dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 536 z 1022
Pokaż wyniki od 10.701 do 10.720 z 20440
  1. #10701
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Dzięki . Chodzi o to że ja doskonale wiem naście lat na węglu ,a od 4 lat na grzałkach. Szkoda że kolega mnie nie docenia. Chodziło mi o to że mam ofertę i podali mi zużycie , ja wiem swoje skoro jadę z COP=1.
    OZC prawdę Ci powie o wszystkim.
    Żadne ciepłojakies tam bo to bzdura jest . Profi OZC wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości, poda Ci ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a dopiero wtedy będziesz mógł porównywać i wybierać źródło ciepła, adekwatnie do kosztów eksploatacji i inwestycji.
    Jak jedziesz z COP1 to przy pompie podziel to na 3. I będzie gites.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-02-2020 o 22:54

  2. #10702

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Hej,
    jak zwykle zrobiłem po swojemu...
    Prawie pół roku gryzłem temat o PC-sam dobrałem PC i zaprojektowałem system.
    Dopiero potem szukałem instalatora, który zrobił jak chciałem...
    Pzdr
    To dokładnie jak JA
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #10703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    To prawdę skasowałeś? Dobra nie zaśmiecam lecz pisz rozsądnie . Jesteś mało wiarygodny, a ja odniosłem się do tego co było napisane ,tak jak inny forumowicz zwrócił ci uwagę że pewnie brakuje przy tych 100kWh jeszcze jednego zera. Jak się pisze głupoty to trzeba kasować .TYLE MAM DO POWIEDZENIA.

    ten wpis jest mega mało wiarygodny jak każdy jeden wpis który opiera się na wartościach spisanych z oryginalnych sterowników montowanych w wiadomych PC . Co najmniej pod-licznik prawdę ci powie

    A skasowały dobre duszki nie ja!
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 05-02-2020 o 22:59
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #10704

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    OZC prawdę Ci powie o wszystkim.
    Żadne ciepłojakies tam bo to bzdura jest . Profi OZC wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości, poda Ci ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a dopiero wtedy będziesz mógł porównywać i wybierać źródło ciepła, adekwatnie do kosztów eksploatacji.
    Dalej nie rozumiesz JA WIEM ILE IDZIE i nie potrzebuję OZC zapitala na grzałkach i wiem ile tych kWh idzie mi na rok. Wszystko jasne.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #10705
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Dalej nie rozumiesz JA WIEM ILE IDZIE i nie potrzebuję OZC zapitala na grzałkach i wiem ile tych kWh idzie mi na rok. Wszystko jasne.
    To podziel to na 3 czyli na COP. Nie wiem w czym masz dylemat

  6. #10706
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja nie mam z tym skrupułów, nie wiem czego się wstydzisz.
    Mój licznik od początku założenia czyli od 2013r i od 0kWk pokazuje.
    Tak jak i mój , a właściwie moje bo są dwa . Czy jest różnica na nich --- powiem ci , że wielka i na pewno zgadniesz który pokazuje błędnie .
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  7. #10707

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    OZC prawdę Ci powie o wszystkim.
    Żadne ciepłojakies tam bo to bzdura jest . Profi OZC wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości, poda Ci ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a dopiero wtedy będziesz mógł porównywać i wybierać źródło ciepła, adekwatnie do kosztów eksploatacji i inwestycji.
    Jak jedziesz z COP1 to przy pompie podziel to na 3. I będzie gites.
    Tak też zrobiłem .Podzieliłem na 3. Dobra chciałem wiedzieć tylko czy mieliście takie wyliczenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #10708
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tak też zrobiłem .Podzieliłem na 3. Dobra chciałem wiedzieć tylko czy mieliście takie wyliczenia.
    No nie ma innej opcji. Średnioroczny COP powietrznej to ok. 3
    Ja miałem inne wyliczenia, z odwrotnej strony, że tak powiem bo od początku chciałem grzać prądem, zapotrzebowanie domu wyszło na poziomie 5600kWh + do tego ok. 4000kWh na cwu czyli w sumie 9600kWh.
    I te 9600kWh była podstawą czy wejść w w prąd czy w pompę.
    Wypadło na pompę i jak w mordę strzelił 9600/3=3200kWh
    I te 3200kWh jest średnią na przestrzeni 7 lat
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-02-2020 o 23:08

  9. #10709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No nie ma innej opcji. Średnioroczny COP powietrznej to ok. 3
    Ja miałem inne wyliczenia, z odwrotnej strony, że tak powiem bo od początku chciałem grzać prądem, zapotrzebowanie domu wyszło na poziomie 5600kWh + do tego ok. 4000kWh na cwu czyli w sumie 9600kWh.
    I te 9600kWh była podstawą czy wejść w w prąd czy w pompę.
    Wypadło na pompę i jak w mordę strzelił 9600/3=3200kWh
    To by się zgadzało mam 220m2 3200kWh to łyknął dom jak było (-15) za miesiąć. HA HA
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #10710
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ocho, coś dla zatwardzialych spiskowcow twierdzacych, że mój parowóz w takim skromnym domu musi taktowac
    Godz. 0:20 i dalej temp zasilania 33st.C i daleko jej do zadanej 35st.C. i ciągle jeszcze bez grzania cwu.

    Inaczej, jeśli jest odpowiedni dom i odpowiednia wylewka, pompa ciepła, nawet niewiem jakby była przewymiarowana, nie ma prawa taktowac..
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-02-2020 o 23:26

  11. #10711
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Lubię obalac mity I śmieszą mnie teorie z sufitu lub jak kto woli wyssane z brudnego palca

  12. #10712
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Bardzo ciekawe stwierdzenie; ( cuda na kiju) Ty takie cuda opowiadałeś 02.lutego na forum (pompy ciepła--zużycie energii ) post. #11993
    Cyt. Styczeń
    CO + Cwu - 100 kWh Toż to twój wpis.
    I takie same cuda powtórzył w tym miesiącu, czyli łàcznie za 2 ostatnie m-c służył na co i CWU 200 kWh...

  13. #10713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    heh .... o i tu się mylisz . ja od roku nie podaje swojego licznika bo po co . wiadomo ile każda PC pobiera min i max ( można sprawdzić w DTR ) - prosta sprawa . różnice tylko i wyłącznie w zapotrzebowaniu budynku , sposobu grzania domu i CWU , temperatury komfortowej , i jeszcze parę rzeczy indywidualnych ustawień właściciela . Nic więcej .

    A rozmowa była o podawaniu przekłamanych wartości z oryginalnych sterowników pewnych PC. To zostało usunięte ! więc wpisałem mój błędny ( zaniżony ! ) odczyt i jak widać ten bubel wisi dalej .


    Teraz już chyba rozumiesz ....
    Kolego, ta rozmowa, nie wynikała z przekłamania sterowników PV Panasonik, tylko z tego, że podałeś zużycie energii na co i CWU za m-c grudzień 100kW, gdy wszyscy chcieli Ci uświadomić, że to cuda, ty dalej obstawałeś przy swoim, jakbyś chciał się pochwalić, jaki to nie masz ciepły dom.
    Żeby, było śmiesznie w tym miesiącu podałeś ponownie taki sam wynik 100kWh?

  14. #10714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Przepraszam kolegę ,,toommm,, bo temat o zużyciu energii w m-c grudniu nie dotyczył kolegi , tylko innego użytkownika.

  15. #10715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ocho, coś dla zatwardzialych spiskowcow twierdzacych, że mój parowóz w takim skromnym domu musi taktowac
    Godz. 0:20 i dalej temp zasilania 33st.C i daleko jej do zadanej 35st.C. i ciągle jeszcze bez grzania cwu.

    Inaczej, jeśli jest odpowiedni dom i odpowiednia wylewka, pompa ciepła, nawet niewiem jakby była przewymiarowana, nie ma prawa taktowac..
    To ustaw temperaturę zasilania na pompie np. 28 stopni albo włącz grzanie ciągłe i zdaj relacje czy dalej nie taktuje
    Bo raczej w dobrze ocieplonym domu starczy temperatura zasilania 26-30 stopnie ...

    A tak serio grzejąc do 35 stopni czasowo nie ma szansy aby beton nagrzał się do takiej temperatury więc pompa cały czas pracuje na dużej mocy , więc ciężko aby taktowała ...

    U mnie próbowałem też grzać czasowo przy 35 stopniach ale zużycie energii od razu spore i po zakończeniu grzania czasowego temperatura dalej rosła i było zbyt ciepło.

    Osobiście też staram się grzać głównie w II taryfie , ale u nas dodatkowo temperaturę pilnuje termostat.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #10716

    Domyślnie

    [QUOTE=kaszpir007;7905626]To ustaw temperaturę zasilania na pompie np. 28 stopni albo włącz grzanie ciągłe i zdaj relacje czy dalej nie taktuje
    Bo raczej w dobrze ocieplonym domu starczy temperatura zasilania 26-30 stopnie ...


    Co do temperatur 26---30*C to bym obstawiał że dla podłogówki wystarcza. Ocieplenie to to inna sprawa. Ma wpływ lecz na zapotrzebowanie cieplne budynku. Czym lepsze ( bez przesady) to tych kWh/rok mniej.
    Podsumowując ; w dobrze ocielonym budynku grzejąc o temp. 26--30*C wystarczy12h/doba w innym trzeba z tą samą temp. grzać np. 16h/dobę
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #10717

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    I takie same cuda powtórzył w tym miesiącu, czyli łàcznie za 2 ostatnie m-c służył na co i CWU 200 kWh...
    No to wszystko gra.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #10718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Przepraszam kolegę ,,toommm,, bo temat o zużyciu energii w m-c grudniu nie dotyczył kolegi , tylko innego użytkownika.

    Mnie nie przepraszaj , to forum jest z " przymrużeniem oka " więc pełen luz .... Tu dopiero zaczną się cuda przed sezonem kiedy maszyneria sprzedaży wejdzie w apogeum ... kolega voymar tylko musi zakumać o co tu chodzi ...... albo się odkryje ...

    A propo temperatur zasilania . U mnie wystarczy zasilanie 27-28 stopni , choć drażni mnie ta ikonka grzałki przy defroście ( temp. powrotu poniżej 27 stopni ) ale znowu za gorąco też nie dobrze . Trzeba wybrać mniejsze " zło "
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 06-02-2020 o 19:56
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  19. #10719

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Mnie nie przepraszaj , to forum jest z " przymrużeniem oka " więc pełen luz .... Tu dopiero zaczną się cuda przed sezonem kiedy maszyneria sprzedaży wejdzie w apogeum ... kolega voymar tylko musi zakumać o co tu chodzi ...... albo się odkryje ...

    A propo temperatur zasilania . U mnie wystarczy zasilanie 27-28 stopni , choć drażni mnie ta ikonka grzałki przy defroście ( temp. powrotu poniżej 27 stopni ) ale znowu za gorąco też nie dobrze . Trzeba wybrać mniejsze " zło "
    O co ci chodzi? Masz problem to postaramy się rozwiązać. Na pewno nie myślał bym o pompie mając zużycie 100kWh/miesiąc. ,a tym bardziej 9kW
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #10720
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    O co ci chodzi? Na pewno nie myślał bym o pompie mając zużycie 100kWh/miesiąc. ,a tym bardziej 9kW
    No 9 kw przy zużyciu 3200kwh na miesiąc( tak jak podałeś ) przy temp -15 stopni to nie wiem ... może t-cap 12 kw 24/7 obskoczy . Trzeba by policzyć - Ale po co ci PC jak masz kable ( przepraszam nie kable a picuch elektryczny ) , jakaś fotowoltanika w rozbudowie , szukasz zbytu , potwierdzenia słuszności decyzji czy jak . Tu co jakiś czas taki ktoś się pojawia ni z gruchy ni z pietruchy .

    Ja tez bym nie myślał o PC przy 100 kWh miesięcznie .... ale mój sterownik oryginalnie montowany ( i jakieś 99 % tej produkcji ) tak chyba myśli , a nawet wskazuje !

    Czy ja mam problem ? nie ja nie mam , mam podlicznik

    edit
    Ale racja , mogłem kupić mniejszą PC ( chodzi o moc ) ale gdy szukałem akurat forumowe trendy były takie a nie inne .
    Arturo ma t-capa też w małym ciepłym domku , ale on ma potężny bufor który sporo pobiera później oddaje , ja mam dużo mniejszy od niego , ale też nie standardowy ( inna technologia budowy ) on może jechać wysokim parametrem u mnie się nie da , muszę jechać nisko .
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 06-02-2020 o 21:23
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 536 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony