dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 933 z 1022
Pokaż wyniki od 18.641 do 18.660 z 20440
  1. #18641
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Przecież w podłogę więcej puścić nie możesz bo panele by ci się porozchodziły.
    Jest większa temp bo jest rozdzielacz i wyższa temp idzie w grzejniki na górę bo przy 30st zasilania to tam było zimno jak w psiarni
    Ja słyszałem o 50 stopniach , 30 to stanowczo za mało , tak Ci producent paneli podał ?
    A fotki wstawiaj np na https://pl.imgbb.com/ ,a tu dawaj linki

    EDIT I jeszcze jedno , skoro w pokoju masz 21 stopni , to jaką temperaturę ma podłoga i jak dużo jej brakuje do tych 30 ?
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 23-12-2022 o 14:47
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #18642

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ja słyszałem o 50 stopniach , 30 to stanowczo za mało , tak Ci producent paneli podał ?
    A fotki wstawiaj np na https://pl.imgbb.com/ ,a tu dawaj linki

    EDIT I jeszcze jedno , skoro w pokoju masz 21 stopni , to jaką temperaturę ma podłoga i jak dużo jej brakuje do tych 30 ?
    Przy panelach akurat zawodowo robie i uśredniając to producenci dopuszczają do 30st max na posadzce bo powyżej tego panele w najlepszym przypadku będą tylko skrzypieć.

  3. #18643
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    No to ile masz na posadzce jak w obieg puścisz 30 stopni ?

    A z drugiej strony może masz tak wykonaną podłogówkę ,że w raz z panelami ( które są jakąś izolacją) nigdy nie osiągniesz w mieszkaniu więcej ( a podczas mrozów będzie tylko zimniej).
    No i gdzie tu stosowanie krzywej grzewczej , skoro w podłogówke puszczamy max 30 obojetnie co by się działo...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #18644
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Tylko jeszcze tak teraz myślę że 30st które pokazuje zegar przy mieszalniku to na powrocie ta woda będzie mieć raczej kilka stopni mniej na pewno. Może tu podbije o te 3 4 st i to zrobiło by robotę?
    Moim skromnym zdaniem nie po to producent paneli dopuszcza temperaturę 30 st.C żeby po niewielkim przekroczeniu coś się z panelami stało bo zawsze jest jakiś margines błędu. Gdyby były kładzione wczoraj a dziś przekroczył byś znacząco tą temperaturę to może by to na nie wpłynęło negatywnie a one już trochę popracowały

  5. #18645

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No to ile masz na posadzce jak w obieg puścisz 30 stopni ?

    A z drugiej strony może masz tak wykonaną podłogówkę ,że w raz z panelami ( które są jakąś izolacją) nigdy nie osiągniesz w mieszkaniu więcej ( a podczas mrozów będzie tylko zimniej).
    No i gdzie tu stosowanie krzywej grzewczej , skoro w podłogówke puszczamy max 30 obojetnie co by się działo...
    I widzisz na 100% to będzie przyczyną. W sumie oczywista sprawa. Zakładałem błędnie że 30st z termometru na instalacji to max temp, a beton w życiu tyle nie będzie miał. I teraz każdy st na betonie da mi realna zmianę temp w pomieszczeniach. Jutro sprawdzę dokładnie temperatury samej posadzki i będę wiedział ile mam marginesu.

  6. #18646

    Domyślnie

    Panowie! Zauważyłęm, że smart cloud od 3 w nocy 21 grudnia nie pokazuje historii. Połaczenie z modułem jest, pompa działa, ale statystyka urywa się na podanej dacie. Co robić zgłaszać to do serwisu czy samo sie naprawi? PC Aquarea seria J 9KW.
    Czy też tak macie??
    Dom 1933 rok 140mkw częściowo podpiwniczony dwie kondygnacje + poddasze zagospodarowane cegła pełna z pustka powietrzną + 5cm styropianu. OZC 8,7kW dla -18st. i +23st wewnętrz. Pompa ciepła Panasonic Aquarea 9kW seria J z biwalencją kocioł olejowy DeDietrich. Wyłącznie grzejniki

  7. #18647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Ja mam normalnie zersetuj moduł
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  8. #18648

    Domyślnie

    Jak to zrobić, żeby nie było konieczności ponownej rejestracji??
    Dom 1933 rok 140mkw częściowo podpiwniczony dwie kondygnacje + poddasze zagospodarowane cegła pełna z pustka powietrzną + 5cm styropianu. OZC 8,7kW dla -18st. i +23st wewnętrz. Pompa ciepła Panasonic Aquarea 9kW seria J z biwalencją kocioł olejowy DeDietrich. Wyłącznie grzejniki

  9. #18649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nipern Zobacz post
    Panowie! Zauważyłęm, że smart cloud od 3 w nocy 21 grudnia nie pokazuje historii. Połaczenie z modułem jest, pompa działa, ale statystyka urywa się na podanej dacie. Co robić zgłaszać to do serwisu czy samo sie naprawi? PC Aquarea seria J 9KW.
    Czy też tak macie??
    Możesz załączyć PC zdalnie? Możesz podbić temp. lub obniżyć ? To po jaką cholerę ci historia?
    Bawić ci się chce? To ma grzać i ewentualnie TY masz mieć możliwość korekty lub zrobienia START - STOP
    Czy nie ma bardziej interesujących zajęć ? Przed chwilą sprawdziłem u mnie wszystko GRA- No i co z tego?
    Pytasz co robić? Jak bym siedział na dupsku i się cieszył że mam ciepło w domu. Bo chyba to jest najważniejsze.
    Wesołych Świąt.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 23-12-2022 o 22:13
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #18650

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Możesz załączyć PC zdalnie? Możesz podbić temp. lub obniżyć ? To po jaką cholerę ci historia?
    Bawić ci się chce? To ma grzać i ewentualnie TY masz mieć możliwość korekty lub zrobienia START - STOP
    Czy nie ma bardziej interesujących zajęć ? Przed chwilą sprawdziłem u mnie wszystko GRA- No i co z tego?
    Pytasz co robić? Jak bym siedział na dupsku i się cieszył że mam ciepło w domu. Bo chyba to jest najważniejsze.
    Wesołych Świąt.
    Może ma ochotę widzieć więcej i pchać pazury gdzie Twoje nie sięgają?

  11. #18651

    Domyślnie

    Kod html:
    Możesz załączyć PC zdalnie? Możesz podbić temp. lub obniżyć ? To po jaką cholerę ci historia?
    Bawić ci się chce? To ma grzać i ewentualnie TY masz mieć możliwość korekty lub zrobienia START - STOP
    Czy nie ma bardziej interesujących zajęć ? Przed chwilą sprawdziłem u mnie wszystko GRA- No i co z tego?
    Pytasz co robić? Jak bym siedział na dupsku i się cieszył że mam ciepło w domu. Bo chyba to jest najważniejsze.
    Wesołych Świąt.
    Kiedyś moja znajoma powiedziała przed laty, że oni też mają poduszki powietrzne w aucie ale nie używają
    Mam naturę wnikliwca. Jeżeli urządzenie ma jakąś funkcjonalność to z niej korzystam. Jakiś czas temu pytałem na forum o pozyskiwanie dokładnych danych o pracy pompy dot. ilości defrostó i przebiegu temperatur - dlatego jestem zaniepokojony dlaczego urządzenie działa, ale nie do końca zgodnie z funkcjonalnością, za którą ostatecznie zapłaciłem.
    Mam przedwojenny dom nieszczególnie ocieplony tylko grzejniki dlatego od marca br. kiedy założyłem pompę mocno obserwuję jej pracę i zużycie energii. Zakup pompy został wymuszony dramatycznym wzrostem kosztu ogrzewania olejem opałowym. Dlatego nie siedzę na dupsku akurat te zajęcie jest dla mnie interesujące.
    Wesołych Świąt
    Dom 1933 rok 140mkw częściowo podpiwniczony dwie kondygnacje + poddasze zagospodarowane cegła pełna z pustka powietrzną + 5cm styropianu. OZC 8,7kW dla -18st. i +23st wewnętrz. Pompa ciepła Panasonic Aquarea 9kW seria J z biwalencją kocioł olejowy DeDietrich. Wyłącznie grzejniki

  12. #18652

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    I widzisz na 100% to będzie przyczyną. W sumie oczywista sprawa. Zakładałem błędnie że 30st z termometru na instalacji to max temp, a beton w życiu tyle nie będzie miał. I teraz każdy st na betonie da mi realna zmianę temp w pomieszczeniach. Jutro sprawdzę dokładnie temperatury samej posadzki i będę wiedział ile mam marginesu.
    Podkręciłem temp na samą podłogówkę do 35st na zasilaniu. Jutro sprawdzę o ile podbije się temperatura w domu.
    Na chwilę obecną mam nastawę na proste grzanie temp 50st.
    Na podłogę 35st zasilanie.
    Grzejniki u góry (3plaszczyznowe) temp w pokojach w okolicy 22st z termostatami rozkręconymi na 5.


    Zastanawiam się jeszcze jak podbić ta temp w pokojach żeby na termostacie na 3 mieć 22st.

  13. #18653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    LO ludzie 35 na podłogówce ?
    Mi teraz na grzejniki idzie ok 30
    stopni
    Jakie masz zużycie energii?
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  14. #18654
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tomasz 30 na grzejniki i masz komfort w pomieszczeniach
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  15. #18655

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Tomasz 30 na grzejniki i masz komfort w pomieszczeniach
    Jeżeli ma C33 to nic zaskakującego, zwłaszcza jak na dworze jest +5.

  16. #18656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    W tej chwili jetlst 3 stopnie i na grzejniki idzie tyle Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20221224_160405_SUPLA.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	463033
    Przy - 16 szło 38-39
    Oczywiście grzejniki mam przewymiarowane ale tylko w łazienkach mam c33 i jeden w przedpokoju reszta to c22
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  17. #18657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Grzejniki to jedno ale musisz mieć bardzo ciepłą budę czyli ocieploną.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  18. #18658
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    No tak , co z tego ,że wpuszczasz w grzejniki 28 stopni , skoro pompa Ci non stop pracuje.... U mnie w nocy pracowała 6h , wyłączyła sie o 9 i do tej pory nie włączyła się na grzanie podłogi... (jedynie dwa razy grzała CWU) .
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #18659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Grzejniki to jedno ale musisz mieć bardzo ciepłą budę czyli ocieploną.
    No właśnie ze do dupy jest ocieplona okazuje się że na poddaszu jest 10cm wełny i to takiej z Castoramy oalej gęstości
    Całe poddasze do gruntownego remontu
    Wogóle nie akumuluje ciepła wystarczy że na godzinę dwie wyłączę ogrzewanie i temperatura spada o 2 - 3 stopnie
    Sól trochę lepiej ale szału nie ma
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  20. #18660

    Domyślnie

    Postanowiłem napisać co ustaliłem doświadczalnie:
    Pompa Aquarea KIT-WC09J3E5-1 jednofazowa 9kW jeden wentylator: defrost jest bez grzałki kiedy powrót >=27st C. Jeśli podczas defrostu temp. spadnie natychmiast włączana jest grzałka.

    I ciekawostka: grzeję krzywą, wygrzewamy budynek i nie potrzebuję dużej temp. W związku z tym w środku mamy ok 15 st C a ostatnio w ciepłe dni COP za 24 godz był 9,3. Ładnie.

Strona 933 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony