dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 367 z 1022
Pokaż wyniki od 7.321 do 7.340 z 20433
  1. #7321

    Domyślnie

    Mam t cap 9kW.

  2. #7322
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mimi40

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ok.... Teraz pytanie .... Jaki macie zużycie energi dobowe...w obecnym okresie????

  3. #7323

  4. #7324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mimi40 Zobacz post
    Ok.... Teraz pytanie .... Jaki macie zużycie energi dobowe...w obecnym okresie????
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	422337
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #7325
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mimi40 Zobacz post
    Ok.... Teraz pytanie .... Jaki macie zużycie energi dobowe...w obecnym okresie????
    Przy temp. -2 do 0 i stałym grzaniu około 18 KW razem z CWu.
    Przy pogodzie jak dzisiaj - około 8-9 KW
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #7326
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mimi40

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał PPamir Zobacz post
    40-50kWh
    Ale ty masz chyba co grzac????

  7. #7327

    Domyślnie

    U mnie aktualnie przez 24h razem z CWU 16,75 kWh tem na dworze 4c a w domu 23
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  8. #7328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mimi40 Zobacz post
    Ale ty masz chyba co grzac????
    200m2 w 40-letnim, prawie nieocieplonym domu.... dlatego takie porównywanie zużycia w kWh jest zupełnie bez sensu. Jeśli już coś porównywać to COP. Dla temp. zew. -1C i temp. zasilania grzejników 42C mam COP=3,0. Co jest chyba bardzo dobrym wynikiem... W tanich godzinach w taryfie G13 1kWh ciepła kosztuje 9gr, czyli dwa razy taniej niż ogrzewając kotłem kondensacyjnym na gaz.
    Ostatnio edytowane przez PPamir ; 24-11-2018 o 20:21

  9. #7329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr Paruzel

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-133
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam pytanie. To mój pierwszy sezon z pompą ciepła.
    Na zewnątrz mamy temperaturę w okolicach zera, wilgotność niemal 100%, więc defrosty są dosyć częste. Jednak odnoszę wrażenie, że odladzanie trwa kilkanaście sekund za krótko, przez co część parownika zostaje delikatnie zaszroniona (jakieś 5 cm na wysokość niemal na samym dole parownika). Powoduje to z czasem narastanie lodu i po kilku dniach z temperaturą -1 wisi już spory warkocz. Na szczęście wczoraj i dzisiaj było ciepło, więc wszystko się stopiło. To normalne czy trzeba jakoś reagować?

  10. #7330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sprawdził bym ilość i ciśnienie czynnika. Ale niech wypowiedzą się instalatorzy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #7331
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    A jaka powinna być prawidłowa wartość przepływu dla pompy obiegowej ? Ja mam ustawione oryginalnie przez instalatora 0.96 i 29 l/min czy tak jest ok rozumiem że to jest wartość maksymalna a pompa sama dobiera sobie tę wartość?
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  12. #7332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zapytaj swojego instalatora czemu tak ustawił, moze miał ku temu jakiś powód. Teoretycznie można ograniczyć max przepływ do wartości optymalnej w twoim przypadku to 25l. Natomiast pompa i tak będzie żyć własnym życiem z tym że tej wartości nie będzie przekraczać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #7333
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    To z tym nieodladzaniem sie pompy do konca to czytalem gdzies ze to wina jakiej usterki. Cnc na bank komus to wykasnial i wskazywal co jest uszkodzone.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  14. #7334

    Domyślnie

    Witam, panowie
    mam podpięty( nie pamiętam nazwy styków) pod T capa serii H termostat pokojowy z firmy TECH i działa świetnie.... ale, niestety wyłącza mi całą pompę i nie pozwala na podgrzanie CWU. Poradźcie proszę pod jakie styki mam go podłączyć żeby wyłączał grzanie ale pozwalał podgrzewać ciepłą wodę.
    Dom Sardynia IX, panasonic T Cap 9kw,podłogówka 150m2 i cztery grzejniki (nie podłączone)

  15. #7335
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na sterowniku pompy ustaw w programie tygodniowym godziny podgrzewu CWU.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #7336

    Domyślnie

    Własnie miałem tak zrobione, dwa razy dziennie o 4 rano i po 13 ale niestety nie zadziałało.
    termostat pokojowy podpięty był pod złącze external control 1 . Wnioskuje że podpiąłem pod złe złącze i termostat wyłączał mi całe urządzenie.
    Dom Sardynia IX, panasonic T Cap 9kw,podłogówka 150m2 i cztery grzejniki (nie podłączone)

  17. #7337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar w&m
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie/śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Informuję dla potomności, że rozwiązałem problem z defrostem, który powodował szaleństwo sprężarki (85 Hz) i duże pobory energii (prawie 5 kW w trakcie defrostu). Przypomnę, że u mnie pompa ładuje bufor 1000l, więc musi podgrzać tę objętość o deltę i potem od nowa podgrzewa o deltę, już próg wyżej. Miałem początkową temperaturę ok. 24C, co utrudniało defrosty.
    Co zrobiłem? Po konsultacji z instalatorem obniżyłem deltę do 5 (to chyba fabryczne ustawienie) z 10. Miałem tak, bo nie grzeję bezpośrednio podłogówki tylko bufor, więc zależało mi na szybkim podgrzewaniu. Okazało się, że to był błąd, pompa niewydalała.
    Teraz jest pięknie, defrostuje jak pan Bóg przykazał, lekko i przyjemnie

    A do tego ta tempertaura na zewnątrz i COPy dzisiaj powyżej 5 w każdym przedziale czasowym Kocham moją pompę!

  18. #7338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13dan Zobacz post
    Własnie miałem tak zrobione, dwa razy dziennie o 4 rano i po 13 ale niestety nie zadziałało.
    termostat pokojowy podpięty był pod złącze external control 1 . Wnioskuje że podpiąłem pod złe złącze i termostat wyłączał mi całe urządzenie.
    I nic Ci się nie spaliło? Termostat powinien być beznapięciowy podłączyć należy pod złącze Optional Thermostat 1 oraz piny H i L
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #7339

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I nic Ci się nie spaliło? Termostat powinien być beznapięciowy podłączyć należy pod złącze Optional Thermostat 1 oraz piny H i L
    A co się miało spalić? 13dan zagrał w ruletkę i trafił Jeżeli termostat był beznapięciowy to poprzez zwarcie/rozwarcie wejścia External Control termostat załączał i wyłączał całe urządzenie, nic groźnego nie powinno się stać.

  20. #7340

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I nic Ci się nie spaliło? Termostat powinien być beznapięciowy podłączyć należy pod złącze Optional Thermostat 1 oraz piny H i L
    oczywiście nic się nie stało, termostat jest beznapięciowy i tak jak pisał PPamir pompa po prostu wyłączyła się.
    W ruletkę jednak nie grałem ale zrobiłem to co przekazał mi mój instalator, swoja droga to chyba nie do końca wiedział o co mi chodzi bo mówił że taki termostat już mam w pompie i drugi nie jest potrzebny.
    Niestety nie mam takiej opcji na płycie głównej Optional Thermostat 1 ani takich pinów o których pisałeś.
    Dom Sardynia IX, panasonic T Cap 9kw,podłogówka 150m2 i cztery grzejniki (nie podłączone)

Strona 367 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony