dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Okna drewniano-aluminiowe czy drewniane? Jakiej firmy?

    Jak w tytule? Wiem że z pewnością chcę okna drewniane, ale wiele firm ma w ofercie również drewniano-alumioniowe? Aluminiowe na pewno trwalsze, ale chciałbym poznać wasze opinie?

    Jaką firmę okien wybrać, szukam w okolicy i natrafiłem na: Larix, Bracia Bertrand, Bracia Nowaccy, Ronkowski, Okland, KM Okna, trochę dalej Stollar

    Chciałbym również mieć rolety zewnętrzne tylko jakie oczywiście, aby były niewidoczne.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    retoryk

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mogę Tobie polecić firmę Bracia Nowaccy, szybkie i korzystne wyceny oraz wysoka jakość produktów. Sam użytkuje ich okna drewniane od 7 lat i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne to ja mam je zamaskowane pod elewacją, jednak wówczas lepiej zakupić jakieś porządne, aby później nie było sytuacji, w której musimy cały mechanizm wyjmować bo się popsuł. Z tego co wiem, jeżeli spytasz o okna drewniane i rolety to w komplecie będziesz miał taniej, bo firmy mają u siebie taniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię, ale coś mi się pomyliło Bracia Nowaccy są z Wielkopolski, a ja szukam na Pomorzu ewentualnie Kujawach.

  4. #4

    Domyślnie drewniane

    Ja również szukam okna drewno-aluminium, na razie jestem za www.pozbud.pl
    ,czy ktoś je ma?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    terma

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie drewniane czy drewniano - aluminowe

    I jedne i drugie są niezłe. Drewniano aluminiowe są na pewno droższe, ale za to jak masz na zewnątrz aluminium, to odpada jakakolwiek konserwacja. Nic nie ma prawa się z nimi stać nawet jeśli klimat zmieni się w tropikalny, albo arktyczny
    Polecam stolbud z włoszczowej, robią naprawdę dobre okna

  6. #6

    Domyślnie

    Po poznaniu cen zdecydowałem że kupuję drewniane. Dostałem bardzo ciekawą ofertę na okna dziadek dziadek.com.pl są jeszcze inne firmy jak drutex może ktoś się jeszcze wypowie.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam.

    Podchodzę do tematu okien, muszą być:

    1 Drewniano - aluminiowe
    2. 3 szybowe
    3. Energooszczędne

    Kogo ze swojej praktyki polecacie???
    Na razie bardzo mocno myślę nad Sokółką, ale wiem że są też na rynku: Urzędowski, Gebauer, Stolbud Włoszczowa, Internorm, Lizurej i Dako.

    Cena jest dla mnie istotna, ale najważniejsze to jakość, trwałość i energooszczędność.

    Zakładając dom energooszczędny bardzo dobrze ocieplony (fundamenty, ściany, dach), podłogówkę, kondensat, WM z GWC, gdybyście mogli wybrać, w co byście poszli?
    Kilka okien nieotwieralnych o sporych rozmiarach (150x200), kilka otwieralnych ale standard.

    Dzieki za podpowiedź.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Wymiary nie mają na tym etapie aż takiego znaczenia. Chyba że oczekujesz od nas ofert (ale to zły adres).
    Dla opcji drewno-alu najbardziej istotny będzie "system", bo pod tym pojęciem mogą kryć się różne pomysły: od prostych nakładek po prawdziwe okno z częścią aluminiową.
    O ile "zwykłe" okna drewniane mogą różnić się ceną o 100-200%, to mam wrażenie, że drewno-alu rozpiętość będzie kosmiczna.
    Ja się nie podjemuję doradzać w tym temacie (zwyczajnie brak większej praktyki) i sądzę że większość z nas może wyrazić jedynie swoje sympatie i ogólne opinie rynkowe.
    Wymieniłeś znane firmy, wyślij do ich przedstawicieli zapytanie o ofertę - temat zacznie się może lekko precyzować (tzn nabierać właściwego kierunku)..

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Ok,
    jak dostanę wyceny, dam znać

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Istotna sprawa w wyborze to "co to za drewno" niestety widziałem już klientów nie za bardzo zadowolonych ze swoich okien drewno - alu z uwagi na zbyt delikatną powierzchnię zarówno drewno - SOSNA jak i lakierowana powierzchnia alu - zamontowane na placu budowy bez odpowiedniego zabezpieczenia nadawały sie po zakończeniu robót do ponownego lakierowania.

    Ale produkt sam w sobie mi się bardzo podoba i daje sporo możliwości - łącznie ze zmianą koloru pod elewację.

    Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Zakładam montaż warstwowy robiony przez firmę producenta, na dany dzień przywiozą okna i w ten sam dzień wstawią bez problemów - taka teoria, zobaczymy czy sie uda

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Na tym etapie raczej nie ma problemu. Ale budowa się nie kończy na montażu okien.. niestety.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Na tym etapie raczej nie ma problemu. Ale budowa się nie kończy na montażu okien.. niestety.
    o tym właśnie pisałem dlatego takie okienka należy w sposób SZCZEGÓLNY zabezpieczyć - szkoda by się zniszczyły.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    @Jarek - Krakow
    Czy dales okna do wyceny firmie Internorm? Ciekaw jestem jaki bedzie stosunek ceny Internormu i ceny polskich producentow. Mialem bardzo krótka przygode z oknami Internorm dlatego tez bardzo interesuje mnie porownanie cen.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Tak, internorn też dostali prośbę o wycenę, sam jestem ciekaw czy ta Sokółka to jest to czy jednak nie..
    Oprócz okien "zwykłych" muszę też mieć takie przesówne HS 4000x2100 też drewno-alu, ale aż się tej ceny boję przy 3 szybach...

    Myślę że po świętach powinienem dostać jakieś ceny, to dam znać

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Dostałem już pierwsze wyceny.
    Wszystkie okna drew-alu 3 szybowe + jedne duże drzwi przesuwne HS 4m szerokości też 3 szyby drew-alu:
    Sokółka BARDZO dobra oferta, Internorm oczywiście drożej, ale nie aż tak bardzo jak się spodziewałem i nie wiem co teraz robić, bo im się promocja już kończy za kilka dni.. Generalnie bardzo profesjonalne podejście, super kontakt z ich strony i trochę zeszli z ceny, na tyle że nie wiem co mam robić..
    Co zadziwiające, Włoszczowa drogo a myślałem że raczej będą tani,
    Pozbud też nic specjalnego, za niewiele więcej można mieć Internorm!
    Niespodziewanie dobra oferta od SUPERDREW z Olkusza - zna ktoś może tą firmę???
    Nic o nich nie wiem, ale oferta bardzo apetyczna

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Jarku - proszę Cię - odróżnij pojęcia "dobra oferta" od "taniej oferty"

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Mea culpa
    Więc już poprawnie - SUPERDREW to tania oferta, ale mam wątpliwości czy dobra.
    Z tego co zauważyłem, używają klejonki sosnowej a nie litego drewna - brzmi groźnie, ale być może tylko mi się tak wydaje i niema się co martwić.
    Na razie skłaniam się chyba co do tej Sokółki, kolego finlandia, jakie marki radziłbyś mi jeszcze wziąć pod uwagę?
    Niestety chyba Internorm ponad moje możliwości finansowe...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Drewno na okna jest praktycznie zawsze klejone, z tym że w warstwach widocznych ze względów estetycznych stosuje się drewno lite. Drewno łączone na tzw mikrowczepy jest zwykle tańsze, ale to żadna nowość której trzeba się bać - jest w stolarce od zawsze.
    Moja miłość to Urzędowski. Do tej pory nie robił okien drewniano -aluminiowych (jakieś epizody były) ale teraz ma okno Optimum-Alu. Obawiam się że będzie też w kategorii tanich ofert

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jarek-Krakow

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Oczekuję od nich na ofertę, na razie cisza...

    Ja planuję postawić dom niskoenergetyczny, więc chcę mieć ciepłe okna i dobre (trwałe, solidne), ale nie zamierzam walczyć o każdą cyfrę po przecinku byleby U okna było jak najniższe, wszystko w granicach 1 lub poniżej będzie ok

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony