dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maxus79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    W Celmie dowiedziałem się wkrętarki te są produkowane w tym samym zakładzie co Makita i cześć podzespołów jest jednakowa.

    Dlatego akumulatory Celmy pasują do Makity. Mają ten sam kształt i podłączenie.

    Podobno żaden producent nie produkuje wkrętarek akumulatorowych w Europie,
    witam mam pytanie czy jesli bym kupil aku celmy do makity btd129 to czy ten aku celmy mozna ladowac w ladowarce makity ?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Jeśli aku z Celmy nawet by pasował, to ładowarkę musisz mieć też z Celmy. W akumulatorach Makity są chipy, które komunikują się z ładowarką. Jeśli nie ma żadnego, to ładowarka się nie załączy.

    Wiem o co chodzi, akumulatory po blisko 300zł. Ale bardzo ciężko je zajechać, więc stosunek cena / jakość jest stosunkowo dobry. Wiem po sobie, klikanaście elektronarzędzi na ten rodzaj baterii.

    W razie potrzeby namiar na aku -> http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=26899

    Pozdrawiam, Zalewski Paweł

  3. #23

    Domyślnie

    Chyba na odwrót - nawet jeżeli Celmy fizycznie pasuje, to ładowarka musi być Makity, bo inaczej sprzęt nie zadziała

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laputa Zobacz post
    Chyba na odwrót - nawet jeżeli Celmy fizycznie pasuje, to ładowarka musi być Makity, bo inaczej sprzęt nie zadziała
    Czy chip z aku komunikuje się z narzędziem? Z całą pewnością komunikuje się z ładowarką, w starszych Makitach aku Celmy spokojnie pracował z narzędziem, niezależnie od ładowarki, czy z nowymi tak jest, nie sprawdzałem.

    Póki co po ponad roku użytkowania wszystkie baterie wciąż sprawne. Spróbować można, ale w nowej ładowarce Makity nie załadujesz innego aku niż właściwy, oryginalny. Brak komunikacji odczyta jako uszkodzenie i ładować nie będzie.

  5. #25

    Domyślnie

    Ostrzegam przed elektronarzędziami Celmy kupiłem strug wydawał się bardzo porządny a okazał się wielkim szajsem już dwa razy naprawa gwarancyjna a firma wykręca się od zwrotu kasy że narzędzie było nieprawidłowo używane reklamują się "moc polskich narzędzi" a najtańszy strug z marketu wytrzymał dłużej niż narzędzie w którego instrukcji jest napisane że nadaje się do pracy ciągłej. Co do serwisu też wielka porażka czas trwania napraw jest najdłuższy ze znanych mi profesjonalnych serwisów.
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Moja " za kupę kasy " zgłębiarka Festo była większą ilość dni w serwisie niż w pracy. Nie ma reguły.

    Z obserwacji ostatnich 20 lat mogę powiedzieć, iż Makita to prosty i niezawodny sprzęt testowany przez pracowników, a ci jak wiadomo narzędzi nie szanują.
    Podobne osiągi miały wkrętarki DeWalta i Boscha.
    Tu była reklama....

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zalew83 Zobacz post
    Jeśli aku z Celmy nawet by pasował, to ładowarkę musisz mieć też z Celmy. W akumulatorach Makity są chipy, które komunikują się z ładowarką. Jeśli nie ma żadnego, to ładowarka się nie załączy.

    Wiem o co chodzi, akumulatory po blisko 300zł. Ale bardzo ciężko je zajechać, więc stosunek cena / jakość jest stosunkowo dobry. Wiem po sobie, klikanaście elektronarzędzi na ten rodzaj baterii.

    W razie potrzeby namiar na aku -> http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=26899

    Pozdrawiam, Zalewski Paweł
    Policz koszty reanimacji aku. Taniej jest kupić nową wkrętarkę z dwoma aku w promocjach i nie mówi o cenach z USA.
    Tu była reklama....

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Moja " za kupę kasy " zgłębiarka Festo była większą ilość dni w serwisie niż w pracy. Nie ma reguły.

    Z obserwacji ostatnich 20 lat mogę powiedzieć, iż Makita to prosty i niezawodny sprzęt testowany przez pracowników, a ci jak wiadomo narzędzi nie szanują.
    Podobne osiągi miały wkrętarki DeWalta i Boscha.
    zaskakujesz mnie Festo ma problemy, Dewalta wkrętarek używam i lepszych nie znam mam też sds 18v już 10lat i to jest niezniszczalne narzędzie pracowało na blokach robiąc instalacji tysiące dziur w betonie i dalej działa
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Thorex

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    00-131
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja bardzo sobie chwalę wiertarko wkrętarke Celmy, mam już parę lat i jestem bardzo zadowolony, jedynie drugi akumulator musiałem kupić a tak to jak najbardziej OK.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Na budowie chętnie używam Celmy, bo prąd mam z agregatu. W zestawie mam 2 akumulatory więc ładuję je w domu i jak na razie nie muszę ich ładować na budowie. Jest zupełnie przyzwoita i mocy jej nie brakuje.

  11. #31

    Domyślnie

    Trochę się zmieniły czasy. NiCd odchodzą do lamusa. Tak samo konstrukcja samych wkrętarek zmienia się na plus, np krótkie wrzeciona gdzie mistrzem jest Bosch bo ma w ofercie podobno najkrótszą maszynkę, chyba 12V. W LM na półkach leży teraz malutka 12V AEG z dwoma aku, jeden drobny wielkości baterii R20 1,5Ah, drugi większy 3Ah i to robi wrażenie bo ta maszynka kosztuje około 540zł. Przy trafieniu na tani piątek(-10% na wszystko) lub uzbieraniu 1000 pkt na koncie lojalnościowym, mamy za 500zł fajny kompaktowy sprzęt. Nie ma walizki, a torbę z kordury, brakuje oddzielnej latarki(ma świecącą diodę nad spustem) i też jest króciutka. To tyle z ogólnych zalet litowo jonowych sprzętów. Minusy to jak ktoś opisał szybki STOP po rozładowaniu, który w droższych modelach jest sygnalizowany wskaźnikiem naładowania i najważniejszy wg mnie minus to słaba praca przy niskich temperaturach. Na mrozie wręcz nie popracujemy bo ładowarka może po prostu nie zadziałać, a naładowany wcześniej aku skończy się momentalnie. Mam jeszcze taką informację, że te 12V tak na prawdę nie osiągają takiego napięcia bo wynika to z przelicznika poszczególnych cel mających coś około 3,7V co daje okolice 11V w komplecie i jak określił to kumpel, jest to oszukaństwo. Podsumowując. Do drobnych prac wybrałbym maks. 14V litowo jonową. Wszystko co ponad to raczej sprzęty dla cieśli, dekarzy, hydraulików, monterów konstrukcji stalowych itp. Takie maszynki mają już zazwyczaj udar i przy źle ustawionym sprzęgle potrafią powykręcać stawy : ).
    I już mieszkamy !

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony