dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 449 z 1022
Pokaż wyniki od 8.961 do 8.980 z 20440
  1. #8961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Skąd #2 i #3 się wzięło?
    Z tabeli błędów atodiagostyki PC - strona 13
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #8962

    Domyślnie

    Racja, nie zauważałem. Tyle, że dalej w szczegółach już tego nie ma...

    btw. w jednym zdaniu są tam 2 błędy w tym ortograficzny - powieżchnia. Czy ktoś to w ogóle czyta przed opublikowaniem?

  3. #8963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna85 Zobacz post
    Witam.
    Od września jesteśmy posiadaczami pompy Panasonic 9kw trzyfazowej serii H i pojawił się problem. Wyskakuje błąd F23 nadmierny prąd wejściowy do sprężarki. Wyskoczył już 8 raz i coraz częściej się pojawia. Jaka może być przyczyna wyskakiwania tego błędu?? Po wyłączeniu zasilania i uruchomieniu pompa znów działa bez zarzutów, aż do następnego błędu... Pomocy
    Zadzwoń do instalatora, niech wymieni Ci płytę główną jednostki zewnętrznej.
    Miałem to już 2 razy dzieje się tak jak masz jakieś zwarcie między L a uziemieniem które pójdzie na płytę, po wymianie płyty problem ustępuje.
    Ale radzę sprawdzić instalacje elektryczną żeby nie powtórzył się problem.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #8964
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    dzieje się tak jak masz jakieś zwarcie między L a uziemieniem które pójdzie na płytę.
    Nie wierzę....... ręce opadają.......

  5. #8965
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donkazo Zobacz post
    Wodę w podłogówce trzeba wymieniać co jakiś czas ? Czy to nie ma sensu
    Gdzieś słyszałem o czyszczeniu podłogówki
    Przy okazji ,czy ktoś dodawał jakiś środek do wody CO , czy prosto z kranu ?

  6. #8966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Prosto z kranu chyba wszyscy tak leją.

  7. #8967
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale taka z kranu nie spełni w 90% przypadków tych wymagań Panasa co do twardości, czy to problem?

    Załącznik 429405
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8968
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Też tak zrobiłem , no i teraz po 4 miesiącach już rotametry są żółte. Dodatkowo musiałem spuścić część wody ( odstawiłem zbiornik cwu , bo płytki w kotłowni są kładzione ) spuściłem 40l wody ,( co mnie mocno zdziwiło ,że w wężownicy jest aż tyle wody ) , no i dolanie tyle z kranu znowu spowoduje ,że będzie jeszcze gorzej. Stąd myślę o jakimś inhibitorze ,czy coś coś takiego stosował ?
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 25-04-2019 o 08:39

  9. #8969

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś mi może pomóc w temacie grzania cwu?
    Mam pompę serii H. Ustawiłem na wyświetlaczu po lewej stronie ikonkę baterii (grzanie cwu). Po prawej stronie ekranu ustawiłem temp. wody na 48. No i i tak sobie pompa chodzi już któraś godzinę i mam max 36 stopn cwu a temperatura pompy to też 36. Jak sobie z tym poradzić?

  10. #8970
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Witam.
    Czy ktoś mi może pomóc w temacie grzania cwu?
    Mam pompę serii H. Ustawiłem na wyświetlaczu po lewej stronie ikonkę baterii (grzanie cwu). Po prawej stronie ekranu ustawiłem temp. wody na 48. No i i tak sobie pompa chodzi już któraś godzinę i mam max 36 stopn cwu a temperatura pompy to też 36. Jak sobie z tym poradzić?
    W pierwszej kolejności dzwoń do instalatora, on zna układ.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #8971

    Domyślnie

    Tak wiem. Zrobię to w poniedziałek.
    Może masz jakieś rady co mógłbym zrobić jako użytkownik?

  12. #8972

    Domyślnie

    Mam stary poradnik instalacji, więc chcę się upewnić - T-CAP serii H, dalej ma przyłącza zasilania i powrotu 11/4" GZ?

  13. #8973
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mam stary poradnik instalacji, więc chcę się upewnić - T-CAP serii H, dalej ma przyłącza zasilania i powrotu 11/4" GZ?
    tak.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #8974

    Domyślnie

    jaki czujnik temp polecacie do CWU aby działał z Panasonickiem 7kw
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  15. #8975
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Pewnie taki , który jest na NTC 2kOhm
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 15-05-2019 o 12:48

  16. #8976

    Domyślnie

    gdzie taki moge nabyć ? bo zamówiłem w Panasonicu i czekam już 2msc
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  17. #8977
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Wyedytowałem , bo jednak NTC musi mieć rezystancję 2000Ohm przy 25st ( a nie jak wcześniej najpisałem 2200Ohm..).
    Ja swój zrobiłem sam , czujnik z elektronicznego sklepu lub z allegro za 1PLN , do tego dolutowć przewód ,i rurka do wkręcenia w zbiornik z nierdzewki z aliexpress : coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/50-25...38755c0fxixT4L
    .Na czujnik pasta termoprzewodząca i na koniec zalać klejem.
    Ewentualnie skontaktować się z tym człowiekiem: https://allegro.pl/uzytkownik/Hala12...n-uni-1-4-0312

  18. #8978

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Wyedytowałem , bo jednak NTC musi mieć rezystancję 2000Ohm przy 25st ( a nie jak wcześniej najpisałem 2200Ohm..).
    Ja swój zrobiłem sam , czujnik z elektronicznego sklepu lub z allegro za 1PLN , do tego dolutowć przewód ,i rurka do wkręcenia w zbiornik z nierdzewki z aliexpress : coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/50-25...38755c0fxixT4L
    .Na czujnik pasta termoprzewodząca i na koniec zalać klejem.
    Ewentualnie skontaktować się z tym człowiekiem: https://allegro.pl/uzytkownik/Hala12...n-uni-1-4-0312
    czy ten https://allegro.pl/oferta/czujnik-te...kon-8061090709 będzie odpowiedni ?
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  19. #8979
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Na pewno będzie pokazywał poprawnie temperaturę , tam gdzie go wetkniesz , kwestia tego czy masz tak zakończony czujnik gdzie w zbiornik włożyć.

  20. #8980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar w&m
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie/śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Dobry Wieczór,
    Kto mądry powie mi na czym polega problem.
    Właczam pompę 9kW seria H na grzanie CWU ustawiona na 50C. Pompa działa do jakichś 46C odczytu z czujnika potem się wyłącza i tłoczy w kółko wodę dopóki ta się nie wychłodzi. Nie osiąga tych 50C z odczytu z czujnika i znowu się włącza, pompuje i się wyłącza a potem jeszcze raz. W efekcie do podgrzania wody mam 3 start-stopy.
    Co zmienić i gdzie?

Strona 449 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony