dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 599 z 1022
Pokaż wyniki od 11.961 do 11.980 z 20422
  1. #11961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Mundi- bo zaraz tu wszyscy dostaniemy kręćka...
    To co jest w tym momencie osiągalne w tym Twoim systemie i co chcesz (i na co) zmienić ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #11962

    Domyślnie

    Bobrow, jednak michanica ma rację . Grzejniki wyłączyłem i obiegówka na maxa w podłogowym i ledwie daje rade utrzymać temperature pierwotną. Włączyłem grzejniki na 1 bieg i wkoncu zaczęło zbijac na PC . Michanica wiem że mówiłeś 70 x ale jakbys spytał odrazu o ta instalacje. ... sugerowałem się tym że mam 28 wyjście. A te .......e założyli mi kolana 3/4 przed rozdzielaczem . Myślisz michanica, że jakbym to wiedział to bym ryl beret tobie i innym. Myślisz ze żałuję to przerobić? Jedna skrzynka do prosta to chyba zaraz się biorę. Resztę trzeba naprawdę fachowca od spawania bo zaciskania nie podejdzie. Ja cały czas myślałem ze jak powrot wtórny ma taką różnice to jest super. A tu ma znaczenie prędkość cieczy . Niby serwis mówił ze przepływ na wtórnym nie ważny ,,ale gówno wiedzą

  3. #11963

    Domyślnie

    A jaki COP przy tym. Wtedy 5,5 a teraz 7

  4. #11964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Zaraz - to grzeją grzejniki czy nie ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #11965
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    Bobrow, jednak michanica ma rację . Grzejniki wyłączyłem i obiegówka na maxa w podłogowym i ledwie daje rade utrzymać temperature pierwotną. Włączyłem grzejniki na 1 bieg i wkoncu zaczęło zbijac na PC . Michanica wiem że mówiłeś 70 x ale jakbys spytał odrazu o ta instalacje. ... sugerowałem się tym że mam 28 wyjście. A te .......e założyli mi kolana 3/4 przed rozdzielaczem . Myślisz michanica, że jakbym to wiedział to bym ryl beret tobie i innym. Myślisz ze żałuję to przerobić? Jedna skrzynka do prosta to chyba zaraz się biorę. Resztę trzeba naprawdę fachowca od spawania bo zaciskania nie podejdzie. Ja cały czas myślałem ze jak powrot wtórny ma taką różnice to jest super. A tu ma znaczenie prędkość cieczy . Niby serwis mówił ze przepływ na wtórnym nie ważny ,,ale gówno wiedzą
    Taki za przeproszeniem gów..ny serwis to pewnie gówno to obchodzi co masz na obiegu wtórnym, jak pan chcesz tylko kotłownię z PC, to oni zakładają, daja bufor i pompa jest zabezpieczona a reszta jak to mówisz gówno ich obchodzi.
    Ale jak bys wziął porządna firmę, to oni by to zrobili, może przerobili, ale by to grzało, bo by sobie nie pozwolili na partactwo. A jeśli instalacja by nie pozwalała bez znacznej przeróbki to by ci odmówili.
    A tak to masz, co chciałeś.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  6. #11966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    To , że przepływ nie jest 1500l/h ,a np 800l/h to jeszcze nie znaczy ,że te grzejniki nie będą grzać.
    Po prostu będą miały trochę większą deltę
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #11967

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Taki za przeproszeniem gów..ny serwis to pewnie gówno to obchodzi co masz na obiegu wtórnym, jak pan chcesz tylko kotłownię z PC, to oni zakładają, daja bufor i pompa jest zabezpieczona a reszta jak to mówisz gówno ich obchodzi.
    Ale jak bys wziął porządna firmę, to oni by to zrobili, może przerobili, ale by to grzało, bo by sobie nie pozwolili na partactwo. A jeśli instalacja by nie pozwalała bez znacznej przeróbki to by ci odmówili.
    A tak to masz, co chciałeś.
    Serwis propartner. Grawrant 5 lat . 1000 pomp . Ileś więcej zapłaciłem niż u innych. Jeżeli myślisz ze ja tanio wszystko robie to jesteś w błędzie,. Za rady jestem Ci wdzięczny ale za ocenianie mnie nie koniecznie . Opinie mieli tylko dobre ale pisałem wcześniej ze powini audyt instalacji zrobić o czym nie miałem pojęcia bo nikt nie proponował . Może ktos poczyta to mu się przyda

  8. #11968

    Domyślnie

    Mam co chciałem . Czasami to się zastanów co piszesz.

  9. #11969

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Zaraz - to grzeją grzejniki czy nie ?
    Bobrow grzeją tylko różnicą spora między zasilaniem a powrotem i to wg michanica dowód ze gowniany przepływ jest.

  10. #11970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Mundi-przecież tak działają grzejniki, oddają ciepło
    Przypomnę wzór na moc cieplą
    P=1,163xprzepływxdT
    Czyli grzejniki będą miały tę samą moc przy np mniejszym przepływie i większej dT
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #11971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Wo niezłą burzę mózgów macie, powodzenia Przychodzę tu raz na dzień i są 2 posty albo czasem 2 strony, ale 10, nieźle.

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    mówię o standardowym połączeniu PC-podłogówka ,bez bufora/sprzęgła , bez dodatkowych pompek.
    A tak przy okazji jest gdzieś określone w dokumentacji albo łatwe do oszacowania ile dany Panas może obrobić mb pętli, kondygnacji, itd.? w takiej wersji bez pompek, sprzęgieł, itd.?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #11972

    Domyślnie

    Panowie taki myk moze ktoś bedzie miał pomysł
    Panasonic 7kw seria J
    Cwu ustawiona dwa razy na dobę według harmonogramu na 47st.Harmonogram działa.
    Ustawione dogrzewanie po spadku o 6st.
    I teraz tak pompa wylaczona calkowicie w zbiorniku woda nagrzana na 47st (bo wczesniej tez odwalila takiego myka) o godzinie 13tej harmonogram włącza pompe do grzania cwu i jest ok bo sterownik sie zaswiecil ale sprezarka stoi bo w baniaku 47st (czyli tyle ile ustawione) po czym po 20minutach uruchamia sie grzanie cwu czyli standard najpierw w ruch obiegówka co znaczy przemielenie wody w wezownicy a za tym spadek w baniaku do 45st start sprezarki dogrzanie do 48st i stop
    Nie mam pomyslu pompa nowa chodzi 1,5 doby po wykresach widac ze 2 razy takiego myka zrobiła.

    Druga sprawa to czy w tym smart cloudzie całym w opcjach dla uzytkownika można podgladnąc jakos produkcje energi ?
    Czy to tak powalone jak niektore rzeczy w panasie że pokazuje wykres zuzycia energi ,wykres temperatury zewnetrznej a produkcji już nie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #11973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Codix-pewnie Migu Ci pomoże (nasz H Guru).

    A w tym wzorze jednostka przepływu to m3/h-podaję , żeby Migu mnie nie strugnął za błąd we wzorze...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #11974

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Mundi-przecież tak działają grzejniki, oddają ciepło
    Przypomnę wzór na moc cieplą
    P=1,163xprzepływxdT
    Czyli grzejniki będą miały tę samą moc przy np mniejszym przepływie i większej dT
    Bobrow mój zbawicielu. Wszystko się zgadza Ale....gdy wyregulowalem wstępnym nastawami grzejnik to co zrobilem....tak tak zmniejszyłem przepływ a PC musi mieć konkretny. Osiągnąłem 7 st różnicy i byłoby super gdyby nie to że woda zwolniła do minimum. Pompa obiegowa wtórna pełna kita A szło wszystko chyba przez łazienkę bo tam brak kryzowania. Michanica ma rację A na dowód tego niech będzie to, że ryj mi się cieszy . Nastawione 34 na PC. Na wtórny idzie 30 a ja mam w całym domu 24 . Muszę teraz temp zadane dopracować Ale mam dość. Dzięki

  15. #11975
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Już wiemy ,że J troszeczke ma jednak inne menu od H.
    Ma np. funkcję (sorry ,ale SM mam tylko po angielsku , nie mam pojęcia jak to jest przetłumaczone w menu i nie chce zgadywać) Pump flowrate i do wyboru albo deltaT albo Max.Duty. Czyli w skrócie jest wybór ,czy pompa ma utrzymywać deltaT ,czy też pompa objegowa ma dawać ma max ( Max oczywiście da się ustawić limitując go). Więc to jest to co być może niektórym tu jest potrzebne , a moim ( i mojego niemieckiego kolegi) zdaniem tą samą funkcjonalność da się zrobić w H ustawiając deltaT na 1.

    Jest np. Jeszcze Defrost signal ( tylko ciekawe gdzie to jest wyprowadzone na płycie), opcja Force Defrost Manual i auto ( też za bardzo nie wiem co to zmienia) , SG działa również w trybie chłodzenia ( w H tylko grzanie) - ale to z Opcjonalnej PCB , czyli raczej nikt tego nie używa.

    Natomiast co do @codix , to za bardzo nie wiem co się dzieje. Być może gdzieś w SmartCloudzie przez przypadek wymuszasz grzanie CWU ( jest taka opcja w menu podręcznym na sterowniku pompy) , nie wiem czy coś takiego jest w Smartcloudzie ( nie używam tego) , na pewno jest w Service Cloud. Bo rozumiem ,że przy pompie wtedy nie grzebałeś i przez przypadek tego nie włączyłeś ? Druga opcja , to ,że coś z czujnikiem w zbiorniku jest nie tak , i na chwilę podaje niższe temperatury (raczej mało prawdopodobne).
    Co do podglądu produkcji energii to załóż sobie konto instalatora na Service cloud ,będziesz miał o niebo więcej wykresów . Albo własna automatyka/rejestracja i Heishamon
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 10-10-2020 o 19:26
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #11976

    Domyślnie

    mundi73 powiem Ci jak jak to zrobiłem, bo z twoich opisów wynika że doszedłeś do tego samego. Daj mi znać czy się rozumiemy.
    Jak wiesz ja mam tylko grzejniki.
    Po stronie pierwotnej ustawiłem PC tak żeby by grzała najmniejszymi przepływami ~15l/min, czyli delta t 8*C i Krzywa 10/37 -15/40. PC grzeje do ~38*C i moduluje w dół się sprężarka do ~20Hz i tak sobie chodzi.
    Po stronie wtórnej na "rozgrzanej"PC i buforze pompa obiegowa ustawiona na max żeby były największe przepływy, kaloryfery otwarte całkowicie. Wiozłem pirometr i zacząłem sprawdzać na każdym grzejniku temperaturę zasilania i powrotu, okazało się że niektóre miały powrót taki sam jak zasilanie, skryzowałem je tak żeby temp zasilania i powrotów mniej więcej w każdym grzejniku były takie same. Dzięki temu uzyskałem mniej więcej równomierne przepływy na każdym z nich (tak mi się wydaje, jak coś to poprawcie mnie).
    PC nie taktuje chodzi stabilnie, ale nadal w buforze jest tendencja taka że obieg pierwotny ma większe przepływy, przez co mimo ustawionej delty 8*C jest realnie odczyty wskazują 5*C.

    Ja jestem teraz na etapie takim , że mam wyregulowane kaloryfery, ale ten przepływ po stronie wtórnej jest moim zdaniem za mały, co objawia się właśnie duża różnica temperatury na wejściu do bufora od PC i wyjściu na C.O. rzędu 5*C. Bobrow pisał że ma 1,5-2*C.
    Ty powinieneś mięć łatwiej bo jak uda Ci się to połączyć z podłogówką która ma drugą pompę obiegową i duży apetyt na przepływ, to nie powinieneś mieć problemu takiego jak ja.

    Ja czekam na to co powie serwis. W końcu jak zamontowali ponad 1000 pomp to powinni mieć takie przypadki w małym palcu
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  17. #11977

    Domyślnie

    Cytat Napisał TBomek Zobacz post
    mundi73 powiem Ci jak jak to zrobiłem, bo z twoich opisów wynika że doszedłeś do tego samego. Daj mi znać czy się rozumiemy.
    Jak wiesz ja mam tylko grzejniki.
    Po stronie pierwotnej ustawiłem PC tak żeby by grzała najmniejszymi przepływami ~15l/min, czyli delta t 8*C i Krzywa 10/37 -15/40. PC grzeje do ~38*C i moduluje w dół się sprężarka do ~20Hz i tak sobie chodzi.
    Po stronie wtórnej na "rozgrzanej"PC i buforze pompa obiegowa ustawiona na max żeby były największe przepływy, kaloryfery otwarte całkowicie. Wiozłem pirometr i zacząłem sprawdzać na każdym grzejniku temperaturę zasilania i powrotu, okazało się że niektóre miały powrót taki sam jak zasilanie, skryzowałem je tak żeby temp zasilania i powrotów mniej więcej w każdym grzejniku były takie same. Dzięki temu uzyskałem mniej więcej równomierne przepływy na każdym z nich (tak mi się wydaje, jak coś to poprawcie mnie).
    PC nie taktuje chodzi stabilnie, ale nadal w buforze jest tendencja taka że obieg pierwotny ma większe przepływy, przez co mimo ustawionej delty 8*C jest realnie odczyty wskazują 5*C.

    Ja jestem teraz na etapie takim , że mam wyregulowane kaloryfery, ale ten przepływ po stronie wtórnej jest moim zdaniem za mały, co objawia się właśnie duża różnica temperatury na wejściu do bufora od PC i wyjściu na C.O. rzędu 5*C. Bobrow pisał że ma 1,5-2*C.
    Ty powinieneś mięć łatwiej bo jak uda Ci się to połączyć z podłogówką która ma drugą pompę obiegową i duży apetyt na przepływ, to nie powinieneś mieć problemu takiego jak ja.

    Ja czekam na to co powie serwis. W końcu jak zamontowali ponad 1000 pomp to powinni mieć takie przypadki w małym palcu
    Serwis się poddał i oddał sprawę do centrali . Sprawę przepływu rozwiązał bobrow i moja córka którą jest na polibudzie. Okazało się że pompa ustawiona była na 45l na bufor. Którą obiegowa temu podola. Chciałem grzać grzejnikami więc wyregulowalem Ale to pogorszyła sprawę bo domknelo obieg wtórny. Rozkład temperatur był piękny Ale przepływ całkiem do bani. Wyłączyłem grzejniki A odpaliłem podłogowe było o niebo lepiej Ale powoli rosły nadal temp i nie pomagały delty ani zmiana nominalnych przepływów. Podłogowe max i grzejniki które wszystkie puściłem na Maxa dopiero spowodowały że obieg pierwotny zaczął się schladzac. Michanica od początku mówił o tym Ale nie kumalem. Sprawdziłem i u mnie barany przed rozdzielaczem dali kolana 3/4 . Teraz razem to idzie póki co ale te kolana do wymiany. Co do delty zauważyłem że u mnie na 5 szło bez przerwy na 19hz prawie dwie gdz. Wcześniej 5 włączen na gdz . Gdy zmieniłem delte na 7 mam wrażenie że się pogorszyło. Zmieniłem na 6 i zostawiam do rana . Kluczem są przepływy A nie temp. Cały czas myślałem że duże różnice temp są ok . Może by były gdybym miał przepływ nominalny. Teraz różnica to 3 do 4st na wtórnym i chyba ok. Rano odczytał ilość włączen. Pzdr

  18. #11978

    Domyślnie

    . Wiozłem pirometr i zacząłem sprawdzać na każdym grzejniku temperaturę zasilania i powrotu, okazało się że niektóre miały powrót taki sam jak zasilanie, skryzowałem je tak żeby temp zasilania i powrotów mniej więcej w każdym grzejniku były takie same. Dzięki temu uzyskałem mniej więcej równomierne przepływy na każdym z nich (tak mi się wydaje, jak coś to poprawcie mnie).
    PC

    Właśnie przez to kryzowanie załatwiłem przepływy. Możesz to robić jak masz konkretne rury itd. U mnie pex 16 i te kolana które może wywale w następną sobotę, psują robote. Ale na szczęście jest już ok . Idzie pięknie na 19Hz już ze dwie gdz.

  19. #11979

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundi73 Zobacz post
    . Wiozłem pirometr i zacząłem sprawdzać na każdym grzejniku temperaturę zasilania i powrotu, okazało się że niektóre miały powrót taki sam jak zasilanie, skryzowałem je tak żeby temp zasilania i powrotów mniej więcej w każdym grzejniku były takie same. Dzięki temu uzyskałem mniej więcej równomierne przepływy na każdym z nich (tak mi się wydaje, jak coś to poprawcie mnie).
    PC

    Właśnie przez to kryzowanie załatwiłem przepływy. Możesz to robić jak masz konkretne rury itd. U mnie pex 16 i te kolana które może wywale w następną sobotę, psują robotę. Ale na szczęście jest już ok . Idzie pięknie na 19Hz już ze dwie gdz.
    Masz racje , przez te kryzowanie wybranych grzejników zmniejszyłem całkowity przepływ, ale spowodowałem że powrót jest równomierny. Idealnie było by nic nie kryzować i mieć tak dobraną instalację żeby miała minimalne opory a duże przepływy przy jak najmniejszym biegu pompy obiegowej. Niestety u mnie się tak nie da.
    Na chwilę obecną mam wyrównaną instalację pod kontem równomiernego przepływu. Żeby go zwiększyć mogę tylko zamontować mocniejszą pompę i zobaczyć czy jest poprawa, albo ciąć rury i wsadzać większe średnice, likwidując przewężenia.
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  20. #11980

    Domyślnie

    Pełen sukces. 8 gdz sprężarki na jednym załączeniu. A na początku od 3 do 6 włączen na gdz. Zmniejszyłem krzywa i delta 6. Większej zrobić nie mogę bo powrót ogranicza mi delte. 2 st na dworze A moje grzejnikowe zasilane temp 30 st robi 24 st w pomieszczeniu. Ta są grzejniki

Strona 599 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony