dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 310

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Moni, a dasz mi na nich namiary? Chętnie podjadę. Co do wielkości kamienia, nie mam pojęcia... na wklejonych przez Ciebie zdjęciach podoba mi się zarówno pierwsze (cięty na mniejsze kawałki), jak i następne z dużymi płytami...
    A co do Twojego tarasu, to mi się bardziej szary podoba Miałam Ci w dzienniku zasugerować, żebyś obejrzała sobie stronkę www.libet.pl - robią fantastyczne imitacje kamienia tarasowego z... betonu!

  2. #2

    Domyślnie

    Dziewczyny

    poszło na priva

    mi się bardziej podoba łupek cięty na płytki o róznej wielkości - fajny efekt się w ten sposób uzyskuje

  3. #3

    Domyślnie

    Płyty z Libetu ciekawe, warte rozważenia - nadal jednak szukam innych rozwiązań

  4. #4

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie, Karolu! Niby był wczoraj, ale jakoś to do mnie nie dociera Dla mnie jest dzisiaj

  7. #7

    Domyślnie

    Aggula napisz coś więcej na temat Twojego ogrzewania podłogowego, dlaczego będziesz mieć tylko podłogówkę bez kanałówek? Wszyscy mi mówią, że przy tak dużych przeszkleniach ( a będziemy mieć podobne wymiary) sama podłogówka może niestety nie dac rady.

  8. #8

    Domyślnie

    Kurcze, zaczynacie mnie martwic ta koniecznoscia kanalow... Absolutnie nikt mi tego nie sugerowal, a jak dopytywalam sama (3 zaprzyjaznionych architektow, mase panow okniarzy, z ktorymi mialam przyjemnosc sie spotkac w sprawie moich okien oraz kilku panow od pompy ciepla), to kazdy twierdzil, ze absolutnie nie ma takiej koniecznosci... Jutro przedyskutuje to na powaznie z moim architektem, poprosze tez mailowo o dokladna argumentacje panow od pompy. Na pewno napisze, czego sie dowiedzialam...

    Prawde mowiac, wolalabym uniknac kanalow i zbierajacych sie w nich syfow

  9. #9

    Domyślnie

    Dziewczyny, myślę, że nie ma się co nakręcać Wydaje mi się, że zapotrzebowanie na dodatkowe ogrzewanie trzeba wyliczyć indywidualnie dla każdego domu. Ja o takim rozwiązaniu usłyszałam od architekta, ale tak naprawdę dopiero na podstawie projektu konstrukcyjnego będę wiedzieć czy przy danej powierzchni domu, powierzchni i parametrach przeszkleń, muszę skorzystać z grzejników kanałowych.
    Może w naszych domach wcale nie będzie takiej potrzeby

  10. #10

    Domyślnie

    No wiec tak, dziewczynki - mam chyba odpowiedz odnosnie ogrzewania
    W moim domu nikt nie przewiduje problemu z niedogrzaniem, lecz gdybym miala pomieszczenia wyzsze niz 3m, lub wrecz przestrzen przez dwa pietra i okna na wysokosc 6m, to bylby problem... Lullaby, u Ciebie pewnie bedzie to musialo byc dobrze wyliczone. Ale czy Oliwka i Moni maja takie wysokie sufity? Nie kojarze z wizualizacji... Ja mam wysokosc 3m.
    Kamien spadl mi z serca, dzisiaj brak potrzeby konwektorow u mnie potwierdzilo dwoch kolejnych specow od instalacji
    Ciekawa jestem, skad u Was wzial sie pomysl konwektorow - czy to wyliczenia architekta, czy instalatora, czy nie macie podlogowki na calej powierzchni, czy macie wysokie pomieszczenia?

  11. #11

    Domyślnie

    Aga, obecnie czekam na projekt konstrukcyjny. Z nim na pewno udam się do instalatorów. Generalnie konwektory mi nie przeszkadzają

  12. #12

    Domyślnie

    To dobrze, Karolu. Mi by bardzo przeszkadzały, bo chcemy się opierać tylko i wyłączenie na pompie, czyli systemie niskotemperaturowowym. Konwektory by mi psuły cała koncepcję, musiałabym raczej robić ogrzewanie na ścianach.

  13. #13

    Domyślnie

    Aggula

    chyba masz przepełnioną skrzynkę Dziękuję za łupek - jest super, dokłądnie taki jak go sobie wyobrażałam, kolor oraz struktura idealna
    Będę robić eksperymenty - jak się zachowuje w kontakcie z wodą, czy nie zostają zacieki, wystawię go na słońce, deszcz. Zobaczę jak się będzie zachowywał.
    Bardzo dziekuję pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Rany, ale sprawnie działa ta nasza międzymiastowa
    Wyobraź sobie, że miałam identyczne wrażenie, jak go zobaczyłam po raz pierwszy - kolor i struktura wymarzone!
    Tylko te prawdziwe płyty elewacyjne są tak ze 2 razy grubsze.
    Pan zachwalał, że nic nie przejmuje i nic mu nie szkodzi. Podobno również jako blat jest nie do zniszczenia.
    Ale czekam na wyniki Twoich eksperymentów

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Hej Zaglądam i się odhaczam na liście. Wszystko co napisałaś o kanałówkach wyżej, to prawda. Jeśli masz do 3m i zagęszczone zwoje podłogówki przy oknach(okna i ściany z dobrymi parametrami U), spokojnie Ci to wystarczy
    Co do sposobu budowy... ja mam swój... jak i na życie muszę mieć wszystko pod kontrolą, więc wybierania, zamawiania i negocjowania cen materiałów nikomu bym nie oddała
    Niniejszym zaczynam kibicowanie.

  16. #16

    Domyślnie

    Rasiu, witam Cię w moich progach Dzięki, ze potwierdziłaś mi koncepcję ogrzewania
    Napisałam do Ciebie na pw.

    Monita, nie mam zapchanej skrzynki, nie powinno być problemów. Daj znać!

  17. #17

    Domyślnie

    Witam się i ja
    Zapowiada się piękny dom, na pewno będę podglądać.
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Witaj, Joasmo! Co za refleks, przepraszam

    Kurcze, mam nadzieję, że jak już wbiję łopatę, to będziecie co wieczór ze mną herbatkę zieloną (i nie tylko) sączyć przed ekranem

  19. #19

    Domyślnie

    Aga nie masz miejsca w skrzynce pisze więc potem skasuje

    no to super bo właśnie takiego fachowca poszukuję - nie mam zamiaru "bawić sie " w budowanie.
    Zadzwonię do niego po Świętach bo teraz tak głupio ludziom zawracać głowę - dam znać jak się z nim skontaktuję

    Ja wyceniam strop strunobetonowy firmy KONBET gr.20cm.

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Monita, przepraszam, uprzątnę skrzynkę jak znajdę moment. Muszę masę rzeczy z tych maili pospisywać do notesiku, więc nie mogę tego zrobić na cito

    Co do zmiany stropu, to musimy pogadać sobie dokładniej, ja mój górny też zamieniam, jeszcze nie wiem, na co

    Tak na szybko wszystkim cudownych, czekoladowych Świąt Wielkanocnych życzę. Chciałam wkleić coś fajnego, ale zapomniałam, jak się wkleja zdjęcia, haha

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony