dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    rozumiem, że już jesteś po teście tegorocznego "juliana"?
    czy za dwa tygodnie kolejny temat "Julian, problem ze spiekami"

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    rozumiem, że już jesteś po teście tegorocznego "juliana"?
    czy za dwa tygodnie kolejny temat "Julian, problem ze spiekami"
    Tegoroczny Julian już przetestowany. Choć nie tak dobry jak zeszłoroczny ale i tak o niebo lepszy od tego pieklorza co mam w piwnicy.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Juliana z tamtego roku została mi niecała tona i był dobry - a kupiłem bobrka w tym roku dlatego bo Julian zaczął być gorszy " więcej syfu" i mój przewoźnik mi go odradził. Bobrek jest o wiele czyściejszy i ma mniej miału i pali się wg mnie lepiej i jest bardziej kaloryczny.

    Może zmienili w kwk Bytom ścianę i eko jest gorszy.

  4. #24

    Domyślnie

    hmmm takie spieki i tepm zewntętrzna w okolicach 0 st, a co będzię jak będzie -20??? rada na takie coś ,to kupić np jareta plus i mieszac 50;50, mało powietrza, częste a krótkie czasy podawań podtrzymań a sezon grzewczy i tak do d.....

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wogrod

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-411
    Posty
    1

    Domyślnie

    Potwierdzam, też kupiłem Pieklorza 3 tony jak w zeszłym roku, w oryginalnych 20 kg workach i jest ogromna różnica. Mam produkcje koksu cały czas walcze z ustawieniami. Kocioł Futura Econo 25 KW. Ma ktoś jakiś pomysł. Mam powietrze na 100% i reguluje przykrywka wetylatora. Jak daje mniej powietrza to się robi skorupa i stożek koksu jak daje więcej to "tylko zwykły koks produkuje" Brak mi już pomysłów

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wogrod Zobacz post
    Potwierdzam, też kupiłem Pieklorza 3 tony jak w zeszłym roku, w oryginalnych 20 kg workach i jest ogromna różnica. Mam produkcje koksu cały czas walcze z ustawieniami. Kocioł Futura Econo 25 KW. Ma ktoś jakiś pomysł. Mam powietrze na 100% i reguluje przykrywka wetylatora. Jak daje mniej powietrza to się robi skorupa i stożek koksu jak daje więcej to "tylko zwykły koks produkuje" Brak mi już pomysłów
    Po 2 tygodniach prób i błędów na bobrku udało mi się osiągnąć jakiś kompromis.
    Otóż, niezależnie od ustawień trzeba się pogodzić z tymi spiekami i koksem. Moje próby ze zmniejszeniem powietrza i wydłużeniem przerwy skończyły się zablokowaniem ślimaka, na szczęście byłem akurat w piwnicy i nie zerwało zawleczki. Zmieniłem podejście do tematu, olałem te spieki i postanowiłem dobrać takie ustawienia, aby piec jak najszybciej się nagrzewał i możliwie długo był w podtrzymaniu. Ustawiłem powietrze tak jak normalnie przy dobrym eko i skróciłem przerwę w podawaniu ( w moim przypadku podawanie 5 sek. przerwa 13 sek.) Muszę przyznać, że ten borbrek na moje oko jest bardzo kaloryczny tylko te nieszczęsne spieki. Dodatkowo drastycznie skróciłem przerwę w podtrzymaniu z 20 min na 3 min. bo ten żar w retorcie ma tendencję do palenia się co raz niżej, a na samej górze robi się skorupa. W ten sposób żar i kopczyk podnosi się do góry i wypycha te górne spieki do popielnika.
    Spalanie eko spadło, teraz wynosi około 30 - 40 kg na dobę, wcześniej było 50 kg.
    Aha i często trzeba wypróżniać popielnik. Większe kawałki koksu odkładam do wiadra i przez weekend palę je ponownie w ręcznym palenisku z drewnem i papierami. Muszę przyznać, że te spieki jeszcze dobrze się palą.

    Jeśli ktoś ma podobny problem, może moje doświadczenia będą pomocne.
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 30-11-2011 o 10:22

  7. #27

    Domyślnie

    Problem ze spiekami rozwiązany.
    Kupiłem 2 tony groszku (dla 100% pewności najpierw przetestowałem 10 worków), który się w ogóle nie spieka w workach po 25 kg. W moim przypadku jest to eko z kopalni Ziemowit w Mysłowicach kupiony w SCL port w Gliwicach.
    Teraz mieszam boberka w proporcjach: 1 worek 20kg boberka + 1 worek 25 kg Ziemowita.
    Efekt jest bardzo zadowalający. Spieków prawie w ogóle nie ma, czasami jakieś pojedyncze, a moja nowa mieszanka to idealny opał pod względem kalorycznym i popiołu.
    Jeśli ktoś ma podobny problem ze spiekami w boberku to radzę go mieszać z pewnym eko.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damianlisu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    233

    Domyślnie

    W moim przypadku jest to eko z kopalni Ziemowit w Mysłowicach kupiony w SCL port w Gliwicach.
    Kolego Ziemowita NIE ma w Mysłowicach. Owszem w Mysłowicach jest kopalnia ale nazywa się ona Mysłowice, zresztą w stanie upadłości.
    Ziemowit jest w Lędzinach, http://www.kwsa.pl/22,zie,Oddzia%C5%...0Ziemowit.html
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianlisu Zobacz post
    Kolego Ziemowita NIE ma w Mysłowicach. Owszem w Mysłowicach jest kopalnia ale nazywa się ona Mysłowice, zresztą w stanie upadłości.
    Ziemowit jest w Lędzinach, http://www.kwsa.pl/22,zie,Oddzia%C5%...0Ziemowit.html
    Masz całkowitą rację. Chodziło mi kopalnie Ziemowit koło Mysłowic a dokładniej w połowie drogi Mysłowice - Tychy.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oglądając zdjęcia z tego wątku mam wrażenie, że patrzę na swoje spieki... Ale czytając Wasze rady idę dosypać innego ekogroszku.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tak jak wcześniej pisałem mój bobrek spala się całkiem dobrze. Ma takie lekkie spieki które po naciśnięciu rozpadają się na jasny popiół

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3261.jpg
Wyświetleń:	1084
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	89674Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3265.jpg
Wyświetleń:	1260
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	89672

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3274.jpg
Wyświetleń:	1197
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	89675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_3275.jpg
Wyświetleń:	1007
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	89673

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sietnik

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    Domyślnie Pieklorz

    Miałem ten sam problem co kolega zyzolek spieki giganty więc sprzedałem połowę pieklorza 28-29,5 i o dziwo u sąsiada spala się wszystko ok ma ustawienia

    temperatura zadana - 50 stopni
    czas przerwy - 114s
    czas podania - 13s
    ilość powietrza - 33% (przy przesłonie na dmuchawie uchylonej na 2-3 cm)

    i efekt jest taki że wyrzuca popiół taki że tylko pozazdrościć

    a teraz najlepsze
    ja ustawiłem takie parametry jak on i niestety spieki jak były tak są

    JAK TO MOŻLIWE
    pieklorz z tej samej palety u sąsiada się wypala a u mnie robi spieki takie że tylko czekać aż kominem wyjdą

    więc spróbujcie podobnych ustawień może niektórym to pomoże u mnie niestety nie

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ja w drodze eksperymentów mam teraz 10 s podawanie 93 s przerwy - ale efekt jest taki sam jak 5 s podawania i 40 s przerwy - tak, że zmiana ustawień nie zawsze jest widoczna w jakości spalania

  14. #34

    Domyślnie

    sietnik nie wiem jaki masz kocioł ale zmiejsz dostęp powietrza!!! panowie za skwarki i szlakę w kotłach odpowiedzilne jest w 90% powietrze a raczej jego nadmiar, producenci dają za duze dmuchawy i dlatego tak jest zróbcie sobie na próbę eksperyment, tak na 24h ,zasłońcie w 3/4 dmuchawę- jak mają przysłony to przysłoncie jezeli nie mają ,zasłońcie to tekturą mocna folią aluminiową,jakąś półką drewnianą etc... zostawcie tak z 2-3 cm i zobaczycie róznice... acha zmiejszcie również czas podawania i wydłózcie czas przerwy. róznice zobaczycie od razu!! NIE BOJCIE SIĘ WASZYCH KOTŁÓW!!! one nie gryzą

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał sietnik Zobacz post
    JAK TO MOŻLIWE
    pieklorz z tej samej palety u sąsiada się wypala a u mnie robi spieki takie że tylko czekać aż kominem wyjdą
    A jesteś pewien, czy Twój sąsiad aby nie miesza tego pieklorza z innym eko?
    Ja swój mieszam pół na pół i nie mam już problemów ze spiekami

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AkiTigra

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Piotrek42 Też miałem problemy ze spiekami na pieklorzu i od paru dni eksperymentuję,Kombinowałem z czasami podawani i przerwy ale niewiele to pomagało wiec poszedłem w stronę, o której piszesz. Przymknąłem przesłonę na 3/4 i o 10% zmniejszyłem max nadmuch na sterowniku. I od wczoraj wieczorem widze pył na palniku a nie kalafiory. Dzisiaj wybiore popielnik i popatrze dokłądnie co tam siedzi

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał AkiTigra Zobacz post
    Piotrek42 Też miałem problemy ze spiekami na pieklorzu i od paru dni eksperymentuję,Kombinowałem z czasami podawani i przerwy ale niewiele to pomagało wiec poszedłem w stronę, o której piszesz. Przymknąłem przesłonę na 3/4 i o 10% zmniejszyłem max nadmuch na sterowniku. I od wczoraj wieczorem widze pył na palniku a nie kalafiory. Dzisiaj wybiore popielnik i popatrze dokłądnie co tam siedzi
    U mnie było tak, że jak zmniejszyłem nadmuch to za Chiny ludowe piec nie chciał osiągnąć temperatury. Zużycie dobowe też było masakryczne. A spieki i owszem były mniejsze, ale kosztem większego zużycia eko. Teraz mieszam eko i jest idealnie

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sietnik

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam co do mieszania (zyzolek) jestem pewien że nie miesza
    ale nastąpiła u mnie poprawa gdy ustawiłem parametry następujące

    nadmuch 20%-30% (przesłona 1/3)
    podawanie 12s
    przerwa 110s
    temp. zad. 50 stopni

    (piec 40kw sterownik perfekt)

    i co w moim przypadku ważne trzymam żar w miarę nisko ok 2cm nad paleniskiem, spieki robią się nadal ale przez to że nisko utrzymuję żar wypalają mi się zanim sturlają się z kretowiska

  19. #39

    Domyślnie

    Wydaje mi się sietnik, że nie ma sensu porównywać naszych ustawień pieca, bo kocioł kotłowi nierówny. Różne wielkości retorty, różne ślimaki i ilości podawanego węgla na sekundę i różna moc kotłów, również inne zapotrzebowanie na ciepło naszych domków.
    W tym przypadku Twoje ustawienia mocy palnika w moim piecu, Klimosz Ling Combi 35 kw, jak bym tak identycznie ustawił oznacza moc 7 - 8 KW (sugerując się tabelką nastawy mocy kotła w instrukcji).
    Ja mam takie ustawienia mocy palnika: 5 sek podawanie, przerwa 15 sek. co wg. tabelki oznacza moc palnika około 23 KW.
    Kubatura jaką ogrzewam to 1235 m3.
    Czary mary z nadmuchem i przerwą nie zawsze się sprawdza, bo wtedy spada moc palnika, większe zużycie a w domu zimno.
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 28-12-2011 o 21:04

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    O to zdjęcia:
    ogień


    popiół



    Pozostałe zdjęcia pod tym adresem:
    http://zyzolek2.vot.pl/galeria/index.php?album=piec
    Nic dodać nic ująć - wypisz wymaluj moje spalanie Pieklorza. Niedawno zamieniłem na Pieklorza i od razu takie problemy. Liczę, że może Wy macie jakieś pomysły jak go spalać, żeby nie było tych spieków. Spieka się podczas spalania robią się duże spieki, w popielniku też dużo tego.
    Mój piec to Elektroment 15 kw, sterownik reg05; ustawienia czas pracy 110 s, ilość podawanego węgla 12%, obroty wentylatora 20 %, przesłona wentylatora odsłonięta na ok1,5 cm.
    Cudów nie wymagam, ale chcę pozbyć się tych wielkich spieków. Z góry dzięki za pomoc.
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony