dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 932 z 1022
Pokaż wyniki od 18.621 do 18.640 z 20440
  1. #18621

    Domyślnie

    Wiem że krzywa mam źle ustawioną ale to dla tego że specjalnie ją przestawiłem żeby zobaczyć czy uda się podbić temp.

    Czemu niby ten sterownik ogranicza pompę skoro on tylko ma za zadanie wyłączyć pompę przy danej temp.

  2. #18622

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Wiem że krzywa mam źle ustawioną ale to dla tego że specjalnie ją przestawiłem żeby zobaczyć czy uda się podbić temp.

    Czemu niby ten sterownik ogranicza pompę skoro on tylko ma za zadanie wyłączyć pompę przy danej temp.
    Dodam że teraz analogicznie u teścia mam ustawione 22,5st na sterowniku a jest 22,4 i pompa grzeją z ustawiona temp 47st. (Same grzejniki)

  3. #18623
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buldog1111

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    78

    Domyślnie

    .

  4. #18624
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Potrzebuję pomocy

    Mam Panasonica 9kw 1 faz. Cały dół podlogówka, sypialnie grzejniki
    Ustawione mam grzanie krzywa grzewcza 55st zasilania dla temp 0. Na salonie mam 1 sterownik na cały dom z Tech Sterownik (taki zwykły podstawowy do zmiany temp.)
    Na sterowniku mam ustawione 22,5st w domu. I teraz pompa pracuje dogrzewa do 21,5st-21,8st i koniec. Na wyświetlaczu pompy zamiast 55st pokazuje max 40 do 42st zasilania. Czemu ta pompa nie może dobić do zadanych 55st? Co jest tego przyczyna? Sterownik niby działa zero jedynkowo czyli albo pompa działa albo ja odcina całkiem. Jest jeszcze taki myk że jak odłączę Sterownik i przestawię na działanie z zewnętrznego czujnika to bez problemu robi 26st w domu.

    Co mnie martwi to to że dokładnie ta sama konfiguracja jest u teścia i tam pompa robi bez problemu grzanie do zadanych temp.
    Skoro masz na sterowniku ustawioną temperaturę 22,5stopnia a dogrzewa do 21,8 i wyłacza pompę ,to winny jest sterownik albo jego ustawienie.
    Normalnie steronik ma histerezę ( którą w dobrych sterownikach się osobno ustawia) , i polega ona na tym ,że jak ustawiasz 22,5 to (mając histerezę przykladowo 0,5 stopnia) sterownik wyłacza pompę dopiero przy 23 stopniach ,a dodatkowo po wyłączeniu podłogi jeszcze oddają cieplo przez jakis czas i realnie robi się np 23.2 , po czym temperatura spada do ustawionej minus histereza , czyli przy 22 stopniach sterownik załącza , ale zanim ciepło zaczną oddawać podłogi , to spadnie jeszcze trochę ,np do 21,8 i zacznie rosnąć spowrotem do 23 a realnie do 23,2 i tak w kółko.

    A to ,że woda Ci nie przekracza 45 stopni,, przy pewnej mocy grzewczej po prostu odbiór jest wystarczający i robi se równowaga. To tak jakbyś grzałką akwariową 100W grzał wodę , jak będzie jej mało ( np słoik 5l) to osiągnie nawet 60stopni , a jak włożysz do akwarium 500l to 23stopnie ciężko osiągnąć.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #18625

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Skoro masz na sterowniku ustawioną temperaturę 22,5stopnia a dogrzewa do 21,8 i wyłacza pompę ,to winny jest sterownik albo jego ustawienie.
    Normalnie steronik ma histerezę ( którą w dobrych sterownikach się osobno ustawia) , i polega ona na tym ,że jak ustawiasz 22,5 to (mając histerezę przykladowo 0,5 stopnia) sterownik wyłacza pompę dopiero przy 23 stopniach ,a dodatkowo po wyłączeniu podłogi jeszcze oddają cieplo przez jakis czas i realnie robi się np 23.2 , po czym temperatura spada do ustawionej minus histereza , czyli przy 22 stopniach sterownik załącza , ale zanim ciepło zaczną oddawać podłogi , to spadnie jeszcze trochę ,np do 21,8 i zacznie rosnąć spowrotem do 23 a realnie do 23,2 i tak w kółko.

    A to ,że woda Ci nie przekracza 45 stopni,, przy pewnej mocy grzewczej po prostu odbiór jest wystarczający i robi se równowaga. To tak jakbyś grzałką akwariową 100W grzał wodę , jak będzie jej mało ( np słoik 5l) to osiągnie nawet 60stopni , a jak włożysz do akwarium 500l to 23stopnie ciężko osiągnąć.
    Sterownik ma histerezę. Ale i tak nie dobiją do zadanej temp więc nie ma kiedy się nawet załączyć.

    To jeśli tak piszesz wychodzi na to że w domu przy tej pompie nie da się uzyskać min 22st?

    Zapytam inaczej, czy jest w niej jakieś ustawienie żeby wymusić na niej pracę na wysokiej temp zasilania?

  6. #18626

    Domyślnie

    Przy 21,8 nie wyłącza pompy, ona tak 24h działa bo cały czas chce dobić do tych 22,5 ale temp zasilania magicznie zatrzymuje się na 42st i nie chce podbijać dalej.

    Nie ogarniam tej sytuacji bo tak jak pisze w drugim domu ten sam zestaw podbiją bez problemu do ustawionych 47st.

  7. #18627
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Już przestań z tym drugim domem

    Wejdź w menu z informacjami ,i podaj jaka jest temperatura docelowa , jaka wyjściowa , jaka wejściowa.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #18628

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Już przestań z tym drugim domem

    Wejdź w menu z informacjami ,i podaj jaka jest temperatura docelowa , jaka wyjściowa , jaka wejściowa.
    Temp zasilania według krzywej 55st
    Temp zasilania 41st
    Temp powrotu 37st
    Częstotliwość 67hz
    Temp na zewnątrz 3st
    Temp na sterowniku w domu 22
    Temp w domu 21,2

  9. #18629
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Więc pompa działa Ci na maxa ( przynajmniej powinna , jeśli nie masz włączonego trybu cichego , albo jakiś rzeczy z opcjonalnej płyty , np Demand Control) ,a nawet powinna włączyć grzałki ( nie pamiętam jaką masz pompę , bo dla H to są warunki ,żeby ją włączyć , w J to można ustawić).
    Jeśli pompa działa non stop ( sterownik-termostat jej nie wyłącza) , no to jest coś nie tak , albo pompa za mało mocy produkuje , albo jest źle dobrana a dom dużo więcej energii potrzebuje.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #18630

    Domyślnie

    Właśnie dom nie jest duży. To aps242, styropian 20cm, stropy po 15cm styropianu, poddasze 20cm piana pur. Były robione 2 wyceny i w obu była propozycja 9kw Panasonica 1faz.
    Na noc ona na sterowniku ma ustawione 1st mniej. Więc sprawdzę parametry pracy jeszcze po południu.

  11. #18631
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Panasonic 1 faz ale dwuwentlatorowy , czy jedno ?

    115m2 powierzchni użytkowej , to ludzie to nawet pompami 5kW ogarniają...
    Jeśli pompa chodzi non stop , i nie może tego zagrzać to na pewno coś jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 23-12-2022 o 09:18
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #18632

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1b Zobacz post
    Były robione 2 wyceny i w obu była propozycja 9kw Panasonica 1faz. .
    Pokaż te wyceny,
    Masz bufor/sprzęgło?
    Jaka średnica rury pomiędzy PC a buforem?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #18633

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Panasonic 1 faz ale dwuwentlatorowy , czy jedno ?

    115m2 powierzchni użytkowej , to ludzie to nawet pompami 5kW ogarniają...
    Jeśli pompa chodzi non stop , i nie może tego zagrzać to na pewno coś jest nie tak.
    Jedno wentylatorowy. Ta powierzchnia użytkowa w tym domu jest oszukana. Realnie tam jest ok 160m2, mam bufor 50L. Teraz z takim dokładnym termometrem sprawdziłem cały dom.

    Tam gdzie mam grzejniki temp wacha się między 22, a 23st. Tam gdzie mam podłogówkę czyli cały dół temp łapie max 21,4st.
    Grzejniki i podłogówki są na osobnych obiegach.

    Może regulacja przepływów na podłogówce coś by zmieniła? Z pompy na podłogówkę ustawione jest równe 30st.

    Szkoda ze zdjęć tu nie można wstawić bo bym wstawił kilka poglądowych

  14. #18634
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    to masz zwalona instalacje raczej. Pytanie jak te obiegi sa zrobione, bo jak to jest np rozdzielacz z termostatem to raczej działać dobrze nie bedzie, to samo jak sa za male średnice rur do rozdzelacza.

    zamknij obieg na kaloryfery, pusc sama podlogowke i patrz jak sie ukladaja temperatury zasiiania i powrotu.

    btw po co CI bufor skoro masz tez podlogowke?


    edit
    mozesz miec np takie jajo jak tutaj
    https://www.youtube.com/watch?v=fgGmTBBFb1Y
    Ostatnio edytowane przez eMdzeJ ; 23-12-2022 o 13:09

  15. #18635
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    No jasne,.... Pompa produkuje 41 stopni , tylko po to ,żeby sobie to zmieszać z zimną wodą i wpuścic na podłogę 30 stopni... Genialne.

    EDIT: To jest mniej więcej to co na tym filmiku (przynajmniej idea mieszania ciepłej wody z pompy z zimną z powrotu).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 23-12-2022 o 13:20
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #18636

    Domyślnie

    Nie mam żadnych termostatów na podłogówce. Średnicę są dobre.

  17. #18637

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    No jasne,.... Pompa produkuje 41 stopni , tylko po to ,żeby sobie to zmieszać z zimną wodą i wpuścic na podłogę 30 stopni... Genialne.

    EDIT: To jest mniej więcej to co na tym filmiku (przynajmniej idea mieszania ciepłej wody z pompy z zimną z powrotu).
    Przecież w podłogę więcej puścić nie możesz bo panele by ci się porozchodziły.
    Jest większa temp bo jest rozdzielacz i wyższa temp idzie w grzejniki na górę bo przy 30st zasilania to tam było zimno jak w psiarni

  18. #18638
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    no ok, czyli wszystko działa ale jest zimno. Nie wiem czy zauważyłeś ale próbujemy Ci pomoc. Po co się pytasz skoro wiesz lepiej?

    Skoro pompa jest w stanie grzać kaloryfery i jest ciepło a nie daje rady grzać podłogi, która jest grzana niższym parametrem to zdecydowanie masz cos nie tak w instalacji.

    Ani nie powiedziałeś jak to masz teraz zrobione, ani nie wrzuciłeś fotek, za to się rzucasz na każda próbę podpowiedzi.

    nie napisałeś nic o rozstawie rurek, ani o średnicy rur do rozdzielacza, ani jak masz zrobione pomieszanie, ani czy używasz płyty rozszerzeń do 2 obiegów z panasa (to już wiemy ze nie) itd

  19. #18639

    Domyślnie

    Tylko jeszcze tak teraz myślę że 30st które pokazuje zegar przy mieszalniku to na powrocie ta woda będzie mieć raczej kilka stopni mniej na pewno. Może tu podbije o te 3 4 st i to zrobiło by robotę?

  20. #18640

    Domyślnie

    Chętnie bym wstawił fotki ale nie widzę tu takiej opcji. Jest opcja żebyśmy się jakoś na mess zgadali? Na moje w samej instalacji problemu nie ma. Problem jest w jej regulacji. Tu jest sporo zmiennych, wszystkie nastawy w samej pompie, przepływy, rozdzielacz, pompki i ten sterownik z salonu.

Strona 932 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony