dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Temat: paj?ki

  1. #1

    Domyślnie pająki

    KOchani, nie śmiejcie się ze mnie za bardzo, mam poważny problem. Mam najprawdziwszą na świecie arachnofobię i "zaatakowana" przez pająka dostaję napadów niemal histerii. Walczę z tym , jak mogę, ale uwierzcie - nie jest to łatwe. A przecież nie dam się sterroryzować we własnym ogrodzie. Przeprowadzamy się we wrześniu, a ja się obawiam, jak to będzie z tymi pająkami. Czy ktoś ma jakiś patent, żeby te zmory nie wchodziły przynajmniej do domu? W ogrodzie OK, jakoś przeżyję, po prostu schodzę z drogi, ale w domu?!!? Wiem, że nie da się tego całkiem wyeliminować, ale może jakoś ograniczyć? Dodam, że mój irracjonalny lęk jest tak olbrzymi, że wynoszenie pająków z domu nie wchodzi w grę. PO prostu nie podejdę do takiego gada i już.
    POzdrawiam. A.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Całkowicie zwalczyc sie nie da. Możesz na oknach i drzwiach balkonowych zamontować siatki /jednoczesnie będą chronic przed komarami i muchami/. Dokladnie sprzątać, również za szafami, pod łóżkami i komodami. Hodować mysliwego / w naszym przypadku to kot Tolek/. I ......przestac sie bać. Jeżeli nie mozesz sama, postaraj skontaktowac się z psychologiem, ktory za pomocą np. hipnozy zwalczy ten lęk u Ciebie.
    Powodzenia. /ja tez nie znoszę pająkow/ co nie oznacza, ze z oddali nie rzucam w niego kapciem

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam kota

  4. #4

    Domyślnie

    Koty naprawdę jedzą pająki, czy mnie podpuszczacie?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał apeska
    Koty naprawdę jedzą pająki, czy mnie podpuszczacie?
    Koty mojej pani (nb. mającej również arachnofobię) pająków nie jedzą, ale - serio - lubią się nimi bawić, a taka zabawa dla pajączka raczej nigdy nie kończy się dobrze A martwy pająk już dla niej jest niegroźny.

    Proponuję prócz kota zadbać także o to, by kratki wentylacyjne w domu miały siateczkę zapobiegającą "inwazji".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    nasz kot jest wszystko żerny. To znaczy wszystko co tylko uda mu sie upolować

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też sie histerycznie boję pająków. I powiem szczerze że też się zastanawiałam co zrobic z tym problemem we własnym domu. Może są jakieś preparaty odstraszające? Bo jak są na muchy i komary to może i na pająki? Czy ktoś słyszał? Albo może się wypowie jakiś biolog czy np preparat na komary będzie działał na pająki? Pewnie nie ale może jakiś inny?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Moje koty też lubia wcinać wszystko co się rusza. A pająków w domu chyba nie uda się uniknąć Na zimę będą się schodziły z pola.
    Ostatnio widziałam zdjęcie pająków wielbłądzich (czy jakoś tak), które podobno żyją w Iraku. Nasze przy nich to pestka - to w ramach pocieszenia Mnie samo zdjęcie przyprawiło o słabość.

  9. #9

    Domyślnie

    Moja córa siniała jak łaziło to to po domu.
    Nie ma bata..pająk wlezie i już.
    Najgorzej jesienią, kiedy ciągną stadami do cieplejszych kątów.
    Jedynym ratunkiem na to by jakoś spała, była moskitiera via IKEA.
    Fantastycznie uszczelniana na noc taśmą bezbarwną dawała poczucie bezpieczeństwa.
    Troszkę złudne nadzieje daje psiukanie wszelakimi aerozolami na muchy.
    Wydaje się,że pająki nie oddychają wtedy przez pół dnia.
    Kapciem ..to gwarancja że stwór nie przeżyje.

    A ja panikuję na widok końskiej pijawki..
    kto da więcej?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dla mnie


    no i skolopendry, ale zdjecia nie mam, na szczęscie

  11. #11

    Domyślnie

    Litości, tylko nie takie zdjęcia!!! Przecież ja spać nie będę mogła!!
    Gdyby mnie takie "bydlę" napadło, to chyba bym naprawdę zwariowała.
    Dzięki Bogu w moim ogróku biegają sobie tylko anemiczni kuzyni tego ze zdjęcia, a już przyprawiaja mnie o histerię.
    A tak zupełnie serio, to przyłączam się do pytania Agi75, czy są jakieś preparaty, które np. rozpylone przy oknie zniechęcą pająki do odwiedzin, a przy okazji nie wyduszą domowników???

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mam skasować? czy dodać animacje?
    Twoje zyczenie bedzie dla mnie rozkazem

  13. #13

    Domyślnie

    Animację???!!!! Chcesz mnie zabić?? JA mam jescze masę kredytu do spłacenia, nie mogę tak odejść zadłużona. Ale wiesz co, zostaw go takiego nieruchawego, będę się hartować!!!!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jak hartowała sie stal.........

    Dobrze, ale jak bedziesz miała dość, to daj znać - zlikwiduje to monstrum.

  15. #15

    Domyślnie

    Maju..dla mnie pijawę.
    Będę ją dziugać ołówkiem ..
    Może mi to się utrwali i przelezie na zachowania w realu?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Nie będę was dręczyła zdjęciami ale zainteresowani mogą sobie spojrzeć o czym pisałam:
    http://www.snopes.com/photos/bugs/camelspider.asp#photo
    brrrr
    maleństwa

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    o jesssssssssssssu ale koszmar dobrze, że u nas są tylko takie mikroskopijne bo jakby mój kocurek sobie z takim bydlakiem poradził przecież on jest prawie jego wielkości

  18. #18

    Domyślnie

    Ewo, oczywiście wlazłam tam i zobaczyłam!!!!!
    I po co mi to było?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ziabko dla Ciebie. Dźgaj ile wlezie.


  20. #20

    Domyślnie

    O Matko!!!! Dzisiaj nici z śniadanka.... Chyba zabetonuję ogródek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony