dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 654
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 13067
  1. #81

    Domyślnie

    Witam serdecznie, zajrzałam i już chyba tu zostanę
    Piękne inspiracje. Ja już mieszkam od września, ale jeszcze wciąż się urządzamy - meblujemy. Ławeczka do wiatrołapu cudna - ściągnę pomysł, jak można?
    A co do okna popieram Venus_m. Ja mam na poddaszu balkonowe w trójkącie i do dziś nie wiem jak tam zawiesić firankę -jest na razie bez. Zamurowane boczki wyglądają równie dobrze, a nie będzie takiego problemu z dekoracją.
    Powodzenia

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Ależ ty masz przestrzenie!!!! Co do klamki to nawet nie zawracaj sobie nią głowy...tak ma być i już Potem tego nawet nie zauważysz.
    Co do okna ...to lepiej zamurować te okna, bo jak pisze Małosia, nie będzie potem problemu z dekoracją . A wyglądają dobrze w obu wersjach
    LAZUR

    Beata

  3. #83

    Domyślnie

    Przysiądę się i ja jeśli pozwolisz? Zapowida się cudnie. Inspiracje powalają. Klamkami bym się nie przejmowala z doświadczenia wiem że po pewnym czasie większość rzeczy które mnie w domu kiedyś drażniły teraz przestały przeszkadzać.
    Pozdrawiam i kibicuję

  4. #84

    Domyślnie

    Witam admete!
    Piękny domek. Zapowiada się super....napewno będę śledzić postępy.

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Mrówka yokasta leia właśnie z salonu cieszymy się z mężem najbardziej
    Po tyluletnim gnieceniu się w 38 m2—teraz z dwójką dzieci, potykając się o tony zabawek, matę edukacyjną, mając w saluuuunie wózek, stolik z Ikei i huśtawkę dla najmłodszego baaaaardzo się cieszymy z tej przestrzeni . Trzeba było ją jednak stworzyć.
    Bryła domu jak dla mnie jest świetna ale oryginalny podział pomieszczeń był jakąś pomyłką:

    http://www.archipelag.pl/projekty-do...yna/rzuty.html

    hol miał prawie 20 m2 , tak samo pomieszczenie gospodarcze 20 m2 i dziwną spiżarnię w której by się zmieściła tylko półka o szerokości jednego słoika
    —poprzesuwaliśmy ścianki i mamy dużą łazienkę przy sypialni i omawiamy wielki salon połączony z jadalnią i kuchnią.

    To samo z poddaszem,duże skosy małe pomieszczenia—dlatego podnieśliśmy strop i ściankę kolankową i pomieszczenia u góry bardzo na tym zyskały!!! Stworzył się też pokój dla mełża nad garażem—na kable , dyski ,konsole, głośniki ,komputer wielki telewizor……itd.



    yokasta okna salonu sypialni pokojów chłopaków u góry wychodzą na południe—więc w nich najwięcej będzie słońca.
    Trochę kiepsko będzie w zimę bo ściana lasu bardzo szybko robi cień na połowie działki
    Za to w lato mamy słoneczko od samego rana przez cały dzień

    Leia wiesz co przeglądam i nie mam cholercia aktualnego zdjęcia frontu ze zrobionym już dachem i z otworem balkonowym. Ale mam rysunek techniczny okna i moim zdaniem te małe szybki są za małe do tych wielkich balkonowych okien






    Cytat Napisał Leia Zobacz post
    18,76 to wielkość jadalni wraz z kuchnią ?
    patrząc jeszcze na wielkość garażu, który do najmniejszych nie należy ale wydaje mi się, że może być na dwa samochody ciut niewygodny...u mnie jest 37 metrów i samochody będą na styk no chyba, że jakieś dwa mniejsze
    jadalnia ma 20 m2 a kuchnia 18

    trochę mnie zmartwiłaś tym garażem bo my mamy 36 m2 a samochody małe nie są--mąż mówił że się zmieszczą

    Cytat Napisał narendil Zobacz post

    A okna? Nie jest źle. Klamka nisko? Przyzwyczaicie się
    Przy takiej ilości przeszkleń i widokach na ogród, kto będzie patrzył na klamkę?
    Cytat Napisał zuz@nka Zobacz post
    przy takiej aranżacji domu i dodtakach jakie planujesz nikt ale to nikt włącznie z Wami domownikami nie będzie zwracał uwagi na klamki
    a najlepszym - sprawdzonym tekstem dla zgryźliwych odwiedzającyhc jest tekst: tak właśnie chcieliśmy
    dzięki Wam już mi przestają przeszkadzać a jeszcze ich nie widziałam nażywo

    Cytat Napisał pepejeans Zobacz post
    piekny, przeszklony salon
    już nie mogę się doczekać urządzonego
    dziękuję dziękuję ostatnio mówię mężowi że jak tylko będzie podłoga kuchnia i 1 łazienka ja się tam przeprowadzam, bardziej niż małego metrażu nie mogę już znieść moich sąsiadów

    Venus-m,Małosia*1, anbama, Magdzinska witam Was gorąco!!!
    Ostatnio edytowane przez admete ; 24-11-2011 o 13:38

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Venus_m Zobacz post
    Witam się

    Piękne inspiracje, właśnie w stylu tych hamerykańskich apartamentowców Twoja kuchnia od razu skojarzyła mi się z kuchnią Gaby z Gotowych na Wszystko (drinki też, jeszcze dorzuć pokera z koleżankami)

    P.S. Z trójkątów bym zrezygnowała, przy elewacji oba rozwiązania wyglądają dobrze...a od środka...hmn no cóż myślę, że możesz mieć problem z dekoracją okna.
    Desperatki uwielbiam i mam takież psiapsiólki
    I może w końcu ułożę z nimi puzzle które kupiłam z 4 lata temu--i się okazało że nie mam gdzie ich ułożyć bo 1000 kawałków nie dam rady w jeden wieczór poskładać.

    O okienka jeszcze powalczę...jutro się okaże jak panowie od okien przyjadą na budowę--bo trzeba się decydować i zamawiać bo nie może taka dziura na zimę zostać i czekać aż ja się zdecyduję...
    Ostatnio edytowane przez admete ; 24-11-2011 o 14:14

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    co do garażu to........ no cóż architekcie zakładają że 36/38 metrów na wystarczy - tak zazwyczaj projektują (mieszkania są tej wielkości ) ale w praktyce ten metraż jest do dooooooooooooopy ja mam garaż prawie 40 metrów i komfortowo nie jest
    dwa duże auta to jednak ciasno jest i trzeba zwracać uwagę aby sąsiedniemu autu nie zrobić krzywdy otwierając dzrwi - ja bardzo pilnuję wychodzące dzieci żeby nie odtłukły drugiego auta przy wsiadaniu/wysiadaniu

    zależy jeszcze jaką masz szerokość ściany?

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małosia*1 Zobacz post
    Zamurowane boczki wyglądają równie dobrze, a nie będzie takiego problemu z dekoracją.
    Powodzenia
    Cytat Napisał bogumil Zobacz post
    Co do okna ...to lepiej zamurować te okna, bo jak pisze Małosia, nie będzie potem problemu z dekoracją . A wyglądają dobrze w obu wersjach
    Cytat Napisał Venus_m Zobacz post

    P.S. Z trójkątów bym zrezygnowała, przy elewacji oba rozwiązania wyglądają dobrze...a od środka...hmn no cóż myślę, że możesz mieć problem z dekoracją okna.
    a wiecie że o dekoracji okien jeszcze nie myślałam.......może faktycznie być dużym problemem

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Ok. wracam do łazienki przy naszej sypialni
    Panowie od instalacji weszli dzisiaj i muszę wiedzieć co i jak z deszczownicą i prysznicem. Wymyśliłam sobie wspomnianą deszczownicę po prawej stronie, po lewej małą wymurowaną ławeczkę i gdzieś obok niej na ścianie prysznic i dysze do masażyków



    Prysznic długi jest na 2 metry drzwi całe przeszklone będą ( do zrobienia na później później bo pewnie na zamówienie trzeba będzie robić ).
    Szyba od prysznica będzie się zaczynać od razu za drzwiami do sypialni

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Podoba mi się rozwiązanie z zakamuflowanymi dyszami i pstryczkami ( podtynkowe się zwą chyba ) – czy ktoś rozwiązał to tak w swoim domu?



    I pytanie o deszczownicę-- jaką firmę polecacie? Kompletnie się nie orientuję w temacie

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    senmon

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Zajrzałam tutaj i .... zachwyt. Ślicznie będzie . Jak moge to będę zaglądać częściej.

  12. #92

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał admete Zobacz post

    Leia wiesz co przeglądam i nie mam cholercia aktualnego zdjęcia frontu ze zrobionym już dachem i z otworem balkonowym. Ale mam rysunek techniczny okna i moim zdaniem te małe szybki są za małe do tych wielkich balkonowych okien




    trochę mnie zmartwiłaś tym garażem bo my mamy 36 m2 a samochody małe nie są--mąż mówił że się zmieszczą
    wiesz, jak tak patrzę na rysunek to te okienka rzeczywiście są maleńkie, nie zachowują proporcji...hmmm, fajnie byłoby je mieć, ponieważ z zewnątrz korzystniej to wygląda przy tak wyprofilowanym dachu ( na tym drugim zdjęciu, które pokazałaś- bez tych bocznych okienek może i źle by to nie wyglądało, gdyby nie ta żółtawa elewacja, która bardzo przyciąga wzrok w te miejsca...) W środku to nie będzie aż tak przeszkadzało, może wręcz będzie łatwiej udekorować okno? chociaż łuk i tak będzie, no ale karnisz możesz powiesić prosto nad łukiem a tylko po bokach zasłony ...kurcze, tylko tak znowu się przyglądam i chyba tam nie będziesz miała miejsca na karnisz, co??? Ja nigdy od środka takiego okna nie widziałam...więc nie będzie to miało znaczenia dla późniejszej dekoracji...też będę miała jedno okno łukowe ale nie będę go niczym zasłaniała. Jednym słowem ciężki orzech do zgryzienia... A czy te boczne okienka mocno podwyższą cenę okna ?????

    Powiem tak, co ja bym zrobiła...jeżeli nie ma miejsca na prosty karnisz ( łukowe mi się nie podobają ) to zdecydowałabym się na te okienka, ponieważ mi osobiście bardziej podoba się efekt z zewnątrz. A okna możesz ozdobić wówczas roletami

    Co do garażu to nie chciałam Cię zmartwić napisałam to co zauważyłam u siebie

    No ale jak się już przeprowadzicie na taki metraż to...fiu, fiu radości nie będzie końca tylko to sprzątanie
    Admete a planujecie rekuperację ???????

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał admete Zobacz post
    Podoba mi się rozwiązanie z zakamuflowanymi dyszami i pstryczkami ( podtynkowe się zwą chyba ) – czy ktoś rozwiązał to tak w swoim domu?



    I pytanie o deszczownicę-- jaką firmę polecacie? Kompletnie się nie orientuję w temacie
    też mi się podoba takie rozwiązanie...dużo ludzi teraz tak montuje jak coś znajdę to podeślę link

    z deszczownicą nie pomogę bo nie jestem w temacie jeszcze

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Fortepian!!!!!! No tak, ale w salonie wielkości boiska piłkarskiego co, jak nie fortepian???
    Bosko, będzie bosko!!!!!
    Już bym się do Ciebie przeprowadziła
    Zachwyca mnie karpiówka, ogromne okna, otoczenie domu, Twoje plany.....

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    admate już uwielbiam Twój wątek
    Zaglądam z przyjemnością, okno gdyby miało większe te trójkąciki powinno takie zostać bezapelacyjnie, ale teraz kiedy trójkątne okienka są takie małe, chyba równie dobrym rozwiazaniem zostawienie ich jak i zamurowanie.... no ładnie, czyli nie pomogłąm
    Kabine prysznicowa beziesz miala suuuper Uwielbiam takie duże, pomysł z dyszami jest bardzo dobry, ja też będe miałą deszczownicę, jeszcze nie wybrałam ale w grudniu będę kupować więc może wtedy coś podpowiem....

    Kiedy planujecie przeprowadzkę ???

    Pozdrawiam
    Karolina

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leia Zobacz post
    też mi się podoba takie rozwiązanie...dużo ludzi teraz tak montuje jak coś znajdę to podeślę link
    z góry dziękuję

    Leia co do ceny okien o dziwo wychodzi nie najgorzej 300 zł za sztukę. Ale widzę że coraz więcej mówi za tym żeby z nich zrezygnować.
    Powiedz mi jeszcze jak szeroką masz bramę wjazdową do garażu?.



    Rekuperacja będzie




    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post

    Zachwyca mnie karpiówka, ogromne okna, otoczenie domu, Twoje plany.....
    dziękuję

    Cytat Napisał Karolina i Artur :P Zobacz post
    admate
    Zaglądam z przyjemnością, okno gdyby miało większe te trójkąciki powinno takie zostać bezapelacyjnie, ale teraz kiedy trójkątne okienka są takie małe, chyba równie dobrym rozwiazaniem zostawienie ich jak i zamurowanie.... no ładnie, czyli nie pomogłąm
    Kabine prysznicowa beziesz miala suuuper Uwielbiam takie duże, pomysł z dyszami jest bardzo dobry, ja też będe miałą deszczownicę, jeszcze nie wybrałam ale w grudniu będę kupować więc może wtedy coś podpowiem....

    Kiedy planujecie przeprowadzkę ???

    Pozdrawiam
    Karolina
    Czy okienka zostaną --decyzja padnie dziś. Jadę zaraz na budowę po tygodniu siedzenia jak na szpilkach nie mogąc tam jechać i przyjrzę się temu otworowi okiennemu być może ostatni raz w tej postaci .
    W temacie deszczownic każda opinia mile widziana--bo w sklepie pan sprzedawca zachwycał się deszczownicą za kilka tys -- więc raczej nam nie pomógł
    Przeprowadzkę planujemy na koniec przyszłego roku
    Ostatnio edytowane przez admete ; 25-11-2011 o 09:18

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    admete pewnie, jedź , zobacz jak to wygląda "na żywo" wtedy moze sprawa sie rozjaśni W końcu to Tobie (Wam) ma sie podobać

    Deszczownice w takich cenach to nie moje progi cenowe
    U nas napewno będzie dużo tańsza

    Domek będziecie mieli piękny.

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał admete Zobacz post
    w sklepie pan sprzedawca zachwycał się deszczownicą za kilka tys -- więc raczej nam nie pomógł
    A pytaliście, czy nie zasponsoruje Skoro tak się zachwycał?

    Nie pomogę, bo ja jednak wolę natynkowe rozwiązania.
    A te masaże i inne wynalazki mi wydają się zbędne.
    Miałam w domu rodzinnym i skorzystałam raz w ciągu 2 lat.
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  20. #100

Strona 5 z 654

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony