaturę w baniaku.

  15. #2615

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja mam okna czasowe, trzy na dobę, więc maksymalnie trzy załączenia się, choć przy tej pogodzie kocioł wykorzystuje najczęściej jedno, czasem dwa.
    Zasilam wtedy temperaturą 31C przy 0C, do 34 przy -15C
    Rozumiem że ta temperatura jest ustalana z krzywej grzewczej i sondę temp?
    A termostat masz ustawiony na temp jaką chcesz i on próbuje do niej dogrzac? Udaje mu się?

  16. #2616

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Ja mam taki zestaw. Na razie korzystamy z jednej łazienki z prysznicem. Wodę w baniaku grzeje na 40stC z oknem2stC czyli grzeje do 42 a załącza grzanie jak jest 38stC. Czujnik temp mam wsadzony w baniak w dziurę która jest dłuższa czyli jest niżej w objętości wody.
    Gdy normalnie użytkuje to po kolei myje jedno dziecko zaraz drugie potem mmy się po kolei kąpiemy i nie ma żadnego problemu żeby kilka osób po kolei korzystało. Z drugiej strony ostatnio wylalem podczas prysznica 82l wody i już leciała letnia. Ale kilka minut minęło tak pod 10 i było już ok. Kiedy zacznę korzystać z drugiej łazienki pewnie podniose trochę temperaturę w baniaku.
    I właśnie nad tym się zastanawiam, bo rodzina duża (2+4 dzieci do 10 lat) i zdarza nam się nocować różnych gości np. koleżanki córki albo znajomi zza granicy.... Tak z raz w miesiącu pewnie ktoś u nas będzie dodatkowo...

  17. #2617
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastek09 Zobacz post
    Rozumiem że ta temperatura jest ustalana z krzywej grzewczej i sondę temp?
    A termostat masz ustawiony na temp jaką chcesz i on próbuje do niej dogrzac? Udaje mu się?
    No oczywiscie, ze mu sie udaje, coż bylby wart ten system, gdyby nie dogrzewał ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2618

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot11 Zobacz post
    Tak też myślałem, tak też mówię każdemu instalatorowi. Ale po którejś rozmowie, na której się słyszy "12 będzie za mało", "będzie Pan czekał na wodę" itp. człowiek zaczyna się zastanawiać czy to wszyscy się mylą czy jednak nie...
    Widzisz na tym forum jest wiel przykładów, że instalatorzy żyją w innym świecie. A o bzdurach wygadywanych przez hydraulików możnabyłoby napisać 10 tomową ksiazkę. Usiebie mam zbiornik UBS 100 l i nigdy się nie zdażyło, żeby "brakło wody" .
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  19. #2619

    Domyślnie

    ja mam zasobnik 300 litrów i Vixa12kw, kocioł daje radę.

  20. #2620

    Domyślnie

    również mam 300l i nie narzekam na brak ciepłej wody.

Strona 131 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony