dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 253
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 5049
  1. #2781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    W bajki wierzysz z ta znajomoscia? co to jest spory rabat? Wg mnie powyżej 10%... chociaż w moich stronach przez pare lat obowiazywaly wyzsze wartosci (bez znajomosci, tylko dzieki walce konkurencyjnej).
    A jesli chodzi o modele - porownujesz trzy kompletnie inne konstrukcje:
    Arco - najtansza opcja, wykonana tylko z MDF (podobnie jak VERTE, INVADO, DRE, CENTURION i Klimek&Klus
    Etiuda - charakterystyczne wstawki aluminiowe, wiec muszą się podobać - konstrukcja skrzydla mieszana - czyli ramiak drewniany z plyta (ale moge sie mylic)
    Sempre - konstrukcja skrzydla z drewna

  2. #2782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Finlandia rabat 23% więc chyba spory. Góruje sempre i raczej tak zostanie tylko czy dokładać zawias, jaka oleina: lamistone, silkstone???
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  3. #2783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    23% ? Tyle to firmy nie mają nawet w zakupach hurtowych, więc.. sprawdź ceny
    Okliena - zobacz która Ci bardziej leży - lamistone jest do bólu sztuczna , silkstone - mocno przypomina naturalną.

  4. #2784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aga_ada
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    zapytaj o fakturkę - my dostaliśmy wycenę też sporo niższą o jakieś 20 % od innych, a jak się okazało to policzyli bez VAT-u czyli nie wystawiliby nam faktury do umowy nie doszło więc nie wiem jaki byłby zapis ....

  5. #2785

    Domyślnie

    Witam,

    obecnie jestem na etapie zakupu drzwi firmy dre. Czy znacie może jakieś firmy w krakowie i okolicach, które są godne polecenia oraz sprzedają i montują drzwi wewnętrzne? Naczytałam się różnych opinii i już sama nie wiem gdzie się wybrać. Co sądzicie o firmie Multi-Form i ABC Drzwi? Co do pierwszej to znalazłam niezbyt ciekawą opinię, a wydawali się profesjonalni, jak odwiedziłam ich salon. A druga firma z tego co pamiętam była polecana w którymś wątku o drzwiach wewnętrznych, tylko za bardzo nie mogę go znaleźć. A może jakieś inne salony typu Hoff? Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

    --
    Pozdrawiam

  6. #2786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Przeczytałam posty od wakacji 2011r. Czasami pojawiało się podobne pytanie, jednak zadam swoje.

    Chodzi mi o drzwi całe płaskie matowe lub półmatowe bez żadnych wstawek. Opcja do rozważenia - możliwość zrobienia w wersji bezprzylgowej i chowanymi zawiasami, podcięcie wentylacyjne. Chciałabym też, aby dany model można było pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Wersja wyjściowa to biel albo grafit, jednak możliwe, że będzie też jakiś kolor.

    Przeglądałam strony firm, które tu padały i takie najbliższe wyglądem są drzwi Jagdor kolekcja nr 15 Giave S1501M. Podana mi cena netto to 1190 zł za skrzydło, 490 zł ościeżnica. Znalazłam też ładne Klimek&Kluś (model Galla, Bastion, Millenium), jednak ceny zaczynają się od 2000 zł i podają, że to bez okuć (czy okucia to zawiasy właśnie?). Ta półka więc odpada. Myślałam o Polskone Płytowe, ale po lekturze tych kilkunastu stron, chyba nie będzie to dobry wybór (ale może, się mylę?).
    Mam też wycenę na bardzo ładne drzwi firmy DANA z Austrii (Dan-pol) model Euroba. Cenowo białe wyjdą w okolicach Jagdora. Możliwe jednak, że nie da rady zrobić ich w innych kolorach niż oferowane w standardzie.
    Jakie jeszcze inne modele możecie polecić?
    Czy warto takie drzwi zlecić stolarzowi? Widziałam parę takich wykonań na forum i wyglądało na zdjęciach ładnie. Rodzina zamawiała u stolarza i mają je ładnie zrobione. I właśnie do nich takie pytanie - mają taką uszczelkę, która wycisza i faktycznie są szczelne - czy takie są standardowe rozwiązania?
    Dziękuję z góry za pomoc

    czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na wcześniejsze pytanie?

    Dzisiaj jeszcze trafiłam na drzwi Interdoor płaskie, ale nie wiem, jak u nich z jakością.
    Czy lepiej brać u sprzedawcy np. Jagdor czy zamawiać u stolarza?

  7. #2787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na wcześniejsze pytanie?

    Dzisiaj jeszcze trafiłam na drzwi Interdoor płaskie, ale nie wiem, jak u nich z jakością.
    Czy lepiej brać u sprzedawcy np. Jagdor czy zamawiać u stolarza?
    Byłem na urlopie więc nie widziałem... A które pytanie jest tym wcześniejszym??

    Twój post cały składa się z pytań...

    Na ostatnie odpowiem Ci od razu. Jeśli stolarz da Ci fakturę i kartę gwarancyjną to można spróbować choć stolarze raczej w płaskich drzwiach się nie specjalizują. Wydawałoby się że takie płaskie skrzydło to nic prostszego do wykonania - ale wcale tak nie jest. Sprawia wiele problemów i im więcej nim drewna tym większe ryzyko niepewnego zachowania. Najlepiej jak ma drewniany ramiak wokół a we wnętrzu np płytę wiórową otworową. Pełne konstrukcje z MDF-u także nie są najlepszym pomysłem - ich ciężar często doprowadza do uszkodzeń zawiasów.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #2788
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaC Zobacz post
    Finlandia rabat 23% więc chyba spory. Góruje sempre i raczej tak zostanie tylko czy dokładać zawias, jaka oleina: lamistone, silkstone???
    Nie wiem czy już po temacie ale się wypowiem. My w naszych Sempre Lux dodaliśmy zawias i nie narzekamy od ponad roku. Dzięki fachowości pana Pawła (czyt. Finlandii) zarówno okna jak i drzwi wewnętrzne i zewnętrzne mają się dobrze. Finlandio - pozdrowienia z Pułtuska.
    Pozdrawiam.

  9. #2789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    23% ? Tyle to firmy nie mają nawet w zakupach hurtowych, więc.. sprawdź ceny
    Okliena - zobacz która Ci bardziej leży - lamistone jest do bólu sztuczna , silkstone - mocno przypomina naturalną.
    sprawdzę, sprawdzę

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    Nie wiem czy już po temacie ale się wypowiem. My w naszych Sempre Lux dodaliśmy zawias i nie narzekamy od ponad roku. Dzięki fachowości pana Pawła (czyt. Finlandii) zarówno okna jak i drzwi wewnętrzne i zewnętrzne mają się dobrze. Finlandio - pozdrowienia z Pułtuska.
    Pozdrawiam.
    dzięki!!! Chyba w środę podjadę na Bartycką pomacać je na żywo
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  10. #2790
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madzia&kamil

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Jedne z lepszych drzwi laminowanych na rynku.
    Pełna konstrukcja wzmocniona ramiakiem drewnianym, zawijany na rantach laminat bez łączeń, hartowane szkło, regulowane zawiasy, bardzo delikatna dyskretna wentylacja - same atuty.
    Jeśli podobają Ci się kolory których nie ma zbyt wielu do wyboru (tylko 5) to nie sądzę abyś w tym przedziale cenowym (600-700 zł/netto za komplet z ościeżnicą regulowaną) znalazła cokolwiek innego w takim standardzie wykonania.
    Znikomy procent reklamacji - a jeśli już się pojawiają to wymiana produktu na nowy najczęściej odbywa się już tylko po okazaniu zdjęcia z wadą.

    P.S.
    Otwórz fotkę konkursową którą zrobiłem u mojego klienta pod Wrocławiem.
    http://www.vascodoors.pl/59,Galeriaprac.aspx



    czy VASKO DOORS model Madera to są drzwi bezprzylgowe? jak wygląda sprawa zawiasów???
    widoczne czy chowane??
    dzięki

  11. #2791

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia&kamil Zobacz post
    czy VASKO DOORS model Madera to są drzwi bezprzylgowe? jak wygląda sprawa zawiasów???
    widoczne czy chowane??
    dzięki
    Na dziś dzień tylko zawiasy widoczne.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  12. #2792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Byłem na urlopie więc nie widziałem... A które pytanie jest tym wcześniejszym??

    Twój post cały składa się z pytań...

    Na ostatnie odpowiem Ci od razu. Jeśli stolarz da Ci fakturę i kartę gwarancyjną to można spróbować choć stolarze raczej w płaskich drzwiach się nie specjalizują. Wydawałoby się że takie płaskie skrzydło to nic prostszego do wykonania - ale wcale tak nie jest. Sprawia wiele problemów i im więcej nim drewna tym większe ryzyko niepewnego zachowania. Najlepiej jak ma drewniany ramiak wokół a we wnętrzu np płytę wiórową otworową. Pełne konstrukcje z MDF-u także nie są najlepszym pomysłem - ich ciężar często doprowadza do uszkodzeń zawiasów.
    No właśnie stolarz, którego mam na myśli konkretnie takich drzwi nie robił, więc chyba lepiej nie ryzykować. Dostałam natomiast wycenę na:
    1) Interdoor Płaskie malowane
    a) wersja przylgowa
    - białe - 1734
    - kolor 0 2182
    b) wersja bezprzylgowa
    - białe - 1950
    - kolor - 2416

    2) Polskone Płytowe malowane z wypełnieniem płyta wiórowa pełna
    - białe przylgowe (nie mają bezprzylgowych) 760 zł

    Ceny z montażem bez rabatu

    Ceny podobnych drzwi np. w Jagdor czy Dan-pol wychodzą w okolicach tego Interdooru (ok. 10-15% powyżej). Z czego wynika tak duża różnica między nimi a Polskone. Czy to tak niska jakość? Ale czy jest sens płacić 2 albo 3 razy tyle?

  13. #2793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.120

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    Nie wiem czy już po temacie ale się wypowiem. My w naszych Sempre Lux dodaliśmy zawias i nie narzekamy od ponad roku. Dzięki fachowości pana Pawła (czyt. Finlandii) zarówno okna jak i drzwi wewnętrzne i zewnętrzne mają się dobrze. Finlandio - pozdrowienia z Pułtuska.
    Pozdrawiam.
    Dziękuję za pozdrowionka, cieszę się że wszystko gra Pułtuska się nie zapomina - dla mnie to bardzo ważne miejsce

  14. #2794

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Powolutku przymierzam się do wymiany i nie wiem od czego zacząć. Po pierwsze chciałabym żeby były to drzwi drewniane, kolejnym ważnym aspektem jest dla mnie bardzo dobre wykonanie. Mam do wydania maksymalnie 3tyś na jedne drzwi.Czy za taką kwotę można kupić fajne drzwi z drewna? Oglądałam drzwi firmy Klimek i Kluś, ale nie ukrywam, że ceny przekraczają mój limit. Jakie firmy robią dobre drzwi w tych moich widełkach około 3 tyś zł ? Aha i na co zwracać uwagę ? Będę u znajomej, która jakiś czas temu kupowała drzwi i chwaliła sobie, że bardzo fajne, chciałabym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Pozdrawiam serdecznie.

  15. #2795

    Domyślnie

    Cytat Napisał marysia755 Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Powolutku przymierzam się do wymiany i nie wiem od czego zacząć. Po pierwsze chciałabym żeby były to drzwi drewniane, kolejnym ważnym aspektem jest dla mnie bardzo dobre wykonanie. Mam do wydania maksymalnie 3tyś na jedne drzwi.Czy za taką kwotę można kupić fajne drzwi z drewna? Oglądałam drzwi firmy Klimek i Kluś, ale nie ukrywam, że ceny przekraczają mój limit. Jakie firmy robią dobre drzwi w tych moich widełkach około 3 tyś zł ? Aha i na co zwracać uwagę ? Będę u znajomej, która jakiś czas temu kupowała drzwi i chwaliła sobie, że bardzo fajne, chciałabym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Pozdrawiam serdecznie.
    Przede wszystkim Klimek i Kluś nie produkuje drzwi z drewna...

    A z dobrych 100% drewnianych produktów polecam drzwi CAL (klasyczne formy):
    http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_wewnetrzne
    oraz RONKOWSKI (tu także sporo nowoczesnych wzorów):
    http://www.ronkowski.eu/drzwi_wewnetrzne.html
    także KUBICZEK (choć cena raczej powyżej 3 tyś):
    http://www.kubiczek-drzwi.pl/#/drzwi_wewnetrzne


    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  16. #2796

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź . Na co mam zwrócić uwagę oglądając drzwi?

  17. #2797

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś zna drzwi firm:
    Talbud-okna z Jablonny
    Di Stefano / SwiatDrzwi / PPHU Rudnicki z Warszawy?

    Szukam gładkich, białych, bezprzylgowych i chętnie odwrotnych (czyli zlicowanych do zew, a otwieranych do środka).

  18. #2798

    Domyślnie

    Witam Serdecznie

    Widzę, że małe zainteresowanie wątkiem a ja nadal nie wiem co i jak. Przeczytałam ze 20 stron i się nie doczytałam na co zwracać uwagę? Trochę mi się poodkładało i nie miałam kiedy pooglądać na żywo drzwi, więc jeszcze wszystko przede mną . Bardzo proszę o wskazówki . Pozdrawiam Marysia

  19. #2799

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheenaz Zobacz post
    Witam, Szukam gładkich, białych, bezprzylgowych i chętnie odwrotnych (czyli zlicowanych do zew, a otwieranych do środka).
    Polecam:
    Jagdor
    Dewro
    Moric
    Stolmat

    dla tych firm wykonanie ładnych białych gładkich drzwi otwieranych "przez ościeżnicę" to żaden problem. Tzw. PIKUŚ
    Niestety nie jest to tanie rozwiązanie... Będziesz musiał rozbić kolejną "Świnkę".

    marysia755
    te marki także dla Ciebie powinny być OK. Towar wykonywany ściśle wg uzgodnień z klientem, wysoka jakość wykończenia, dłuższa niż standardowe 2 lata gwarancja, itp. Nie wszystkie będą z drewna ale uwierz mi nie do końca materiał ma znaczenie. Drzwi z drewna możesz kupić za 300-400 a także za 2000-4000 każdy materiał w można popsuć jak i z każdego wykonać coś ciekawego. Postaraj się znaleźć w swojej okolicy te produkty i obejrzyj rozwiązania techniczne, rodzaje fornirów, kolory, itp. Przyjrzyj się jakości spasowania poszczególnych elementów, jak osadzone są zamki, zawiasy, jak połączone są opaski w ościeżnicach... Przy produktach pow 2 tyś powinno wszystko być na Tip Top. Nic nie powinno budzić Twoich wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 17-05-2012 o 20:57
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  20. #2800

    Domyślnie

    Witam wszystkich !

    czy mogę prosić Was o pomoc. Mamy mały zgryz z drzwiami, ponieważ byliśmy mocno zdecydowani na jedne (DRE ModernTOP), ale sprzedawca nam je odradził i zasugerował inne (Intenso). Teraz z kolei firma gdzie kupiliśmy panele mocno nas przekonywała do jeszcze innych (POL-SKONE SEMPRE).

    Co z tej trójki najlepiej się sprawdzi w domu, bez zwierzaka. Produkt solidny za niewygórowaną cenę.

    1) DRE ModernTOP
    2) Intenso - wybraliśmy Alicante (Economy), ale zastanawiamy się nad droższą Linea (Elegance)
    3) POL_SKONE SEMPRE

    I jednocześnie pytanie techniczne jaką ościeżnicę wybrać lepiej do drzwi, gdzie otwór graniczy ze ścianą pod kątem prostym?
    standard i bawić się opaskami czy regulowaną i przesunąć otwór o kilka cm w drugą stronę a tutaj wypełnić pustkę pianką ?

    Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

Strona 140 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony