dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 120
  1. #1

    Domyślnie Styropian zamiast wełny na poddaszu jako izolacja miedzy krokwiami

    Witam

    Jest taka koncepcja w nowo budowanym domu, żeby zamiast wełny na poddaszu, włożyć między krokwie styropian - 16 cm.
    Pomiędzy styropian a płyty styro, wpuścić chcę piankę - myślę raczej o niskorozpręzliwej niz o zwyczajnej.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnymi pomysłami?
    Będzie to dobrze?

    Dzieki

    pzdr
    k
    Ostatnio edytowane przez kurm28 ; 21-12-2011 o 15:07

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Mam pytanie czy można buta założyć na głowę?
    Ty możesz. Widać u Ciebie głowa i noga to to samo.

    Pytałem ludzi, którzy mają pojęcie o temacie ocieplania poddaszy.
    Osobom z wiedzą i roztropnością typu "rafał2011" serdecznie dziękuję.

    pzdr
    k

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Będzie dobrze. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 07-06-2017 o 17:49

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurm28 Zobacz post
    Będzie to dobrze?
    1. moim zdaniem - nie tak ciepło, jak z wełną, bo trudniej uszczelnić wszystkie (szczególnie te najmniejsze) "prześwisty"
    2. styropian jest materiałem PALNYM (w odróżnieniu od wełny)
    3. styropian jest materiałem bardzo akustycznym. W nocy będziesz słyszał dokładnie gonitwy różnych robaczków. A gdy spodoba się myszkom, to masz prze.....ne

    Wnioski należą do Ciebie

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Sugeruje i tak jakby polecam system mieszany styro + wełna twarda.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurm28 Zobacz post
    Witam

    Jest taka koncepcja w nowo budowanym domu, żeby zamiast wełny na poddaszu, włożyć między krokwie styropian - 16 cm.
    Pomiędzy styropian a płyty styro, wpuścić chcę piankę - myślę raczej o niskorozpręzliwej niz o zwyczajnej.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnymi pomysłami?
    Będzie to dobrze?

    Dzieki

    pzdr
    k
    beznadziejny pomysł, co tez ludziom do głowy przychodzi

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    warcislaw

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Drogi kolego. Styropian na poddaszu jest zabroniony ze względów przeciwpożarowych. Styropian podczas pożaru topi się i kapie na głowy nie mówiąc o tym że wydziela gryzący czarny dym uniemożliwiający ucieczkę.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A tak konkretnie to przez kogo zabroniony? Jak zacznie kapać (o ile zacznie) w czasie pożaru to żywych osób już pod nim nie będzie. A swoją drogą to w czasie pożaru wełna też będzie kapać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "warcislaw" jest zaślepiony promowaną przez siebie technologią (nie mówię, że złą) a nie potrafiąc jej profesjonalnie promować wypisuje bzdury. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Styropian jest palny oraz rozprzestrzenia ogień, więc pożar bardzo szybko postepuje.
    Jest paroszczelny co jest wazne na poddaszu a juz w połaczeniu z drewnem bardzo wazne.
    Wełna mineralna a szczególnie skalna jest ogniochronna, paroprzepuszczalna i hydrofobowa.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Styropian nie jest palny. Topi się w obecności płomienia. Po odjęciu ognia gaśnie. W czasie pożaru wełna też się stopi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Styropian nie jest palny. Topi się w obecności płomienia. Po odjęciu ognia gaśnie. W czasie pożaru wełna też się stopi. Pozdrawiam.
    Rozbawiłeś mnie

    Są niektóre styropiany które mają NRO ale wtedy się topią i kapią gorącymi płomieniami.
    Sprawdż sam to najlepsza szkoła

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    styropian jest nieunikniony - ja mam poddasze uzytkowe i dawać będę go na ściane kolankową i pod wylewkę - a co mi tak ... niech sobie kapie mam żelbet

  15. #15

    Domyślnie

    Styropiany budowlane charakteryzują sie klasą palności E co oznacza tzw samogasnący wg PN-EN 13501 z tej normy zaczerpnięta jest tabela w
    ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
    Rzeczywiście teoretycznie po usunięciu zewnętrznego źródła ognia powinien zgasnąć ale się pali i wydziela ciepło, co w przypadku pożaru może być ciężkie do wyegzekwowania tylko materiały sklasyfikowane jako A1 lub A2 -s1,d0; A2-s2,d0; A2-s3,d0 sa traktowane jako niepalne
    Tak naprawdę klasa E to jeden krok do klasy F czyli całkowitej palności

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milimetr

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kcynia -stavanger
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    mh styro a welna jak nie bedziesz uzywac poddasza do mieszkania to mozesz dac co kolwiek nawet trocinyz wapnem ale jesli zalezy ci na zdrowiu uzyj welny najlepiej grubiej niz w projekcie ale zeby nie byla zgnieciona bo nic nie da

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Rozbawiłeś mnie
    Czy aby nie bujasz________________ w obłokach?
    Jak się zacznie palić to trzeba spieprzać a nie czekać aż coś zacznie kapać!
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Sam robie podobnie i jest OK. Międzykrokwiowo 15 cm grafitowego styro, pod krokwie 12 cm .
    PS. nie widziałem jeszcze aby wełna ugasiła pozar dachu , p Andrzej Wilhelmii ma rację jak się pali to trzeba s....ać.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Płyty styropianowe są rzadko używane, jako izolacja termiczna poddasza. Są one sztywne i trudne w precyzyjnej obróbce na budowie. Pianka montażowa ma gorsze parametry termiczne i nie mamy pewności co się z nią stanie za kilka lat w już zabudowanej przegrodzie.
    Izolując poddasze istotne jest aby materiał przylegał idealnie do krawędzi krokwi. W tego typach aplikacji sprawdzają się produkty które odznaczają się sprężystością, niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, paroprzepuszczalnością i oczywiście wysoką klasą reakcji na ogień z uwagi na konstrukcję drewnianą.
    Materiały dziś klasyfikuje się ze względu na reakcję na ogień. Mogą mieć oznaczenia od A1 (materiał niepalny) do F (nieklasyfikowany) http://www.rockwool.pl/dlaczego-weln...iowe/euroklasy, zatem styropian posiadający najczęściej klasę E lub F jest materiałem palnym. W kwestii wełny wytrzymuje ona temperaturę nawet do 1000 C, zapewniając w sytuacji pożaru czas na ewakuację ludzi.

    Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest pojemność cieplna przegrody. Duża masa przegrody / pojemność cieplna materiału przekłada się na mniejsze straty ciepła w sezonie grzewczym, w lecie natomiast oddala moment nagrzania się poddasza. Wełna skalna w odróżnieniu od styropianu odznacza się znacznie większą masą i pojemnością cieplną materiału. Również dzięki takim cechom zyskujemy lepszą izolacyjność akustyczną - szczególnie istotne w przypadku lekkiego pokrycia dachu np. blachodachówką, położenia domu w hałaśliwej okolicy..
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  20. #20

    Domyślnie

    To do kompletu powiedz jak zachowa się wełna w przypadku zalania ( przeciakająca obróbka dekarska, przedziurawienie membrany czy zerwanie dachówek ) co jest zdecydowanie częstszą stuacją niż pożar.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony