dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 290 z 1022
Pokaż wyniki od 5.781 do 5.800 z 20440
  1. #5781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał schizo85 Zobacz post
    Mam pytanie, bardziej do instalatorów. Potrzebuje podłączyć pompę do systemu sterowania domem. Czy orientuje się ktoś o jakimś sposobie zewnętrznego sterowania/odczytania wartości z jakimi pracuje pompa ciepła?

    Wiem że istnieje coś takiego jak PA-AW-MBS-1 który udostępnia to wszystko po RS485/Modbus tyle że kosztuje miliony monet i nie potrzeba mi aż tylu możliwości. Skoro ten moduł działa znaczy że istnieje możliwość podpięcia się pod jednostkę wewnętrzną tylko czy ktoś wie jaki tam jest interfejs/protokół?

    to widziałeś ? https://www.panasonicproclub.com/upl...BInstIB_en.pdf

  2. #5782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Co dokładnie określa parametr w ustawieniach instalatora delta T na grzanki? Czy to jest różnica zasilania i powrotu jak pc grzeje czy może roznica temp. między temp wody ustawiona a temp kiedy pc zaczyna grzać ? Jak ustawić /gdzie przy jakim spadku temp od zadanej zbiorniku cwu ma się załączyć grzanie zbiornika cwu?
    Ostatnio edytowane przez marcin_u ; 08-11-2017 o 20:59
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  3. #5783

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym sie dowiedzieć od madrzejszych ode mnie jakie są różnice miedzy splitem a monoblockiem. Co wybrać , jakiee sa plusy i minusy tych rozwiazan?
    Domek ,,Jagódka'' 112 m2 po podłodze parter, 100% podłogówki, 20 cm styro na chudziaku, 15cm grafit na elewacji i strop 30 cm wełny . Komin jeden jest w razie W. WM z reku. Panas 9 sdc 1 faz. OZC 5,4 KW +3os.CWU . PV 8,1 KW panele Sharp NU-AK300W 300W mono Full Black inwerter sofar 8 8ktl-x.

  4. #5784

    Domyślnie

    Z tego co mnie poinformowano:
    split jest zalewany czynnikiem chłodniczym na budowie, zawsze to mniejsza dokładności i wymaga instalatora - chłodnika.
    Monoblock to urządzenie gdzie czynnik chłodzący jest w warunkach idealnych w fabryce już wlany i wszystko jest zamknięte. Stąd monoblock droższy, ale instalacja prostsza, nie trzeba specjalnych uprawnień, stawiasz jak lodówkę i między lodówką a reszta instalacji krąży już tylko woda.

    Przy różnicy w cenie, która wydała mi się duża - wybrałem Splita.

  5. #5785

    Domyślnie

    To teraz szok bo monoblock tańszy od splita na aledrogo... to teraz juz nic nie czaje....
    Domek ,,Jagódka'' 112 m2 po podłodze parter, 100% podłogówki, 20 cm styro na chudziaku, 15cm grafit na elewacji i strop 30 cm wełny . Komin jeden jest w razie W. WM z reku. Panas 9 sdc 1 faz. OZC 5,4 KW +3os.CWU . PV 8,1 KW panele Sharp NU-AK300W 300W mono Full Black inwerter sofar 8 8ktl-x.

  6. #5786

    Domyślnie

    O ile pamiętam, monoblok ma jedną poważną wadę. Pracuje z tą samą mocą cały czas. Nie ma modulacji mocy "od do", jak to jest w splitach. Zgadza się, czy napisałem bzdurę?

  7. #5787
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    O ile pamiętam, monoblok ma jedną poważną wadę. Pracuje z tą samą mocą cały czas. Nie ma modulacji mocy "od do", jak to jest w splitach. Zgadza się, czy napisałem bzdurę?
    To akurat jest bzdura O różnicach monoblok vs split było już wiele razy pisane - wystarczy użyć wyszukiwarki...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #5788

    Domyślnie

    Cytat Napisał D@MIANEK Zobacz post
    (...) jakie są różnice miedzy splitem a monoblockiem. Co wybrać , jakiee sa plusy i minusy tych rozwiazan?
    Monoblock:
    Zaleta - cały i napełniony układ chłodniczy w jednej obudowie.
    Wada - w pewnych warunkach istnieje ryzyko rozmrożenia skraplacza.
    Split:
    Zaleta - skraplacz wewnątrz budynku.
    Wada - układ chłodniczy podzielony na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, do jego połączenia i napełnienia potrzebny gość "ogarniający" układy chłodnicze.

    Należy wspomnieć, że PC może mieć sprężarkę o stałej prędkości obrotowej (praca z grzewczą nominalną) lub o zmiennej (regulowanej) prędkości obrotowej (praca z grzewczą nominalną lub zredukowaną).

    Jeśli jesteś zainteresowany powietrznymi, proponuję zacząć czytać tematy im poświęcone.

  9. #5789

    Domyślnie

    Staram się czytać. Tylko często mnie zniechęcają kłótnie na kilkadziesiąt stron. Dzięki za info.
    Domek ,,Jagódka'' 112 m2 po podłodze parter, 100% podłogówki, 20 cm styro na chudziaku, 15cm grafit na elewacji i strop 30 cm wełny . Komin jeden jest w razie W. WM z reku. Panas 9 sdc 1 faz. OZC 5,4 KW +3os.CWU . PV 8,1 KW panele Sharp NU-AK300W 300W mono Full Black inwerter sofar 8 8ktl-x.

  10. #5790

    Domyślnie

    Cytat Napisał D@MIANEK Zobacz post
    Staram się czytać. Tylko często mnie zniechęcają kłótnie na kilkadziesiąt stron. (...)
    Prawdą jest, że w poszukiwaniu wiedzy rozrzuconej po forum trzeba się czasem przebijać przez bełkot "o dupie Maryni", ale i tak warto.
    Nawet podczas "nawalanek" pomiędzy instalatorami można niekiedy wyłapać ciekawe informacje. Wiedzę dostajesz prawie za darmo, wystarczy poświęcić swój czas.

  11. #5791

    Domyślnie

    D@mianek - monoblock nie jest tańszy na allegro. Porównujesz równorzędne jednostki czy np. monoblock vs split all in one (czyli ze zbiornikiem CWU)?

  12. #5792
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    największa wada monobloka, to to że wodę z CO trzeba wyciągnąć na zewnątrz domu, i jak braknie prądu na dłużej to po prostu zamarznie, lub wlewamy glikol, i mamy spokój, i trochę gorsze parametry i większą cenę
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  13. #5793
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Monobloki mają lepsze parametry jak się im dobrze przyjrzysz i dobrze porównasz.

  14. #5794
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Sprawdzam od paru dni na podliczniku zużycie pradu przez pc i okazuje się ze licznik w sterowniku panasonic 9kw 1f wersja H zaniza o około 35% .Czy u was też jest taka rozbieżność? Wiem że ten w Pc nie liczy pomp obiegowych ale mam 2szt i jak pompa nie pracuje to obie pobierają około 40w. Czy rozbieżność spowodowana jest może tym że pompa obiegowa w pc wchodzi na wyższe obroty jak pracuje sprężarka? Może ten licznik nie bierze też pod uwagę wentylatorów? Czy może poprostu do kitu jest ten licznik?

  15. #5795

    Domyślnie

    Mam pompę T-cap 12 kW 3F + bufor i dwie pompy obiegowe. Jak ją optymalnie ustawić by w domu było szybko ciepło ? Wszędzie mam ogrzewanie podłogowe. Mam wrażenie, że pompa wolno nagrzewa dom. Tj. z racji układania płytek ogrzewanie było wyłączone i z 13 stopni do 18 potrzebowała 2 dni. Ustawione mam na sterownikach na 21.
    Macie jakieś porady ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  16. #5796
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post
    Sprawdzam od paru dni na podliczniku zużycie pradu przez pc i okazuje się ze licznik w sterowniku panasonic 9kw 1f wersja H zaniza o około 35% .Czy u was też jest taka rozbieżność? Wiem że ten w Pc nie liczy pomp obiegowych ale mam 2szt i jak pompa nie pracuje to obie pobierają około 40w. Czy rozbieżność spowodowana jest może tym że pompa obiegowa w pc wchodzi na wyższe obroty jak pracuje sprężarka? Może ten licznik nie bierze też pod uwagę wentylatorów? Czy może poprostu do kitu jest ten licznik?
    To bardziej urządzenie statystyczne niż licznik, on liczy w ten sposób że jak pompa pracuje przez 10h na 50% mocy to powinna wziąć tyle i tyle prądu i taki wynik podaje. Jeżeli odczyt nie zgadza się z rzeczywistością to może być to wina np. innego niż 230V napięcia w sieci.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #5797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Jak sprężarka pracuje to mam na zaciskach przy pompie 220v więc tylko 5% mniej niż producent chce. Jak na sprzęt za 20tyś to pomiar z tak dużym błędem jest moim zdaniem nie dopuszczalny.urządzenia za marne 50zł robią to znacznie dokładniej.

  18. #5798
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Mam pompę T-cap 12 kW 3F + bufor i dwie pompy obiegowe. Jak ją optymalnie ustawić by w domu było szybko ciepło ? Wszędzie mam ogrzewanie podłogowe. Mam wrażenie, że pompa wolno nagrzewa dom. Tj. z racji układania płytek ogrzewanie było wyłączone i z 13 stopni do 18 potrzebowała 2 dni. Ustawione mam na sterownikach na 21.
    Macie jakieś porady ?
    Cierpliwości.

    Próbowałeś może oszacować, iie kilowatogodzin musisz wpompować w wylewkę, mury, stropy itp, by odnieść ich temperaturę o 8 stopni?
    Oszacuj masę całości w/w i policz.

    Wynik będzie zapewne szokujący.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  19. #5799

    Domyślnie

    Jak oceniacie trwałość/awaryjność pomp ciepła Panasonic Aquarea ?
    Mam pytanie też o serwis? Gdzie bym nie poszedł (do innego producenta/sprzedawcy pomp ciepła) każdy mówi mi że Panas ma dramatycznie słaby serwis i jest bardzo słaba dostępność części do Panasonica.

  20. #5800
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Jakie macie krzywe na ten czas? u mnie 30low i 25 hi. w domu temp. spadła o 1 stopień i utrzymuje się ok 22. Za oknem -1. Grzeje tylko w taniej.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

Strona 290 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony