dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 615 z 1021
Pokaż wyniki od 12.281 do 12.300 z 20417
  1. #12281
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o ilość defrostów ,on będzie tak czy inaczej , tylko chodzi o rodzaj defrostu. Jest albo Mode 1 ( przy pomocy wymiennika i zładu wody ) , lub Mode 2 ( przy pomocy samej sprężarki). Ten drugi nie jest pożądany bo trwa długo i sprężarka wkręca się na wysokie obroty wydając z siebie przerażliwe dźwięki. O tym ,który defrost będzie decyduje temperatura powrotu ( a dokładniej temperatura czujnika za wymiennikiem ciepła a przed grzałką) , jeśli jest ona niższa niż 27 stopni w przypadku T-CAPów i 22 stopni w przypadku zwykłych , to jest Mode 2 . Czasami zdaża się ,że podczas samego defrostu przy pomocy wymiennika temperatura spada na tyle , że się Mode 1 przerywa i zaczyna Mode 2.

    Masz SDC , czyli zwykłą HP , wydaje mi się ,że masz o tyle lepiej , że ciężko ,żeby temperatura powrotu nie była większa niż 22 stopnie podczas defrostu.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #12282
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    przestawiłem harmonogram w chmurze. Podniosłem temperaturę wody do 52 stopni. Niestety po pół godzinie dalej pompa grzeje CO mimo, że temperatura CUW jest 44stopni. Czemu się nie słucha?
    Albo delta grzania zbiornika jsest ustawiona na więcej lub równe 8 i jeszcze nie jest pora na grzanie , albo czas grzania CO jest ustawiony dość długi , i też nie pora na powtórne grzanie zbiornika.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #12283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dzis w noc moja pompa zaliczyla 11godzin pracy i 27wl/wyl.
    Cytat Napisał boru Zobacz post
    gdzie to mogę sprawdzić, w którym menu na pompie?
    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Np. w kontrolerze , Sprawdzenie systemu.
    A czy można gdzieś sprawdzić ilość i czas trwania defrostów? Czy tylko czuwanie i stoper?
    Bo nie każde włącz/wyłącz będzie defrostem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #12284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Polecam filmiki tego człowieka, i te wcześniejsze i ten konkretny.
    Bardzo dobrze ocieplony dom, fajne wyniki zużycia prądu i super COP.

    W marcu zainstalowany niezależny podlicznik. Rozjazd....40% na niekorzyść pompy (co nie zmienia faktu, że i tak zużycia są b. dobre).
    Gdybym miał wierzyć pompie to miałbym COP łączny za ostatni rok równy 5,3. Ale nie wierzę, wiem, że bredzi.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #12285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Masz SDC , czyli zwykłą HP , wydaje mi się ,że masz o tyle lepiej , że ciężko ,żeby temperatura powrotu nie była większa niż 22 stopnie podczas defrostu.
    Tak zwykła HP, tylko pomimo iz powrót ma 30 (na próbę) to i tak sprezarka zalicza wl i wyl i wkreca sie na 60Hz. Próbuje dojść do tego dlaczego. Licznik raczej dobrze pokazuje bo wl/wyl sprawdzone organoleptycznie

  6. #12286
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ok , to co mi przychodzi na myśl:
    1. Sprawdź ,czy śnieżynka defrostu pojawia się na wyświetlaczu jak się sprężarka zatrzymuje ( potwierdzenie ,że to defrost)
    2. Charakterystyczne rzeczy Deice Mode 2 : Po tym jak sprężarka się zatrzyma, przez jakiś czas ( 1 minuta , może krócej) pompa obiegowa będzie pracować na full po czym się zatrzyma i nie drgnie , a w tym czasie sprężarka ruszy , wkręci się na wysokie obroty . Wentylatory w jedn.zewnętrznej wyłączone.( to akurat dla obu defrostów tak samo)
    3. Obserwuj temperatury w menu z informacjami ( w linku w moim podpisie) , pozycje 8 i 9 - to są cztery różne temperatury/czujniki. Szczególnie pierwszą z pozycji 9 - to z niej pompa pobiera informację do decyzji czy ma być Mode 1 czy Mode 2 , w SDC powinna być powyzej 22 cały czas ,żeby nie bylo Mode 2.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #12287
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A czy można gdzieś sprawdzić ilość i czas trwania defrostów? Czy tylko czuwanie i stoper?
    Bo nie każde włącz/wyłącz będzie defrostem.
    Dla zwykłego użykownika to tylko liczydło i stoper , dla obeznanego w domowej automatyce można użyć HeishaMon i w domowej automatyce nawet co do sekundy zmierzyć i policzyć ilość defrostów.

    Sama pompa tego nie liczy/podaje.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 21-11-2020 o 19:48
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #12288

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Tak zwykła HP, tylko pomimo iz powrót ma 30 (na próbę) to i tak sprezarka zalicza wl i wyl i wkreca sie na 60Hz. Próbuje dojść do tego dlaczego. Licznik raczej dobrze pokazuje bo wl/wyl sprawdzone organoleptycznie
    Przecież 60hz to nie jakas tragedia a na pewno nie praca na maksa.
    Jak masz zwykla sdc jednowentulatorowa to niezaleznie czy bedziesz mial 30 czy 40 na powrocie to i tak przy kazdym defroścoe zaliczy Ci dwa starty sprezarki.
    Ja mam 7kw i fizycznie sprawdzone z przeróżnymi temperaturami zawsze robi 2 starty najpierw sie zatrzymuje pobór prądu praktycznie prawie zerowy tyle co na elektronikę i obiegówkę napewno nie chodzi sprezarka mieli samą woda az wyrówna sie zasilanie z powrotem startuje sprezarka robi defrost po czym staje i bardzo szybko rusza do grzania tutaj nie jestem w stanie sprawfzic czy faktycznie robi stopa bo za krótko to trwa ale napewno pompa zlicza to jako kolwejny start i na wyswietlaczu jest tez 0hz
    Przy Tcapach i chyba wiekszych jednostkach podobno robi to bez zatrzymania.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #12289

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Dla zwykłego użykownika to tylko liczydło i stoper , dla obeznanego w domowej automatyce można użyć HeishaMon i w domowej automatyce nawet co do sekundy zmierzyć i policzyć ilość defrostów.

    Sama pompa tego nie liczy/podaje.
    Niekoniecznie jak ja wiem ze przy plus 8 stopniach pompa potrafi mi na zasilaniu 30st pracowac ciągle przez 8godzin bez stopa to jak mam nocke 0st i taka sama temperature zasilania to logiczne jest że kazdy stop zliczony przez pompe przez noc to defrost
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #12290
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Codix, dzięki. Jak tak ma byc i to norma (tak mam jeden wiatrak) to jest ok. Zdziwila mnie rano ta liczba wlaczen i wylaczen. Caly proces przebiega u mnie tak jak opisujesz.

  11. #12291

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dzis w noc moja pompa zaliczyla 11godzin pracy i 27wl/wyl...
    Dramat.
    Obserwowałem pierwszy defrost. Byl po 2godzinach i trwał 11min. Potem chyba defrosty byly co 30min
    Temp na dworze -1 do -3 i wilgotno, mglisto.
    Pytanko --jak grzejesz? wedlug termostatu czy krzywą.?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #12292
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Przecież 60hz to nie jakas tragedia a na pewno nie praca na maksa.
    Jak masz zwykla sdc jednowentulatorowa to niezaleznie czy bedziesz mial 30 czy 40 na powrocie to i tak przy kazdym defroścoe zaliczy Ci dwa starty sprezarki.
    Ja mam 7kw i fizycznie sprawdzone z przeróżnymi temperaturami zawsze robi 2 starty najpierw sie zatrzymuje pobór prądu praktycznie prawie zerowy tyle co na elektronikę i obiegówkę napewno nie chodzi sprezarka mieli samą woda az wyrówna sie zasilanie z powrotem startuje sprezarka robi defrost po czym staje i bardzo szybko rusza do grzania tutaj nie jestem w stanie sprawfzic czy faktycznie robi stopa bo za krótko to trwa ale napewno pompa zlicza to jako kolwejny start i na wyswietlaczu jest tez 0hz
    Przy Tcapach i chyba wiekszych jednostkach podobno robi to bez zatrzymania.
    Przecież to jest opis defrostu Mode 2. Sprawdźcie te temperatury , bo nawet w 5kW Monoblock jest deice Mode 1 i 2.

    Edit: @uciu , nie , to nie jest norma , coś jest nie tak .
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 21-11-2020 o 20:31
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #12293

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Ty to wiesz, ale jest cała masa użytkowników, którzy ślepą wierzą w dane z pomp.

    Polecam filmiki tego człowieka, i te wcześniejsze i ten konkretny.
    Bardzo dobrze ocieplony dom, fajne wyniki zużycia prądu i super COP.

    W marcu zainstalowany niezależny podlicznik. Rozjazd....40% na niekorzyść pompy (co nie zmienia faktu, że i tak zużycia są b. dobre).

    https://www.youtube.com/watch?v=NvUjBgRTA-Y
    U mnie dokladnie 20,86% ---podlicznik a PC zawsze biorę z podlicznika bo za tą EE zaplacę a nie za tą co pokazuje PC
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #12294
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Niekoniecznie jak ja wiem ze przy plus 8 stopniach pompa potrafi mi na zasilaniu 30st pracowac ciągle przez 8godzin bez stopa to jak mam nocke 0st i taka sama temperature zasilania to logiczne jest że kazdy stop zliczony przez pompe przez noc to defrost
    Co nie zmienia faktu ,że liczysz to na liczydle. ( w pamięci , jak wolisz). Więc raczej koniecznie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #12295

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przecież to jest opis defrostu Mode 2. Sprawdźcie te temperatury , bo nawet w 5kW Monoblock jest deice Mode 1 i 2.

    Edit: @uciu , nie , to nie jest norma , coś jest nie tak .
    Jakie mode2? Przecież sam piszesz ze mode 2 chodzi sprezarka na maksa a nie na 60hz i piszesz ze robi to za pomoca samej sprezarki a u mnie robi to 100% za pomoca zładu wody od samego poczatku do samego konca czyli przez jakies 4minuty i zawsze tak samo
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  16. #12296
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Na pewno sprężarka w Mode 1 nie chodzi na 60Hz ... Zrozumiałem z tego ,że objegówka Ci się zatrzymuje , teraz piszesz ,że 100% za pomocą zładu wody...Możesz sprawdzić te temperatury ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #12297

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Na pewno sprężarka w Mode 1 nie chodzi na 60Hz ... Zrozumiałem z tego ,że objegówka Ci się zatrzymuje , teraz piszesz ,że 100% za pomocą zładu wody...Możesz sprawdzić te temperatury ?
    Pisalem ze sprezarka staje i pisalem ze obiegówka mieli az wyrówna zasilanie z powrotem nastepnie startuje sprezarka i dalej chodzi obiegówka wkreca sie nawet na 32l/min (nie pisalem ze u mnie chodzi na 60hz tego nie sprawdzalem ale przy nastepnej okazji zobaczę) przez cale te 4min obiegówka zapitala te 32l/min po rurkach z czynnikiem slychac przeróżne syczenia itp rurki gazowe przy jednostce wew robia sie lodowate(jedna) .
    Temperatura przed defrostem 32st zasilanie 26powrót
    Po wyrównaniu 26st (przed defrostem)
    Przez te 4min powrót spada na 25st a zasilanie stopniowo spada nawet do 18st(na koniec defrostu)
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #12298
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    To może to 18stopni jest tu kluczem ( bo jest dużo poniżej 22 stopni) , Sprawdź jeszcze przy defroście do ilu spada ta pierwsza liczba w pozycji 9 w menu z informacjami. Czy cały czas jest powyżej 22 stopni ( również jak mieli wodę na początku).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #12299

    Domyślnie

    Ale nie sluchasz o czym piszę (testowałem już wszystko)mogę podniesc temperatury tak że na zasilaniu moge miec 40 a na powrocie 35 i wtedy podczas defrostu temperatura zasilania spadnie co najwyzej do np.30 st. A liczy sie tu temperatura powrotu czyli ta woda co wplywa na wymiennik a ta wtedy bedzie miala 35st.i pompa zachowuje sie wtedy identycznie jak przy temperaturach 30/26 tylko sam defrost trwa troszkę krócej
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #12300
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Dla zwykłego użykownika to tylko liczydło i stoper , dla obeznanego w domowej automatyce można użyć HeishaMon i w domowej automatyce nawet co do sekundy zmierzyć i policzyć ilość defrostów.

    Sama pompa tego nie liczy/podaje.
    Dzięki. Ja z tych zwykłych, ale defrosty to tylko ciekawość, nie aż taka żebym stał i liczył.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 615 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony