dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 391 z 1022
Pokaż wyniki od 7.801 do 7.820 z 20440
  1. #7801
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Żadne free , z DZ poziomym . Robocizna free bo moja .
    Ale ponawiam pytanie/a A ile płatne przeglądy serwisowe rocznie kosztują ? . Jakaś próba szczelności da urządzenia split -ile? a może jakIeś UDT?
    To jest tylko i wyłącznie kwestia podejścia do tematu gwarancji i eksploatacji. Tak samo jak Ty wykonując Swoje DZ samodzielnie zrobiłeś to taniej, ale bierzesz na Siebie ryzyko ewentualnych napraw, itd. Ja podobnie, wziąłem na siebie takie ryzyko i od sześciu lat za tzw serwis mojego t-cap'a nie zapłaciłem NIC! Wyszedłem z założenia, że tak samo jak nie serwisuje lodówki, tak i nie potrzeba mi płacić ileś tam set złotych rocznie, żeby zachować gwarancję. Jak widać ryzyko się opłaciło bo gwarancja na pompę i sprężarkę dawno już minęła, więc udało się zaoszczędzić te parę złoty.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #7802
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Żadne free , z DZ poziomym . Robocizna free bo moja .
    [/COLOR]
    Koparka wykop/zasyp , cena działki na której nic nie postawisz ( w sensie budynek na fundamencie) ( to tak jak stracone pomieszczenie na opalanie węglem)
    , studnia zbiorcza , ileś litrów płynu w rurkach .. same rurki - to nie małe koszty i nie mogą być pomijalne . A w PC-Pw gdzie jednostkę położą / zawieszą i to tylko tyle ( koszty w zakupie i w montażu PC ) to wszystko

    Ja chciałem gruntówkę ....ale po prostu mnie nie było w tamtym momencie stać
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  3. #7803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaikis_ Zobacz post
    co włącznik / wyłącznik pokazuje w ciągu 24 godzin
    Nie mogę znaleźć ile mam tych defrostów.

  4. #7804
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Tyle razy w rożnych tematach już prosiłem aby porównać rzetelnie gruntówkę wraz z PW, ale kompleksowo. Bo wiele razy się spotkałem, że PW przyjmuje się z instalacja pod klucz, a GW po macoszemu, a to DZ wykonasz sobie sam, a to ktoś za flaszkę Ci wykopie. Prawda jest taka, że jak jesteś zielony albo wymagający to płacisz za kompleksową usługę i nie widziałem jeszcze GW w cenie PW.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  5. #7805
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    721

    Domyślnie

    Tyle razy w rożnych tematach już prosiłem aby porównać rzetelnie gruntówkę wraz z PW, ale kompleksowo. Bo wiele razy się spotkałem, że PW przyjmuje się z instalacja pod klucz, a GW po macoszemu, a to DZ wykonasz sobie sam, a to ktoś za flaszkę Ci wykopie. Prawda jest taka, że jak jesteś zielony albo wymagający to płacisz za kompleksową usługę i nie widziałem jeszcze GW w cenie PW.
    Rzetelnie to wygląda tak że pc gruntową inwerter o mocy 5,2 kw całościowo to można mieć w 24-27 K , a 7 kw za 29-31 K , całościowa instalacja bez ruszania pacem przez inwestora . Prawda jest aka że ( przynajmniej w moich okolicach) nie widziałem przez ostatnie lata wyceny na pc p-w poniżej 25K , z reguły w okolicy 30K . Trzeba też zwrócić uwagę na wielkość pc grunt - pw . Przy takich domach obecnie budowanych ~120m2 spokojnie wystarcza pc 5,2 kw grunt inwerter , która zapewni koszta CO nie większe niż 500 pln za sezon grzewczy . Inwestorzy do takich domów ładują pc np T-CAP 9 kw ( nic nie mam przeciwko tym pc , podane dla przykładu) , która przez zdecydowaną większość sezonu jest mega przewymiarowana . Jednak zimy mamy takie że z 80% sezonu grzewczego to temperatury te +7*C/-7*C i tu zaczynają się z taką 9 kw pc jakieś dziwne walki z taktowaniem ( da się zwalczyć ale kosztem sprawności i trochę komfortu) czego jednak nie ma w pc 5 kw b jednak z modulacją mocy może zejść niżej ak pc 9 w (w praktyce w pc sprężarka 16kw ) , dusząc w takich warunkach pc 9 kw a max niskiej modulacji traci się na sprawności .

  6. #7806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Rzetelnie to wygląda tak że pc gruntową inwerter o mocy 5,2 kw całościowo to można mieć w 24-27 K , a 7 kw za 29-31 K , całościowa instalacja bez ruszania pacem przez inwestora . Prawda jest aka że ( przynajmniej w moich okolicach) nie widziałem przez ostatnie lata wyceny .
    A czemu w "porównaniu" dajesz drogiego T-CAP 9KW a przy gruntówkę 5kW ?
    A co jak nie ma możliwości wykonania DZ poziomego ? Albo jak inwestor nie będzie chciał sobie wyłączać części działki ? Też cena końcowa w przypadku DZ pionowego się nie zmieni ?

    Gdzie tu uczciwość porównania ?

    Jeśli koło Ciebie mieszkają tacy "inwestorzy" gdzie do małych domów montują pompy PW za 28tys zł , to zapewne jakby otrzymali oferty na pompy gruntowe to zapewne były by za 60-80 tys z "zachodnimi" pompami najlepszych producentów ..

    Jak ktoś poszuka i nie będzie wykonywał kotłowni (na bogato) (bufor , dodatkowe pompy , dodatkowe siłowniki , termostaty i inne cuda) to spokojnie na gotowo pompę 6-7KW może mieć za mniej niż 20 tys i jedynie co musi wykonać to kilka telefonów lub wysłać kilka email.

    Obecnie w nowych domach montaz pompy gruntowej to głupota . Zbyt duża dopłata to ewentualnych przyszłych trochę niższych kosztów.
    Dopłacać z minimum 10-20tys aby miec później rachunki roczne o 100-200zł mniejsze ? Po ile latach to się "zwróci" ? Po 50 czy 100 latach ????
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7807
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ja tak zrobiłem ! ..a tu z forum miałem wyceny 3-6 koła wyżej .... i ci " koledzy" są tu nadal...

    i z tego co widzę proceder " łapania naiwnego" trwa nadal
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 24-12-2018 o 09:46
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  8. #7808
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    @Garazowiec

    Zgadzam sie generalnie z Twoja wypowiedzia, ale jak ja szukalem gruntowki do siebie to wyceny nie schodzily ponizej 50k. Mozesz zrobic wycene na moim przykladzie? Z OZC 8,1 kw jaka gruntowka , jaka cena i jakie DZ? Ja swiadomie wybralem T-Capa dla swietego spokoju z racji ze to moja pierwsza przygoda z PC.

    Weoslych Swiat !
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  9. #7809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Hej Kubson,
    wielka szkoda , że nie gustujesz w procentowych świątecznych trunkach !
    Pozdrawiam serdecznie , choć jeszcze nie zakosztowałem wszystkich „świątecznych smaków”...
    T-cap wspaniale działa na moich „kalafiorach”...
    Tymczasem

    PS
    To , że czasem spożywamam alkohol- wcale nie znaczy , że jestem jego niewolnikiem oraz ,że mi od tego gnije wątroba ( przypominam tylko; to jest jedyny organ u człowieka, który się regeneruje...)
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 25-12-2018 o 18:27 Powód: Literówka
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #7810
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    , dusząc w takich warunkach pc 9 kw a max niskiej modulacji traci się na sprawności .
    Czy aby na pewno traci na sprawności ? Ma nadwyżkę wymienników , niskie opory przepływu czynnika.
    To podobnie jak w kotłach większy wymiennik większa sprawnośc

  11. #7811
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Ponieważ to mój pierwszy post ,po krótce napiszę co mam do tej pory: Od 2,5tyg PC PW Panasonic T-Cap 12kW ogrzewająca dom o pow. Uż. 262m2, powierzchnia podłogówki 380m2 (wraz z garażem 45m2) podzielone na dwie sekcje góra dół (każda po dwa rozdzielacze) przez sprzęgło Elterm SHE-CD 90kW. Do tego CWU 300l o powierzchni nagrzewnicy 3,4m2.
    Dom ocieplony 20cm grafitowym styropianem ,od gruntu 10cm grafitowego styropianu +5,5cm anhydrytu (na tyle tylko było miejsca),dach piana PUR 20cm.
    Narazie wszystko sie wygrzewa No i pobiera sporo energii , ok 60kWh dziennie.
    Chciałbym sie dowiedzieć:
    1. O adresy (znaczenia poszczególnych komórek ) po naciśnięciu na raz trzech przycisków LEWO GÓRA i PRAWO i odczekaniu ok 10s.
    Wiem/wydaje mi si3 ze:
    1. To liczba dni uruchomionej pompy
    7.To temperatura wejścia do PC czynnika/wody CO
    8. Temperatura wyjścia z PC czynnika/ wody CO
    12. Aktualny Przepływ wody w l/min
    70. Aktualna prędkość sprężarki w Hz ,wartość w kodzie szesnastkowym

    2.Gdzie mozna kupić termistory NTC 6,5kohm do podłączenia jako czujnik zewnętrzny i czujnik pokojowy. Wiem ze mozna oryginalny Panasonica ale cena z cennika za element który powinien kosztować 2pln włożony do plastikowej obudowy odstrasza.

    3. Odstrasza również zdalne sterowanie przez Rs485 lub KNX. Trochę tańszy jest Smart Cloud z CZ-TAW1 ,ale tu na pewno sa dużo wieksze ograniczenia (przynajmniej narazie). Moze ktoś rozgryzł wyjście do podłączenia tych modułów ,czyli CN-CNT. A nóż widelec to zwykły serial...

    4. Ktoś poruszał temat defrostu z CWU. Niestety u mnie po wielu staraniach (góra i garaż odłączony) udało sie dojść do temperatury powrotu 28* i pompa zaczęła sie odmrażać przez tryb 1,ale w domu zrobiło sie bardzo gorąco No i na dłuższa metę jest nie do osiągnięcia(pompa działa na 100% 24h na dobę). Na pewno optymalna temperatura ( aby mieć w domu 23* ) to będzie gdzieś temp. Powrotu 22-23* (chyba ,że po położeniu terakoty wzrośnie izolacyjnosc ,ale wątpię).
    Dlatego myśle o tym ,aby na czas defrostu przełączyć na CWU aby sprężarka sie tak nie piłowała ( jak sie teraz odmraża to mam wrażenie jakby metal tarł o metal). Czy ktoś kontynuował ten temat?

    5. Do czego mozna wykorzystać wyjście zaworu dwudrogowego?( wyjście zaworu trojdrogowego to wiadomo -CWU) Jak nim sterować ?

    6.Narazie CWU mam podłączone tymczasowo - do testów. Czujnik temperatury wrzucony do zbiornika 2kohm (kupiony w sklepie elektronicznym) przylutowane do przewodów i wpięty w pompę pokazuje temperaturę raczej poprawnie (jego tolerancja to +-5%). Jak chce podgrzać zbiornik ,to ręcznie na pompie przestawiam na kran, i ręcznie przestawiam zawór trojdrogowy ( na razie napęd do zaworu jest w serwisie) i woda w zbiorniku bez problemu sie grzeje.Narazie to wystarcza (do umycia sie po skończonej pracy ,bo tam jeszcze nie mieszkam). I teraz pytanie co do złącz OLP for booster heater i boiler contact. To pierwsze ma być zwarte jeśli wykorzystuje grzałkę włożona w boiler ? Do czego to drugie złącze?

  12. #7812
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Apropos Mig25 :
    SR71...
    Ale , spokojnie - to nie na temat , więc zaraz mnie wytną ....

    A tak poważnie , to poproś swojego instalatora o DTR-kę i materiały pomocnicze, tam znajdziesz praktycznie wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.
    Mi się udało jeszcze ściągnąć do mojego F- potem dostęp został ograniczony.
    Co do czujnika temp cwu -na początku też chciałem zastosować inny , ale niestety miał inną charakterystykę i koniec końców kupiłem oryginał (chyba 90pln)
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 26-12-2018 o 07:35 Powód: Uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #7813
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Wiedzialem,ze pierwszą "poradą" będzie odesłanie do instalatora (jakże standardowa w tym temacie i na tym forum ) ,ale ,ze akurat Ty,który dużo ( jak najwięcej) zrobiłeś sam ,mi to zaproponuje ,no to tego się nie spodziewałem .
    Ja tez lubię do pewnych rzeczy dochodzić sam.

    W każdym razie instalator obiecał,ze oczywiscie sprobuje ,ale juz minelo troche czasu ,no i przyznam sie ,ze wiele sie po nim nie spodziewam. PC dziala,nie ma sie do czego przyczepic ,wiec jego rola jakby sie skonczyla.On poza tym zawsze promował Samsunga i w tym jest mocny,a ze ja sie uparlem na Panasonica ,to ...

    Co do charakterystyki czujników ,to akurat to jest idealnie rozpisane w DTR. Czujnik CWU to NTC 2kOHM, wiec z nim nie ma problemu (ew moze orginal jest bardziej selektywnie dobrany ,przez co moze dokładniej wskazywać ,ale bedzie to różnica max. 1stopien,co przy zbiorniku CWU wogole nie powinno miec znaczenia.ostatecznie czujnik PAW-TS1 kosztuje wg cennika 45pln,wiec można by to przezyc). Natomiast termistor do temp. zewnętrznej i pokojowy ma charakterystykę 6,5kOHm przy 25st, a takich w ogóle w sprzedaży nie ma (najbliższy to 6,8kOhm,ale tu juz jest bardzo ważne zwłaszcza jako pokojowy,aby temperaturę jak najbardziej dokładnie pokazywał. ).A te odpowiednio PAW-A2W-TSOD i PAW-A2W-TSRT kosztują po 189pln.... Za tyle tego w życiu nie kupie, bo lepiej jest kupić zewn. sterownik wtedy.

  14. #7814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Migu,
    jak Cię ol...wa instalator- to może ktoś tu Ci podrzuci DTR od H.
    Dla mnie DTR to podstawowa rzecz , aby wiedzieć jak działa PC.
    Nie mam dokumentacji od H, podam może info z F:
    -zaw 2D opisany jest jako tylko sterowanie CO i chłodzenia (wg załączonych przykładów możesz zaw 2D odciąć daną sekcję np grzejniki)
    -OLP jest to zabezpieczenie przeciwzwarciowe ,jeśli nie masz takiego czujnika- to zworka
    -booster heater to grzałka !Nie możesz zwierać !
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #7815
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jakby ktos mial DTR od H to ja tez chetnie przygarne. Lepiej miec jak nie miec choc nie zamierzam niczego tykac sam. Przynajmniej poki dziala
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  16. #7816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dużo piszecie o cenach waszych pc i porównujcie to może dołożę jeszcze jedną opcję o której się nie pisze tutaj.
    Kupiłem monobloka, Panasonic t-cap 9kw za niecałe 17 a do niego glikol za 1300. Jeszcze nie uruchomiony. Instalacja bez żadnych bajerów zbiornik cwu 300 l i podłogowa po całości. Żadnych siłowników itd.
    Pozdrawiam

  17. #7817
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Dużo piszecie o cenach waszych pc i porównujcie
    Kupiłem monobloka,
    Pozdrawiam
    Policz kolego marże za sprzęt z 17 k a z 25k , choćby 15 % - już wiesz czemu tu nikt tym nie handluje ... a więc nie poleca(ją)

    a znając wcześniejsze takie wpisy to dowiesz się , że popełniłeś błąd życiowy ..
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 26-12-2018 o 19:48
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  18. #7818
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Policz kolego marże za sprzęt z 17 k a z 25k , choćby 15 % - już wiesz czemu tu nikt tym nie handluje ... a więc nie poleca(ją)

    a znając wcześniejsze takie wpisy to dowiesz się , że popełniłeś błąd życiowy ..
    W sumie to masz racje, a takie wpisy, że przestarzały sprzęt kupiłem już się pojawiały w którymś wątku ...

  19. #7819
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Migu,
    jak Cię ol...wa instalator- to może ktoś tu Ci podrzuci DTR od H.
    Dla mnie DTR to podstawowa rzecz , aby wiedzieć jak działa PC.
    Nie no bez przesady , dał wszystkie papiery jakie miał ( generalnie wszystkie , które można ściągnąć z netu w wersji papierowej , link podany był gdzieś w tm temacie). Generalnie dla normalnego użytkownika jak najbardziej powinno starczyć ale nie dla mnie
    Natomiast co do serwisówki , to wg mnie ta jest najbardziej rozbudowana : https://www.climamarket.bg/wp-conten...UX09-12HE8.pdf

    Ale jakby ktoś znalazł/miał coś to jak najbardziej proszę o udostępnienie.

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Nie mam dokumentacji od H, podam może info z F:
    -zaw 2D opisany jest jako tylko sterowanie CO i chłodzenia (wg załączonych przykładów możesz zaw 2D odciąć daną sekcję np grzejniki)
    No właśnie też w tej serwisówce to mniej więcej znalazłem , generalnie sygnał na 2-way valve przestwi się , kiedy pompa będzie w trybie chłodzenia...

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    -OLP jest to zabezpieczenie przeciwzwarciowe ,jeśli nie masz takiego czujnika- to zworka
    -booster heater to grzałka !Nie możesz zwierać !
    Pzdr
    Wg mnie To nie przeciwzwarciowe tylko raczej przeciążeniowe - Overload protector -OLP -wg serwisówki. Ktoś wie co to jest dokładnie ? Najpierw myślałem ,że jest to jakiś zawór ciśnieniowy włożony do zbiornika CWU ,który się otworzy ( zrobi przerwę) ,powyżej jakiegoś ciśnienia i/lub temperatury , ale teraz tak się zastanawiam , czy to nie np. jakaś eska zabezpieczająca grzałkę z dodatkowym kontaktem NC.

    No i złącze "booster heater" to jasne ,że wyjście 230V na grzałkę zbiornika CWU , ale chodziło mi o to drugie złącze opisane dokładnie tak jak wcześniej napisałem : "OLP for booster heater".
    No i jest jeszcze trzecie złącze "boiler contact" ,ale już w serwisówce wyczytałem ,że używane jest tylko przy połączeniu biwalentnym ( wtedy kiedy mamy oprócz PC drugie źródło ciepła).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 26-12-2018 o 20:05 Powód: literówki

  20. #7820
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sige

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-228
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam zainstalowana pompę ciepła T-CAP 3 f. 9 kW Aquarea Panasonic. Pompa pracowała poprawnie przez 32 dni i sama się wyłączyła. W trakcie montażu miała uszkodzone płyty sterowników - główna w jednostce wewnętrznej i sterowników w jednostce zewnętrznej. Service wymienił też bezpieczniki 20 A w jednostce zewnętrznej. Niepokoję się, czy servis mógł zdalnie zatrzymać pracę pompy. W paczce był dostarczony tez Smart Cloud).

Strona 391 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony