dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misionv

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1

    Domyślnie nowy dom - prośba o podanie orientacyjnej wyceny

    witam,
    planuję postawienie domu o powierzchni użytkowej do 40m2
    (mała jednoosobowa nieruchomość)
    miałbym takie pytanko:
    ile może kosztować budowa takiego domu (około),
    wiadomo że muszę przygotować osobny projekt ale może być taka sytuacja
    że zabraknie funduszy na jego budowę i w ten sposób niepotrzebnie wydam pieniądze na
    przygotowanie kosztorysu,
    może rozwinę pytanie:
    ile mogą kosztować jego elementy składowe,
    przyłącza, fundamenty, dach (najtańszy płaski mi wystarczy)
    chodzi mi o orientacyjną cenę domu "pod klucz" czyli już ze wszystkimi wykończeniami
    dom składałby się z 4 pomieszczeń, trzy mniejsze jedno nieco większe,
    żadna piwnica nie wchodzi w plany,
    chciałbym żeby dom został postawiony "na cegle"
    mieszkam w województwie łódzkim
    (podaję lokalizację ponieważ ceny materiałów budowlanych są różne w zależności od regionu)
    mieszkam w mieście więc cena podłączenia mediów powinna być znośna choć też właśnie się nie orientuję
    jak wielkie będą to sumy,
    posiadam również własną działkę
    i na koniec:
    ile musiałbym odłożyć pieniędzy dla wykonawców (także w granicach)
    czy jest szansa na to że taki dom udałoby się postawić w 2 m-ce ?
    (w okresie letnim oczywiście po przyłączeniu mediów)
    dzięki za góry za odpowiedzi (jeśli się pojawią )
    pozdrawiam wszystkich
    Paweł

    PS: chciałbym się zmieścić ze wszystkim w kwocie 100 tyś ale nie wiem czy jest to na chwilę obecną możliwe
    Ostatnio edytowane przez misionv ; 28-12-2011 o 22:55

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Misionv. Nie wiem jakim cudem chcesz wykroić z 40 m.p.u 4 pomieszczenia ( i do tego "jedno większe"). Mieszkanie 40 mkw to max 2 pokoje z kuchnią, tak,żeby się dało obrócić. Poczytaj forum - cena za mkw SSO to ok. 900 pln ( w łódzkiem może 800), wykończonego - jeśli będziesz oszczędzał na materiałach - 2.000 pln. Jeśli sam będziesz dużo robił - może 70% tego. O ile będziesz robił.
    Do tego dorzuć media - ich cena zależy od odległości. Poczytaj o przerwach technologicznych - one dotyczą i małych domków i dużych. Pomyśl o kotłowni, składziku na narzędzia ogrodowe. To też powierzchnia. Jeszcze projekt i uzgodnienia, PnB, ogrodzenie, zagospodarowanie ogrodu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Masakra jakaś dom 40m2, już myślałem że nic mnie nie zaskoczy na tym forum ale się myliłem.
    Kup sobie budkę Campingową , będziesz miał większą powierzchnię i dużo taniej. Do tego do rodziny i znajomych z własnym domem będziesz mógł się udać.
    Nie wiem po co ludzie budują domy do ok. 100m2 - lepiej chyba kupić mieszkanie w podobnej cenie i budowę sobie odpuścić jak ktoś nie chce lub go poprostu nie stać (a nie każdego stać co oczywiste), to po co budować szałasik zamiast normalny dom.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Masakra jakaś dom 40m2, już myślałem że nic mnie nie zaskoczy na tym forum ale się myliłem.
    Kup sobie budkę Campingową , będziesz miał większą powierzchnię i dużo taniej. Do tego do rodziny i znajomych z własnym domem będziesz mógł się udać.
    Nie wiem po co ludzie budują domy do ok. 100m2 - lepiej chyba kupić mieszkanie w podobnej cenie i budowę sobie odpuścić jak ktoś nie chce lub go poprostu nie stać (a nie każdego stać co oczywiste), to po co budować szałasik zamiast normalny dom.
    dla mnie masakrą i wyrzucaniem kasy w błoto jest budowanie domów powyzej 200m2 .
    Pokaz mi budke camp. o pow. 40m2 ...
    Budowa takiej pipidówy bedzie tansza niz najtansza rudera w miescie.I masz swoje własne ,nowe....

    Autor zaleznie od projektu powinien spokojnie sie zmiescic w 40-60 tys-oczywiscie budując własnymi rękami.
    pozdrawiam

    p.s.
    misionv-popros o przeniesienie tego tematu do innego działu,,o budowaniu,, -to będzie hit
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 22-01-2012 o 08:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony