dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 144
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #2201

    Domyślnie

    czy coś widac na tym rysunku planu domu? bo w wersji przez komórkę nie chce mi sie otworzyc? widac tylko ze załaczniki zdjęcia i nic więcej

    widac okazałe okna i koronkowa robota jak na warsztacie tkackim niteczkami wełna utkana w sposób precyzyjny, czyli juz trochę cieplej w domu, u nas okna dachowe w trakcie robót. Może jednak założymy ten dziennik nie wiemy od czego zacząc i jak to się robi i pewnie w nocy cos wklepiemy bo w dzień brakuje juz godzin
    Ostatnio edytowane przez kamelia i milek ; 26-11-2013 o 11:37

  2. #2202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kleje plyty GK na scianach... kleje az furczy

    ... czyli spacerowym tempem, jak emeryt No ale ilez mozna zrobic po pracy, przy lampie...

    Nie mniej idzie to fajnie. Kleje na klej poliuretanowy w piance - Soudabon Easy. Spapugowalismy ten sposob od Burych Kocurow, mowili ze uwielbiaja ta pianke na kleczkach... i nie klamali

    Praca jest szybka, czysta i przyjemna.

    Puszka pianki kosztuje 25 zlotych, wystarcza na 3 do 4 plyt o wymiarach 1,2x2,6 m2. Przy klejeniu mniejszych kawalkow wydajnosc niestety spada, dlatego na razie staram sie jechac to co sie da z najk najwiekszych plyt, a dupere (np wneki okienne itp) bede uzupelnial potem, czy to na pianke czy na klej gipsowy.

    Zdjec nie ma. Jak ja koncze prace to jest juz ciemno calkiem (jak zaczynam zreszta tez...) a doktorowa no jakos nie robila zadnych ostatnio, funkcja przewodniczacej chyba mi zone pochlonela na dobre..
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  3. #2203

    Domyślnie

    Jeden buduje DOM, drugi zajmuje się "resztą"...
    nooo...a praca zawodowa i 6-latek w szkole wcale nie ułatwiają włączania się w sprawy budowlane...
    konkluzja? zastanowić się przed budową, co się bierze "na głowę" na kolejne 3, 4 lata...doba się nie rozciągnie, choćbyśmy (czy ja to dobrze napisałam?) bardzo tego chcieli... taka rada dla przyszłych samorobów

    Inwestor domaga się zdjęć...Inwestorka zrobi, nie może się sprzeciwiać, bo jeszcze Kierownik zastrajkuje i co wtedy?

    PS. naprawdę ładnie to klejenie Mu wychodzi...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KGsalon.JPG
Wyświetleń:	643
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	227447Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KG-salon.JPG
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	227448
    prawda, że ładnie?
    żeby nie było, że się obijam...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sówki.JPG
Wyświetleń:	603
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	227449
    uśmiech dziecka bezcenny!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 29-11-2013 o 18:08
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  4. #2204

    Domyślnie

    zapraszamy do siebie
    trochę wspomnień aż dojdziemy do dnia dzisiejszego, dla potomnych jak znalazł

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...amelia-i-milek

  5. #2205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Nie chcę żeby wyszło na czepianie się ale zauważyłem mały błąd (a może świadome działanie), podpatrz u netbeta jak on obrabiał płytą okna:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110402067.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	227734

    Z prawej strony kominka zauważyłem że masz doklejone nad oknem, a to może pękać po jakimś czasie.

  6. #2206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak, niektorzy mowia aby nie robic polaczen w naroznikach okien. Jednak zdecydowalem sie w kilku przypadkach na takie polaczenie - trudno najwyzej bedzie pekalo... chociaz z drugiej strony NetBet kleil na klej gipsowy - po wyschnieciu twardy. My kleimy na pianke, nieco bardziej elastyczna na juz wyschnie.
    Bedzie trzeba rowniez pamietac aby pozadnie to zaszpachlowac, dobrym zbrojonym szpachlem

    Bedzie dobrze
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  7. #2207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Tak, niektorzy mowia aby nie robic polaczen w naroznikach okien. Jednak zdecydowalem sie w kilku przypadkach na takie polaczenie - trudno najwyzej bedzie pekalo... chociaz z drugiej strony NetBet kleil na klej gipsowy - po wyschnieciu twardy. My kleimy na pianke, nieco bardziej elastyczna na juz wyschnie.
    Bedzie trzeba rowniez pamietac aby pozadnie to zaszpachlowac, dobrym zbrojonym szpachlem

    Bedzie dobrze
    Pęknięć to bardziej obawiałbym się w przypadku ścianki zrobionej z profili, a nie murowanej, choć faktycznie zalecają, by tak nie robić. Tylko prawda jest taka, że nie zawsze się da Do spoinowania w takich miejscach polecam Uniflota , tyle że drogi A pianka po jakim czasie chwyta? Jestem ciekawy tej metody, bo wydaje się lepsza niż klej. Dużo jej nanosisz na płytę? Pozdro

  8. #2208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pianke naklada sie obwodowo i dodatkowo zygzak przez cala plyte, nastepnie czekasz 5 minut i stawiasz plyte. Przyklepujesz, dociskach, ustawiasz pion, podkladasz kliniki na dole i... i tyle, plyta stoi a ty juz mierzysz nastepna

    Zanim jednak plyte postawisz na sciene nalezy sprawdzic czy sciana jest gladka (jak wystaja ci jakies boble zaprawy to plyty nie ustawisz, jak nie ma pionu albo sa jakies "brzuchy" na scienie, to zapomnij ze to pianka zniwelujesz. Na plyte nakladasz pianke w warkoczy srednicy ok 3 cm, pecznienie to moze do 4 cm ale po przyklejeniu do sciany plyta dolega do niej prawie na "0", zostaja moze ze 2-3 mm. Jesli gdzies na scienie masz takie miejsca ze os jest wklesle czy wypukle na wiekszej powierzchni to trzeba pianki dawac wiecej aby to niwelowac... ale wtedy wydajnosc (wg producenta do 12m2 z puszki, wg mnie podobnie przy zastrzezeniu ze kleisz cale plyty na rownej scianie) drastycznie (DRASTYCZNIE) spada... a przypomne ze cena za puszke do ok 25 zlotych.

    Podsumowujac: klei sie pieknie i przyjemnie... pod warunkiem idealnych niemal scian. W miejscach gdzie cos "nie pyklo" (u nas napewno boki kominka gdzie trzeba kleic warstwowo i dodatkowo na nierowno narzuconej zaprawie) napewno prosciej i znacznie taniej bedzie klejem gipsowym.

    EDIT: propagandowy filmik producenta

    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 01-12-2013 o 18:50
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  9. #2209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Podoba mi się ta metoda. Faktycznie, przy nierównych ścianach może być to kłopotliwe, lecz np w nowym domu to ma sens. Na nierówną, pooraną ścianę lepszy będzie klej tradycyjny. A na filmiku, to mnie rozśmieszyła scena, gdy monter na początku zakłada okulary odpakowując karton. Czyżby obawa przed wybuchem puszki? Powodzenia w klejeniu

    PS: na łączenia siatka, czy flizelina?

  10. #2210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie wiem czy siatka czy fizelina. Nie wiem tez jakie gipsy i jakie szpachle na koniec... Wiec jesli ktos moze cos sprawdzonego polecic to chetnie poslucham opinii. Szpachlowac zamierzam tylko polaczenia i narozniki raczej.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #2211
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Nie wiem czy siatka czy fizelina. Nie wiem tez jakie gipsy i jakie szpachle na koniec... Wiec jesli ktos moze cos sprawdzonego polecic to chetnie poslucham opinii. Szpachlowac zamierzam tylko polaczenia i narozniki raczej.
    no to jest tak:
    do spoinowania używaj co tam masz pod ręką -spoinówka z włóknami - ... uniflota, cekola, franspola... stosowałem wszytkie trzy i róznicy nie widzę jakiejś strasznej - wszystkie trzymają, są twarde, ale ta ostatnia jest najtańsza.
    na proste łaczenia dawaj fizelinę i ją zatapiaj
    na narożniki zew. - kątownika alu
    na narożniki wew - taśma hamerykańska tuff tape - tu jest ból, bo ona troche kosztuje

    ja jeszcze stosowałem taśmę papierzatą z wkładką alu... do sufitów podwieszanych

    do wykończenia ja stosowałem gotowe gładzie w wiaderkach - śnieżka acryl putz o też leciałem tylko łaczenia i naroża...

    na koniec grunt do ścian .... i można malować.

    pozdro
    NETbet

    p.s.
    ale syf przy tym jest masakra!

  12. #2212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie lubie syfu na budowie

    Dzieki za liste materialow.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  13. #2213
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    .. i jeszcze mi się coś przypomniało....
    szlifowanie gładzi....
    jak masz mozliwość i kasę - zainwestuj w żyrafe... wszędzie nie dojedzie ale jest "szybka"
    do narożników pozostaje szlifiera oscylacyjna

    jak nie masz specjalnie kasy do wywalenia - kup szlifierę oscylacyjną z dużą płytą 119/230 chyba
    no i !!!! kup szlifierę z pojemnikiem na pył - działa!
    wprawdzie pojemnik jest mały ale coś tam zbiera tylko bardzo szybko się zapełnia.

    papier ścierny - do oscylaków jest na rzep.
    ja leciałem wszytko "80" ...czasem "120"
    jak chcesz mieć"jakąkolwiek fakturę" na ścianie a nie lustro - to leć nawet "60" i wszytko pomaluj gruntem wałkiem z włosem...
    wygląda fajnie.... takie "chropki" na ścianie...


    niestety - syfu nie unikniesz - szlifowana gładź pytli strasznie...wszytko będzie białe ... a ty będziesz wyglądał jak młynarz...
    Ostatnio edytowane przez netbet ; 02-12-2013 o 08:34

  14. #2214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakies szlifierki mam, wiec pewnie kolejnych kupowac nie bedzie uzasadnienia Mam tez odkurzacz przemyslowy, jak na razie spisuje sie genialnie Tyle ze przy drobniejszym kurzu trzeba co jakis czas otworzyc pokrywe i troche otrzepac worek aby pyl opadl na dno.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  15. #2215

    Domyślnie

    Ja na tą piankę kleiłem bloczki gazobetonowe, zamurowując okno. W porównaniu do tradycyjnego kleju bajka Klei się szybko (a nawet bardzo szybko), czysto, równo, super. W salonie chyba też karton-gipsy położę na ściany, gdzie indziej chyba tylko sama gładź, może w 2 warstwach.
    Chyba nikt nie jest w stanie zauważyć, czy dam 5mm tynku i na to 2mm gładzi, czy samą gładź



  16. #2216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja na spoiny w suficie używałem cekola do beztasmowego zastosowania z włóknami celulozowymi C-45 bodajże ale i tak dawałem tuff tape. Na łączenia płyt sufitu ze ściana poszedł sam cekol na to akryl Den Bravena i śnieżka grunt i nic nie pęka. Jest ok. Używałem też franspola ale niewielkie ilości i wydaje mi się lepszy. a tańszy.
    Finiszu używałem też cekola i tu są 2 rodzaje a-45 biały i b-45 taki w kolorze kakao i ten to szajs. Biały trochę lepszy ale tez szajs. Śnieżka acryl - putz finisz o wiele lepsza i sprzedawana jako gotowa masa w wiaderkach.
    Już wspołczuję. Do szlifowania uzywałem żyrafy z papierem ściernym 120 i 80. Szybka sprawa. Tam gdzie ona nie doszła szlifierka oscylacyjna. Mimo worków na pył i tak tego syfu było pełno. A gipsem plułem jeszcze tydzień po skończeniu szlifowania.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #2217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Swoje gipsy szlifuję z maską na twarzy i przynajmniej tego smarkania i plucia gipsem potem nie ma. Maski z tych tańszych, ale koniecznie "z zaworkiem", te bez zaworka chyba jedynie do filtrowania kawy się nadają w starych ekspresach.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #2218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    mam mimosrodowa szlifierke AEG, nada sie? (ta jest na krazki papierowe, ma mozliwosc podpiecia odkurzacza, gumowy uszczelniacz)
    mam tez jakas tania oscylacyjna szlifierke verto.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  19. #2219
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    mam mimosrodowa szlifierke AEG, nada sie? (ta jest na krazki papierowe, ma mozliwosc podpiecia odkurzacza, gumowy uszczelniacz)
    mam tez jakas tania oscylacyjna szlifierke verto.
    im mniejsza powierzchnia trąca - tym wiecej sie natyrasz...

    szukaj czegoś z dużą tarczą.

  20. #2220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Ale zawsze to lepsze niż drewniany klocek i papier ścierny. Jak szlifowałem gips w sypialni to kupiłem za 40zł szlifierkę oscylacyjną. Zajechała się od pyłu ale wyszlifowałem dużo szybciej niż ręcznie.

    Jak masz odkurzacz to się nie zastanawiaj. Radziłbym tylko przeczyścić szlifierkę po każdej pracy żeby mimo wszystko się nie zatarła. Mało która w gwarancji dopuszcza szlifowanie gipsu.

Strona 111 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony