dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 966 z 1022
Pokaż wyniki od 19.301 do 19.320 z 20425
  1. #19301

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post
    Jako bierny obserwator forum, przed zakupem i instalacją Aquarea gen J 9kW jednofazowy split, teraz po 3 miesiącach użytkowania, czas na podsumowanie. Nie mam zamiaru namawiać na taką czy inną decyzje, kupujesz, czytasz decydujesz. Startujemy:

    STEROWANIE
    1. W trybie termostat zewnętrzny (tzn. sterownik wyjęty z pompy i zainstalowany w pomieszczeniu) - DYSKWALIFIKACJA - histereza 2 C, instalatorzy z definicji proponują termostat zewnętrzny (np Salus) i działanie PC (za 20k zł) w trybie ON/OFF.
    2. Krzywa grzewcza - standardowe rozwiązanie, dobór wymaga trochę eksperymentowania. Niemniej nawet przy prawidłowo dobranej krzywej zdarza się potrzeba dostosowania temp. wody do warunków (np podbicie po wietrzeniu czy zredukowanie po dogrzaniu kominkiem). Przedstawiciele Panasonica zapewniają o istnieniu takiego algorytmu, niestety wszelkie próby pokazują brak takowej funkcjonalności. Instalator (Pro) nic nie wie, obsługa klienta bezczelnie odsyła do instalatora, przedstawiciel Panasonica nie odpowiada na pytanie o funkcje którą zachwalał. DYSKWALIFIKACJA
    3. Sterowanie CO i CWU - wynalazek Panasonica polegający na połączeniu sterowania w ten sposób iż przy każdym włączeniu czy też wyłączeniu (ręcznie lub z harmonogramu) dla CO, pompa "resetuje" stan CWU i ignorując ustaloną deltę wchodzi w tryb CWU natychmiast (jeżeli temp wody < ustawiona, lub zaraz po spełnieniu tego warunku). Co to powoduje: a) Chcesz dogrzać pomieszczenie, musisz poczekać na dogrzanie CWU (mimo braku takiej potrzeby), b) dogrzewasz zagrzaną CWU a wiadomo PC lubi grzać zimne wiec tracisz na efektywności.
    4. Logika sterowania: przypadek z wczoraj, chciałem wyłączyć CO z aplikacji, pech nie zauważyłem że pompa jest w trybie defrost. Skutek: pompa (patrz pkt 3) w trakcie defrostu przełączyła sie na CWU, wyskoczył błąd H62 - błąd przepływu. Wniosek PC nie potrafi ogarnąć dokończenia defrostu, użytkowniku gap sie w ekran i uważaj jak trzeba to grzecznie czekaj. DYSKWALIFIKACJA jak na PC za 20k.
    5. Aplikacja - cóż można by pominąć milczeniem wygląd i funkcjonalność z pracy zaliczeniowej na poziomie technikum, co przeszkadza to czas około minuty, który trzeba odczekać aby się status pompy zaktualizował patrzysz i nie wiesz czy to już czy jeszcze nie, a jak widać patrz pkt 4, się pospieszysz to sobie PC zawieszasz i czekaj na instalatora do skasowania H62...

    OPOMAROWANIE
    1. Znany temat zaniżania poboru prądu. Podobno wynika o z pomiaru tylko natężenia i założeniu napięcia 230v, nie wiem czy tak jest ale wiem że koszt rozwiązania z pomiarem prąd/napięcie to 50 zł jak w dostępnych inteligentnych gniazdkach. O dziwo zawsze jest to zaniżenie poboru chyba nikt nie skarżył się na zawyżanie. Poprawia COP na sterowniku prawda, niech sie klient cieszy satysfakcja ważna sprawa....
    2. Temperaturę zasilania - też na tym forum podniesione, jest zawyżona, mam 6 punktowego sonoff, 6 pomiarów identycznych, po rozłożeniu na różne punkty zawsze zasilanie o 2 stopnie niżej niż na PC, liczne próby lepszego przylegania, izolowania, zamiany sensorów, pomiar innym termometrem- bez rezultatu. Poprawia COP na sterowniku prawda, niech sie klient cieszy satysfakcja ważna sprawa....

    INSTALACJA
    Panasonic ma wykonawców PRO, trochę drożej ale są przeszkoleni, masz kliencie pewność że nie skopią instalacji, no to bierzemy PRO i...
    a) Połaczenie PC-Bufor Pex25 - wymagana średnica 26mm, prawie dobrze ... ale zaraz Pex 25 złączki to 15mm średnicy. Musiałem dyskutować z instalatorem, spędzić wieczór na doktoryzowaniu się z przepływów żeby udowodnić że to że działa nie znaczy że działa dobrze. Tak min przepływ osiągnięty ale pompa obiegowa pracuje w strefie max (podnoszenie 8m) zamiast min (podnoszenie 3m) i zamiast za 10 to rozleci sie za 5 lat... tak to Panasonic szkoli i pilnuje instalatorów.
    b) Brak standardowych schematów integracji z kotłem gazowym - jak wyżej instalator PRO, instalacja zrobiona, gdyby nie opomiarowanie sonoffe to bym nawet nie wiedział że mam lewy przepływ przy grzaniu CWU PC część obiegu idzie przez PG i bufor... Dyskusja z instalatorem, dodatkowy zawór trójdrożny na powrocie z wężownicy i działa. Pytanie ilu użytkowników kontroluje działanie systemu po instalacji, myśle, że 90% nie i potem żale że PC tyle zużywa...
    c) Integrując PC z PG, instalator wkłada czujnik temp CWU z PG w mufe do tego przeznaczoną (3/4 wysokości) czujnik z PC sie nie mieści wiec przymocowuje go w okolicy grzałki 1/3 wysokości - skutek PC grzeje często, wodę która w dużej częsci jest pogrzana (zużycie dzienne 7-9 kWh). Orientuje się że coś jest nie tak, zamieniam miejscami czujniki (przy okazji zwiększam temp CWU z 45 na 48 skoro czujnik wyżej i mniej "zapasu"). Skutek, PC włącza się na CWU rzadziej, zużycie na poziomie 4-5 kWh - stabilnie od ponad miesiąca

    WYKONANIE
    1. Pompa obiegowa niemiłosiernie buczy, znalazłem wideo z części hydraulicznej,cóż pompa obiegowa wisi dosłownie (bez mocowania do obudowy) na przewodach hydraulicznych a jeżeli dobrze widzę to za redukcje drgań odpowiada kawałek gąbki naklejony na drzwi dociskający tenże wiszący ustrój ... pompa za 20k
    2. Idziesz do jednostki zewnętrznej, co słyszysz ? nie nie sprężarkę, nie nie wentylator, najpierw słyszysz brzęczenie obudowy, tak kilka blach łączonych na blachowkrętach + wibracje ze sprężarki i wentylatora = rezonans na obudowie. Coż pozostaje rozebrać, podkleić i zmontować. Pompa za 20k...
    PODSUMOWANIE
    Nie napisze nie kupować bo po pierwsze ma grzać i grzeje, po drugie nie wiem jak u innych ale miałem inne oczekiwanie co do jakości wykonania i poziomu obsługi posprzedażowej. Temat korekty krzywej nadaj się do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową i pewnie tym się skończy.

    To tyle na dzisiaj, trzymajcie się ciepło, niech COP będzie z wami.
    Swojego czasu też byłem nie zadowolony na sposób montażu przez Pro instalatora. Nawet oficjalnie zrezygnowałem z jego usług i znalazłem nowego instalatora, który przejął na siebie obowiązek gwarancyjny. Twierdził, że centrala Panasonica go straszyła. Na szczęście facet ma kręgosłup moralny i ich olał.

    Jak chcesz to podpowiem Ci prywatnie jak się dobrać do centrali i zmusić ich aby zajęli się sprawą.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  2. #19302

    Domyślnie

    dla jasności, zwrot "pompa za 20 tys" odnosi się nie do "ile żem zapłacił" co porównania do dopracowanych systemów sterowania w kotłach gazowych za 5-10 tys, mam Vailanta ecoteca od 12 lat, krzywą opanowałem w rok i system stał się bezobsługowy, w trybie korekta reguluje temperaturę wody w odniesieniu do zewnętrznej i różnicy zadana/rzeczywista w pomieszczeniu. CO/CWU osobne sterowanie.
    Co do wszelkich "żali" oznaczyłem te istotne jako dyskwalifikujące, cała reszta to luźne uwagi co do innych niedociągnięć.
    Ciekawa teoria co do "mapy" zużyca energii, to by oznaczało, że wyznaczono ją w warunkach idealnych, a cała różnica w pomiarach liczni/pompa to straty wynikające z niedoskonałości montażu.
    W temacie niezgodności z umową to akurat klasyczny przykład, produkt nie posiada funkcjonalności opisanej przez producenta, nagranie dostępne, dane z pompy dostępne. Jeden problem to konieczność reklamowania do instalatora (a on akurat niewinny zamieszania), drugi to oczywiście czas, natomiast zdecydowanie jakiś rabat do wywalczenia, chociaż wolałbym zdecydowanie działanie wg opisu.
    Jak pisałem, wpis bardziej dla przyszłych użytkowników, każdy może zdecydować, które z niedociągnęć są istotna a które nie. Ja bym sie zastanowił co nie oznacza że finalnie bym nie wybrał Panasonica, zdaje sobie sprawe, że inni też perfekcji nie osiągają...

  3. #19303
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post
    2. Krzywa grzewcza - standardowe rozwiązanie, dobór wymaga trochę eksperymentowania. Niemniej nawet przy prawidłowo dobranej krzywej zdarza się potrzeba dostosowania temp. wody do warunków (np podbicie po wietrzeniu czy zredukowanie po dogrzaniu kominkiem). Przedstawiciele Panasonica zapewniają o istnieniu takiego algorytmu, niestety wszelkie próby pokazują brak takowej funkcjonalności. Instalator (Pro) nic nie wie, obsługa klienta bezczelnie odsyła do instalatora, przedstawiciel Panasonica nie odpowiada na pytanie o funkcje którą zachwalał. DYSKWALIFIKACJA
    Co do "korekcji" krzywej grzewczej , to można ją "przesuwać" tylko w trybie sterowania temperaturą wody. Gdy ustawi się termostat to już tego robić się nie da ( ze sterownika , bo przez Heishamon można wysłać parametry nowej krzywej ,która mogłaby być przesunięta).

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post
    3. Sterowanie CO i CWU - wynalazek Panasonica polegający na połączeniu sterowania w ten sposób iż przy każdym włączeniu czy też wyłączeniu (ręcznie lub z harmonogramu) dla CO, pompa "resetuje" stan CWU i ignorując ustaloną deltę wchodzi w tryb CWU natychmiast (jeżeli temp wody < ustawiona, lub zaraz po spełnieniu tego warunku). Co to powoduje: a) Chcesz dogrzać pomieszczenie, musisz poczekać na dogrzanie CWU (mimo braku takiej potrzeby), b) dogrzewasz zagrzaną CWU a wiadomo PC lubi grzać zimne wiec tracisz na efektywności.

    Tu chyba masz ustawioną funkcję Smart DHW ( inteligentne CWU czy jakoś tak po polsku) ,która jest w wersji J.
    U mnie nie ma szans , żeby CWU się załączyło , jeśli ustawiona delta jest nieosiągnięta.

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post
    4. Logika sterowania: przypadek z wczoraj, chciałem wyłączyć CO z aplikacji, pech nie zauważyłem że pompa jest w trybie defrost. Skutek: pompa (patrz pkt 3) w trakcie defrostu przełączyła sie na CWU, wyskoczył błąd H62 - błąd przepływu. Wniosek PC nie potrafi ogarnąć dokończenia defrostu, użytkowniku gap sie w ekran i uważaj jak trzeba to grzecznie czekaj. DYSKWALIFIKACJA jak na PC za 20k.
    Tu jest raczej błąd montażu , albo zawór 3D użyty jakiś nie taki , który podczas przestawiania "zatyka" przepływ na chwilę. Jak patrzę , to u mnie przestawianie ani na chwilę nie dławi przepływu ( i to tego maksymalnego 50l/min ,który jest podczas defrostu).Przestawiający się zawór kulowy zamyka jeden kierunek ,ale otwiera drugi , nie powstaje "dławienie" i ograniczanie przepłwu.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 06-03-2023 o 06:06
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #19304

    Domyślnie

    "Napisał adam_ko Zobacz post
    3. Sterowanie CO i CWU - wynalazek Panasonica polegający na połączeniu sterowania w ten sposób iż przy każdym włączeniu czy też wyłączeniu (ręcznie lub z harmonogramu) dla CO, pompa "resetuje" stan CWU i ignorując ustaloną deltę wchodzi w tryb CWU natychmiast (jeżeli temp wody < ustawiona, lub zaraz po spełnieniu tego warunku). Co to powoduje: a) Chcesz dogrzać pomieszczenie, musisz poczekać na dogrzanie CWU (mimo braku takiej potrzeby), b) dogrzewasz zagrzaną CWU a wiadomo PC lubi grzać zimne wiec tracisz na efektywności."


    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tu chyba masz ustawioną funkcję Smart DHW ( inteligentne CWU czy jakoś tak po polsku) ,która jest w wersji J.
    U mnie nie ma szans , żeby CWU się załączyło , jeśli ustawiona delta jest nieosiągnięta.
    Właśnie nie. W obu trybach grzania CWU moja 7J zachowuje się tak samo. Jakiś czas temu zadałem to pytanie (przed dyskusją co to jest dom a co nie), miałeś wtedy ferie . Nie otrzymałem wtedy odpowiedzi czy u innych jest tak samo. Dopiero teraz adam_ko opisał ten sam przypadek. Też mi się to nie podoba. Szczególnie jak prąd wychodzi i idzie do -voymar- i niespodziewanie wraca i nie mówi co u Niego robił
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  5. #19305
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Zauważył bym u siebie takie coś , gdyby pompa ignorowała ustawioną deltę , i za każdym razem przy zmianie trybu pracy ( na jakikolwiek z CWU) zaczynała od grzania zbiornika. Ale dla pewności po południu popatrzę , czy uda się do tego doprowadzić.

    No ale ja mam gen.H.
    W J są te Smart DHW , i coś jeszcze ,czego sprawdzić na własnej skórze nie jestem w stanie ,ale wcale nie wykluczone , gdyby np. dla konkretnego modelu (czyli 7kW gen.J) był błąd w programie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #19306

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Zauważył bym u siebie takie coś , gdyby pompa ignorowała ustawioną deltę , i za każdym razem przy zmianie trybu pracy ( na jakikolwiek z CWU) zaczynała od grzania zbiornika. Ale dla pewności po południu popatrzę , czy uda się do tego doprowadzić.

    No ale ja mam gen.H.
    W J są te Smart DHW , i coś jeszcze ,czego sprawdzić na własnej skórze nie jestem w stanie ,ale wcale nie wykluczone , gdyby np. dla konkretnego modelu (czyli 7kW gen.J) był błąd w programie.
    9 kW T-CAP gen. H też obserwuję w nim nie ma tej zależności.

    Dzieje się tak u mnie w 7J i teraz Adam to opisał w 9J. Więc nie wiem czy to błąd czy jakiś zamysł Panasonica. Wolałbym, żeby tego nie było.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  7. #19307
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Nie no bez sensu byłaby taki "zamysł Panasonica" , ciekawe ,czy inni w J to potwierdzają ,czy może nawet tego nie zauważyli...

    EDIT: I nawet jeśli tryb był samo CWU , to przełączenie na CWU+CO również spowoduje ,że zaczenie się grzać zbiornik mimo ,że przed chwilą się nagrzewał ?

    Pamiętam ,że było dyskutowane na ten temat , i co najwyżej można:
    - wyłączyć opcje SMART DHW ( intelgentne CWU) ,
    - zmienić deltę na większą
    - Zmieniać czasy MAX CO i MAX CWU ( ale tu nie ma za bardzo na co , czas CWU musi być taki ,żeby zagrzał się zbiornik , czyli 1,5h minimum , a czas CO taki ,ile CO ma się max grzać ...

    U siebie w H nigdy nie mogłem uświadczyć tego czasu CO (żeby przekonać się ,że ten parametr w ogóle na coś wpływa).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 06-03-2023 o 10:07
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #19308

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie no bez sensu byłaby taki "zamysł Panasonica" , ciekawe ,czy inni w J to potwierdzają ,czy może nawet tego nie zauważyli...

    EDIT: I nawet jeśli tryb był samo CWU , to przełączenie na CWU+CO również spowoduje ,że zaczenie się grzać zbiornik mimo ,że przed chwilą się nagrzewał ?

    Pamiętam ,że było dyskutowane na ten temat , i co najwyżej można:
    - wyłączyć opcje SMART DHW ( intelgentne CWU) ,
    - zmienić deltę na większą
    - Zmieniać czasy MAX CO i MAX CWU ( ale tu nie ma za bardzo na co , czas CWU musi być taki ,żeby zagrzał się zbiornik , czyli 1,5h minimum , a czas CO taki ,ile CO ma się max grzać ...

    U siebie w H nigdy nie mogłem uświadczyć tego czasu CO (żeby przekonać się ,że ten parametr w ogóle na coś wpływa).
    Taki zamysł, że w świecie idealnym przy braku przerw w dostawie zasilania w bardzo prosty sposób można wymusić grzanie CWU nie zależnie od delty...
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  9. #19309

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ad.1. Jeśli świeci się tylko dioda power to raczej moduł sam z siebie nie startuje. Nie masz podłączonego kabla LAN, to chyba łączysz się przez WIFI. Sprawdź w routerze (jak masz możliwość ) ,czy połączył się z routerem ( ale bez niebieskiej diody na module to raczej niemożliwe). Serwis i do wymiany moduł najszybciej.

    Ad.2.Nie wiem jak działają Twoje rotametry , moje trzeba odkręcać zarówno sam rotametr na górze jak i zawór na dolnej belce .Najważniejsze ,żeby po tej operacji wskaźnik przepływu (rotametr) coś pokazywał przy działającej pompie. I chyba właśnie źle coś robisz , bo teoretycznie przepływ powinien wzrastać ( choć sama pompa może objegówką modulować i wtedy nici z takich obserwacji).

    Ad.3. Nie korzystasz z wody CWU , więc teoretycznie może tak być - nie zamarznie Skoro serwisant tak powiedział (bo on wie co zostawił). Nie wiadomo jakie zawory pozamykał itd.
    Dzieki za odpowiedź. Moje rotametry widać na zdjęciu https://prnt.sc/fAfU4YYk-VRg Mimo, że przykręcam je maksymalnie to i tak nie chcą niektóre zejść poniżej 1,7l jak w nr 7 i 8. Obecnie przy tak odkręconych rotametrach przepływ wynosi 11.5l/min - wskazanie przez pompę.

    Co do modułu to jeszcze niestety nie dostałem odpowiedzi z serwisu.

  10. #19310
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post

    WYKONANIE
    1. Pompa obiegowa niemiłosiernie buczy, znalazłem wideo z części hydraulicznej,cóż pompa obiegowa wisi dosłownie (bez mocowania do obudowy) na przewodach hydraulicznych a jeżeli dobrze widzę to za redukcje drgań odpowiada kawałek gąbki naklejony na drzwi dociskający tenże wiszący ustrój ... pompa za 20k
    Ja tylko odnośnie tego. Też mam wyczulony słuch i denerwuje mnie to buczenie z pompy obiegowej jednostki wewnętrznej. U mnie to słychać nawet przy zamkniętych drzwiach w sypialni która jest na piętrze po drugiej stronie budynku (pompa w części obniżonego parteru). Oczywiście można to zignorować i potraktować jako szum tła, inni domownicy się nie czepiają ale ja wolałbym ciszej.
    Znalazłeś jakiś patent na wyciszenie tego buczenia czy nie tykasz bo sprzęt na gwarancji?
    Zastanawiam się czy np. podłożenie jakiejś maty wygłuszającej pod część jednostki przylegającą do ściany coś by pomogło....

  11. #19311
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukok7 Zobacz post
    Dzieki za odpowiedź. Moje rotametry widać na zdjęciu https://prnt.sc/fAfU4YYk-VRg Mimo, że przykręcam je maksymalnie to i tak nie chcą niektóre zejść poniżej 1,7l jak w nr 7 i 8. Obecnie przy tak odkręconych rotametrach przepływ wynosi 11.5l/min - wskazanie przez pompę.

    Co do modułu to jeszcze niestety nie dostałem odpowiedzi z serwisu.
    Najważniejsze ,że jest przepływ. W niektórych wolniejszy ,bo pewnie dłuższe i większy opór jest.
    Jak najszybciej pootwieraj wszystkie ( w miarę nagrzewania) i zobacz wtedy jaki jest przepływ.

    A o do modułu , to przypomniało mi się ,że nawet jakby nie było kompletnie komunikacji z pompą ( tylko podłączone zasilanie 5V) ,i nic by nie było wpięte do LAN , ani połączenia z WiFi , to moduł za jakiś czas po włączeniu ( jakieś 3 min max) zaczyna mrugać diodą status na czerwono. Także jeśli jest zasilanie, i nie mruga ,to jest martwy...
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 06-03-2023 o 11:01
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #19312
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian_koh Zobacz post
    Taki zamysł, że w świecie idealnym przy braku przerw w dostawie zasilania w bardzo prosty sposób można wymusić grzanie CWU nie zależnie od delty...
    Ale na to sposobem jest przycisk Force DHW ( wymuś CWU) w menu , i w aplikacji też....

    EDIT: choć ten też u mnie specyficznie działa... Przykładowo mam ustawionę temperaturę CWU na 45 z deltą -5 , i załużmy że aktualnie jest tryb CO , a temperatura w CWU jest 30 stopni. To naciskając Wymuś CWU , pompa przełącza tryb na CWU, zaczyna grzać zbiornik ,ale grzeje zbiornik nie do 45 stopni , a do 40... ( ustawiona minus delta).
    Tłumaczę sobie to tak , że naciskając przycisk wymuś CWU , chce mieć minimalną temperaturę CWU....
    A jak nacisnę w widełkach ( np 42 ) , to zagrzeje do 45
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 06-03-2023 o 11:13
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #19313

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Ja tylko odnośnie tego. Też mam wyczulony słuch i denerwuje mnie to buczenie z pompy obiegowej jednostki wewnętrznej. U mnie to słychać nawet przy zamkniętych drzwiach w sypialni która jest na piętrze po drugiej stronie budynku (pompa w części obniżonego parteru). Oczywiście można to zignorować i potraktować jako szum tła, inni domownicy się nie czepiają ale ja wolałbym ciszej.
    Znalazłeś jakiś patent na wyciszenie tego buczenia czy nie tykasz bo sprzęt na gwarancji?
    Zastanawiam się czy np. podłożenie jakiejś maty wygłuszającej pod część jednostki przylegającą do ściany coś by pomogło....
    Nie na dzisiaj nie znalazłem, jednostka jest zainstalowana w piwnicy wiec buczenie tak bardzo nie przeszkadza, ma tez swoje mniej i bardziej ulubione moce przy których jest mniej lub bardziej głośna. Rozwiązanie solidne czyli stałe mocowanie raczej odpada, a na gwarancji wykluczone. Tymczasowo można by pomyśleć o podparciu pompy kawałkiem styropianu odpowiednio dociętym, na razie nie planuje poobserwuje może się uspokoi.

  14. #19314

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Nie no bez sensu byłaby taki "zamysł Panasonica" , ciekawe ,czy inni w J to potwierdzają ,czy może nawet tego nie zauważyli...

    EDIT: I nawet jeśli tryb był samo CWU , to przełączenie na CWU+CO również spowoduje ,że zaczenie się grzać zbiornik mimo ,że przed chwilą się nagrzewał ?

    Pamiętam ,że było dyskutowane na ten temat , i co najwyżej można:
    - wyłączyć opcje SMART DHW ( intelgentne CWU) ,
    - zmienić deltę na większą
    - Zmieniać czasy MAX CO i MAX CWU ( ale tu nie ma za bardzo na co , czas CWU musi być taki ,żeby zagrzał się zbiornik , czyli 1,5h minimum , a czas CO taki ,ile CO ma się max grzać ...

    U siebie w H nigdy nie mogłem uświadczyć tego czasu CO (żeby przekonać się ,że ten parametr w ogóle na coś wpływa).
    Zmiana czasu max CWU i max CO (właściwie to minimalny czas CO tak to trzeba rozumieć bo opis mylący) nie ma wpływu na ten błąd logiki, przynajmniej tak mi się wydaje. Tryb smart DHW nie wiem czy ma wpływ ale nie ma sensu jego wyłączanie ponieważ sam w sobie jest użyteczny i logiczny, pompa ładnie dobiera dobie moc do czasu i temperatury. Generalnie to rozwiązanie jest jedno CO i CWU to osobne byty i ustawianie powinno być niezależne, jedyne połaczenie to prirytet CQU nad CO w przypadki zejścia poniżej ustawionej-delta.

  15. #19315

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post
    Generalnie to rozwiązanie jest jedno CO i CWU to osobne byty i ustawianie powinno być niezależne, jedyne połaczenie to prirytet CQU nad CO w przypadki zejścia poniżej ustawionej-delta.

    Ale piszesz teraz jak masz , czy jak powinno być?

    Bo tak mam w H ,że jest priorytet CWU nad CO w przypadku zejścia poniżej ustawionej delta....

  16. #19316

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ale na to sposobem jest przycisk Force DHW ( wymuś CWU) w menu , i w aplikacji też....

    EDIT: choć ten też u mnie specyficznie działa... Przykładowo mam ustawionę temperaturę CWU na 45 z deltą -5 , i załużmy że aktualnie jest tryb CO , a temperatura w CWU jest 30 stopni. To naciskając Wymuś CWU , pompa przełącza tryb na CWU, zaczyna grzać zbiornik ,ale grzeje zbiornik nie do 45 stopni , a do 40... ( ustawiona minus delta).
    Tłumaczę sobie to tak , że naciskając przycisk wymuś CWU , chce mieć minimalną temperaturę CWU....
    A jak nacisnę w widełkach ( np 42 ) , to zagrzeje do 45
    Miałem na myśli: ustawić harmonogram.

    Tego co napisałeś u siebie nie zauważyłem.

    Takie ręczne wymuszenie robię na 2 sposoby w zależności od potrzeby. Jak chcę iść do wanny, ale mi się nie śpieszy to podbijam temperaturę CWU do takiej aby po uwzględnieniu delty zaczęła ją grzać i wracam do docelowej. Drugi sposób to "Wymuś CWU" wtedy PC wkręca się bardziej i mogę szybciej wskakiwać, tylko wtedy patrzę na wykresy, bo może się okazać, że zaraz będzie defrost i lepiej zastosować pierwszy sposób.

    No i trzeci sposób. Jak już siedzę w wannie i chcę jeszcze więcej ciepłej wody, a PC się z tym "bawi" wtedy też robię "Wymuś CWU".

    Po takim zagrzaniu "Wymuś CWU" PC zachowuje się tak jak po zaniku zasilania lub po przełączeniu trybów tzn. zacznie ją ponownie grzać w momencie < nastawiona. Więc staram się unikać tego trybu.
    Ostatnio edytowane przez bocian_koh ; 06-03-2023 o 12:48
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  17. #19317

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_ko Zobacz post
    Zmiana czasu max CWU i max CO (właściwie to minimalny czas CO tak to trzeba rozumieć bo opis mylący) nie ma wpływu na ten błąd logiki, przynajmniej tak mi się wydaje. Tryb smart DHW nie wiem czy ma wpływ ale nie ma sensu jego wyłączanie ponieważ sam w sobie jest użyteczny i logiczny, pompa ładnie dobiera dobie moc do czasu i temperatury. Generalnie to rozwiązanie jest jedno CO i CWU to osobne byty i ustawianie powinno być niezależne, jedyne połaczenie to prirytet CQU nad CO w przypadki zejścia poniżej ustawionej-delta.
    Zmiany czasów moim zdaniem też nic nie daje. Tryb smart też uważam za logiczniejszy.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  18. #19318
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    A jak te opcje się w końcu nazywaję bo z tego co czytam w serwisówkach to Smart DHW jest tylko w pompach All-In-One (czyli z wbudowanym zbiornikiem CWU) i ona służy głównie do tego ,żeby w wyznaczonym czasie nie grzać wody ( albo grzać tylko wtedy jak będzie mniej niż 20stopni w godzinach nocnych) , a w J ta opcja to się nazywa po angielsku "DHW capacity" z opcjami Standard i Variable.... I to jest do modulowania moc ,jesli nie potrzeba grzać CO.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #19319

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A jak te opcje się w końcu nazywaję bo z tego co czytam w serwisówkach to Smart DHW jest tylko w pompach All-In-One (czyli z wbudowanym zbiornikiem CWU) i ona służy głównie do tego ,żeby w wyznaczonym czasie nie grzać wody ( albo grzać tylko wtedy jak będzie mniej niż 20stopni w godzinach nocnych) , a w J ta opcja to się nazywa po angielsku "DHW capacity" z opcjami Standard i Variable.... I to jest do modulowania moc ,jesli nie potrzeba grzać CO.


    Mam ustawione "Zmienna".
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  20. #19320
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.003

    Domyślnie

    Czyli "Pojemność CWU".. A czegoś takiego jak Smart DHW ( Inteligentne CWU) przypadkiem nie ma ?
    Wg serwisówki , w All-In-One jest , ale może i tu ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 966 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony