dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie i wygłuszenie sufitu podwieszanego

    Witam. Nie wiem gdzie umieścić ten post. Mam nadzieję że dobrze wybrałem. Potrzebuje porady w pewnej sprawie. W pokoju mam podwieszany sufit który okazał się pusty w środku. Płyta na stelażach wisi które są przymocowane do starego sufitu z desek pokrytego trzciną i jakimś tynkiem czy czymś w ten deseń. Moje pytanie brzmi. Czy zwalić tylko płyty zostawić stelaż i wsadzić wełny ile się da między ten drewniany sufit z trzciną a stelażem i przymocować nowe płyty? Czy lepiej zwalić też ten tynk z trzciną? Chodzi mi tez o zdrowotne aspekty? Czy ta trzcina nie jest jakaś pyląca czy coś się nie robi z nią po iluś tam dziesiątkach lat? Kamienica ma około 200 lat. (W jednym roku tego trzcinowego sufitu pojawiła się wilgoć i grzyb. Reszty płyt jeszcze nie zwaliłem to nie wiem co jest dalej). Czy może zostać tylko wełna. Zależy mi na tym również żeby ciepło nie uciekało mi przez sufit do sąsiada i żeby trochę wygłuszyć.

  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5125.JPG
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	86874
    sufit wygląda tak

  3. #3

    Domyślnie

    właśnie nie wiem. z desek jest zrobiony z tego co się orientuję. Ale nie zaglądałem w środek i sam nie wiem dlaczego tak wygląda. W każdym razie nie rusza sie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Przy stropach między kondygnacyjnych izolację daje się głównie ze względu na izolacyjność akustyczną. Jeżeli w pomieszczeniu jest taka sama temperatura jak u sąsiada np.: 20 st.C to nie będzie zachodzić przepływ energii cieplnej, większość strat spowodowana będzie przez ściany zewnętrzne oraz wentylacje pomieszczenia.

    Jeżeli ta trzcina w przegrodzie jest zawilgocona to sugerowałbym mimo wszystko ją usunąć (zamienić na materiał izolacyjny), chociażby z uwagi na drewno i oczywiście aspekt zdrowotny. Przy okazji warto się zastanowić skąd się wzięła wilgoć w wewnętrznej przegrodzie budynku? Wolne przestrzenie można uzupełnić wełną.

    Od spodu pomieszczenia proponuję płyty STROPROCK. Wysoka gęstość płyty wraz z płytą g-k zapewni zwiększenie masy przegrody, co za tym idzie zwiększenie izolacyjności akustycznej. Przy mocowaniu od spodu tego ustroju tłumiącego warto pamiętać o precyzyjnym wykonaniu detali takich jak np. stosowanie pianek wygłuszających, jako przekładek do profili czy też odpowie mocowanie obrzeża płyt g-k do ścian, które nie będzie powodowało przekazywania na nie drgań (wg wytycznych producenta płyt g-k).
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki tomek w. A mógłbyś jeszcze zbadać jeden temat dotyczący ściany w tym samym pokoju?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...07#post5024707

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony