dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 293

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Karmelita 2M w Dobrej lokalizacji, czyli jak budować domy, nie mając o tym pojęcia

    Zapraszam do komentowania, dyskusji, zgłaszania wniosków formalnych, ad vocem itp itd. a w szczególności do wytykania błędów i podpowiedzi. Będą mi bardzo potrzebne. Do napisania!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to ja może pierwszy się przywitam
    widzę że niezłe perypetie są już na samym początku ...
    sytuacji ze złodziejami siatki i iglaków nie zazdroszczę - u mnie od początku jakichkolwiek prac nawet 1 gwóźdź z budowy nie zginał

    Pozdrawiam
    Konrad

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj!
    Dzięki za post. Na razie niestety mam nieogrodzoną, powiedzmy ogólno dostępną działkę. Mam nauczkę, że u nas w kraju, nie należy się spieszyć z sadzeniem i inwestowaniem dopóki nie ufortyfikujesz się na 'swojej ziemi'
    Pozdrawiam, ... z zainteresowaniem zaszyłem się w Twoim dzienniku.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gannia
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    448
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hej
    Wpadłam poczytać -fajnie piszesz
    Współczuję kradzieży, my także dopóki nie ogrodziliśmy siatką spotykaliśmy się z niespodziankami tego typu, no niestety "ludzie to wilki"
    Zrobiłeś projekt 3D Kalii? Bom nie ukrywam ciekawa.. A sama nie umiem..

    Pozdrawiam
    Wielka Improwizacja
    komentujcie!
    działka na sprzedaż w Długiej Szlacheckiej, gm Halinów (mazowieckie)! Zainteresowanych zapraszam na prv

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej, witajcie. Dzięki za zainteresowanie. Jakoś chyba wyjdzie ze nie będzie kompromisu. Tak jak napisałem w Dzienniku, myślę że znaleźliśmy jednak projekt gotowy, który nam odpowiada, podoba się wizualnie jak i 'wnętrzarsko'. Co prawda, jakieś drobiazgi będą, ale nie aż takie żeby płacić za nie 2 czy 3 tys. zł.
    Będę informował na bieżąco

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    hej
    nareszcie mi się wyświetlają stopki na wrocławskiej i mogę przyjść z wizytą. czekam na rozwój wydarzeń

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj Tatarak, postaram się jak najsumienniej prowadzić dziennik.
    Pozdrawiam i dzięki za wizytę.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Dla mnie Oświeconą Górą Forum, jest Netbet i jego dziennik, zatutuowany:
    Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!! Przeczytałem kilkadziesiąt dzienników, ale ten był dla mnie, (subiektywnie) najlepszy, najciekawszy pod względem ilości informacji, ale i świetny literacko. Wielokrotnie uśmiałem się czytając go.
    .... oj.. o mnie gadają...
    weź przestań, bo jeszcze mi jakis tytuł faktycznie dadzą
    ... fajny projekt wygrał... garaż... ehh....
    ... literacko to ja jestem bliżej "literatki" niż literatury ....

    będę zaglądał...

    pozdro
    NETbet'liter'ka

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bożeńciu najsłodszy jedyny piękny, sam Netbet zagościł!
    Panie kochany... jak tylko zacznę grzebać we ziemi, zapraszam serdecznie na jakiś wieczór literacki w gościnnych progach moich.
    Może być Mickiewiczowsko wręcz...Pan Tadeusz, Soplica... a jak trzeba będzie to i literata jakiegoś co sam książki pisze ściągnę!
    Pozdrawiam i zapraszam.

  10. #10

    Domyślnie

    Panie NETBET to ja się nie chwalę, Ale z moją pszczółką też postawiliśmy SAMI nasza Karmelitkę, i trochę śmieszne czasem czytam wypowiedzi że ktoś buduje sam dom (systemem gospodarczym) a później opowiada ze ta ekipa zrobiła to a tamta coś innego, że dom stawiali sami ale rękoma innych osób???!
    Kto Naprawdę stawiał dom wie o czy mówię, jedyną osobą nie pracującą na budowie był kierownik budowy??? )

    Kiedy zaczęliśmy szalować ławy, mieliśmy dużżżżo zapału, zbrojenia to była dla nas przerwa od ciężkiej roboty, murowanie bloczków (kamieniołom) ,
    pszczółka chciała się poddać ale daliśmy radę, później ściany( dużo lżejsza praca niż murowanie fundamentów!!), w międzyczasie( tzn w przerwach między ścianami, murowaliśmy kominy z cegły, no i strop!! monolityczny z betonu samo szalowanie zajęło nam ponad tydzień i drugi tydzień na cięcie i gięcie zbrojenia, samo układanie zbrojenia i wiązanie to odpoczynek! , nareszcie doczekaliśmy się wtedy przerwy w ciężkiej pracy!! ale niestety wpadliśmy na pomysł( widocznie za mało z sił opadliśmy) że nie będziemy Karmelicie odejmować uroku i z rozpędu łuki!!! na schodach i tarasie, nie było łatwo ale warto( bo łuki w tym projekcie nas urzekły) i znowu powtórka najpierw fundament, zbrojenie, później cięcie bloczka i murowanie, kiedy strop i wieńce podeschły polecieliśmy ściany szczytowe, i kominy aż do klinkieru, musieliśmy odpocząć po wciągnięciu pustaków na zalew!! i dalej murowanie ściany kolankowej, przerwa na szalowanie nadproży łukowych, szalowanie wieńca, zbrojenie i znowu wizyta obcej osoby( pana obsługującego gruszkę . Żebyście widzieli jego zdziwienie kiedy widział kobietę szalującą wieniec?! no i niestety bardzo ciężka robota czyli więźba!!!! tu pomogli bracia mojej pszczółki, dekarze z zawodu) i więźba stoi jak ta lala, kto nie dźwigał Płatwii ten nie wie o czym mówię!!?
    następnie dach folia wysokoparoprzepuszczalna, łaty, kontry, blachodachówka, tydzien na obróbki, duuuużżżo przy SZWAGRACH się nauczyłem!! ) (obiecałem im pomoc przy budowie ich domków)! jeszce przed zimą rzuciliśmy się na elewację styropian 15cm na klej w pianie, polecam wszystkim robota szybka i lekka, niestety nie zdążyliśmy przed zimą naciągnąć kleju!! . No i wreszcie upragniony odpoczynek.) Niestety wstawiliśmy kominek!! to i ocieplenie poddasza zrobiliśmy wełna isover plus 15cm+10cm. nawet przy -25 było bardzo ciepło ), do wiosny trochę się obijaliśmy, ZROBILIŚMY SOBIE PRZERWĘ NA ŚLUB I WESELE!!! ale elektrykę na parterze ROBIŁEM JUŻ ZE SWOJĄ ŻONĄ!!!, a zapomniałem że schody wewnętrzne też własnoręcznie z robione, teraz myśle nad tynkami bo chociaż cały fundament tynkowaliśmy, to zdaję sobie sprawę że tak łatwo nie będzie!!! na dowód mamy trochę zdjęć, tylko czasu brak, ale wrzucimy fotki, bo w przeciwieństwie do naszych znajomych my naprawdę SAMI pobudowaliśmy nasz DOM!! CDN.


    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    .... oj.. o mnie gadają...
    weź przestań, bo jeszcze mi jakis tytuł faktycznie dadzą
    ... fajny projekt wygrał... garaż... ehh....
    ... literacko to ja jestem bliżej "literatki" niż literatury ....

    będę zaglądał...

    pozdro
    NETbet'liter'ka
    Ostatnio edytowane przez brzoza8203 ; 11-04-2014 o 09:35
    Człowiek do zadań specjalnych!!

  11. #11

    Domyślnie

    może ktoś podpowie jak zdjęcia wrzucić??
    Człowiek do zadań specjalnych!!

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza8203 Zobacz post
    może ktoś podpowie jak zdjęcia wrzucić??
    Sprawa jest prostsza od budowania domu
    Załóż sobie konto np. na picasaweb
    po zalogowaniu będziesz miał możliwość utworzenia albumów. wrzucaj zdjęcia.
    Następnie wejdź do albumu. klikając na niego, po prawej pokażą Ci się jego opcje. Między innymi kłódeczka. kliknij w nią, a dostaniesz się od opcji, udostępniania. Zmień na widoczny dla wszystkich.
    Potem już otwierając konkretne zdjęcie, po prawej będziesz miał : 'Link do tego zdjęcia'
    wybierasz odpowiednie dla siebie parametry i kopiujesz link.
    wstawiasz go w poście klikając wcześniej w ikonkę 'wstaw obrazek'
    Ot i cała filozofia.
    Na forum jest wątek na 100 stron o wstawianiu fotek
    serdeczności

  13. #13

    Domyślnie

    dzięki jeszcze powiem że obydwoje pracujemy zarobkowo
    Człowiek do zadań specjalnych!!

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza8203 Zobacz post
    ... bo w przeciwieństwie do naszych znajomych my naprawdę SAMI pobudowaliśmy nasz DOM!! CDN.
    Hej, no nic tylko pogratulować
    I co, medal chcesz teraz??
    Fajnie, że mięliście czas na wykonanie samemu większości prac. Tym bardziej będzie was wasz własny dom cieszył a na błędy będziecie też wściekać się sami na siebie
    Taka kolej rzeczy droga brzózko8203.

    Stety czy nie, na forum jest masa ludzi, którzy budują domy sami czy ekipami, żonami szwagrami, czy nawet teściami. Każdy z nich inaczej, indywidualnie podchodzi do swojego domu. Dla jednego szczytem sukcesu jest samodzielne postawienie ścianek fundamentowych, dla innych murowanie ścian domu czy szalowanie stropu a jeszcze inni masę czasu poświęcają doborowi materiałów, kafelkom meblom i szeroko rozumianej wykończeniówce itp. bo nie mają czasu/ umiejętności czy z innych przyczyn budowaniem nazywają jakikolwiek proces powstawania ich domu w którym uczestniczyli.
    Serdeczności

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Netbet, jak mnie by ktoś tak zapraszał, bo bym nie śmiała odmówić

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Netbet, jak mnie by ktoś tak zapraszał, bo bym nie śmiała odmówić
    ... jakbym tak jeździł po budowach z odwiedzinami... to bym nie trzeźwiał.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja tam człek towarzyski jestem. Zapraszam serdecznie, może jak się zrobi cieplej spocik? Praca za jedzenie jakby ktoś z budujących odwykł od łopaty
    Z wielką przyjemnością was ugoszczę,... Tatarak..daleko nie masz

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    ja z prac budowlanych do etapu SSZ to mogę się podjąć asystowania przy ocieplaniu fundamentów ale jakbyś chciał się nauczyć w praktyce układać podłogówkę lub went mech to zapraszam do nas

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a co w tym złego ... jak mawiał klasyk, "skoro życie na trzeźwo jest nie do przyjęcia"
    Jakąś uroczystą peregrynację mógłbyś zaliczyć

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fulek
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Dzielnica
    Lubuskie
    Posty
    843

    Domyślnie

    Wpadłam się przywitać .
    Dziennik Pana poczytam jak będę miała chwilkę.

    Co do fundamentów i piachu u mnie, to podnieśliśmy je "sami" z powodu podmokłego terenu i wysokich stanów wód gruntowych. Piach będzie....jak wykopiemy oczko .

    Bedę zaglądać i podziwiać prace na budowie. POWODZONKA i POZDRAWIAM!!


    Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
    Kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boję - mogę nosić cegły na budowie !!

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony