dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 548 z 1022
Pokaż wyniki od 10.941 do 10.960 z 20440
  1. #10941

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A ja testuję właśnie sposób na przełączenie z grzania zbiornika na grzanie podłogi bez wyłączenia sprężarki , a ta działa nieprzerwanie już prawie 24 h...
    Załącznik 440908
    I co wymysliles cos?
    Dlaczego ta praca od 23 do 3 taka poszarpana?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #10942

    Domyślnie

    Pewnie defrosty, bo wtedy sprężarka schodzi do ~29Hz.

  3. #10943

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Oryginalna taca ociekowa jednostki zewnętrznej Panasa to jakieś 1500zł.
    Macie namiary na coś tańszego co ładnie będzie pasować wymiarami?
    Czy to problem zrobić samemu? Ja będę robił.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #10944
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    I co wymysliles cos?
    Dlaczego ta praca od 23 do 3 taka poszarpana?
    Tak jak pisze @agb ,to defrosty. W piątek pompa przez dzień nie pracowała (a raczej pracowała przez 2h wg taryfy G12W) ,więc w nocy pracowała na full ,a że warunki niesprzyjające to defrost częściej niż godzina. W sobotę natomiast już włączona na cały dzień.
    W tym czasie grzała dwa razy zbiornik i się nie wyłączyła .Dopiero w niedzielę po 6 po zagrzaniu zbiornika,a wyłączyła się dlatego,że w domu już było bardzo nagrzane.

    Sposób jest ,prosty, jak już jest osiągnięta temperatura zbiornika wymuszamy defrost ,i albo obniżamy ustawiona temperaturę w zbiorniku,albo zmieniamy tryb na grzanie.Sprezarka zwolni pompa przełączy tryb na grzanie ,ale defrost się niestety zrobi( zależy w którym momencie przerzucimy to defrost zrobi się albo że zbiornika albo z podłogi).
    Nie wiem czy jest aż nadto potrzeba takiego działania,ale dla pochwalenia się mam 234godziny pracy ,a ilość wł_wył to 92. W ten sposób ten stosunek można jeszcze powiększyć.
    (Godzin pracy mialem dużo więcej ,ale z miesiąc temu bawiąc się w przywracanie ustawień fabrycznych sobie je niechcący skasowałem)

    Ręcznie może być problem,ale przy pomocy HeishaMon jest to łatwe do zautomatyzowania.

    A co do tacki ,to wydaje się być wystarczające podprowadzenie pod ten duży otwór pod jednostka zewnętrzna rurki ,a w resztę otworków włożyć silikon,co by z nich nie kapało podczas defrostu.
    Ja mam podstawiona pod ten otwór rurkę kanalizacyjna 40mm ,ktora jest dodatkowo ocieplona otulina do rur. Rura ta wchodzi pionowo w fundament ,i jest wkopana na 1,20 cm (granica przemarzania)
    .Na tej głębokości podłączona jest rura rozsaczajaca (długości 4m). W ten sposób rurka ta nie zamarznie,bo ciepło z gruntu idzie po niej do góry.
    W poprzednim roku było ok.
    Jeśli chciałbyś dać tackę to uważam,że od razu trzeba do niej grzałkę (bo ciepło z defrostu jednostki zewnętrznej do niej nie dotrze i woda na niej zamarznie przy dużych mrozach)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 16-02-2020 o 08:39

  5. #10945

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    U mnie
    Wył-Wł: 2012
    Czas pracy: 2397h

    Coś chyba nie za dobrze. Chyba muszę ją w końcu jakoś zaprogramować.
    Jakie są typowe poprawne wartości (relacje) tych parametrów?
    Masz super. Relacja 1:1 jest uznawana za poprawną. Jeśli załączenie średnio trwa mniej niż godzinę to jest problem.

  6. #10946

    Domyślnie

    MIG -pomysł z odprowadzeniem bardzo dobry , nawet nie potrzeba ocieplać tej rury fi 40 ponieważ jest pionowo w dół i woda i tak nie zamarznie bo jej tam nie ma. Co do zalepiania małych otworków to kwestia sprawdzenia bo właśnie tam może dojść do zmrożenia . Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tacy ociekowej pod całą jednostką zachowując spadki. ( taca nie płaska tylko w kształcie stożka ,no nie tak dosadnie stożka lecz prostokąt z niewielkim kątem) ---taki odwrócony dach kopertowy---Na środku otwór pod rurę np. fi 50 lub fi 75 i odpływ pionowy tak jak zrobiłeś .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #10947

    Domyślnie

    Mi instalator powiedział, że można odkręcić osłonę wentylatora i ułożyć na dnie kabel grzewczy. Wtedy nic nie zamarznie. Problem w tym, że wszystkie kable jakie znalazłem wg opisu włączają się przy +3C, a wyłączają przy +12, czy nawet +15C.

  8. #10948
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    ś
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    MIG -pomysł z odprowadzeniem bardzo dobry , nawet nie potrzeba ocieplać tej rury fi 40 ponieważ jest pionowo w dół i woda i tak nie zamarznie bo jej tam nie ma. Co do zalepiania małych otworków to kwestia sprawdzenia bo właśnie tam może dojść do zmrożenia . Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie tacy ociekowej pod całą jednostką zachowując spadki. ( taca nie płaska tylko w kształcie stożka ,no nie tak dosadnie stożka lecz prostokąt z niewielkim kątem) ---taki odwrócony dach kopertowy---Na środku otwór pod rurę np. fi 50 lub fi 75 i odpływ pionowy tak jak zrobiłeś .
    Tylko , czy jest sens , skoro już to co jest działa jak tacka ( tylko trochę dziurawa ,dlatego silikon) i ma nawet przetłoczenia , aby ta woda ładnie spływała. Koledzy wcześniej tak robili , i wydaje mi się ,że w zupełności starczało, odprowadzanie skroplin wystarczające a ciepło z defrostu wystarcza na to ,żeby woda całkowicie spłynęła ( dla zewnętrznej tacy już bym grzałkę rekomendował).
    Być może jak ktoś tu napisze ,że to nie wystarczyło , to zmienę zdanie , ale nic się nie zanosi ,aby mrozy poniżej 20 stopni wróciły....
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 16-02-2020 o 11:35
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #10949
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mi instalator powiedział, że można odkręcić osłonę wentylatora i ułożyć na dnie kabel grzewczy. Wtedy nic nie zamarznie. Problem w tym, że wszystkie kable jakie znalazłem wg opisu włączają się przy +3C, a wyłączają przy +12, czy nawet +15C.
    Taki powinien wystarczyć , jakbyś miał go podłączyć do specjalnego konektora CN-HT2 pod grzałkę , i uruchomić w menu pompy.
    Wtedy grzałka jest sterowana przez pompę ,
    U mnie w tym konektorze jest nawet wtyczka do wykorzystania , tylko wsadzić w nią piny i można uruchamiać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #10950
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Oryginalna taca ociekowa jednostki zewnętrznej Panasa to jakieś 1500zł.
    Macie namiary na coś tańszego co ładnie będzie pasować wymiarami?
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy to problem zrobić samemu? Ja będę robił.
    Za to kocham internet
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #10951
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Ja mam , metalowa wanna Jak się dobrze poszuka to za darmo ...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #10952

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mi instalator powiedział, że można odkręcić osłonę wentylatora i ułożyć na dnie kabel grzewczy. Wtedy nic nie zamarznie. Problem w tym, że wszystkie kable jakie znalazłem wg opisu włączają się przy +3C, a wyłączają przy +12, czy nawet +15C.
    Możliwości jest naście .Chodzi o dobry tani sposób. Co do kabli to ty decydujesz w jakich temperaturach ma się załączać. Chyba logiczne i zarazem niepotrzebne jest aby kable załączały się w dodatnich temp. Tak że jak kable to proste sterowanie i działają w minusowych.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #10953

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Możliwości jest naście .Chodzi o dobry tani sposób. Co do kabli to ty decydujesz w jakich temperaturach ma się załączać. Chyba logiczne i zarazem niepotrzebne jest aby kable załączały się w dodatnich temp. Tak że jak kable to proste sterowanie i działają w minusowych.
    Ja decyduję? To podaj rozwiązanie gdzie tak jest i opłaca się wziąć je bardziej od oryginalnego kabla panasonica, którym pompa steruje.

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Taki powinien wystarczyć , jakbyś miał go podłączyć do specjalnego konektora CN-HT2 pod grzałkę , i uruchomić w menu pompy.
    Wtedy grzałka jest sterowana przez pompę ,
    U mnie w tym konektorze jest nawet wtyczka do wykorzystania , tylko wsadzić w nią piny i można uruchamiać.
    Ale gdzie miałbym go podłączyć? Bo ja raczej nie z tych co uprawiają "kablarstwo"

  14. #10954
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    W jednostce zewnętrznej , do płyty PCB
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #10955

    Domyślnie

    Domyślam się, że nie masz żadnego zdjęcia? Tam normalnie podaje 230V i można dowolny kabel grzewczy dać?

  16. #10956

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja decyduję? To podaj rozwiązanie gdzie tak jest i opłaca się wziąć je bardziej od oryginalnego kabla panasonica, którym pompa steruje.



    Ale gdzie miałbym go podłączyć? Bo ja raczej nie z tych co uprawiają "kablarstwo"
    Ja tak właśnie zrobiłem jak pisze MIG25: swój kabel grzewczy podpiąłem do płyty głównej jedn. zewn. (wejście CN-HT2), dla separacji dodatkowo podłączyłem przy przekaźnik. Kabel leży na spodzie i wychodzi w dół pod pompę w rurce (taką jak odprowadzenie skroplin z klimy). Otwory na spodzie pozatykane silikonem. Kabel grzewczy działa tylko podczas odszraniania (opcja w konfiguracji Base Pan Heater typ A).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC_CN_HT2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	440942
    Ostatnio edytowane przez redblack ; 16-02-2020 o 20:30

  17. #10957
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Nic nie podajesz , po prostu złącze ma dwa piny , jedno N drugi L , i jest 220V , złącze się nazywa CN-HT2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HT2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	440941
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #10958

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja decyduję? To podaj rozwiązanie gdzie tak jest i opłaca się wziąć je bardziej od oryginalnego kabla panasonica, którym pompa steruje.



    Ale gdzie miałbym go podłączyć? Bo ja raczej nie z tych co uprawiają "kablarstwo"
    Decydujesz to decyduj do końca . Masz wybór tak z kablami ( jak ci są potrzebne) jak i z tacą ociekową . Czy tak trudno pojąć. A niby co się ma opłacać? Chyba jest logiczne że np. firmowe będzie droższe.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #10959

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nic nie podajesz , po prostu złącze ma dwa piny , jedno N drugi L , i jest 220V , złącze się nazywa CN-HT2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HT2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	440941
    Chodziło mi, że PC podaje 230V jak potrzeba

  20. #10960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie mam pojęcia, w dzien pracuje a w nocy śpię i nie badam tego
    Dla przypomnienia, grzeje tylko w tanich widelkach 13-15 i 22-6
    Arturo72 nie ma możliwości żebyś miał 1 załączenie na dobę każdy defrost to 2 załączenia przy dużej wilgotności i temp w okolicach 0* jest od kilku do kilkunastu defrostów na dobę więc samo to licząc już wpada z załączeniem na grzanie i na CWU kikanaście /dobę więc ok kilkuset na miesiąc
    Dom parterowy 134m2 plus 45m2 nieogrzewany garaż kubatura 436m3 , ławy , BK ,ocieplenie ścian 20cm grafit , podłoga 18cm Pir thermano wylewka anhydryt ,antresola 25cm piana Pir , styrych wentylowany , strop monolit ocieplenie stropu 35cm styro plus 15 cm wylewka styrobetonowa okna 3szybowe oknoplast , podłogówka po całości , OZC 60kwh/m2/rok , Reku Wolf CWL 400 , Pompa ciepła PW Daikin Altherma 7,5 kw klimatyzatory salon 5,5kw , sypialnia 2,5kw

Strona 548 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony