dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 187 z 686
Pokaż wyniki od 3.721 do 3.740 z 13710
  1. #3721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ja mam grzanych 230m2 podlog i w garazu i kotlowni (45m2) utrzymywane tez kolo 15*C Wcale nie jakas gigantyczna roznica w wielkosci domu ale za to w dociepleniu i reku pewnie wygrywa Doktorek. Wiec jak, jakies straszne "kontrasty"?
    Tam 300 a ty masz w stopce 230

    Podawaj dane tak ,żeby coś porównać .
    Tu była reklama....

  2. #3722

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    rzeczywistosci wyjdzie ok 55 W (dodatkowe ocieplenia) Liczylem rowniez w kisan ozc-wyszlo 60W
    Spróbuj jeszcze trochę popracować nad zmniejszeniem zapotrzebowania - da się dołożyć wełny na strop ? Policz jeszcze wersje z odizolowanym garażem i bez ogrzewania garażu.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  3. #3723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    fakt że sprzedawcy gruntowych lojalnie uprzedzali nmnie że 3,5 w poziomie to max do uzyskania
    zwracali uwagę szczeg na luty i marzec
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #3724
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    chłopaki służe swoim budynkiem co się kiedy opłaca
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #3725

    Domyślnie

    Ja mam grzanych podłóg 305 m, i na razie niegrzane ( ale nieodizolowane poddasze 80 m2 - o wysokości powyzej 1,8 bo całe poddasze to 140 m ). Czyli podsumowując na razie ok. 345 m gdzie jest 19-19,5 C i 38 gdzie jest 15 C. PS . Pxxiku czy 230 m to wszystko powyżej 1,8m wysokości czy nie i skosy też liczysz a to nie to samo do grzania?
    Bo licząc ze skosami to ja grzeje teraz do 19 C 420 metrów i 38 metrow do 15 C.

  6. #3726
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja też chętnie doliczyłbym swoje poddasze 45m2
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #3727

    Domyślnie

    A jaką masz tam temperaturę bo ja 19 C. Ale klu pytania do Pyxika to czy 230m2 grzanych podłóg to 230 m2 o wysokości powyżej 1,8 metra. Bo dla grzania ale również dla komfortu ważny jest nie tylko metraż ale kubatrura - u mnie z tych 305 grzanych - 160 ma wyskość 3,1 metra a 155 ma 2,75 metra ( poddasza powyzej 1,8 - 80 m2 a reszta czyli 60 m2 to skosy ). Aby uczciwie podać zużycie kW przy grzaniu to należałoby podać raczej grzaną kubaturę a nie metry2.

  8. #3728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jak skoncze to dam znać[poddasze]
    kubatura to fakt
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #3729
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    [QUOTE=surgi22;5810755]Nie jest to jedyna sytuacja np. przy dobrze ocieplonym domu o niskim zapotrzebowaniu na energię przy różnicy cen pomiędzy PC gruntową ( z dolnym źródłem ) a PC PW przewaga tej pierwszej wcale nie jest oczywista i bezdyskusyjna.[/QUOTE
    Wtedy idzie się w gruntową made in china .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  10. #3730

    Domyślnie

    [QUOTE=jbloch;5810942]
    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie jest to jedyna sytuacja np. przy dobrze ocieplonym domu o niskim zapotrzebowaniu na energię przy różnicy cen pomiędzy PC gruntową ( z dolnym źródłem ) a PC PW przewaga tej pierwszej wcale nie jest oczywista i bezdyskusyjna.[/QUOTE
    Wtedy idzie się w gruntową made in china .
    De gustibus non disputandum est.

  11. #3731

    Domyślnie

    Podsumowując ok. 1100 m3 kubatry jest grzane do 19 C ( w tym 120 m3 do 15 C ) przez PC PW przy zużyciu ok. 40-44kWh /dobę ( przy nie do końca zakończonym ociepleniu i niedziałąjącej rekuperacji ) grudzień-styczeń , bez załączania grzałek przy temperaturach dochodzących w nocy do -12 ( środek Polski ).
    PS podaj swoją grzaną kubaturę Pyxiku.

  12. #3732

    Domyślnie

    Panowie powiem Wam szczerze, że na prawdę ciężko się to czyta..
    na siłę porównujecie ze sobą nieporównywalne i zapędzacie się w dziwne wyliczenia, które wskazują na swoją rację

    przyjmijcie jedne i te same parametry domu (nawet czysto teoretycznie) i dobierzcie dla tego przykładowego domu kompletną instalację na PW i grunt.
    wypiszemy co wchodzi w skład instalacji, porównamy koszty inwestycyjne i przewidywane eksploatacyjne i zobaczymy co wyjdzie, bo w przeciwnym wypadku ta dyskusja nie ma szans na zakończenie przed Wielkanocą

    tylko przyjmijmy jakiś dom na prawdę "typowy" średniej klasy, nie pasywniak i nie szopę z desek...
    ...

  13. #3733
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Panowie powiem Wam szczerze, że na prawdę ciężko się to czyta..
    na siłę porównujecie ze sobą nieporównywalne i zapędzacie się w dziwne wyliczenia, które wskazują na swoją rację

    przyjmijcie jedne i te same parametry domu (nawet czysto teoretycznie) i dobierzcie dla tego przykładowego domu kompletną instalację na PW i grunt.
    wypiszemy co wchodzi w skład instalacji, porównamy koszty inwestycyjne i przewidywane eksploatacyjne i zobaczymy co wyjdzie, bo w przeciwnym wypadku ta dyskusja nie ma szans na zakończenie przed Wielkanocą

    tylko przyjmijmy jakiś dom na prawdę "typowy" średniej klasy, nie pasywniak i nie szopę z desek...
    Od rana próbowałem ,ale tu nie chodzi o rzeczywistość.
    Tu była reklama....

  14. #3734

    Domyślnie

    Problemem jest że niektórzy użytkownicy PC dyskutujący na forum nie potrafią zrozumiec że nie dla wszystkich PC gruntowa ( z wyższym cop niż PC PW - nikt rozsądny tego nie neguje ) jest lepszym rozwiązaniem. W swoim fanatyzmie przypominają ultraortodoksów ( PC gruntowa albo śmierć ). Należy każdą sytuację rozpatrywać indywidualnie a nie sądzić że oto JA wielki i mądry wybrałem PC gruntową i grzeję mój słabo ocieplony śrendniej wilekości dom z COP 4-4,5 , a ci durni, inni grzeją swoje domy jakimiś PC PW, prądem ( i przy pewnych założeniach jest to równie dobre ) czy nie daj Boże gazem . Kęsim im kęsim.

  15. #3735

    Domyślnie

    PS jakbym miał tak ocieplony ( czytaj nieocieplony) dom jak kolega Pyxik to oczywiście nigdy bym PC PW nie wybrał , jedynym sensownym rozwiązaniem jest to co zrobił czyli przewymiarowana PC gruntowa . OK dla siebie wybrał optymalnie, ale niech nie przekonuje wszystkich aby słabo ocieplali domki i wtedy tylko PC gruntowa ratuje finanse.

  16. #3736
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Problemem jest że niektórzy użytkownicy PC dyskutujący na forum nie potrafią zrozumiec że nie dla wszystkich PC gruntowa ( z wyższym cop niż PC PW - nikt rozsądny tego nie neguje ) jest lepszym rozwiązaniem. W swoim fanatyzmie przypominają ultraortodoksów ( PC gruntowa albo śmierć ). Należy każdą sytuację rozpatrywać indywidualnie a nie sądzić że oto JA wielki i mądry wybrałem PC gruntową i grzeję mój słabo ocieplony śrendniej wilekości dom z COP 4-4,5 , a ci durni, inni grzeją swoje domy jakimiś PC PW, prądem ( i przy pewnych założeniach jest to równie dobre ) czy nie daj Boże gazem . Kęsim im kęsim.
    To się da policzyć ale trzeba uzgodnić dane i podać źródła .
    Ale jest opór.
    Podaję konkrety ,a w odpowiedzi bełkot

    Ja licze dla -20 C .To jest pytanie ,a jak -25.
    A jak 0 to co ,Częściej występuje.
    I taka dyskusja
    Tu była reklama....

  17. #3737

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    To się nie zastanawiaj, ja mam 305 metrów ( w tym 38 m garaż - grzany do 15 C ), oraz 80 metrowe poddasze ( na razie jeszcze nieodcięte od piętra - temperatury zblizone do tych na dole ) i moja PC PW 11,6 kW grzała bez problemów przy -15 C do 19-19,5 ( dom jeszcze niezamieszkały - wykończeniówka ) bez załączania grzałek. Średnie zużycie za grudzień - styczeń ok. 40-44 kwh ( w tym czasie nie do końca ocieplone kanały czerpni i wyżutni i zysków z reku brak ). Po docelowym odcięciu poddasza i pełnym odpaleniu reku spodziewam się zuzycie na poziomie 35 kWh. Jak będę miał pełne dane to podam.
    oooo pojawił sie kolejny głupiec bądź jak kto woli nabity w pc-pw (dla jasności to stwierdzenie właścicieli pc gruntowych)

  18. #3738

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    Z projektu calkowite zapotrzebowanie ciepla dla budynku wynosi 10594W /Wskaznik cieplny budynku wynosi 70W/m2 natomiast w rzeczywistosci wyjdzie ok 55 W (dodatkowe ocieplenia) Liczylem rowniez w kisan ozc-wyszlo 60W
    masz bardzo podobne zapotrzebowanie do mojego

  19. #3739

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Problemem jest że niektórzy użytkownicy PC dyskutujący na forum nie potrafią zrozumiec że nie dla wszystkich PC gruntowa ( z wyższym cop niż PC PW - nikt rozsądny tego nie neguje ) jest lepszym rozwiązaniem. W swoim fanatyzmie przypominają ultraortodoksów ( PC gruntowa albo śmierć ). Należy każdą sytuację rozpatrywać indywidualnie a nie sądzić że oto JA wielki i mądry wybrałem PC gruntową i grzeję mój słabo ocieplony śrendniej wilekości dom z COP 4-4,5 , a ci durni, inni grzeją swoje domy jakimiś PC PW, prądem ( i przy pewnych założeniach jest to równie dobre ) czy nie daj Boże gazem . Kęsim im kęsim.
    Wystarczy zakupić jakiś używany ciepłomierz ( 150- 250 zł) i po sezonie będzie wszystko wiadomo. A tak takie bezsensowne przepychanki będą się ciągnęły w nieskończoność. Bo w większym stopniu nasze zużycie zależy od budynków niż sprawności pomp. Metry 2 budynków są jakimś wyznacznikiem ale nie możemy się nimi posługiwać przy ocenie PC. Ocenić je można nie wcześniej jak po 10,20 itd. latach znając koszty inwestycyjne, eksploatacyjne i ilość wytworzonych kWh i wtedy tanie może okazać się drogie lub odwrotnie. Najważniejsze żeby grzały, i inwestor był świadomy z jakimi kosztami eksploatacyjnymi musi się liczyć. Nie uważam,że powietrzne są złe. Brałem je również pod uwagę, lecz poniżej 20 tys. zł ciężko coś było znaleźć. Dlatego wybrałem gruntową ponieważ w moim przypadku wyniosła mnie mniej.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  20. #3740

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Od rana próbowałem ,ale tu nie chodzi o rzeczywistość.
    i Maciek tego nie zrozumial i sie uraził. A Hydraulik wyraźnie powiedzial. mamy konkretnego klienta, przeliczmy no ale ja bloooondynka jestem i na dodatek glupia baba
    Ostatnio edytowane przez ana-76 ; 10-02-2013 o 14:35

Strona 187 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony