dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 274
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 5478
  1. #2041
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja również nadal ogrzewam dom [nawet podniosłem temp. zadaną w salonie z 21.8 na 22.0 st], chociaż zużycie węgla mam już malutkie tj. średnia 6.8 kg/dobę przez ostatnie 22 dni
    Suspenser takie pytanie. Czy z Twoim zużyciem nie myślałeś o zmianie typu ogrzewania za parę lat jak piec dożyje swoich dni.

  2. #2042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Myślałem - zobaczymy co będzie za kilka lat.

    Marzy mi się PPC wspomagana w największe mrozy grzałką elektryczną - całość zasilana wiatrakiem na daszku wiaty i ogniwami na dachu + ewentualne wspomaganie z sieci energetycznej w 2 taryfie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #2043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że wczoraj zakończyłem sezon. Spaliłem 3082 kg co daje średnią statystyczną 17,22 kg ekogroszku bobrek na dobę.
    Był to mój najdłuższy sezon zimowy bo trwał 179 dni ale za to zima była łagodniejsza.

    Poniżej zestawienie z trzech ostatnich lat:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabelka.gif
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	4,7 KB
ID:	111113  

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Mam nadzieję, że wczoraj zakończyłem sezon. Spaliłem 3082 kg co daje średnią statystyczną 17,22 kg ekogroszku bobrek na dobę.
    Był to mój najdłuższy sezon zimowy bo trwał 179 dni ale za to zima była łagodniejsza.

    Poniżej zestawienie z trzech ostatnich lat:
    A dlaczego 2009 tak dużo? Pierwszy sezon, modyfikacja instalacji, ostra zima? W nocy cały czas koło 0st. i nie grzejesz?
    Ja 2 dni temu wyłączyłem podłogówkę, ale grzejniki jeszcze chyba długo będą działały.
    Po wyłączeniu podłogówki zużycie węgla tak jakby spadło, ale w chałupie taki jakiś ziąb się zrobił, mimo że na termometrze bez zmian 22. Jednak rozkład temperatur przy ogrzewaniu podłogowym jest całkiem inny niż przy grzejnikach.

  5. #2045
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No sezon 2009/2010 to był pierwszy sezon w nowym domu a więc nie wygrzanym, kocioł nowy i palacz zielony i to wszystko razem spowodowało te 4580 kg na sezon.


  6. #2046

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,
    postanowiłem i ja podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat spalania w moim kotle.
    Mój sezon grzewczy był stosunkowo krótki, bo trwał 133 dni (od 3 grudnia do dziś tj. 14 kwietnia). Kocioł Defro Komfort Eko 15 kW na eko-groszek użytkuję pierwszy sezon.
    Na początku mojej przygody z tym kotłem, który uważam zresztą na dość solidny, robiłem różne próby z ustawieniami spalania.
    Do dziś spaliłem razem 3325 kg węgla, w zdecydowanej większości Kazimierz Juliusz z Sosnowca. Posiadam domek parterowy z 1968 roku docieplony (5 cm styropian) za wyjątkiem stropu, o pow. grzewczej ok. 100 m2.
    W największe mrozy spalanie dochodziło do 39-40 kg na dobę, natomiast teraz gdy jest cieplej ok. 20 kg. Po wyliczeniu okazuje się, że moja średnia spalania na dobę w całym sezonie wyniosła 25 kg, co wydaje mi się - czytając wasze posty, że jest to dużo jak na powierzchnię 100 m2.

    Stosunek czasów podawania do czasu przerwy był u mnie ustawiony na; od 1:4 (w najzimniejszym okresie do 1:6 (w marcu i kwietniu).

    Czy powodem tak wysokiego spalania mogą być straty na przesyle ciepła pod ziemią, ponieważ kotłownię mam usytuowaną w budynku gospodarczym oddalonym od domu 7,5 m? Przesył następuje rurą pre-izolowaną plastikową firmy Rehau.

    Napiszcie proszę, co może być przyczyną tak dużego spalania?
    Czekam na Wasze odpowiedzi.
    Pozdrawiam. Kris
    Ostatnio edytowane przez kris1953 ; 14-04-2012 o 20:26

  7. #2047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    ja mam również domek w starej technologii budowany(142m2 po podłogach - ogrzewanej powierzchni mam około 125m2
    pierwsza zima była tragiczna- 5,5 tony spalone ale gołe ściany bez ocieplenia
    kolejna była lepsza ponieważ pojawiło się na ścianach 10cm styro(4,5tony chyba nie pamiętam i nie chce mi się szukać wiem że grzałem od 4 października do 4 maja
    po zakończeniu sezonu ociepliłem strop 10cm wełny i w tym roku jest dużo lepiej spalę 3400kg - ostatnie 75 dorzuciłem dla równego rachunku i w tej chwili mam tylko grzejnik w łazience i salonie lekko ciepły reszta zimna co oznacza że praktycznie CWU tylko grzeję. zaliczę to jednak do sezonu ponieważ jeszcze coś domek potrzebuje od układu
    w Twoim przypadku jednak z samych cyfr trudno wnioskować czy brak izolacji jest powodem tak dużego spalania, może gdybym widział efekty spalania więcej można by powiedzieć
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #2048

    Domyślnie

    Kris faktycznie trochę dużo, możliwe że miałeś kiepski ekogroszek który daje masę popiołu, możliwe że tracisz gdzieś ciepło ta rura daje też straty, 5cm to mało, dużo zimna przenika u mnie np. przez szyby.

  9. #2049

    Domyślnie

    Darse,
    szyby mam w miarę dobre nisko emisyjne, natomiast spalone 3 t ekogroszku nie najlepszej jakości. Z tego węgla było dość dużo (ok. 370 l) nie najładniejszego popiołu.
    Co prawda 5 cm styropianu nie jest dużo, ale mury są dość grube ok. 55 cm. Tylko obawiam się, że jak bym ocieplił strop, to czy dom nie będzie zbyt hermetyczny, gdyż w pokojach nie mam wywietrzników.
    Nie dodałem wcześniej, że mam też podłączony w tym samym obiegu co grzejniki bojler na ciepłą wodę 80 l.
    Ostatnio edytowane przez kris1953 ; 14-04-2012 o 20:57

  10. #2050
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    to mały zasobniczek
    u mnie 140L( to też niewiele) wody jest grzane ściany grube 50cm okna stare ale plastiki już.
    jeśli masz duże straty przez dach to nawet jak styropian w otwory okienne zamiast szyb wstawisz to nie pomoże
    po pierwsze straty ciepła po drugie sprawność spalania po trzecie jakość wykonania instalacji
    czasem hydraulik potrafi ta skopać że najlepszy kocioł będzie żarł tonami a w chałupie ziąb będzie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #2051

    Domyślnie

    Timon,
    instalacja chyba w porządku. Jedna pompa na I biegu, zawór trójdrożny ustawiony na 1/2, rurki w kotłowni mosiężne, natomiast instalacja w domu starej daty grawitacyjna, stalowe rury ale grzejniki w miarę nowe kilka lat temu wymieniane aluminiowe Kalidory.

  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    to drążymy dalej
    jakie sterowanie temperaturą w domu??? termostaty na grzejnikach, pokojówka, czy tylko zaworem 3D??? zawór ustawiony jako mieszający czy rozdzielający???
    jaka moc grzejników??? czy bez problemów osiągasz temperaturę komfortową w pomieszczeniach???
    czy kontrolujesz temperaturę spalin i temperaturę powrotu??
    jeki sterownik ??? st40 czy st48 - w defro są inne oznaczenia trochę ale sterowniki firmy tech
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #2053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris1953 Zobacz post
    Darse,
    ,,,, Tylko obawiam się, że jak bym ocieplił strop, to czy dom nie będzie zbyt hermetyczny, gdyż w pokojach nie mam wywietrzników. ,,,,
    Kris możesz wyjaśnić co miałeś na myśli z tymi wywietrznikami.

  14. #2054
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Moja średnia na dziś to 27,19 kg/doba. Dla mnei żadna rewelacja. Palę od 1 października. O temperaturach w pomieszczeniach i powierzchni pisałem nie raz. U mnie nie ma mowy bym teraz przeszedł w tryb lato. Widzę parę rzeczy do poprawy w instalacji. Główna moja bolączka to grawitacja, która w dzień przy stojącym piecu wybiera całe ciepło z kotła. Piec zamiast przechodzić w podtrzymanie cyklicznie musi dogrzewać temp CO. Zastanawiam się tylko czy wstawić zwykły zawór zwrotny czy może zawór elektromagnetyczny, który mógłbym sprzęgnąć z pompą CO.

  15. #2055

    Domyślnie

    Andrzeju_M,
    Po prostu nie mam instalacji wywiewnej i nawiewnej, czyli ani napowietrzników jak i kratek wywietrznikowych. Dom jest w starej technologii i nie posada w kominach kanałów wywietrznych. Zresztą przy wymianie dachu jeden komin został całkowicie niepotrzebnie rozebrany pod kalenicą.
    Obawiam się, że po dociepleniu stropu będzie w narożnikach ścian pod sufitem tworzyła się wilgoć, gdyż ściany nie będą mogły "oddychać" tak jak jest to teraz.

  16. #2056

    Domyślnie

    Sterowanie temperaturą w domu za pośrednictwem termostatów na grzejnikach. W domu temperatura waha się od 21,5 do 22,5 C. Zawór ustawiony jako chyba mieszający. Piszę chyba, bo nie jestem pewny, zamontowany jest na rurze zasilającej zaraz za kotłem a przed pompą. Moc grzejników nie jestem w stanie określić, ale jest na pewno wystarczająca, gdyż przy starym piecu C.O. swobodnie dawały sobie radę. Bez problemów osiągam temperaturę komfortową w pomieszczeniach.
    Natomiast nie kontroluję temperatury powrotu i temp. spalin, bo nie mam zamontowanego stosownego termometra.
    Sterownik firmy TECH dwustanowy ST 37 bez PID

  17. #2057
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    przy sterowaniu termostatami często przy mniejszym odbiorze ciepła jest niska temperatura powrotu, kociołek wtedy mniej stabilnie pracuje
    przeskocz sobie do mojego watku(stopka) tam opisałem co się działo jak miałem niski powrót, również w wątku o przejściu na pid pisałem o zmianie w pracy kotła przy zmienionym sterowaniu temperaturą. u mnie jest to po części wynik starej instalacji na grubych rurach i z dużą ilością wody, zakup termometr bimetaliczny opaskowy albo jakiś najtańszy elektroniczny z sondą i zamontuj na powrocie, drugi bimetaliczny z kapilarą w czopuch i będziesz wiedział co jest nie tak w Twoim przypadku
    jak chcesz to przenieś się z pisaniem na mój wątek nie będziemy tu śmiecić a tam spokojnie Ci coś doradzę
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  18. #2058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    dzisiaj rano zakończyłem sezon grzewczy
    spaliłem od 10 września równe 3400kg eko ze średnią dobową 17,02kg
    temperatura w domu 22stC całą dobę
    średnia temperatura dobowa na zewnątrz +2,58stC
    o tym jak wygląda mój dom pisałem na początku tego wątku więc zainteresowanych odsyłam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5032016
    i tu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5041985

    teraz jak mi będzie zimno to ewentualnie drewno do kominka a CWU będzie grzał kocioł olejowy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #2059

    Domyślnie

    timon
    bardzo dobry wynik, którego Ci zazdroszczę. Ja przy mniejszej powierzchni mierzonej po podłogach (ok. 100 m2), spaliłem średnio 25 kg/dobę.
    Tyle, że strop pomiędzy mieszkaniami a strychem mam nie ocieplony no i wysokie mieszkania 2,83 m. I tu zapewne mam wysokie straty.

  20. #2060
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    podejrzewam że strop to podstawa
    w tym roku planuję 2 warstwę położyć żeby było 20cm wełny na całości. mieszkania mam niższe bo 2,5 metra
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 103 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony