dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 472 z 1021
Pokaż wyniki od 9.421 do 9.440 z 20417
  1. #9421

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Witam
    Ja mam T-CAP 9KW wersja H na instalacji grzejnikowej i żadnych takich problemów nie widzę, śmiga aż miło.
    Nie wiem jaką masz instalację, ale z tego co wnioskuję to możesz mieć instalację grzejnikową z małą powierzchnią grzejną i objętością wodną i stąd te problemy
    Akurat mam 10 grzejników i 200mb rury w podlodze
    1) Problem odszraniania, przebiega sprawnie, gdy układ pracuje ciągle ( mówimy o temperaturach -2/+2 ) i na powrocie jest przynajmniej 27st/c, a jak układ pracuje w cyklu załącz/wyłącz, to w czasie postoju czym ma się odszronić jak w układzie woda wystygła.
    Jak ciagle pracuje to jest ok.Co nie zmienia faktu ze debilne oprogramowanie pozwala wylaczyc zaszroniona pompę
    2) Przy małej objętości wodnej układu i powierzchni grzejnej, pompa nie jest wstanie zejść poniżej swojej mocy minimalnej, Jak pompa moze zejsc ponizej swojej mocy minimalnej ???żeby utrzymać ustawioną deltę i temperatura powrotu wzrasta aż do momentu gdy dojdzie do temperatury zasilania minus 3st/c i się wyłącza, tak to działa.co ma ilosc wody do modulowania sie jak osiagnie na zasilaniu ustawiona temperature to jak wyczuje ze powrot sie podnosi to juz powinna zjezdzac odrazu z czestot im szybciej rosnie powrot tym szybciej sie modulowac a ona tego nie potrafi co jest powodem debilnego oprogramowania bo i tak sie zmoduluje do tych 20hz tylko zamiast zrobic to w 2 minuty i pompa by pochodzila z 40min to ona to robi w 15 min i jak juz zbije do 20hz to jest za pózno
    3) Co do pomiarów zużycia energii, to u mnie pokazuje poprawnie, może u ciebie uszkodzona jest płyta główna pompy i stąd te problemy
    Od pierwszego zalaczenia tak jest to chyba ze panasonic sprzedaje z takimi uszkodzeniami ale innym tez oszukuje.Rzadziej sie chyba na to skarżą posiadacze pomp trojfazowych moze w nich musieli zastosowac jakies lepsze uklady .I osoby z wiekszym zuzyciem energi mi tez im na wyzszych obrotach chodzi tym mniej oszukuje ale jak np.chodzi na 19hz to zawsze pokazuje ze ciagnie 0,2kw a faktycznie 0,5

    Pozdrawiam
    Również pozdrawiam

  2. #9422
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Napisał,, codix'

    Przy małej objętości wodnej układu i powierzchni grzejnej, pompa nie jest wstanie zejść poniżej swojej mocy minimalnej, Jak pompa moze zejsc ponizej swojej mocy minimalnej ???żeby utrzymać ustawioną deltę i temperatura powrotu wzrasta aż do momentu gdy dojdzie do temperatury zasilania minus 3st/c i się wyłącza, tak to działa.co ma ilosc wody do modulowania sie jak osiagnie na zasilaniu ustawiona temperature to jak wyczuje ze powrot sie podnosi to juz powinna zjezdzac odrazu z czestot im szybciej rosnie powrot tym szybciej sie modulowac a ona tego nie potrafi co jest powodem debilnego oprogramowania bo i tak sie zmoduluje do tych 20hz tylko zamiast zrobic to w 2 minuty i pompa by pochodzila z 40min to ona to robi w 15 min i jak juz zbije do 20hz to jest za pózno.

    Mówię ci, że masz coś spierdzie... w sprężarce. Normalnie jak pompa zaczyna grzać, to najpierw miesza pompą obiegową do wyrównania temperatur zasilanie/powrót, następnie zaczyna grzać z małą częstotliwością (łagodny rozruch ) i bardzo szybko przechodzi do pełnej mocy, żeby dobić do temperatury zasilania, gdy osiągnie temperaturę zasilania, a ma duży odbiór ciepła ( czyli muszą być grzejniki z dużą powierzchnią, bo 10 grzejników nie świadczy o dużej powierzchni ), to zaczyna zwalniać ( schodzi z częstotliwością ) i trzyma deltę zadaną .Ale, jak w twoim przypadku, masz za dużą deltę i ona w życiu tego nie utrzyma, bo gdy zejdzie do swojej mocy minimalnej ( w przypadku T-CAP 9KW to jest 20Hz i na zasilaniu 1KW ) i teraz w zależności jaka jest temperatura na dworze, to ten 1KW da Ci 3KW albo 6KW i dlatego temperatura na powrocie wzrasta, bo pompa ciągle grzeje i jak dojdzie do zadanej-3st/c to się wyłączy.
    Na tę chwilę rada dla Ciebie obniż deltę do max. 5st/c, zwiększ temperaturę na zasilaniu, bo masz za małą powierzchnie grzejną.
    A tak nawiasem mówiąc jaką masz łączną moc grzejników w przeliczeniu na 75/65st/c i jaki dom, było by łatwiej porównać.
    Ja ze swoją pompą tęż ciągle walczę, ale to bardziej z ustawieniami, by dobrać optimum pomiędzy komfortem w domu a pracą pompy ( oraz a może bardziej hobby ), bo niestety tak jest na grzejnikach. że nigdy nie zejdziemy z temperaturą na zasilaniu do tej co na podłogówce, ale co do kosztów zużycia energii to się zobaczy...

    Pozdrawiam
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  3. #9423

    Domyślnie

    Ja mam ok.9kw w grzejnikach dla 75/65 plus 25m2 podlogowki 10cm betonu/panele/200mb rurki fi 16.
    Pompa 7kw dom 90m2
    Problem w tym że jak zwieksze zadana to mi sie w domu robi za cieplo i wtedy termostat ja wylacza i robia sie takie akcje ze wylaczy ja cala oszroniona.
    Jak jest cieplej to nie ma problemu bo sie nie szroni to wtedy jedzie na okienkach w harmonogramie plus termostat to zapobiega taktowaniu.
    Z delta nie poszaleje bo u mnie jest tak ze jak dam delte np.5 to pompka obiegowa caly czas zapitala na maks obrotach co oczywiscie pomaga wydluza okresy pomiedzy wylaczeniami ale za duzo gwizdze po grzejnikach jak dam delte 7 to juz jest spoko a 10st to cisza jak makiem zasiał.
    U mnie przy zewn.5st pompa na 19hz produkuje 2kw pobiera 0,5kw a pokazuje ze pobiera 0,2
    Dzisiaj temp.zew 5-7w ramach zabaw i doswiadczen wynegocjowalem z nia takie ustawienia ze leciala 10godzin
    na zasilaniu 31st pow.28 a ustawiona miala delte na 7st.
    Zrobila w tym czasie 9 startów 6godzin pracy 4g mielenia wody
    Wyprodukowala 19,8kwh pobrala 5,18 wiec cop 3,8
    To wystarczylo aby utrzymac w domu 23st

  4. #9424

    Domyślnie

    Niewiem jak w koncu ja ustawic czy tak zeby chodzila np.24h na dobe i powiedzmy bedzie miala 24 starty i z 15 godzin pracy i lepszy cop ale za to nabije przez caly rok od holery godzin pracy a nawet program panasonica wywala takie ostrzezenie ze pompa bedzie pracowac ponad 2200godzin na rok wiec chyba za duza ilosc pracy to tez nie dobrze.
    Gdzies tez slyszalem ze te 2200 godzin na sezon to taka srednia aby pompa wytrzymala 25 lat jak wiecej chodzi to na krócej starczy.
    Czy moze robic jakies przerwy wtedy godzin malo startow malo w domu tez cieplo tylko wtedy musi byc wieksza na zasilaniu co daje gorsze copy

  5. #9425
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ja mam ok.9kw w grzejnikach dla 75/65 plus 25m2 podlogowki 10cm betonu/panele/200mb rurki fi 16.
    Pompa 7kw dom 90m2
    Problem w tym że jak zwieksze zadana to mi sie w domu robi za cieplo i wtedy termostat ja wylacza i robia sie takie akcje ze wylaczy ja cala oszroniona.
    Jak jest cieplej to nie ma problemu bo sie nie szroni to wtedy jedzie na okienkach w harmonogramie plus termostat to zapobiega taktowaniu.
    Z delta nie poszaleje bo u mnie jest tak ze jak dam delte np.5 to pompka obiegowa caly czas zapitala na maks obrotach co oczywiscie pomaga wydluza okresy pomiedzy wylaczeniami ale za duzo gwizdze po grzejnikach jak dam delte 7 to juz jest spoko a 10st to cisza jak makiem zasiał.
    U mnie przy zewn.5st pompa na 19hz produkuje 2kw pobiera 0,5kw a pokazuje ze pobiera 0,2
    Dzisiaj temp.zew 5-7w ramach zabaw i doswiadczen wynegocjowalem z nia takie ustawienia ze leciala 10godzin
    na zasilaniu 31st pow.28 a ustawiona miala delte na 7st.
    Zrobila w tym czasie 9 startów 6godzin pracy 4g mielenia wody
    Wyprodukowala 19,8kwh pobrala 5,18 wiec cop 3,8
    To wystarczylo aby utrzymac w domu 23st
    Wpisz swoje dane domu w sygnaturze ,,stopce" będzie łatwiej o wymianę doświadczeń.

    Co do grzejników to w tych 9KW grzejnikach, możesz mieć z 40l wody, do tego rury zasilające te grzejniki pewnie ciękie, to w obiegu podłogówki i tych rurkach zasilających grzejniki możesz mieć następne 30l ( w tym podłogówka ok. 26l ) co może Ci dać max. 60l wody. Taką małą ilość wody, to ta pompa 7KW podgrzeje w mig, bo grzejniki są zdecydowanie za małe ( 7KW przy Moich prawie 20KW ) i ta powierzchnia nie jest w stanie oddać ciepła. Co do podłogówki, to co z tego, że ona jest jak ona też nie odbiera wystarczająco ciepła, bo woda krąży tam gdzie ma łatwiejszy przepływ ( mniejsze opory ) i jak znam życie pompa przy swojej pracy załącz/wyłącz to nawet tej podłogi za mocno nie nagrzewa, mimo, że puściłeś taką samą temperaturę na grzejniki i na podłogę ( wiem to z doświadczenia u siebie, chyba, że jest zimno średnia dobowa ok 2st/c ).
    Z tych względów pompa pracuje jak pracuje: częste załącz i wyłącz.
    Ja u siebie mam ok.120l wody, przepływ bardzo duży ( powyżej 28l/min ), ale mimo starego domu bardzo dobra izolację ( ale tego wcześniej nie wiedziałem, bo dopiero go w tym roku zewnętrznie ociepliłem ) i teraz to widzę przy tych zimach to w 80% za dużą pompę i też muszę się pogodzić z pracą załącz 1h pracy, postój 30-40min ( to przy temperaturach tych co ostatnio średnia dobowa 0st/c ), bo przy tym co było w październiku w dzień 14-20st/c to pompa sie załączała na 30-40 min i postój 1-2 godziny.
    Na tę chwilę praca od 05.09.2019 to 500 załączeń na 200 godzin pracy ( oczywiście te proporcje będą się zmieniać jak będzie bardziej zimno, to czas pracy się wydłuży) i trzeba się z tym pogodzić, a życie pokarze co jest gorsze dla tych pomp w czasie eksploatacji, czy bardzo duża godzin pracy, czy ilość załączeń.
    Ja już nic nie będę zmieniał, mam fajnie dobrany komfort cieplny w całym domu, a pracą sprężarki przestałem się przejmować.
    U ciebie, jak cię to tak boli, to można wstawić bufor ( nie wiem dlaczego instalator tego nie zrobił ), lub zwiększać powierzchnię grzewczą, poprzez dobudowę grzejników, lub ogrzewanie wysoko-powierzchowne ( podłogowe bądź ścienne )
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  6. #9426
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Niewiem jak w koncu ja ustawic czy tak zeby chodzila np.24h na dobe i powiedzmy bedzie miala 24 starty i z 15 godzin pracy i lepszy cop ale za to nabije przez caly rok od holery godzin pracy a nawet program panasonica wywala takie ostrzezenie ze pompa bedzie pracowac ponad 2200godzin na rok wiec chyba za duza ilosc pracy to tez nie dobrze.
    Gdzies tez slyszalem ze te 2200 godzin na sezon to taka srednia aby pompa wytrzymala 25 lat jak wiecej chodzi to na krócej starczy.
    Czy moze robic jakies przerwy wtedy godzin malo startow malo w domu tez cieplo tylko wtedy musi byc wieksza na zasilaniu co daje gorsze copy
    Gdzieś Ty wyczytał takie ostrzeżenie, że pompa będzie pracowała ponad 2200 godz/sezon. Owszem producenci przewidują całkowity czas tych pomp na 50000 godz. pracy, co jak wyżej da te 25lat. Natomiast o ilości cykli załącz/wyłącz to ja nigdzie informacji nie znalazłem, żaden producent o tym nie wspomina.
    Natomiast na pewno, gdy pompa będzie za często się załączać do będzie wywalać błędy, masz takowe, bo Ja żadnych. A druga sprawa, to ktoś Ci ta pompę zamontował i ma akredytację Panasonica, więc to on bierze na siebie te sprawy i skoro tak puścił to chyba wie co robi. Ewentualnie przy następnym serwisie, to ci nie puści.
    Co do pracy w drugiej taryfie, to weź Mi wytłumacz, czy lepiej grzać przez całą dobę i mieć w dzień lepszą sprawność ( w dzień jest cieplej ), a jak masz dobrą akumulację budynku to w nocy ograniczyć grzanie, czy to co Ty robisz, piłujesz ją w okienkach, sprawność masz kiepską, a o komforcie cieplnym nie wspomnę i do tego masz te problemy z praca pompy.
    Taryfa G12 jest dobra ale dla pomp gdzie dolnym źródłem jest grunt, który ma zawsze taka samą temperaturę czy dzień, czy noc i dla nich ta sprawność jest taka sama. I przy takich pompach i oczywiście ogrzewaniu tylko podłogowym, gdzie przez noc podłoga powoli się nagrzewa, to w dzień to ciepło oddaje.
    A przy ogrzewaniu grzejnikami i pompie powietrznej, to w nocy przegrzewasz dom ( i sprawność masz gorszą ), a w dzień masz zimno. Ani komfortu ani oszczędności
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  7. #9427

    Domyślnie

    Jak dobierasz pompe w programie panasonica do doboru pomp to tam jak wybierzesz mniejsza pompe to wywala ostrzezenie o tych 2200godzinach pracy.
    Co do startow to ktos tu przytaczal wzór wedlug ktorego liczy sie prawidlowy stosunek startów do pracy.
    Ja akurat mam bardzo cieply dom ta pompa 7kw bedzie za duza ja myslalem o 5kw ale niestety uległem.
    Mam g13 i nie widze zadnego dyskomforu podlogówke mam w salonie reszta grzejniki przewaznie włacza mi sie ogrzewanie o 2 w nocy na 7rano mam 23,5 w salonie na górze w sypialniach 22st potem pompa stoi do 13 w sypialniach spada do 21,5 na dole na 23 chyba ze jest slonce to wzrasta do 24 .
    Jak nie ma slonca to od13g grzeje do 16 (bo jak jest slonce to termostat nie pozwala) na 16 mam 22gora 23dol lub jak slonce
    22gora 24dol na godz 22 jak chodzimy spac w sypialniach 21,5 wiec chyba nie jest zle mi to calkowicie odpowiada.
    W czasie wiekszych mrozów wyjade troche w srednia taryfe jesli bedzie potrzeba
    Za kazdym razem mi sie ekonomicznie oplaca bo np.przy 2st na zewnatrz cop mi wychodzi 3,3 wiec 100 tak wyprodukowanych kwh kosztuje w taniej 8zl a jak grzeje w dzien kiedy jest 10st to cop mam 4 wiec 100kwh tak wytworzonej energi kosztuje w g11 13zl .
    A dodatkowo nadrabiam tym ze grzeje w dzien miedzy 13a 16 w taniej no i cale soboty niedziele i swieta w dzien w taniej
    No i woda na cwu tez w taniej .
    Musiala by byc chyba z 2krotna roznica w copie zeby sie nieoplacalo.
    W planach na przyszly sezon dolozenie podlogowki tak zeby byla na calym parterze,a na pietrze duzo duzo wieksze kalafiory albo tez podlogowka (tu lekki sajgon w domu)

  8. #9428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Fajnie ,bo dużo piszecie- niestety mam gości ...to jutro doczytam...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #9429
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    ,,Codix" widzę że domy jeśli chodzi zapotrzebowanie na ciepło to mamy podobne, oczywiście różne powierzchnie i prawdopodobnie obaj mamy przewymiarowane pompy ciepła, ale jak nadejdą porządne mrozy to powinny dać radę samodzielnie zagrzać bez grzałek ( moja na pewno bo nie traci mocy wraz ze spadkiem temperatury ) i tu jesteśmy zgodni.
    Co do opłacalności jedno czy dwu taryfowego zasilania, to powiedz,czy próbowałeś pracy na G11 wcześniej i teraz masz porównanie, czy czysto teoretycznie.
    Ja przy swoim układzie przy temperaturze na zewnątrz +2 st/c mam sprawność COP 3.8, a w dzień przy +10st/c to sprawność sięga powyżej COP 5.5.. Na tę chwilę za m-c wrzesień sprawność COP 5.0 - zużycie energii 75KW ( prawie wcale w nocy nie grzane ), m-c październik COP 4.6 zużycie 170KW.
    Nie wiem dlaczego u ciebie są tak niewielkie różnice. W moim przypadku jak bym nie liczył, to w życiu mi sie nie opłaci przejść na g12, ewentualnie rozważam g12as, gdzie opłata dzienna jest taka sama jak w g11, a noc tańsza.
    Jeśli to nie jest tajemnicą, to napisz ile masz w chwili obecnej godzin pracy i załączeń oraz zużycie energii ( jakieś miarodajne ) wraz z COP za ostatnie 2 m-c, tak dla porównania z czym walczymy
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  10. #9430
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    michancia a jednak producent oznacza liczbę wł/wył
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	liczba wł-wył.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	436608

  11. #9431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Hellouł Michancia,
    gratuluję COPów ...
    Mam nadzieję , że nie wpędzę Cię w kompleksy jak jutro na grzejnikach zamieszczę fotkę z COP 7 ?
    A mogę to zrobić...
    Pzdr

    PS
    1.A masz może podlicznik pod PC ?
    2.Pytanie pomocnicze : ten COP 5,5 dla +10st to dla jakiej temp grzewczej ?
    3.Tu każda wartość/dana Waży ...
    4.A co z CWU , czy też jest uwzględnione w świetnym COP przy +10 st ?
    5.Ja miałem pół roku G11 i przeszedłem 4 lata temu na G12W-no ale to ja (i prawie wszyscy Tu).
    Na jakiej podstawie twierdzisz , że G11 jest lepsze od G12W ?
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 02-11-2019 o 21:36
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #9432

    Domyślnie

    A to Cię jeszcze podraznie
    Taryfa g13 w Twoim przypadku
    100kwh wytworzonej/3,8=26,3kwh x 0,27=7,1zl
    100kwh w g11/5,5=18,2 x0,51=9,21zl
    Do tego doluż fakty ze masz po 0,27 od 21do7 rano
    Potem mozesz pogrzac od 7do 13 w cenie g11 czyli 51gr
    Od 13do 16 znowu po 27gr
    I tylko od 16 do 21 nie mozna grzac bo po 80gr
    Ale wode na cwu mozesz ustawic np.2 razy na dobe tylko w taniej no i cale sob,niedz i swieta po 0,27
    Przemyśl

    W taryfie g11 nie grzalem tylko teoria,ale ja mam tak maly domek i cieply ze mi obojetnie wsumie bo potrzebuje jakies 5000kwh na co na sezon to na 3 =1650kwh x 0,51=800 cos tam

    Dane mam tylko takie :
    Cwu 3osoby 200l od 24 lipca wyprodukowane 290kwh
    Co od 15 wrzesnia wyprodukowane 458kwh
    Razem na co i cwu (nie mam osobno) pobrane 233kwh +6kwh grzalka wszystko w taniej po 0,27gr
    Wiec calosciowy cop=3,12
    Godzin 213 zalaczen 334

    Raczej hobbystycznie chcialbym naprostowac jej prace bo o koszty sie nie martwie
    Ps.Bardziej potrzebuje sprawdzonej firmy do rekuperatora z dolnislaskiego.Bo chata szczelna grawitacja nie dziala a okien nie mozna otworzyc bo wkoło 15 kominów na czarne złoto
    Ostatnio edytowane przez codix ; 02-11-2019 o 21:52

  13. #9433
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    michancia a jednak producent oznacza liczbę wł/wył
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	liczba wł-wył.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	436608
    Tak to, że minimalny czas pracy sprężarki nie może być mniejszy niż 15min, to wiem, A dodatkowo jeszcze powiem, że nie powinno być więcej załączeń niż dwa na godzinę, to też wiedziałem i że należy dążyć do jak największych czasów pracy i postojów, to też
    Ale w Moim przypadku, w najcieplejsze dni cykl pracy trwa min. 30min, a w te zimniejsze to 1 godz.. A wraz ze spadkiem temperatur proporcje załączeń do ilości godzin będą się zmieniać na lepsze
    Tak jak wcześniej pisałem Pompa jest tak zabezpieczona, że przy jakiś problemach wywali komunikat, a reszta to jest dywagacja, czy pompa wytrzyma 20 czy 25 lat, a ona i tak wcześniej pordzewieje.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  14. #9434
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Codix temat o taryfach zakańczamy, bo każdy z nas wie na czym stoi i w Moim przypadku też to nie są wielkie koszty, bo pewnie się zamknę w okolicy 2tys/sezon grzewczy
    Ale tak jak ty traktujesz swoją pompę hobbystycznie, to dokładnie ja też to tak traktuję. Ostatnio to takie moje hobby, ktoś tu wcześniej napisał, że jak jeszcze nie śpisz przy pompie to jest dobrze.
    Czekam na mrozy, żeby coś jeszcze poprzestawiać, bo już się nudna zrobiła
    Nie napisałeś ile masz załączeń i czasu pracy sprężarki, a to jest na wyświetlaczu, żeby można było porównać, komu się szybciej zepsuje, oczywiście żart...
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  15. #9435
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Przepraszam nie doczytałem, podałeś ilość załączeń i czas pracy. Z tego wynika że moją wcześniej szla.. trafi.
    Idę spać, jutro do pracy
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  16. #9436

    Domyślnie

    Poprostu jak sie z kopciucha przesiadlem to troche glupio nic nie robic nie zagladac do kotlowni itp
    Az ciagnie żeby chociaż na wyswietlacz popatrzeć a jak sie juz patrzy to wchodza w głowę jakies glupie pomysły

  17. #9437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Witam. Od wczoraj nie mam danych w Smart Cloud. Ogólny problem? Czy tylko u mnie?

  18. #9438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ogólny w Smart Cloud od piątku od 13. Wszystko działa oprócz rejestracji danych. W Service Cloud wszystko działa poprawnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #9439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    To widzę, że mamy podobne zainteresowania hobbystyczne... Innym wystawili pompę uruchomili, pokazali gdzie załączyć i jak chodzi i mają ciepło to jest wszystko okej i sobie tyłka nie zwracają, bo się na tym nie znają. I może to i lepiej.
    Wracając do twojej pracy sprężarki, to się wcześniej zastanawiałem, jakim cudem, mimo takich samych problemów z instalacją grzejnikową, masz zbliżoną liczbę załączeń do czasu pracy. Ale teraz już wiem, załączyłeś grzanie CO puźniej ode mnie więc temperatury były niższe, do tego w większości grzejesz w nocy i z tych dwóch powodów COP masz niższy i sprężarka jest w stanie zejść z mocą do minimum, co wydłuża czas jej pracy do momentu wzrostu temperatury na powrocie.
    Druga sprawa masz mniejszej mocy sprężarkę, typu SDC, której moc wraz ze spadkiem temperatury na zasilaniu maleje, a tym samym nawet podgrzanie baniaka do CWU, zapewne też jej zajmuje ponad godzinę. Stąd takie wyniki.
    W moim przypadku w wersji T CAP, to ona z modulacją nie zejdzie poniżej 20Hz, co zawsze odpowiada mocy pobranej 1KW, a na wyjściu w zależności od temperatury, przy najniższej jakie ostatnio były ok.3KW, do nawet jak grzeję w dzień 6KW.
    Z tego powodu, oraz faktu, że zagrzanie zbiornika CWU przy delcie 8st/C zajmuje jej 0.5 godziny, oraz, że grzeję na max. niskich temperaturach, te proporcje mam na tę chwilę zdecydowanie gorsze. Jak przyjdą zimne dni, to te proporcje będà się u mnie zmieniać na bardziej kożystne.
    Na tę chwilę, jestę z niej mega zadowolony, grzeje ekonomicznie i mam bardzo fajny rozkład temperatur w domu ( komfort termiczny) i nic nie będę zmieniał w pracy układu. Szkoda kasy i zachodu, a czy się zepsuje, to czas pokaże, myślę, że 15 lat wytrzyma, bo w innym wypadku producent przed taką pracą by się zabezpieczył.
    Jedyne co muszę zrobić, to jak wcześniej pisałem wcześniej, w całym domu mam fajny rozkład temperatur, z wyjątkiem jednego pokoju na górze, pokoju dorosłego syna, który jest gościem w domu, a pokój ma bardzo duży prawie 30m2, i tylko w tym pokoju niema żadnej ściany ceglane, brak akumulacji. I jak grzeją grzejniki to w pokoju jest w miarę ciepło 21.5-22st, ale ja tak grzeję i nie będę tego zmieniał, że mam podbicie temperatury w dzień do 23.00, a następnie obniżenie o 0.5st i pompa się wyłącza i jak było ostatnio w nocy -5st , to pompa dopiero się załączyłeś o 02.00. A syn wrócił do domu ok 01.30, to miał temperaturę poniżej 18st/C. ( bo w całym domu jest akumulacja, a tam brak ) i rano krzyk do mnie, żebym sam tam poszedł spać. To mu odpowiedziałem, że zarabia i niech św wstawi grzejnik elektryczny i niech płaci i psa ze weźmie, to mu nagrzeje, bo śpi z nami i u nas jest ciepło, tylko spać nie daje...
    A tak serio, to muszę nad tym pokojem w tym tygodniu spróbować na poddaszu, nad tym pokojem dołożyć styropianu na podłodze i pianką to pokleić, może coś to da. Nie będę zmieniał całego systemu grzania dla jednej osoby, która jest gościem w domu.

  20. #9440
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    @bobrow , U mnie temperatury faktycznie nie są równe ,wg smartclouda to :
    Strefa 1: Fakt. temp. (woda wyjściowa/pomieszczenie/basen) [°C] : 24.25
    Temperatura wody zasilającej [°C] 25.0
    Temperatura wody wyjściowej [°C]24.75

    Tylko te temperatury mają rozdzielczość do 0,25 , reszta temperatur do całości. Podejżewam że są to poprostu temperatury z samego wejścia , po przejściu przez grzałki ale przed wymiennikiem , i na wyjściu za wymiennikiem.
    U mnie wynikałoby z opisu bezpośrednio , że wyjściowa jest najniższa , a wchodząca na pompę najwyższa...
    Wskazywałoby to ,że albo woda przeplywajac przez wylaczona pompe przekazuje cieplo na zewnatrz (odwrotnie niz u|Ciebie) , albo te czujniki są nieskalibrowane .
    Popatrzyłem trochę na te czujniki ( wyłączona pompa , czujniki po kolei wyciągane i ogrzewane ręką) i tak:
    Strefa 1: Fakt. temp. (woda wyjściowa/pomieszczenie/basen) [°C] oraz Temperatura wody wyjściowej [°C] reagują z tego samego czujnika choć jak widać pokazują czasami te same a czasami różniące się wyniki :
    30.25 30.25
    33.25 33.25
    31.25 31.0
    33.25 33.0

    Następnym czujnikiem po kolei jest ( przed wejściem do grzałek) Temperatura wyjściowa 2 [°C] (niestety pomiary tego mają rozdzielczość co 1 stopień)


    No i na samym końcu Temperatura wody zasilającej [°C].

    Jest jeszcze czujnik: Temperatura orurowania wewnętrznego [°C] - jest on na cienkiej rurce gazowej tuż przy wejściu do wymiennika. Do porównywania z czujnikiem : Temperatura wyjściowa na obejściu [°C] - ten jest na wyjściu z tej samej rurki z jedn. zewnętrznej . Pozwoli oszacować jakie są straty na połączeniu jednostek .
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 03-11-2019 o 11:02

Strona 472 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony