dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 999 z 1022
Pokaż wyniki od 19.961 do 19.980 z 20427
  1. #19961

    Domyślnie

    No właśnie , za patrzenie chcesz płacić ?
    Chętnie się dowiem ,co taki serwisant mógłby zrobić , ale oprócz czyszczenia wymiennika , może odkurzenia , obejrzenia , wyczyszczenia filtrów i ogólnego odsłuchu , to przy pompie nic więcej nie powinno się robić. A to wydaje mi się , każdy rozgarnięty użytkownik może zrobić sam , znacznie lepiej bo dokładniej.

    Ja bym po prostu zamiast płacić za "przegląd" odkładał te pieniążki na ew. naprawę i sam te przeglądy robił. Wg mnie przegląd i tak nie zatrzyma np wymiany zużytej części ,w stylu obiegówki , czujników , a nawet sprężarki. Wszelkich prac z gazem też nie powinno się robić ( w stylu ważenie , analiza) , dopóki nie ma objawów kiepskiego grzania, zakładamy ,że instalator zrobił to dobrze i jest szczelnie.

  2. #19962
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    zamontowana była w 2018 roku , i do dzisiaj instalator jej nie oglądał , pomyślałem - może już czas

  3. #19963
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Gwarancji już nie ma , w sumie nie miała od pierwszego dnia pracy bo na moją prośbę nie zostały podpięte grzałki ( kabel wisi ) . Przeglądów też nie robiłem bo maszynka grzała i nic się nie działo , sam też nic nie serwisowałem bo w sumie nie wiem jak . Tylko filtr czyściłem raz po miesiącu od zamontowania . Teraz myślę że warto aby ktoś kumaty rzucił okiem .

  4. #19964
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Daj znać , jakie poszczególne czynności serwisant zaproponuje/wykona ,no i za ile

    Przejrzeć trzeba , jak nie Ty to niech to serwisant zrobi.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 30-11-2023 o 09:13
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #19965
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mig25 o o o ciebie pamiętam , byłem tu dość aktywnym forumowiczem 2018-2019 roku tylko pod innym nickiem " toomm" kiedy walczyłem o każdą kWh . i oczywiście walczyłem z Arturo72 chyba tak to było hee

  6. #19966
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Ja tu jestem od początku 2019 , ale użytkownik toomm to ostatni post napisał w 2016roku : https://forum.muratordom.pl/search.p...d=34617583&pp=
    Może jeszcze inne konto miałeś
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #19967
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    jedno m za mało toommm

  8. #19968

    Domyślnie

    Cytat Napisał timonik Zobacz post
    zamontowana była w 2018 roku , i do dzisiaj instalator jej nie oglądał , pomyślałem - może już czas

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Daj znać , jakie poszczególne czynności serwisant zaproponuje/wykona ,no i za ile

    Przejrzeć trzeba , jak nie Ty to niech to serwisant zrobi.
    Ja od konkurencji, bo mam Daikina - dorzucę 3 grosze.
    Uruchomienie 10.2020r. początkowo z gwarancją 5 lat.

    Jeden przegląd zapłaciłem 450 zł, a przy drugim gdy już podnieśli do 500 zł - zrezygnowałem z przeglądu i przedłużonej gwarancji.
    Jak kolega wyżej pisał, założyłem, że dobra firma to jak przez pierwsze 2 lata nie wyszły wady fabryczne to dalej też nie ma prawa się popsuć.
    A zaoszczędzone pieniądze na przeglądach będę miał na ewentualne naprawy, gdy faktycznie coś siądzie.

    Sam przegląd wyglądał tak, że podpiął miernik ciśnienia przy jedn. zewnętrznej, opsikał wymiennik zewn. płynem z baniaka 5L do oprysków i poszedł do piwnicy wyczyścić filtr wody. Po drodze zerkając na ustawienia sterowania.
    Przed pompą mam dodatkowy filtr Flamco i przegląd wykazał, że Flamco jest nieskuteczny przy dużych przepływach wody generowanych przez pompy ciepła.
    We Flamco było tylko troszkę pyłu. A filtr w Daikinie magnetyczny plus siatkowy wyłapał rdzawego grysku, którym można by zapełnić kieliszek 30 ml.
    Wychodząc odczytał ciśnienie czynnika, zwinął zabawki i tyle.

    Teraz czyszczę wymiennik środkami do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji, następnie spłukuję wodą demineralizowaną z baniaka do oprysku 5L.
    Czyszczę filtr magnetyczny (nadal wyłapuje rdzawy grysek - chociaż jest go już mniej).
    Jedynie nie mam klucza do rozkręcenia filtra i oczyszczenia siatki oraz nie jestem w stanie sprawdzić ciśnienia czynnika.

    Instalację CO i tak muszę potem odpowietrzać na grzejnikach, bo automatyczne odpowietrzniki nie wyłapują całego powietrza po czyszczeniu filtra.

    A serwisant twierdził, że ciśnienie jest dobre. Chociaż ja uważam, że jest za niskie, bo w końcowej fazie defrostu 10-20 sekund w czynniku słychać bulgotanie - odpowiednik kawitacji. Ale producent nie wymaga dobijania czynnika gdy instalacja jest krótsza niż 10 metrów (u mnie jest ok. 9,5 metra) i serwis się tego trzyma, twierdząc że kawitacja po stronie czynnika to taka norma działania zaworu czterodrożnego. Chyba bym musiał zatrudnić obcego serwisanta, który by wyraził niezależną opinię.
    Obawiam się, że te bąble gazu w skroplonym czynniku mogą skrócić żywotność zaworu czterodrożnego, a nawet kompresora.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 30-11-2023 o 10:34
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  9. #19969
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    W Panasonicach ( przynajmniej w gen.H i wyżej ) czujnik ciśnienia gazu po stronie wysokiej jest , w serwice cloud ( no i w heishamon) tą wartość można w kgf/cm2 odczytać. Inna sprawa ,jak ten wynik interpretować. Bo to ,żeby go odczytywać na włączonej i "ostygniętej" pompie to wiadomo , ale też pomiar zależy silnie od temperatury nie tyle otoczenia , co całego układu ( większość jest w jednostce zewnętrznej ,ale część jest w wymienniku) . Ważne ,żeby porównywać w tych samych warunkach.

    Każde podłączenie się do układu gazowego nawet w celu sprawdzenia ciśnienia to potencjalne ryzyko ,że zostawimy układ nieszczelny , a dwa , zawsze coś tego gazu upuścimy ( bo zostanie w samym zegarze , w wężach itp). Kilka sprawdzeń i mamy układ do dobicia , i w sumie mie wiadomo jaką ilością , więc na oko
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 30-11-2023 o 10:45
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #19970
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Powiedzcie mi , bo nie pamiętam . jak odpowietrzyć maszynkę seri F po wyczyszczeniu tego filtra siatkowego w niej ?

  11. #19971
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #19972
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mig o Panie dzięki ja chyba tego nigdy nie robiłem . ciekawe czy naprawdę działa

  13. #19973
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    No ja nie sprawdzę , bo nie mam F
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #19974
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    timonik

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    13

    Domyślnie

    muszę tylko zlokalizować ten zawór co trzeba odkręcić . mam AIO

  15. #19975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Każde podłączenie się do układu gazowego nawet w celu sprawdzenia ciśnienia to potencjalne ryzyko ,że zostawimy układ nieszczelny , a dwa , zawsze coś tego gazu upuścimy ( bo zostanie w samym zegarze , w wężach itp). Kilka sprawdzeń i mamy układ do dobicia , i w sumie mie wiadomo jaką ilością , więc na oko
    Jak się nie chce wyssać czynnika z węży i zegarów to tak może być.
    Parterówka 300m2 (230m2 podłogówka, 70m2 garaż i kotłownia bez ogrzewania).
    Ściany porotherm + 20cm taniego styro, sufit z GK 30cm wełny (wciąż dziurawej),
    pod podłogą 12cm styro z rozbiórki chłodni, okna dwuszybowe. WM z Airpack 400, pompa Ecopol 10kW.

  16. #19976

    Domyślnie

    A jak wyssać czynnik z węży jak w pompie jest ciśnienie a nie podciśnienie ? Trzebaby chyba wyższym ciśnieniem "wypchnąć ten gaz" , tylko ,żeby to zrobić trzeba podłączyć butlę z czynnikiem...
    Generalnie z pomiarem ciśnienia jest prawie ,że identycznie jak w oponie , zawsze będzie jakieś "psyyk"
    No ale ja w życiu nie obsługiwałem takiego sprzętu ( tylko parę razy obserwowałem ) , więc może się mylę , i da się każdą operację z gazem wykonać bez straty choćby jednej cząsteczki czynnika obojętnie w którą stronę ( czy to pompa - butla , czy to pompa - atmosfera).

  17. #19977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jest ciśnienie ale może być i podciśnienie :> Wystarczy zakręcić jeden zawór kluczem imbusowym i po problemie, to naprawdę jest banalne. Jak ktoś pisze że się nie da to albo nigdy nie grzebał przy tym albo jest gaziarzem-olewusem ;P
    I nie, przy pomiarze nie będzie żadnego "psyk" bo to nie jest mierzenie ciśnienia w oponie.
    Ostatnio edytowane przez Lisciasty ; 01-12-2023 o 07:54
    Parterówka 300m2 (230m2 podłogówka, 70m2 garaż i kotłownia bez ogrzewania).
    Ściany porotherm + 20cm taniego styro, sufit z GK 30cm wełny (wciąż dziurawej),
    pod podłogą 12cm styro z rozbiórki chłodni, okna dwuszybowe. WM z Airpack 400, pompa Ecopol 10kW.

  18. #19978

    Domyślnie

    Cześć Panasiarze (bosze ile macie stron tego tematu)
    Jako posiadacz LG Therma V zerkam sobie na grupę fejsbukową "Pompy ciepła LG Thermav", poziom jest tam raczej żenujący, ale pewien gość pod klasycznym durnym pytaniem "jakie macie zużycie w listopadzie" pisza o dość szokujących COPach w Panasach (8 i więcej), które osiągane są przy minimalnych prędkościach (20 Hz), "niskich" krzywych, poborze i może innej magii. Są fotki (nie kopiuję bo nie moje), np z HP 5 pobór 0,2kW, produkcja 1,6kW, COP 8 (analogicznie 7 i 9 @0,4 kW, T-CAP @0,6kW). Czy to prawda, to możliwe (ja też tak chcę, a może mam)???
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 01-12-2023 o 19:10

  19. #19979
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Cześć Panasiarze (bosze ile macie stron tego tematu)
    Jako posiadacz LG Therma V zerkam sobie na grupę fejsbukową "Pompy ciepła LG Thermav", poziom jest tam raczej żenujący, ale pewien gość pod klasycznym durnym pytaniem "jakie macie zużycie w listopadzie" pisza o dość szokujących COPach w Panasach (8 i więcej), które osiągane są przy minimalnych prędkościach (20 Hz), "niskich" krzywych, poborze i może innej magii. Są fotki (nie kopiuję bo nie moje), np z HP 5 pobór 0,2kW, produkcja 1,6kW, COP 8 (analogicznie 7 i 9 @0,4 kW, T-CAP @0,6kW). Czy to prawda, to możliwe (ja też tak chcę, a może mam)???
    A ten gość to przypadkiem nie nazywa się Robert Korczyński? Bo jest taki jeden 'magik' mądrzejszy od inżynierów Panasonic co to znalazł magiczny algorytm i podaje jakieś urojone dane o COP6 zimą

  20. #19980
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Zależy w którym momencie zrobisz zdjęcie Generalnie chwilowo jest możliwe , ale nie ciągle , np od razu po defrośćie.
    Sam Panasonic nie ma ani miernika poboru mocy , tylko podaje te zaokrąglenia co 200W najprawdopodobniej wg jakiegoś wzoru , w którym jest uwzględniona częstotliwość sprężarki , i temperatury otoczenia i wody. Są pompy , gdzie te zaokrąglenia dają miarotajne wyniki ( np 9kW T-CAP) , ale im mniejsza pompa tym zaokrąglenie do 200W daje właśnie takie wyniki.
    Generalnie na pewno to nie są jakieś kosmiczne technologie z takimi COPami.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 999 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony