dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 827 z 1022
Pokaż wyniki od 16.521 do 16.540 z 20421
  1. #16521

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Też mi się kojarzyło, że 2m to za mało.
    Dokładnie tak . Nawet gdyby PC była bezpośrednio za ścianą to tych mb i tak będzie więcej niż 2
    Samo oddalenie PC min Jednostki zew. od ściany to min 30cm .Dojście gazowe to ok.50cm dalej grubość ściany np.38+15cm Wewnątrz też zagięcie za ścianą podejście pod PC itd.
    Dlatego moi instalatorzy powiedzieli że min rur gazowych to 5mb aby to dobrze pracowało Nie mniej niż 5mb Gazu w Splicie jest na 7mb.
    Dlatego też napisałem że Monoblok jak i Split do 7mb To to samo.
    Źle odczytane posty wywołują to co jest wyżej.
    Choć początek diagnozy dobrze stwierdził. tylko nie wiedział gdzie jest przyczyna.
    Podałem długości aby go nakierować lecz wyszło odwrotnie. Nie Zaczaił. Ot i cała draka,zresztą nie pierwszy raz coś tam wie ale widać że braki są.
    Na RA
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #16522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Cześć Voymar! Przypuszczam że ostatnimi dniami jak był te mrozy pod -10 grzałeś 24h tak?
    Jakie wychodziło Ci dobowe zużycie i jakie temp na dworzu miałeś? może być podane z apki same CO
    Daj mi trochę czasu . Dziś już za parę minut Wyjeżdżam z chaty.
    (- 10*C ) jeszcze nie miałem max to -6 Nie jeszcze jadę na harmonogranie . W zeszłą zimę grzałem 24h ale było ( -18*C) tylko po to by PC nie musiała za dużo nadganiać 40kWh chyba już było Nie wiem na Bank Dziś już brak czasu.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #16523

    Domyślnie

    Vojmar pisałeś ostatnio, że "stawiałeś legionele do pinu grzałką". Jak masz ją podłączoną?

  4. #16524
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Napisałeś to :
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    W PC czy to Split czy Monoblok gaz jest na 7mb.
    A później próbujesz odwrócić kota ogonem :
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Dlatego też napisałem że Monoblok jak i Split do 7mb To to samo.
    Dlatego jesteś krętaczem , bo to nie pisałeś tego wcześniej ,tylko co innego , i to nie to samo.

    Napiszesz w końcu jaki wzór jest na moc pompy ciepła ?
    Napisz też , powyżej jakiej długości rur gazowych nie dobija się czynnika Zobaczymy czy chińskie znaki pomogły ci w zrozumieniu tekstu po angielsku.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #16525

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Vojmar pisałeś ostatnio, że "stawiałeś legionele do pinu grzałką". Jak masz ją podłączoną?
    Na samym dole zbiornika CWU Mój zbiornik na samym dole ma kołnierz fi 160 a w nim gwint 5/4'' na grzałkę.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #16526

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o pomoc w ustawieniach pompy 9kw serii J.
    Nowy dom 230m całość w ogrzewaniu podłogowym, pompa przez ostanie 5 dni przepracowała 70h przy czym miała 265 załączeń i zużyła 160kWh z podlicznika, defrost pompy z tych danych występował co 15 min czy to nie za często?
    Jest to pierwszy sezon pompy, krzywa grzewcza 36/-10 28/15. Dom jest jeszcze nie zamieszkały temperatura w domu ustawiona na 18 stopni.

  7. #16527

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Na samym dole zbiornika CWU Mój zbiornik na samym dole ma kołnierz fi 160 a w nim gwint 5/4'' na grzałkę.
    OK. A zasilanie do PC?
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  8. #16528
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    OK. A zasilanie do PC?
    Jak chcesz sterować grzałką zarówno z pompy jak i z zewnątrz:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8014589
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #16529
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Witam.
    Proszę o pomoc w ustawieniach pompy 9kw serii J.
    Nowy dom 230m całość w ogrzewaniu podłogowym, pompa przez ostanie 5 dni przepracowała 70h przy czym miała 265 załączeń i zużyła 160kWh z podlicznika, defrost pompy z tych danych występował co 15 min czy to nie za często?
    Jest to pierwszy sezon pompy, krzywa grzewcza 36/-10 28/15. Dom jest jeszcze nie zamieszkały temperatura w domu ustawiona na 18 stopni.
    Sporo załączeń i sporo energii poszło ale nie martw się bo dom masz wychłodzony więc z uwagi na ustawiona wysoką temperaturę zasilania podejrzewam że non stop pompa proboje wejść na pełną moc przez co często musi robić defrosty. Obniż krzywa grzewcza lub poczekaj aż się nagrzeje wtedy pompa zmoduluje się do niższej mocy i będzie ok.

  10. #16530
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Przede wszystkim jeśli ustawiona jest temperatura w domu 18stopni , to jaka jest temperatura powrotu wody ? To jest jednostka jednowentylatorowa ,a tam , jeśli temperatura powrotu podczas defrostu jest mniejsza niż 23 stopnie , to o ile grzałki się nie wyłączy w ukrytym menu serwisowym , to się załączają .
    Dodatkowo , jak kojarzę w ogóle jak jest temperatura objegu wody mniejsza niż 20 stopni , to grzałka cały czas działa. To trzeba sprawdzić.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #16531

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Sporo załączeń i sporo energii poszło ale nie martw się bo dom masz wychłodzony więc z uwagi na ustawiona wysoką temperaturę zasilania podejrzewam że non stop pompa proboje wejść na pełną moc przez co często musi robić defrosty. Obniż krzywa grzewcza lub poczekaj aż się nagrzeje wtedy pompa zmoduluje się do niższej mocy i będzie ok.
    Pompa jest sterowana za pomocą zewnętrznego czujnika temperatury, tak pompa zawsze pracuje na maksymalnych hz ograniczyłem ją do poziomu cichej pracy na poziomie 3.
    Dom 220m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea J 9kW 1 fazowa - 100% podłogówka OZC 7340W

  12. #16532

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Witam.
    Proszę o pomoc w ustawieniach pompy 9kw serii J.
    Nowy dom 230m całość w ogrzewaniu podłogowym, pompa przez ostanie 5 dni przepracowała 70h przy czym miała 265 załączeń i zużyła 160kWh z podlicznika, defrost pompy z tych danych występował co 15 min czy to nie za często?
    Jest to pierwszy sezon pompy, krzywa grzewcza 36/-10 28/15. Dom jest jeszcze nie zamieszkały temperatura w domu ustawiona na 18 stopni.
    Faktycznie tych załączeń jest ogrom.
    U mnie za ostatnie 80h pracy 9 Zał-Wył na harmonogramie.
    Nie znam PC gen. J lecz tu problem może być w odbiorze ciepła od PC
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #16533

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    OK. A zasilanie do PC?
    Ta grzałka nie ma nic wspólnego z PC. Tak to chciałem podłączyć i tak jest .Grzałka z termostatem -zasilanie gniazdko 230V
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #16534

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przede wszystkim jeśli ustawiona jest temperatura w domu 18stopni , to jaka jest temperatura powrotu wody ? To jest jednostka jednowentylatorowa ,a tam , jeśli temperatura powrotu podczas defrostu jest mniejsza niż 23 stopnie , to o ile grzałki się nie wyłączy w ukrytym menu serwisowym , to się załączają .
    Dodatkowo , jak kojarzę w ogóle jak jest temperatura objegu wody mniejsza niż 20 stopni , to grzałka cały czas działa. To trzeba sprawdzić.
    Temperatura powrotu wody zaraz po defroście miała 20 stopni, w ustawieniach nic nie przestawiałem to pewnie grzałka jest aktywna, ja rozumiem że dom potrzebuję dużo energii przez to pozwolę jej na pracę grzałki. Nie pokoi mnie ilość załączeń może tutaj uda się to nieco ograniczyć przez zmiany ustawień?
    Dom 220m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea J 9kW 1 fazowa - 100% podłogówka OZC 7340W

  15. #16535
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Pompa jest sterowana za pomocą zewnętrznego czujnika temperatury, tak pompa zawsze pracuje na maksymalnych hz ograniczyłem ją do poziomu cichej pracy na poziomie 3.
    To też nie koniecznie może być rozwiązaniem , bo oprócz ograniczania mocy pompa ogranicza również obroty wentylatora , lepiej ,gdyby temperatura wody osiągneła temperaturę docelową , wtedy pompa zacznie się modulować. Jakie masz te temperatury wody ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #16536

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Faktycznie tych załączeń jest ogrom.
    U mnie za ostatnie 80h pracy 9 Zał-Wył na harmonogramie.
    Nie znam PC gen. J lecz tu problem może być w odbiorze ciepła od PC
    Moja pompa jest pompą jedno wentylatorową przy każdym defroście start sprężarki razy 2, wątpię żeby to był problem z odbiorem ciepła powierzchnia domu 230m całość podłogówka pierwszy sezon grzewczy uważam że ten beton jak i dom po potrzebuję ogrom energi.
    Dom 220m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea J 9kW 1 fazowa - 100% podłogówka OZC 7340W

  17. #16537
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Temperatura powrotu wody zaraz po defroście miała 20 stopni, w ustawieniach nic nie przestawiałem to pewnie grzałka jest aktywna, ja rozumiem że dom potrzebuję dużo energii przez to pozwolę jej na pracę grzałki. Nie pokoi mnie ilość załączeń może tutaj uda się to nieco ograniczyć przez zmiany ustawień?
    Dopóki pompa działa na full będzie się szronić ( w zależności od warunków na zewnątrz ,ale na to wpływu nie masz) , a do tego przy niskich temperaturach wody będzie włączać grzałkę....
    Jedyna metoda na ograniczanie defrostów to modulacja... A żeby była modulacja muszą być osiągnięte temperatury wody. Na początek możesz obniżać krzywą grzewczą , Wiesz jaką masz ustawioną ?
    No i modulacja=oganiczanie mocy .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  18. #16538

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To też nie koniecznie może być rozwiązaniem , bo oprócz ograniczania mocy pompa ogranicza również obroty wentylatora , lepiej ,gdyby temperatura wody osiągneła temperaturę docelową , wtedy pompa zacznie się modulować. Jakie masz te temperatury wody ?
    Nie ma mnie obecnie przy pompie ale jak byłem to zasilanie było na poziomie 27 stopni a powrót 20 stopni.
    Dom 220m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea J 9kW 1 fazowa - 100% podłogówka OZC 7340W

  19. #16539

    Domyślnie

    Tak moja krzywa grzewcza to 36/-10 28/+15
    Dom 220m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea J 9kW 1 fazowa - 100% podłogówka OZC 7340W

  20. #16540
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    No i problem z odbiorem ciepła jest wtedy jeśli jest dużo wył/wł , ale nie są one od defrostu. Ja zakładam tu ,że wszystkie te wyłączenia są od defrostów.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 827 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony