dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w.9 pracownia GALERIA DOMÓW

    Witam,

    Pytanie jak w temacie - czy ktoś z Was buduje lub wybudował dom według projektu UPB-5428 Dom przy Cyprysowej 9?
    Efektem długich poszukiwań właśnie wspomniany projekt najbardziej pasuje wymaganiom moim i mojej żony. Oczywiście nie obędzie się bez zmian - to już chyba standard przy gotowych projektach Dlatego szukam, kogoś z kim mógłbym podyskutować o swoich pomysłach, a nawet może zapozyczyć od kogos jakieś praktyczne rozwiązanie

    Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi

    P.S. Projekt można zobaczyć tutaj: http://www.galeriadomow.pl/projekt,u...wej-9,256.html

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znajde nikogo, kto buduje, budował lub będzie budował według tego projektu?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bsbs82

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy zdecydowałeś się jednak na ten projekt? Zacząłeś budowę? Może coś doradzisz, bo właśnie planujemy budowę tego domu

  4. #4
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    Witam. Na wiosnę ruszamy z Cyprysową 4. Projekty bardzo podobne. Budowa na Podhalu. Życzę powodzenia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    Up.
    Strasznie cicho na tej Cyprysowej.
    Też budujemy 9 . Mamy stan surowy prawie zamknięty. Kładziemy istalacje.
    I już są sprawy kiedy pukam się po głowie jak tak mogłam.
    Czy ktoś tą chałupkę skończył ?

  6. #6
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaBa Zobacz post
    Up.
    Strasznie cicho na tej Cyprysowej.
    Też budujemy 9 . Mamy stan surowy prawie zamknięty. Kładziemy istalacje.
    I już są sprawy kiedy pukam się po głowie jak tak mogłam.
    Czy ktoś tą chałupkę skończył ?
    No to mnie zaintrygowałaś Napisz coś więcej

  7. #7
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    MaBa przede wszystkim chciałbym cię zapytać o salon. W projekcie ma 25 m2. Jak to wygląda w praktyce - starczy? W sumie nasze projekty różnią się tylko garażem (ja będę miał dwustanowiskowy).

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    Aksami
    Zlikwidowaliśmy jedno skrzydło z tarasowych w salonie. W miejsce okien w salonie daliśmy też dwa tarasowe i przesunęliśmy je nieco w stronę kuchni. Generalnie mamy open space. Kuchnię od salonu odgradza jedynie kominek. Właśnie na wysokości kominka w tym przejściu planujemy stół. A salon puki co wizualnie jest malutki i nieustawny. Liczę, że po tynkach jakoś to się optycznie powiększy.
    W kuchni zlikwidowałam spiżarkę - ta będzie w pralni, a pralnia w kotłowni (kotłownie mamy czystą tzn. gazową).
    Dałam też ciała z wod-kan w kuchni, które jest zrobione prawie w połowie ściany z drzwiamy wejściowymi - okno na tej ścianie jest zlikwidowane. A że chcę lodówkę dwudrzwiową i piekanik w zabudowie na wysokości blatów, to się w kuchni nie mieszczę. Przynajmniej na tym etapie sobie tego nie wyobrarażam.
    Przesuneliśmy też drzwi wejściowe tak zeby wstawiś szafę po lewej. W dojnej łazience będzie prysznic i bez bidetu.
    Góra niewiele się zmieniła. Usuneliśy jedynie okna balkonowe w łazience i pokoju obok - i są rozsunięte. I podobnie po drugiej stronie w pokojach są tylko pojedyncze drzwi balkonowe i też odsunięte od siebie.
    Co do okien na górze proponuję bardzo mocno przemyśleć ich osadzenie. Jeżeli zastosujesz rozwiązanie jak w projekcie będziesz obijac klanką okienną o ścianę i na pewno nie zamontujesz karniszy (takie problemy miał mój szwagier w podobnym zastosowaniu).
    Trzeba też uważać na nadproże w bramie garażowej. Jest ono bardzo niskie i jeżeli planujesz branę segmentową lub rolowaną to cie zblokuje ocieplenie sufitu w garażu, bo się prowadnice mogą nie zmieścić.
    Jezeli masz jakie spytania pisz, postaram sie w miare czasu odpwoiedziec
    Tymczasem mogę zaprosić na mojego bloga http://maba-wdomu.blogspot.com/ gdzie jest trochę zdjęć jak to aktualnie wygląda i emocje na bierzącą

    Zwróć uwagę że metraż salonu obejmuje też kawałek hollu przed klatką schodową. Więc sam salon wcale tyle metrów nie ma.

    I w rzuty ze zmianami w projekcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	176192Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	176193

  9. #9
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    MaBa dzięki za namiary na bloga. Zapewniam że "przekopię" go bardzo dokładnie

  10. #10
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    MaBa mamy na forum jeden wątek o cyprysowej zajrzyj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...M%C3%93W/page8
    nawet pozwoliłem sobie napisać o Twoich spostrzeżeniach, tak żeby zrobić małą burzę mózgów

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    Aksami
    dzięki, ja tu jestem świeżynka musze się obyć cogzie i dlaczego menu jest w angielskim

  12. #12
    Gosc321_1
    Guest
    Gosc321_1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaBa Zobacz post
    Aksami
    dzięki, ja tu jestem świeżynka musze się obyć cogzie i dlaczego menu jest w angielskim
    Przwiń stronę na ostatnim czerwonym pasku wybierz z rozwijanej listy - teraz masz "English US" zmień na "Polski"

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki Ci !!!! W końcu rozumiem co robię

  14. #14

    Domyślnie

    Też planuje zakup tego projektu ale chciałbym by poddasze wyglądało jak w cyprysowej 25 (bez lewego balkonu)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony