dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 205
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 4097
  1. #2741

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A teraz zbiórka i do kąpieli biegiem marsz! Dziękuję za taką ciepłą wodę.
    Woda w zasobniku jest ciepła cały czas, ale w godzinach kąpieli cieplejsza
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  2. #2742
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A teraz zbiórka i do kąpieli biegiem marsz! Dziękuję za taką ciepłą wodę.
    W tygodniu roboczym, w godzinach 7-15 jest tylko pies, ale on raczej nie korzysta z prysznica.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2743

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    a jak zachowuję się parametr BIULD=20 przy modul OFF i bez czujki temp. zew.? bo tak mam właśnie ustawione i sie to dziwnie zachowuje. Mam zadaną temp. 18.5 i kocioł włącza się raz przy 18.6 a raz przy 18.7. .dogrzewa do 18.8 i się wyłącza.. wczoraj jeszcze zaobserwowałem że nawet jak jest 18.8 to kocioł się na chwilę włączy i po minucie wyłączy. co jest grane??
    Pomoże ktoś??

  4. #2744

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Pomoże ktoś??
    Napisz do montixe, to bardzo dobry doradca w sprawie wszelkich ustawień. Pzdr.

  5. #2745
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A teraz zbiórka i do kąpieli biegiem marsz! Dziękuję za taką ciepłą wodę.
    kolego, u mnie w domu kąpiel w tygodni wszyscy biorą wieczorem, a po co piec mi ma dogrzewać wodę w południe?? a czasami dogrzewa, bo tu żona pomyje, itp itd, i po co ma dogrzewać do 45, choć woda do mycia jest wystarczająca,

  6. #2746
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Pomoże ktoś??
    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    CAR w trybie MODUL OFF pracuje jak zwykły termostat ON/OFF i to tyle. W tym trybie parametr Dimens/BULID działa jako nastawa histerezy przy czym "start" grzania zawsze jest przy spadku 0,3*C poniżej zadanej, a "stop" w zależności ustawienia (na 1 jest to 0,1*C).

    Pomogłem?
    Na forum jest wiele postów ale można kliknąć "przeszukaj temat" wpisując parametr jaki potrzebujesz sobie odświeżyć i zobaczysz tylko posty w których użyto tego zwrotu.Co do włączania i wyłączania świeczki to sprawdź kontrolnie wszystkie ustawienia. Nie pamiętam osobiście już jak się ustawia bez czujki więc ja nie pomogę

  7. #2747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał loloslol Zobacz post
    A jeśli mogę Cię zapytać, czego użytłeś do konstrukcji sprzęgła? Ja co prawda postanowiłem wejść w termostaty pokojowe i w zasadzie to mam już zabawki i kończę instalację pod to, ale swego czasu zastanawiałem się nad rozdzieleniem stref sprzęgłem - wychodziło za@#$#@ście drogo a nie do końca byłem przekonany co do skuteczności rozwiązania
    Sprzęgło 40 KW - 300 zł
    instalacja 2 pompki Wilo Stratos, 6 zaworów kulowych 1", 2 filtry 1", 4 termometry, zawór ESSbe 3D, siłownik ze sterownikiem do zaworu 3D, 2 zawory zwrotne 1", naczynie wzbiorcze, plus miedź 28. Całość około 2000 zł. Przy temperaturach wyżej zera pracuje tylko pompka od podłogówki, od kaloryferów na razie manualnie wyłączam ale z czasem dołożę sterownik który po osiągnięciu pewnej temperatury wyłączy pompkę od grzejników. Mam przygotowaną instalację pod 3 obieg na piętro które cały czas czeka na wykończenie. Na razie tam nie grzeję.

    Wracając do Twojego problemu z zimnym powrotem to zwróć się do kogoś żeby obliczył Ci ciśnienie słupa wody w całej instalacji bo możesz mieć problem jak ja. Miałem zawór 3D który obcinał przez połowę obieg wody oraz okazało się że instalator jak zgrzewał mi rury PP to również na kolankach zmniejszył średnicę. Rezultat był taki że miałem przepływ max 0.8 m3/h a po naprawie błędów gdybym pompki na pełną moc rozkręcił to mam 2.5 m3/h. Też mi wtedy za zimna woda wracała. Miałem taki moment że nie mogłem nagrzać domu więcej niż 18 st
    Ostatnio edytowane przez Mr. Do ; 29-12-2017 o 13:55

  8. #2748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Pomogłem?
    Na forum jest wiele postów ale można kliknąć "przeszukaj temat" wpisując parametr jaki potrzebujesz sobie odświeżyć i zobaczysz tylko posty w których użyto tego zwrotu.Co do włączania i wyłączania świeczki to sprawdź kontrolnie wszystkie ustawienia. Nie pamiętam osobiście już jak się ustawia bez czujki więc ja nie pomogę
    sprawa się wyjaśniła tzn. miałem włączoną opcję MODUL=ON. Na pewno wyłączałem ją. Nie wiem dlaczego była w trybie ON. Ostatnio kilka razy odłączałem kocioł z prądu. Może przez to...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #2749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    sprawa się wyjaśniła tzn. miałem włączoną opcję MODUL=ON. Na pewno wyłączałem ją. Nie wiem dlaczego była w trybie ON. Ostatnio kilka razy odłączałem kocioł z prądu. Może przez to...
    Nie raz i nie dwa sobie coś sam wyłączyłem
    Teraz mam zasadę: wszystko zapisuję w notatniku jak coś zmieniam to równocześnie kontroluję pozostałe parametry. Notuję też dobowe zużycie gazu. tak wyłapałem żę ostatnio piec nie schodzi mi do minimalnej mocy 3KW, Zmiana nastąpiła po wizycie serwisanta, czyli po wyłączeniu z prądu.

  10. #2750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Sprzęgło 40 KW - 300 zł
    instalacja 2 pompki Wilo Stratos, 6 zaworów kulowych 1", 2 filtry 1", 4 termometry, zawór ESSbe 3D, siłownik ze sterownikiem do zaworu 3D, 2 zawory zwrotne 1", naczynie wzbiorcze, plus miedź 28. Całość około 2000 zł. Przy temperaturach wyżej zera pracuje tylko pompka od podłogówki, od kaloryferów na razie manualnie wyłączam ale z czasem dołożę sterownik który po osiągnięciu pewnej temperatury wyłączy pompkę od grzejników. Mam przygotowaną instalację pod 3 obieg na piętro które cały czas czeka na wykończenie. Na razie tam nie grzeję.

    Wracając do Twojego problemu z zimnym powrotem to zwróć się do kogoś żeby obliczył Ci ciśnienie słupa wody w całej instalacji bo możesz mieć problem jak ja. Miałem zawór 3D który obcinał przez połowę obieg wody oraz okazało się że instalator jak zgrzewał mi rury PP to również na kolankach zmniejszył średnicę. Rezultat był taki że miałem przepływ max 0.8 m3/h a po naprawie błędów gdybym pompki na pełną moc rozkręcił to mam 2.5 m3/h. Też mi wtedy za zimna woda wracała. Miałem taki moment że nie mogłem nagrzać domu więcej niż 18 st
    Dzięki za odpowiedź,
    Faktycznie w moim przypadku "zimny powrót" mogłem sprawić sam na własne życzenie poprzez znaczne ograniczenie przepływów w strefie, gdzie dominuje płytka ceramiczna na podłodze i pomieszczenia nagrzewały się bardzo szybko. W strefie tej jest sterownik pogodowy wraz z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu. Tak więc aby osiągnąć podobny rozkład temperatur ze strefą drugą, gdzie dominuje panel podłogowy wraz z dywanami, musiałem przyciąć strefę z płytkami. No cóż, tak czy inaczej potwierdza to konieczność sterowania strefami w mojej instalacji.

    dzięki i pozdrawiam

  11. #2751
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemopom

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    NOwy Staw
    Kod pocztowy
    82-230
    Posty
    19

    Domyślnie

    Panowie pytanie, jak wejść ww ustawienia kotła, ustawiam pokrętła na 6 i 9 przyciskam razem "Reset" i Lato/zima i jedno co się włącza to funkcja kominiarz....do kotła podłączony Car, ogólnie to mam taki problem ze na car zadana temp. 22 i nie może dobić a rano jak wstaje to jest 21, car jest ustawiony na tryb ręczny, moduł off, w całym domu podłogowa, w górnych pokojach termostaty, mam też dim ( zastanawiam się po co to zamontował jak nie mam grzejników. ...

  12. #2752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wyłącz CAR

    Co co chcesz konkretnie ustawić ?
    Przecież wszysrko mozesz ustawić z CAR.
    Głowy sobie obcoac nie dam ale tak mi sie wydaje....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2753
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemopom

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    NOwy Staw
    Kod pocztowy
    82-230
    Posty
    19

    Domyślnie

    Chce sprawdzić ustawienia na kotle...miesiąc temu był u mnie serwisant i wydaje mi się ze coś pozmieniał, aktualnie nie odbiera.....

  14. #2754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemopom Zobacz post
    pytanie, jak wejść ww ustawienia kotła, ustawiam pokrętła na 6 i 9 przyciskam razem "Reset" i Lato/zima i jedno co się włącza to funkcja kominiarz....do kotła podłączony Car,
    Wszystko robisz dobrze tylko coś ci przycisk LATO/ZIMA nie kontaktuje albo za słabo przyciskasz, dlatego "kominiarz" się uruchamia. CAR nie ma wpływu na to
    Cytat Napisał Przemopom Zobacz post
    mam też dim ( zastanawiam się po co to zamontował jak nie mam grzejników. ...
    DIMa nie montuje się tylko tam gdzie się miesza układy wysokiej i niskiej temperatury. DIM służy do podziału na strefy, a u ciebie jest prawdopodobnie 2 x strefa niska bez mieszaczy. Proponuję zaglądnąć w instrukcję, oglądnąć obrazki i przeczytać chociażby opisy.

  15. #2755

    Domyślnie

    Ja zweryfikował bym ustawienia temperatur zasilania: minimalna oraz maksymalna (tej drugiej nie sprawdzisz na CAR i nie zmienisz a tylko tak jak właśnie próbujesz z poziomu ustawień kotła), później krzywa (to już z CAR) i ew. inne opcje jak offset czy autoadaptacja.

    Jak nie dobija do temperatury na sterowniku a kocioł grzeje to prawdodpodbnie za niska temperatura zasilania a na to mają wpływ powyższe parametry.
    Jak nie dobija a kocioł stoii lub miesza tylko pompa to zbyt krótkie cykle grzania są ustawione - może CAR został zresetowany do jakiś innych ustawień przy przeglądzie (?).

    Krok po kroku trzeba sprawdzić.

  16. #2756
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemopom

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    NOwy Staw
    Kod pocztowy
    82-230
    Posty
    19

    Domyślnie

    A gdzie ustawiam cykle.grzania? Krzywa na ta chwile jest na 2, przycisk lato/ zima zaraz wcisne do środka chyba coś z.nim nie tak.....jeśli chodzi o dim to wiem ze mam podzielone na 2 strefy tylko zastanawiam się po co? Car na dole.widzi 22 i tak wyłączna cały dom, że bym mógł 2 strefa z kotła ustawić to ok ale to nie jest superior...

  17. #2757
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemopom

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    NOwy Staw
    Kod pocztowy
    82-230
    Posty
    19

    Domyślnie

    Serwisant cara nie ruszał...

  18. #2758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemopom Zobacz post
    A gdzie ustawiam cykle.grzania? Krzywa na ta chwile jest na 2, przycisk lato/ zima zaraz wcisne do środka chyba coś z.nim nie tak.....jeśli chodzi o dim to wiem ze mam podzielone na 2 strefy tylko zastanawiam się po co? Car na dole.widzi 22 i tak wyłączna cały dom, że bym mógł 2 strefa z kotła ustawić to ok ale to nie jest superior...
    Może rozłącz na chwilę z gniazda elektrycznego kocioł i spróbuj jeszcze raz.

    - - -

    Nikt nie widzi Twojej instalacji poza Tobą - wiemy tyle ile napisałeś.
    Dwie strefy wcale nie muszą oznaczać, że masz mieć superiora - jak masz DIM i nie wiesz po co to może zgadywać ... może masz w domu dwa piętra i jeden obieg jest na parter drugi na górę ?
    Może masz rozłożystą parterówkę i zażyczyłeś sobie móc ustawiać osobno temperaturę w strefie dziennej (salon, kuchnia etc.) i osobną w sypialniach ?
    A może ktoś po prostu wcisnął Ci dodatkowy sprzęt za kilka tysięcy żeby zarobić ... albo jeszcze nie dokupiłeś drugiego sterownika, który będzie kontrolował temperaturę w drugiej strefie i wcale nie musi to być drugi CAR żeby nie było wątpliwości.

    - - -
    Informacja o numerze krzywej nic nie daje bez podania temp. min i maks. - dopiero całość powie nam jakimi temp. grzejesz.

    Cykle grzania sprawdzasz w CAR - z reguły te grzejące to te, w których ustawia się temp. komfort i takie kreseczki na wyświetlaczu się zakreślają. Ustawiasz spod guzika prog w CAR.

  19. #2759

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemopom Zobacz post
    jeśli chodzi o dim to wiem ze mam podzielone na 2 strefy tylko zastanawiam się po co? Car na dole.widzi 22 i tak wyłączna cały dom, że bym mógł 2 strefa z kotła ustawić to ok ale to nie jest superior...
    Napisałeś wcześniej, że w górnych pokojach masz termostaty, więc one powinny być podłączone do jakiejś centralki, która po otrzymaniu sygnału od termostatu pokojowego, otwiera właściwe pętle i jednocześnie powinna wysłać sygnał do DIM na zaciski TA 1, 2 albo 3, w zależności pod jakie wyjścia "Z" jest podłączona pompa danej strefy.
    Widać, że coś tam przeczytałeś, ale może nie całkiem zrozumiałeś."Superior" ma tylko tą zaletę, że możesz ustawić dwie osobne krzywe, gdy masz podział na strefy z temp. wysoką i temp. niską. Do zarządzania strefami właśnie służy DIM, a nie sam kocioł, ale do DIM-a trzeba podłączyć sterownik typu ON/OFF, który załączy pompę strefy. DIM wtedy wysyła sygnał do kotła żeby włączył grzanie. A jak sygnał grzania przyjdzie od CAR-a, to kocioł wysyła sygnał do DIM-a, żeby załączył strefę główną , która zdefiniowana jest właściwym przełącznikiem na płycie DIM. Można też na wejściach TA wstawić zworkę, wtedy pompa strefy w DIM będzie pracowała cały czas, termostaty będą otwierać poszczególne pętle a kocioł będzie się wyłączał na podstawie temp. powrotu.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 05-01-2018 o 07:54

  20. #2760
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemopom

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    NOwy Staw
    Kod pocztowy
    82-230
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czyli serwisant mógł zmienić wzorki na listwi w dim.. tak że strefa z Car nie jest strefa główna? Ogólnie to jest tak ze ustawiam na car 24 stopnie a piec się nie uruchamia..... u góry mam zwykle termostaty nie mam Tybox, zadane 21 stopni ale osiąga tak 20,5... na car ustawiłem ch min 25 stopni, bulid 1, autoa off na ta chwile temp. Na wyjściu 29 powrót 27, temperatura 21,5 a żądana 22..

Strona 138 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony