dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 822 z 1022
Pokaż wyniki od 16.421 do 16.440 z 20425
  1. #16421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    1500 za te wymianę to dużo i nie dużo - zależy jak na to spojrzymy. Jeśli to cena za naprawę, to nie jest dużo, jeśli cena za wymianę bez brania odpowiedzialności to już dużo.
    .
    Jestem też serwisantem i powiem szczerze że cena 1500zł za taką usługe to zwykłe przegięcie , tym bardziej że wymiana płyty w pompie nie jest bardzo skomplikowana.
    Cena wynika często ze skomplikowania naprawy , ale naprawdę w większości pompy mają dobry dostęp do modułów i sama naprawa raczej nie jest zbyt czasochłonna , więc i sama cena usługi powinna być sporo niższa.
    Sądze że za takie coś max 200-300zł.

    Co do "odpowiedzialności" serwisanta , to odpowiem jako serwisant. Na podstawie doświadczenia i wiedzy typuje się dany element i w większości po wymianie dany sprzęt zaczyna działać , ale czasami jest tak że uszkodzonych jest więcej elementów i dopiero po wymianie pierwszego można zlokalizować uszkodzenie innych.

    To tak jak u mechanika , jedziesz wymienić jedną rzecz a okazuje się że do wymiany jest dużo więcej

    Za taką płytkę jaką pokazał Arturo cena 2500zł to zwykłe zdzierstwo , bo taka płyta jest warta dużo dużo dużo niższe pieniadze , ale no cóż cena produkcji a cena dla klienta to dwie różne rzeczy ..

    Mam nadzieję że elektronik naprawił starą płytę i ruszy pompa i koszt naprawy będzie dużo dużo niższy ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #16422
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I potem za te 200-300zl opłaca szkolenia, podatki, paliwo, amortyzację samochodu, ZUS, szkolenia.

    Czasem więcej płaci się za wiedzę niż za czas. Mnie bardziej dziwi cena samej plyty.
    Koleżanka poprosiła kiedyś kolegę żeby podłączył jej indukcję bo elektryk powiedział 300zl z dojazdem. Kolega się machnął, płyta poszła z dymem. Potem każde z nich było w plecy po połowie wartości płyty...

  3. #16423
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Za taką płytkę jaką pokazał Arturo cena 2500zł to zwykłe zdzierstwo , bo taka płyta jest warta dużo dużo dużo niższe pieniadze , ale no cóż cena produkcji a cena dla klienta to dwie różne rzeczy ..
    .
    Też mam styczność z serwisem fabrycznym ( ale nie ta branża) , i akurat ta cena to jeszcze nic , za zwykłą grzałkę 50W na 240V do ogrzewania szafy sterowniczej (zwykły rezystor z radiatorem w sumie ) cena to 550EUR...
    Serwis też potrafi sobie doliczać różne rzeczy za obsługę jeśli coś jest "tanie jak barszcz" ,czyli pisze ,że część kosztuje 20EUR ,ale minimalne zamówienie to 500EUR , i jak chcesz kupić tą jedną część płacisz te 500EUR... Albo jeśli zamówienie nie przekracza np. 500EUR to dolicza 150EUR za obsługę.
    Generalnie podejście jest takie ,że na serwisie trzeba zarabiać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #16424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    W serwisie jeszcze jest "pół biedy" jak się zlokalizuje kolejną usterkę-to nawet częste zjawisko przy trudnych naprawach (wg mojego doświadczenia życiowego).
    Większym problemem może być nie trafiona diagnoza...wtedy klient płaci za coś co się komuś zdawało ,że jest uszkodzone (a nie każdy fachmen ma w sobie tyle uczciwości i odwagi cywilnej , aby to uczciwie przełknąć).
    Pzdr

    PS
    O "wydymieniu" podczas naprawy nie wspomnę...chyba każdy serwisant to przeszedł i nie jeden klient
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #16425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.502
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    ...
    Za taką płytkę jaką pokazał Arturo cena 2500zł to zwykłe zdzierstwo , bo taka płyta jest warta dużo dużo dużo niższe pieniadze , ale no cóż cena produkcji a cena dla klienta to dwie różne rzeczy ..
    ....
    Masz moze dostep do cen katalogowych tej płyty?, wtedy wszyscy mogą ocenic czy to zdzierstwo czy nie, pomijam kwestię rabatów dla instalatora bo one są pewnym zakresie mozna jakos oszacowac, ale najwazniejsza jest cena katalogowa, podaj ją i wiele sie wyjasni.

  6. #16426

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Masz moze dostep do cen katalogowych tej płyty?, wtedy wszyscy mogą ocenic czy to zdzierstwo czy nie, pomijam kwestię rabatów dla instalatora bo one są pewnym zakresie mozna jakos oszacowac, ale najwazniejsza jest cena katalogowa, podaj ją i wiele sie wyjasni.
    Upusty dla sprzedawców , instalatorów to temat "tabu" i raczej nikt się nimi nie chwali aby nie "denerwować" klientów
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 30-11-2021 o 13:29
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #16427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.502
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Upusty dla sprzedawców , instalatorów to temat "tabu" i raczej nikt się nimi nie chwali aby nie "denerwować" klientów
    Upusty ok, ale podaj cenę katalogową, ona nie jest tajna i dla wszystkich jednakowa.

  8. #16428
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Ta dam



    Stara plytka po regeneracji zagadała, koszt podłączenia jej ponownie w pompę to....
    1l Jaśka Wędrowniczka

    Dzięki Bartek...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 01-12-2021 o 20:15

  9. #16429

    Domyślnie

    Panowie jak w harmonogramie ustawiam obniżenie krzywej -2 na noc, to przy krzywej 15/34 i -15/46 obniża odpowiednio na 32 i 44 ?
    Czy on obniża temp zasilania czyli przy 0*C jest 40 to na 38 ?

    Jak to jest dokładnie?

  10. #16430

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Panowie jak w harmonogramie ustawiam obniżenie krzywej -2 na noc, to przy krzywej 15/34 i -15/46 obniża odpowiednio na 32 i 44 ?
    Czy on obniża temp zasilania czyli przy 0*C jest 40 to na 38 ?

    Jak to jest dokładnie?
    32/44

  11. #16431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Panowie jak w harmonogramie ustawiam obniżenie krzywej -2 na noc, to przy krzywej 15/34 i -15/46 obniża odpowiednio na 32 i 44 ?
    Czy on obniża temp zasilania czyli przy 0*C jest 40 to na 38 ?

    Jak to jest dokładnie?
    Przy 0 do +2 wychodzi 40 to po obniżeniu o -2 będziesz miał 38.
    Czyli wszystko co napisałeś się zgadza.

  12. #16432
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ta dam



    Stara plytka po regeneracji zagadała, koszt podłączenia jej ponownie w pompę to....
    1l Jaśka Wędrowniczka

    Dzięki Bartek...
    Rozwinę bardziej temat bo w w/w poście byłem w euforii, że "stało się ciepło"
    Tak jak opisywałem wcześniej typowego chama/polaczka dla pisowskich...ciemnych plam na mózgu, Tomasza Drygajlo,mającego autoryzacje Panasonica(mam nadzieję, że nie długo),tak muszę pochwalić, również "autoryzowanego serwisanta Panasonica " pana Bartka Wysockiego,dwa inne światy poznałem przez kilka dni, jeden typowy, żeby wydoic klienta a drugi, żeby pomóc...
    Pierwszy zaśpiewał mi 1500zl drugi był do czasu aż pompa mi zaśpiewała pięknym głosem sprężarki i to dla Bartka był wielki sukces.
    Nie naciągał na nową płytę, wsadzili stara, mierzył i czekał aż zatrybi.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 01-12-2021 o 23:58

  13. #16433
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Dla sprawiedliwości,gość, który oszukał Panasonica i naprawił "uszkodzoną płytę główną, nadającą się do wymiany za 2500zl"
    https://www.oferteo.pl/mastermat-ele.../firma/2579460

    Pan Tomasz "cham" Drygajlo, mówił, że nie ma szansy na naprawę takiej płytki, zresztą mówił mi,że może bardziej opłaca mi się kupić nową pompę niż naprawiać...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 02-12-2021 o 00:59

  14. #16434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dla sprawiedliwości,gość, który oszukał Panasonica i naprawił "uszkodzoną płytę główną, nadającą się do wymiany za 2500zl"
    https://www.oferteo.pl/mastermat-ele.../firma/2579460

    Pan Tomasz "cham" Drygajlo, mówił, że nie ma szansy na naprawę takiej płytki, zresztą mówił mi,że może bardziej opłaca mi się kupić nową pompę niż naprawiać...
    Wiesz Arturo ale ten "cham i prostak" jak się okazało okazał się FACHOWCEM i zna się na tym bo zlokalizował poprawnie uszkodzony element i jakby go wymienił to pompa by działała.

    Koszty to zupełnie inna kwestia i raczej żaden serwisant (instalator) nie zajmuje się naprawą uszkodzonych modułów a jedynie wymienia na nowe.
    Naprawić może jakiś elektronik , tyle że obecnie wielu też nie chce się bawić w naprawy a woli wymienić dany moduł , bo przecież i tak klienta płaci ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #16435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Arturo-wreszcie !
    Tak jak Ci sugerowałem od samego początku-szukać fachmana do tej płytki (zresztą to nie produkt z NASA).
    W sumie co nawaliło w tej płycie ? Styki , kondensatory czy jaki czort ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #16436
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dla sprawiedliwości,gość, który oszukał Panasonica i naprawił "uszkodzoną płytę główną, nadającą się do wymiany za 2500zl"
    https://www.oferteo.pl/mastermat-ele.../firma/2579460

    Pan Tomasz "cham" Drygajlo, mówił, że nie ma szansy na naprawę takiej płytki, zresztą mówił mi,że może bardziej opłaca mi się kupić nową pompę niż naprawiać...
    Witam Arturo
    Trochę przesadziłeś z tym,, chamem",choć mnie też by zagotowało jak by mi gościu wyskoczył z taka sumą
    Prawdą jest że instalatorzy wolą wymienić całą płytę niż bawić się w naprawę,tak to działa bo biznes się kręci
    Mi padła płyta indukcyjna i dzwoniłem po serwisach które mają podpisane umowy z electroluxem
    Jeden gościu mi powiedział że musi na tydz wziąc płytę i ją przetestować
    Jakiś amator
    Znalazłem inny serwis w Kole,ta sama droga co do Włocławka,i tam od razu powiedziała mi pani-tak pani co przyjmuje zgłoszenia że najczęściej padają moduły sterujjące,w moim przupadku są 2 ,1 na 2 pola
    Sprawdziła i mają na miejscu ale cena z montażem 700zl
    powiedziała że mają na miejscu elektronika i sprawdzi i jesli da radę naprawić to tak zrobią
    Zrobił bez wymiany modułu
    Można,można
    Dodam że elektrolux ma dobre zaopatrzenie w części i nawet jak mi zamek przy drzwiach od pralki(ma już 8 lat)się popsuł to na sklepie z częściami podałem nr seryjny pralki i przysłali część
    Zawsze można wymienić całą część ale to kosztuje,więc lepiej jesli można to reanimować niż wywalać 2,5 tyś za część plus wymiana
    A że teraz wszystko ceny i robocizna poszło w górę to mają okazję zarabiać,płacz i płać
    Pozdrowionka
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  17. #16437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dzimberto

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    bielki
    Kod pocztowy
    87-875
    Posty
    177

    Domyślnie

    Dziś zaobserwowałem do ilu wkręca sie pompa
    Temperatura wody w bojlerze spadła zo 26st i załączyła się pompa na grzanie CWU
    Wkręciła się na 72Hz
    Pobór 4,2 kW wytwarzanie 12,7 kW
    Ma kopa
    Przy -22 pracowała na 49-50 Hz i zasilaniu wody na CO 40 st
    POZDRAWIAM
    45 m2 podłogowki na dole plus 1 łazienka na gorze(kuchnia,przedpokój 2 lazienki), grzejniki aluminiowe fondital calidor b4 600 +2 drabinki
    Bez reku
    Dom:24 BK+15 cm grafit lambda 32
    fundamenty 10 cm parking lambda 36
    podłogi 10 cm na mijankę,2 warstwy
    okna vetrex alphaline 90+ 3 szyby ciepła ramka
    poddasze skosy 25 isover 0,38+podwieszany sufit 45cm(20+10+15)
    dachówka,pełne deskowanie
    Do 09.2020 ekogroszek
    fotowoltaika 9,91 kW plus PC Panasonic WH-MXC09H3E8 T-CAP MONOBLOK

  18. #16438
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Arturo-wreszcie !
    Tak jak Ci sugerowałem od samego początku-szukać fachmana do tej płytki (zresztą to nie produkt z NASA).
    W sumie co nawaliło w tej płycie ? Styki , kondensatory czy jaki czort ?
    Pzdr
    A więc tak,na płytce w jednym miejscu jak to kumpel nazwał "ścieżka była zaśniedziała",wyczyścił ją i odtworzył.
    Drugi babol jaki zauważył to pin z jakiejś tam wtyczki był uwalony i musiał go zregenerować.
    Wszystkie kondensatory czy jakieś tranzystory (nie znam się) siłowe były sprawne mówił.

  19. #16439
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzimberto Zobacz post
    Zawsze można wymienić całą część ale to kosztuje,więc lepiej jesli można to reanimować niż wywalać 2,5 tyś za część plus wymiana
    A że teraz wszystko ceny i robocizna poszło w górę to mają okazję zarabiać,płacz i płać
    Pozdrowionka
    To jeszcze pikuś, ten pierwszy "pan" kazał mi się zastanowić nad kupnem nowej pompy bo jak stwierdził "
    Jak wejdzie głębiej w tą pompę to i pasowałoby wymienić wymiennik bo już może przepuszczać a to koszty i może warto zastanowić się nad nową"
    Zapytałem się go czy żartuje a on ,że mówi całkiem poważnie....
    Po tej pierwszej fakturze to myślę, że poważnie mnie potraktował jako idiote i jelenia...

  20. #16440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.502
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    ....
    Po tej pierwszej fakturze to myślę, że poważnie mnie potraktował jako idiote i jelenia...
    I chyba sie nie pomyłił bo naprawa ksztowała 1500 zł, a za te czynnosci i zamontowanie robocizna wyszła bardzo drogo.
    cyt.
    na płytce w jednym miejscu "ścieżka była zaśniedziała",wyczyścił ją i odtworzył.
    to pin z jakiejś tam wtyczki był uwalony i musiał go zregenerować."

Strona 822 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony